13.05.2019
Na základě podnětu fyzické osoby prošetřil Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Hradci Králové 13 pozemků o celkové výměře téměř 56 000 m2 v obci Mžany a katastrálním území Stračovská Lhota, které byly v katastru nemovitostí zapsány na nedostatečně identifikovaného vlastníka.
Z archivních pramenů poskytnutých Státním okresním archivem Pardubice, Archivem hlavního města Praha a Národním archivem pracovníci ÚZSVM zjistili, že původní majitel pozemků již nežije, a proto podali návrh na dodatečné projednání pozůstalosti. Usnesením Obvodního soudu pro Prahu 4 následně stát získal těchto 13 pozemků. Jelikož převážnou část pozemků, a to 55 500 m2, tvoří zemědělská plocha, nabídne je ÚZSVM Státnímu pozemkovému úřadu.
Nemovitosti s nedostatečně identifikovatelným vlastníkem – jedná se o nemovitosti, u kterých v katastru nemovitostí není dostatečně určitě uveden jejich vlastník. Zejména to jsou případy, kdy nemovitost vedená v katastru nemovitostí nemá zapsaného žádného vlastníka (tj. není zapsána na žádný list vlastnictví) a dále nemovitosti vlastníků, kteří v katastru nemovitostí uvedeni sice jsou, ale zápis neumožňuje jejich dostatečnou identifikaci.
Související témata