Akcie MONETA Money Bank - Diskuze, názory, doporučení a hodnocení

 Hodnocení:      0 1 2 3      
Diskutující:
Návod    
 

Akcie MONETA Money Bank - Diskuze k tématu Akcie MONETA Money Bank


Výpis příspěvků diskuze Akcie MONETA Money Bank, 1 až 20 (4584)
 
přečíst (7) 10.10.19 08:31  Ex  (197178)

Čeká nás návrat k normálnu s cenama kolem 80 Kč/akcii ?

A nebo nás američané budou ještě než odejdou  "trápit" na nízkých cenách.  To trápit jsem dal do uvozovek, protože ti co už vše utratili se trápí, ti co teprve budou nakupovat, těm nízké ceny vyhovují. No a někteří obchodují (a dokonce se ziskem) na jakýchkoliv úrovních.

 

Dosavadní doporučení: přečíst (7)
Vaše doporučení:
přečíst (7) 10.10.19 10:06  Kolis  (205350)

Čeká nás návrat k normálnu s cenama kolem 80 Kč/akcii ?

Jakoby se někdo dostal k výsledkům za třetí kvartál ??? Tak nějak nám ta Moneta oproti KB a ERSTE zatím šlape :-). 

Dosavadní doporučení: přečíst (7)
Vaše doporučení:
přečíst (4) 10.10.19 10:36  Rubinus  (204427)

Čeká nás návrat k normálnu s cenama kolem 80 Kč/akcii ?

Šlape, šlape, ale připadá mi, že dnes možná brzdí. Objemy nejsou zase tak velké, odpoledne může být vše jinak. Na 80 si myslím ještě počkáme.

Dosavadní doporučení: přečíst (4)
Vaše doporučení:
přečíst (9) 10.10.19 08:43  stolker  (198883)

Čeká nás návrat k normálnu s cenama kolem 80 Kč/akcii ?

Zdá se, že po obchodování v pásmu cca 75 - 85 (dyť taky tehdá byla o cosi vyšší dividenda)

nás čeká přesun do pásma cca 70 - 80 (letos už potřetí).  :-)

Dosavadní doporučení: přečíst (9)
Vaše doporučení:

určitě nečíst (3) 09.10.19 21:38  Petr  petrpopo38zavinacgmail.com  (205336)

Koupím 30000ks

Koupím 30000ks GE CAPITAL BANK
podrobné informace o nabídce najdete na adrese
http://www.kurzy.cz/nabidky-akcii/trh_pokyn.asp?A=D&P=17698&CP=4090
Dosavadní doporučení: určitě nečíst (3)
Vaše doporučení:
přečíst (5) 10.10.19 08:35  Ex  (197178)

Koupím 30000ks

Jo kdybys tak chtěl koupit IP Banku tak dám i za korunu.

Dosavadní doporučení: přečíst (5)
Vaše doporučení:

přečíst (10) 05.10.19 09:17  Ex  (197178)

Trocha fantazirování neuškodí.

I když Moneta patří mezi nejinovativnější banky možná že by stálo za to získat více akcií od amerických fondů do českých drobných rukou. A tady by mohla tento stav Moneta bez rizika urychlit. Navrhuji aby oslovila své drobné akcionáře a nabídla jim nízko úročenou půjčku na nákup akcíí, které by si zablokovala jako jistinu pro splácení. Když je schopna na refinancování hypotéky poskytnout půjčku za 1,68%. neměl by pro ni být problém poskytnout půjčku na nákup svých akcií, které budou blokovány ve prospěch Monety třeba ve výši 2%. Úroky z půjčky by si pak Moneta srazila z čisté vyplácené dividendy a splátku jistiny by ponechala na klientovi. Ten by případně mohl požádat Monetu o odblokování 1/5 akcií aby mohl splátit část jistiny. V případě že splatí větší část jistiny, banka mu odblokuje příslušné množství akcií. Domnívám se, že pracovníci v Monetě by takovou operaci snadno zvládli a navíc by se zvýšila vazba mezi bankou a jejími akcionáři. Pokud Moneta zatím plní představy managementu, to je že provede odkup vlastních akcií do 1 mld. Kč  v počtu 11 mil. ks akcií (více ji nepovolí ČNB) a současně podpoří své akcionáře ve vyplacení slušné dividendy (hovoří se o 6,65 Kč/akcii) a v přikoupení dalších akcií Monety, může to být jen přínosem. Osobně bych do větší půjčky než je 200 tis. na  1 akcionáře nešel.  V každém případě by pak cenový skok akcie  pak měl být mnohem vyšší než jen dvojnásobek dividendy. Už za měsíc 6.11. byměly být k dispozici konsolidované výsledky za 3/4 letošního roku. Pak bude ještě čas rozjet celou akci. My co už akcie máme bychom neměli prodělat jak s podporou od banky, tak bez ní.

