První setkání hospodářského a obchodního fóra zemí V4 v Soulu.
26.10.2020 / 01:54 | Aktualizováno: 26.10.2020 / 02:15
Dne 20. října 2020 pořádala Korejská obchodní a průmyslová komora (KCCI) první setkání hospodářského a obchodního fóra pod názvem "V4 Plus Economic Cooperation Forum.“ Tématem fóra byla současná a budoucí forma spolupráce v oblasti zelené mobility mezi střední Evropou a korejskými společnostmi a možná opatření k jejímu rozšíření.
Dne 20. října 2020 pořádala Korejská obchodní a průmyslová komora (KCCI) první setkání hospodářského a obchodního fóra pod názvem "V4 Plus Economic Cooperation Forum.“ Tématem fóra byla současná a budoucí forma spolupráce v oblasti zelené mobility mezi střední Evropou a korejskými společnostmi a možná opatření k jejímu rozšíření.
Fóra se kromě velvyslanců CZ, HU, PL a SK zúčastnili za korejskou stranu NM obchodu, průmyslu a energetiky p. Ki-young Park (NM), Vice Chairman KCCI p. Taehee Woo, vysocí manažeři korejských firem (LG Chem, Hyundai Motor Group, POSCO, Doosan Bobcat, Hyosung Advanced Materials, Samsung Electronics a Samsung SDI) a zástupci korejských univerzit a asociací.
Korejská strana slovy přítomného NM úvodem zmínila očekávání, že se region V4 stane globálním centrem výroby dobíjecích baterií a elektrických vozidel, čímž se nejen maximalizuje synergie s Jižní Koreou, ale dojde i k posílení vedoucí pozice korejských firem v bateriovém průmyslu vytvořením globálního výrobního systému.
Poté následovaly krátké proslovy přítomných velvyslanců V4.
Velvyslanec ČR, G. Slamečka, ve svém projevu zdůraznil podobnost inovační strategie ČR 2019-2030 - prezentovanou značkou: "The Czech Republic: The Country For The Future.” Zde se kromě jiné nabízí spolupráce v oblastech:,,Hydrogen in the global energy system (mobility and energy storage), green mobility and smart cities".
Dále následovaly velmi dobře připravené prezentace společnosti LG Chem a KIAT (Korean Institute for Advancement of Technology).
V diskuzní části fóra zazněly i připomínky ke stávající legislativě EU, a to hlavně od společností mající svou výrobu v regionu V4, resp. i v ostatních zemích EU.
Závěrem fóra, korejská strana vyjádřila naději, že země V4 podpoří jejich stávající ministryni obchodu, průmyslu a energetiky pí Yoo Myung-hee v kandidatuře na pozici generálního ředitele WTO.
Komentář ZÚ
Výborně připravené fórum ukázalo velkou znalost korejských firem veškeré legislativy co se podnikání či investic v zemích V4 týká, neboť převážná část na fóru přítomných zástupců se právě vrátila ze svých zahraničních pobytů z těchto zemí.
Korejská vláda označila rozšiřování budoucí ekologické mobility za klíčové podnikání v souladu s politikou Green New Deal. Nyní, v tvrdé konkurenci v budoucím automobilovém sektoru, je pro kohokoli těžké předvídat, kdo se stane vedoucí společností. Nicméně, snahou korejských firem je to, aby to byly právě ony.
| Zařazeno | po 26.10.2020 02:10:00 |
|---|---|
| Zdroj | MZv ČR Seoul |
| Originál | mzv.cz/seoul/cz/obchod_a_ekonomika/aktuality/prvni_setkani_hospodarskeho_a_obchodniho_1.html |
RSS - všechny zprávy
Vložit zprávy na www stránky