17.05.2019
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) ve Žďáru nad Sázavou prodal v elektronické aukci 49 cm dlouhou mačetu.
?
Mačeta propadla ÚZSVM na základě rozhodnutí soudu o zabrání věci. Trestná činnost, pro kterou byla mačeta zabrána, spočívala v tom, že pachatelé šli vyloupit nelegální pěstírnu konopí. Poté, co však narazili na silný odpor osob, které se staraly o chod pěstírny, při nichž utrpěli zlomeniny a další sečná poranění, byli nuceni utéci a vyhledat pomoc v nemocnici.
Mačetu se podařilo prodat v prvním kole elektronické aukce, kde její cena vystoupala z vyhlašovací ceny 165 Kč po 20 příhozech na cenu 395 Kč. Výtěžek z prodeje byl odveden do státního rozpočtu. Podrobnější informace o elektronických aukcích a možnosti přihlášení se do aplikace aukce jsou zveřejněny na webu ÚZSVM.