Dosavadní doporučení: přečíst (10)
Vaše doporučení:
určitě přečíst (7) 09.10.19 12:14  xxiro  (202033)

Trocha fantazirování neuškodí.

Myšlenka je to zajímavá, ale bance by to nijak zázračně k lepším číslům do výsledkovky nepomohlo. To by museli dělat miliardové objemy úvěrů a prodávat to i těm, kteří tomu nerozumí.

Půjčovat lidem peníze na něco, na co nemají a ani nepotřebují, nese zbytečně velké riziko pro klienty až přijde větší korekce, nedej bože krize. Každá fin. páka násobí zisky jak v česech dobrých, tak i ztráty v česech zlých. Při propadu ceny akcií by musela banka těmto lidem uzavírat pozici (částečně nebo úplně), pokud zajištění klesne pod určitou úroveň.

 

Navíc tyto nástroje už na trhu jsou a ti, kreří tomu rozumí a můžou si to dovolit jich využívají.

Dosavadní doporučení: určitě přečíst (7)
Vaše doporučení:
přečíst (6) 09.10.19 12:53  Ex  (197178)

Trocha fantazirování neuškodí.

Banka si vyhradila miliardu na odkup 11 mil. vlastních akcií, víc nemůže. Takže pokud počítá s průměrnou cenou 90,90 pro odkup a zrušení vlastních akcií, může si podle mne dovolit část akcií odkoupit do tohoto objemu i v dalších letech a tedy i něco zariskovat. pokud ví, že jak na odkup, tak na dividendu bude mít dost peněz, vůbec by se tedy nemusela nějakým rizikem zabývat. Vždyť může sama zprostředkovat půjčku i obchod s akciema a ty si hned zablokovat v centrálním depozitáři ve svůj prospěch a odblokovat jen ty akcie, které už jsou s půjčkou splaceny.  Jde o to, že do 75 Kč jsou akcie tak hluboko podhodnoceny, že jejich nákup za současnou cenu je prakticky bez rizika. A jen sama banka ví jak je zdravá. Už brzy za pár měsíců budeme vědět zda bude schopna vykupovat svoje akcie a současně i vyplatit relativně solidní dividendu. Není kam spěchat, i příští rok přijdou cyklické výkyvy, ovšem ty současné jsou způsobené odchodem amerických investorů, vždyť jen předminulý týden z 511 mil. akcí celkem změnilo majitele během týdne kolem 15 mil. akcií a třeba včera kolem 2,5 mil.. Až se situace stabilizuje půjdou akcie Monety s cenou o něco výš a objemy se sníží. Rozhodně bych do těchto hrátek zapojil jen drobné stávající akcionáře, kteří si akcie už kupovali za daleko vyšší cenu a tady by byly jejich ztráty alespoň částečně kompenzovány. A to je také jeden z důvodu fantazirování.

Dosavadní doporučení: přečíst (6)
Vaše doporučení:
přečíst (4) 09.10.19 12:37  danhard  (192415)

Trocha fantazirování neuškodí.

A než jsem sehnal chechtáky, tak je ďolík pryč :)

Dosavadní doporučení: přečíst (4)
Vaše doporučení:
určitě přečíst (6) 07.10.19 16:31  om  (198221)

Trocha fantazirování neuškodí.

Banka nemůže půjčovat výhodněji na nákup vlastních akcií, toto je všude ve světě pochopitelně považováno za manipulaci a asi by to neprošlo ani u nás.

