Příspěvky nebo odpovědi uživatele HN









Příspěvky nebo odpovědi uživatele HN. Výpis příspěvků 1 až 20 (21)


spíše nečíst (3) 16.04.12 11:37  HN  (151916)

Řízená ekonmika v EÚ

Řízená komunistická ekonomika v EÚ, vždy přítáhne bídu, ale soudruzí v EÚ se ne a ne poučit, přece viděli to v SSSR, vidí to na Kubě vidí to v severní Korei ale oni pořád prosazují ten svůj socializmus.

Dosavadní doporučení: spíše nečíst (3)
Vaše doporučení:

Téma: Akcie NWR
určitě nečíst (9) 28.02.12 19:14  HN  (151916)

Utíkat z NWR

Pryč od NWR, bude hůř, není co kopat, uhlí je čím dál levnější, horníci nechtějí kopat, uhlí lze náhradit.

Dosavadní doporučení: určitě nečíst (9)
Vaše doporučení:

Téma: Akcie NWR
spíše nečíst (3) 17.01.12 18:59  HN  (151016)

Nevíte proč

Nevíte proč NWR ne a ne porůst.

Dosavadní doporučení: spíše nečíst (3)
Vaše doporučení:

Téma: Akcie KOTVA
spíše nečíst (5) 09.09.05 08:49  HN  (85320)

Harazim je členem zločinného spolčení kolem FORMINSTERU

Hospodářské noviny: 14.08. 1997 - Harazim je ve spojeni s bývalým vedením fondu TrendForminster je podle minoritních akcionářů ve spojení s Trendem, ten to však popírá Richard Harazim, který jako místopředseda představenstva Kotvy, zvoleného kyperským majoritním vlastníkem - firmou Forminster Enterprises Limited, podepsal v pondělí smlouvu na prodej nemovitostí Kotvy Stanislavu Devátému, je ve spojení s firmou KHB, a tedy i s bývalým vedením vytunelovaného Trendu. Uvedli to včera zástupci minoritních akcionářů Kotvy. Podle Johna Moffita - člena představenstva Kotvy zvoleného právě minoritními akcionáři, byl Harazim jednatelem brněnské společnosti Bonit Kapital, s. r. o., která koupila firmu KHB, a to v den, kdy bylo bývalé vedení Trendu vzato do vazby pro podezření z vytunelování Trendu. Představitelé kyperské společnosti Forminster Enterprises Ltd i její mateřské firmy Duna přitom dlouhodobě odmítají jakékoli majetkové či personální propojení se skupinou společností kolem KHB. Richard Harazim, člen představenstva Kotvy zvolený firmou Forminster Enterprises Limited, nebyl letos v březnu jednatelem brněnské firmy Bonit Kapital a důrazně se distancuje od podezřelých obchodů skupiny firem kolem Královéhradecké brokerské. ČTK to v reakci na včerejší prohlášení minoritních akcionářů Kotvy sdělil člen představenstva Kotvy zvolený kyperským majoritním vlastníkem, firmou Forminster Enterprises Limited, Pavel Henzl. Jak řekl, Harazim byl jednatelem firmy Bonit Kapital v době od 11. ledna 1994 do 27. září 1995. Poté tuto společnost Harazim prodal. V době, kdy tuto firmu vlastnil, přitom podle svého vyjádření žádné obchody s KHB nerealizoval. Smlouvu o prodeji nemovitostí Kotvy, kterou za Kotvu, a. s., podepsal jako prodávající Harazim, považují minoritní akcionáři za pokračování nelegální činnosti skupiny kolem Královéhradecké brokerské společnosti (KHB) v neprospěch akcionářů Trendu a Kotvy a sloužící k tomu, aby byl návrat majetku do Trendu znemožněn. (ČTK)
Dosavadní doporučení: spíše nečíst (5)
Vaše doporučení:

přečíst (0) 19.05.05 13:14  HN  (54272)

Najede dnes znovu burza na světový rekord?

jak jsme si již zvykli u středoevropského hospodářského tygra bude zřejmě i dnes útočit český trh na světový rekord, začátek ospalý, ale těšmě se na závěr :o)) 
Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:

přečíst (0) 02.04.04 08:59  HN  (60761)

Nakup Alfa Romeo se zase odklada - oprava

Do 9.5.

Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:

Téma: Akcie TREND M
spíše nečíst (1) 18.11.03 17:29  HN  (86757)

Online o kauze TREND na serveru www.ihned.cz

Dosavadní doporučení: spíše nečíst (1)
Vaše doporučení:

Téma: Akcie TREND M
spíše nečíst (1) 06.04.02 17:03  HN  (14925)

HN: Flow East miri na rizeni Kotvy

*****************************************************
Původní stanovisko zástupce fiktivního věřitele fondu TREND pana Jamese Woolfa (z dceřinné společnosti firmy Flow Cortporation Ltd. tj. Flow East,a.s.),který mj. veřejně deklaroval, že 65 procent akcií Kotvy nyní držených Forminsterem (FEL) bylo vytunelováno z Trendu a musí být vráceny akcionářům fondu a který později v důsledku podpisu tzv. Dohody o mimosoudním narovnání mezi vedením TRENDU a FEL z roku 1999 naopak nehorázně podává žalobu u arbitrážního soudu v Londýně kvůli odškodnění za fiktivní ušlý zisk (z nerealizovaného možného dalšího prodeje soudně navrácených akcií KOTVY do fondu TREND) nikoliv vůči správcům majetku akcionářů fondu TREND či FEL ale vůči akcionářům fondu TREND. Současní správci fondu kupodivu vůči aktivitám pana Woolfa, který osobně intervenoval u správce konkursní podstaty Mgr. Martina Razíma ve věci svého fiktivního nároku, nečiní absolutně žádné kroky ve prospěch akcionářů fondu TREND ale naopak jednají v součinnosti i s dalšími dodatečně vytvořenými fiktivními věřiteli takovým způsobem, který zásadně poškozuje akcionáře fondu TREND.
*****************************************************

Hospodářské noviny: 24.10. 1997 - Flow East miri na rizeni Kotvy

Flow East míří na řízení Kotvy
Praha (čtk)
Společnost Flow East, která byla založena v roce 1990 jako investiční společnost pro východní Evropu, koupila od Czech Value Fund 41procentní podíl ve fondu Trend a 16 procent základního jmění Kotvy. Cenu, za kterou Flow East Trend získala, odmítl na včerejší tiskové konferenci předseda představenstva této společnosti James Woolf sdělit. Balík akcií Kotvy, které nyní Flow East drží, získala za cenu kolem 2000 korun za akcii. V době, kdy je majoritní podíl akcií v držení kyperské firmy Forminster Enterprises Limited soudně zablokován a zbaven hlasovacích práv, představuje 16 procent většinu z akcií s hlasovacími právy.
Podle Woolfa, který trvá na tom, že 65 procent akcií Kotvy nyní držených Forminsterem (FEL) bylo vytunelováno z Trendu a musí být vráceny, je tedy Flow East (FE) majoritním akcionářem Kotvy s 81 procenty (65 FEL a 16 FE). V Trendu vlastní FE 41 procent akcií, což je největší balík. Zbývající podíl drží drobní akcionáři.
Flow East se hodlá zapojit do řízení obchodního domu. Záměrem společnosti je Kotvu restrukturalizovat pod vedením zkušeného britského odborníka, který se stane ředitelem Kotvy. Woolf, který se bude aktivně podílet na řízení Kotvy, uvedl, že obchodní dům, který je již řadu let ve ztrátě, nelze dále provozovat stejným způsobem jako doposud, a proto chystá řadu opatření a restrukturalizaci chodu Kotvy.
Dosavadní doporučení: spíše nečíst (1)
Vaše doporučení:

Téma: Akcie KOTVA
spíše nečíst (4) 13.03.02 23:30  HN  (13579)

Také kauza KOTVA se chýlí ke konci

Kauza TREND(KOTVA) se chýlí ke konci

Hospodářské noviny
Praha, 11. 3. 2002

Hodnota dohledaných a zablokovaných aktiv fondu se pohybuje kolem 900 miliónů korun.

Případ vytunelovaného fondu od letošního ledna vyšetřuje takzvaná "malá FBI".


Vyšetřování kauzy vytunelovaného investičního fondu Trend se po pěti letech práce policie již chýlí ke konci. V jeho závěru by mohly padnout návrhy k podání obžaloby. Ta by se mohla týkat až celkem jedenácti obviněných.