Dosavadní doporučení: určitě přečíst (6)
Vaše doporučení:
určitě přečíst (1) 07.10.19 17:06  Ex  (197178)

Trocha fantazirování neuškodí.

je třeba vyčkat co na to řeknou bankéři. Možná že by jim stačilo jako ručení za hypotéku i ručení vlastními akciemi Monety, které mají stejně v plánu vykupovat v objemu 11 mil. akcií. Pokud tedy počítají s cenou výkupu vyšší než je současná cena  akcie v době půjčky na trhu + její úrok, tak banka nemůže prodělat a klidně může úročení zůstat na úrovni komerčních půjček, v tomto případě 3,9%. Výhodou této transakce by bylo minimální riziko pro banku a relativně malé riziko i pro toho kdo si půjčuje, protože ví že banka s výkupem, který už má od ČNB schválený a na který už má připravené peníze počítá. Zisk případného klienta při současné ceně akcií kolem 70 Kč a předpokládané dividendě 6,65 by určitě stal za tu námahu. Banka by si také mohla dát podmínku, že akcionář musí mít třeba po nákupu krytí této pseudohypotéky 1,2 násobkem počtu akcií a tedy už vlastnit akcie před touto operací. Pro současné akcionáře by šlo vymyslet řadu dalších možností, ale proč to komplikovat?

Dosavadní doporučení: určitě přečíst (1)
Vaše doporučení:
určitě přečíst (3) 05.10.19 10:08  Safranek  (205233)

Trocha fantazirování neuškodí.

proč fantazírování ... je to podstata repo operací u brokera ... kdysi dávno jsem to využíval, ale u Patrie měli sazbu asi 8% a to je hnus. Tady je důležité, že pro banku je to téměř bez rizik ... broker neví jakému matlalovi půjčuje a kolik jím  akcie propadne  ... rizikové je to pro ně až do cca  30% .. ale banka by měla vědět, jak je na tom  .. pokud by to odsouhlasil  naš slavný bankovní a jiný dozo - třeba EU, který se ... do všehor, tak já hlasuji pro. A určitě by se toho chytly i ostatní banky .. peněz mají, jak šlupek a nevědí kam je vrznout

Dosavadní doporučení: určitě přečíst (3)
Vaše doporučení:
určitě nečíst (2) 07.10.19 14:43  Ex  (197178)

Trocha fantazirování neuškodí. Reakce z Monety

Dobrý den, pane xyz,

 

Velice Vám děkujeme za veškeré Vaše podněty, které jste nám zaslal v posledních dnech. Informace předáme managementu MONETA Money Bank, a.s.

 

S přátelským pozdravem

 

Jarmila xyz

Investor Relations

Dosavadní doporučení: určitě nečíst (2)
Vaše doporučení:
přečíst (5) 06.10.19 09:20  Ex  (197178)

Trocha fantazirování neuškodí.

ČSSD už přestala tlačit na sektorovou daň pro banky a Hamáček vydal prohlášení. Předpokládám, že teď už ceny akcií bank půjdou nahoru jaksi samovolně. Menší propad lze čekat až v druhé polovině listopadu  z titulu  výprodeje fondů před vánoci. Správné načasování odkupu akcií by mohlo Monetě ušetřit. Otázkou jsou dohody s američany, kteří chtěli aby odkup pro ně byl asi ve výši hrubé dividendy, tedy aby se vyhli 35% srážkové dani a v tom případě nebudou souhlasit s odkupem když jsou ceny akcií na dně ale budou chtít odkup na maximech.

Dosavadní doporučení: přečíst (5)
Vaše doporučení:
spíše nečíst (4) 06.10.19 17:06  Safranek  (205243)

Trocha fantazirování neuškodí.

byl bych rád, kdyby tvoje "samovolnost" brzy nastala. Myslím, že sektorová daň, i kdyby nnenastala, bude hrozit. Peníze budou v rozpočtu chybět a digitální daně se budou kvůli USA postihu bát, ostatní možnosti eliminují budoucí volby. Stále je tady srovnání s Němci, kde máme možnost dotahovat i přes souhlas největších bank s NRF. Mě osobně štve, že tyto banky z našeho piditrhu vytvářejí klidně 50% zahraniční obří matky. Ale uvidíme, jak řekl slepec, uslyšíme, řekl hluchý a nekecejte, nebo vám nakopu zadek, řekl beznohý

Dosavadní doporučení: spíše nečíst (4)
Vaše doporučení:
přečíst (4) 07.10.19 08:45  Ex  (197178)

Trocha fantazirování neuškodí.