"Ukončení tohoto vyšetřování se orientačně předpokládá v dubnu až květnu," řekla mluvčí Úřadu finanční kriminality a ochrany státu Soňa Jindráková. Podle ní by pak seznamování obviněných se spisem mělo trvat dva až tři měsíce. Tento úřad, lidově nazývaný "malá FBI", případ převzal letos v lednu. Na starost jej má odbor č. 15, kde jsou vyšetřovány největší případy závažné hospodářské trestní činnosti, mezi něž patří např. Harvard, Chvalovský či IPB se škodou přesahující miliardu korun.

Zda jsou již nějaké dílčí výsledky z vyšetřování, Jindráková odmítla uvést. "K tomu nemohu nic říci, dokud nebude návrh k podání obžaloby," uvedla mluvčí. Podle ní je ve hře porušení paragrafů o zneužívání informací v obchodním styku, zpronevěry či maření výkonu úředního rozhodnutí. "U škody velkého rozsahu či získání prospěchu velkého rozsahu, jenž přesahuje pět miliónů korun, hrozí u obou prvních paragrafů sazba až dvanáct let vězení," sdělil pražský advokát Zdeněk Karlík.

Mezi obviněnými je i bývalý šéf fondu Trend Miroslav Hálek, který asi dva roky pobyl ve vazbě. Ten měl spolu s dalšími osobami v roce 1995 nezákonně odčerpat majetek fondu jeho převedením na společnosti, které obvinění majetkově či personálně ovládali. Fondu tak měli způsobit škodu, jež byla později vyčíslena nuceným správcem Emilem Buškem na 1,173 miliardy korun.

Během let případ nabyl na složitosti přistoupením dalších společností a uzavíráním vzájemných dohod i transakcí, jejichž účelem mnohdy bylo pokračovat v pokusech o vyvedení části zbývajícího majetku z fondu.

"Všechna dohledaná a zablokovaná aktiva fondu v hodnotě kolem 900 miliónů korun by měla být použita k odškodnění zhruba 50 tisíc okradených akcionářů fondu," řekl Petr Kulvajt z Ochranného sdružení malých akcionářů (OSMA). Hlavním majetkem fondu byly akcie obchodního domu Kotva. Jejich majoritní část - 56 procent - leží zablokovaná na účtě kyperské společnosti Forminster Enterprises Ltd. spojované právě s Hálkem. Za tyto akcie by Trend, jenž je již dva roky v konkursu, měl podle dohody o narovnání dostat od Forminsteru 350 miliónů korun. I tato suma by pak mohla být použita k odškodnění poškozeným akcionářům. To je však ohroženo nároky, které vůči fondu Trend uplatňují další zainteresované společnosti, například Flow Corporation Ltd, bahamská Rainbow Turbo Services a další věřitelé. K odškodnění by mělo dojít až ukončením konkursu. Kdy se tak stane, však zatím nikdo neví. Během let spisy nabraly již několik desítek tisíc stran. "Obsahují také řadu znaleckých posudků z oboru ekonomiky i právní pomoci z ciziny," uvedla Jindráková. Podle ní bylo trestní stíhání obviněných zahájeno již v březnu 1997.
Dosavadní doporučení: spíše nečíst (4)
Vaše doporučení:

Téma: Akcie KOTVA
přečíst (3) 24.11.01 00:28  HN  (23936)

Miliardy korun z Česka míří na Kypr

Miliardy korun z Česka míří na Kypr "Hospodářské noviny" 24.10.2001


Stačí šedesát tisíc korun, adresa právníka a "kyperská" společnost může vydělávat milióny

Miliardy korun z Česka míří na Kypr

Na přesídlení do daňových rájů vydělávají velké banky a nadnárodní korporace z celé Evropy.


Vladimír Kaláb HN


Praha, 24. 10. 2001

Jsou to společnosti, které mají mnoho společného. Sídlí na Kypru, není zřejmé komu patří a jejich prostřednictvím mohou z České republiky unikat milióny. Tak by šly stručně charakterizovat "off shore" firmy.

"Tyto společnosti jsou na Kypru jen registrované. Činnost zde nevyvíjí," říká obchodní rada českého velvyslanectví v Nikósii Pavel Svítil. Pokud na Kypru jen zdaňují zisky nebo přes kyperské banky posílají peníze, platí daň ze zisku 4,25 procenta. Běžné firmy podnikající v Kyperské republice jsou daněny 20 až 25 procenty.