Vypadá to že rozpočet nebude problém, Schillerova včera u Moravce tvrdila, že ještě má přijít do konce roku 60 mld. Kč z Bruselu, dále jak sdělily zdravotní pojišťovny mají 55 mld. mimořádných rezerv (podle mne už víc) a ještě tu jsou výnosy z devizových rezerv o jejichž použití stále nebylo rozhodnuto. Stát se topí v penězích ale nelze je pustit přímo do rozpočtu protože by se hned prožraly. Ovšem pokud by se správně investovaly mohly by přinést další zisky." A vo,vo,vo to tu de."

Dosavadní doporučení: přečíst (4)
Vaše doporučení:

přečíst (8) 04.10.19 15:40  Lieven  (192554)

jsem na palube

dalsi pokyny zadane nize, nyni drzim 1/4 pozice. diky touto cestou Fenylovi a Plesgovi za usmerneni nakupky. pristi tyden hlasani nasi oblibene likerky :) pekny vikend vsem

Dosavadní doporučení: přečíst (8)
Vaše doporučení:

přečíst (6) 04.10.19 13:36  Luk Jméno 'Luk' používá stále stejný uživatel  (193030)

Tak

Fenil předpověděl 71. Jsme skoro tam - nakupuji !!  Ne slepě - já myslel na 72,ale dobře jsem počkal. Tedy snad.

Dosavadní doporučení: přečíst (6)
Vaše doporučení:


Diskuze Akcie MONETA Money Bank, další stránky: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Další »
stránkovat diskuzi po 10 | 20 | 50

Odkazy k diskuzi Akcie MONETA Money Bank

Akcie MONETA Money Bank - zdrojová stránka k tématu diskuze Akcie MONETA Money Bank.

Zasílání Denního souhrnu názorů na Akcie MONETA Money Bank e-mailem.

Přidat názor - vložte vlastní názor, doporučení, hodnocení nebo zkušenost k tématu Akcie MONETA Money Bank.


Označení stránky: akcie moneta názory diskuze, moneta, akcie moneta diskuze, Akcie Moneta, diskuse akcie moneta
 Burza Prime 09:42 
Název Kurz Změna
 AVAST  114.00  +3.64% 
 CETV  107.00  0.00% 
 ČEZ  515.00  +0.49% 
 ERSTE  771.00  -0.64% 
 KOFOLA  287.00  +0.70% 
 KOMER. BANKA  743.00  -0.13% 
 MONETA (GE)  73.40  +0.48% 
 PEGAS  686.00  -0.58% 
 PHILIP MORRIS  13 500.00  0.00% 
 TELEFÓNICA  215.00  0.00% 
 VIG  603.00  0.00% 
Komodity online
 Ropa 59.80 USD 09:12   
 Zlato 1494.10 USD 09:13   
 Stříbro 17.64 USD 09:13   
 Káva 93.70 USD 11.10   
 Cukr USD    
 Bavlna 64.67 USD 09:13   

Zobrazit sloupec 
Kurzy měn | Akcie | Obchodní rejstřík | Zájezdy | Last minute | Meteobox | Bydlet | YAuto | Studium | E
Kurzy.cz - Akcie cz, kurzy měn, forex, zlato.
TOP: Akcie CZ Akcie svět Kurzy měn Komodity Dluhopisy Zlato Bitcoin Hypotéky Tarify Energie Kalkulačka Zákony Práce Počasí

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Sociální příplatek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby

Hypotéky, Stavební spoření

Směnárny - Euro, Dolar

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Úřad práce

Investice

Podílové fondy

Makroekonomika - ČNB

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Zlato online, Stříbro, Ropa

Burza - ČEZ

Pojištění

Povinné ručení

Penzijní připojištění

Podnikání

Obchodní rejstřík

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Ochranné známky

Finanční katalog

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto, Spolehlivost Aut

Monitoring ekonomiky

Mapa webu

Volby

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Copyright © 2000 - 2019

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.,

ISSN 1801-8688

Ochrana údajů | Cookies