Off shore společnosti většinou udávají své sídlo na adrese kyperské právnické či účetní firmy. Podle obchodního rady však některé mají tzv. nominované ředitele. Vlastníci jsou utajeni a běžnou cestou nelze o nich informace získat. "Tento typ firmy se hodí pro tunelování," dodává obchodní rada.

"Ne, takové firmy nemají telefon na celém Kypru," tvrdí operátorka telefonní ústředny o společnostech Forminster Enterprises Ltd (FEL), Philoktetes Trading Ltd či Fivet Ltd. Nejsou ani v kyperském firemním katalogu Kompass ani mezi členy tamní hospodářské komory. Přitom FEL má majoritu v akciové společnosti Kotva. Manažery Kotvy jsou ředitelé FEL Martin Benda, Richard Harazim a John Moffit. Firmy Philoktetes a Fivet jsou majiteli "eseróček", která v ČR vlastní a pronajímají nemovitosti, například administrativní komplex v Dělnické ulici v pražských Holešovicích.

"Pokud je off shore firma solidní, nemusí to jejím partnerům vadit," domnívá se ředitel agentury CzechTrade Martin Tlapa. Připomíná, že off shore podnikání je v zemích Evropské unie časté, třeba nizozemské firmy sídlí na nizozemských Antilách, německé na Bahamách. Podle ředitele CzechTrade však poskytuje off shore činnost nestandardní konkurenční výhody. Nejde ale o porušení zákona o hospodářské soutěži, protože tento typ činnosti není v zákoně konkrétně jmenován. Nejde ani o daňový únik.

"Nazval bych to pochybnou daňovou optimalizací," říká Martin Tlapa. Připouští ovšem, že daně ze zisku vytvořeného v ČR by měly být příjmem státního rozpočtu České republiky.

"Kratší bude seznam firem, které daňových rájů nevyužívají," reagoval na dotaz po jménech off shore firem daňový expert burzovní instituce, který nechce být jmenován. Podle jeho názoru své daně optimalizují i velké tuzemské společnosti, včetně předních bank. "Kdyby Tele Danmark jako nabyvatel státního podílu v Českých radiokomunikacích využil off shore systém, přijde ČR o 1,7 miliardy korun na dani z dividend a o 6,7 miliardy korun na dani z příjmu za loňský rok," spekuluje expert. Podle něho chybí vůle zamezit odlivu peněz do zahraničí. Pokles tuzemských daní na úroveň daňových rájů však považuje za nemožný.

Na doporučení Evropské unie, jejímž členem se chce Kypr stát, kyperská vláda hodlá daňová zvýhodnění i nadstandardní otevřenost ekonomiky odstranit.
Dosavadní doporučení: přečíst (3)
Vaše doporučení:

Téma: Akcie KOTVA
přečíst (1) 31.08.01 21:45  HN  (23247)

Kdo ovládá KOTVU ?

Hospodářské noviny: 14.08. 1997 - Forminster je podle minoritnich akcionaru ve spojeni s Trendem…

Forminster je podle minoritních akcionářů ve spojení s Trendem, ten to však popírá
Richard Harazim, který jako místopředseda představenstva Kotvy, zvoleného kyperským majoritním vlastníkem - firmou Forminster Enterprises Limited, podepsal v pondělí smlouvu na prodej nemovitostí Kotvy Stanislavu Devátému, je ve spojení s firmou KHB, a tedy i s bývalým vedením vytunelovaného Trendu. Uvedli to včera zástupci minoritních akcionářů Kotvy.
Podle Johna Moffita - člena představenstva Kotvy zvoleného právě minoritními akcionáři, byl Harazim jednatelem brněnské společnosti Bonit Kapital, s. r. o., která koupila firmu KHB, a to v den, kdy bylo bývalé vedení Trendu vzato do vazby pro podezření z vytunelování Trendu. Představitelé kyperské společnosti Forminster Enterprises Ltd i její mateřské firmy Duna přitom dlouhodobě odmítají jakékoli majetkové či personální propojení se skupinou společností kolem KHB.
Richard Harazim, člen představenstva Kotvy zvolený firmou Forminster Enterprises Limited, nebyl letos v březnu jednatelem brněnské firmy Bonit Kapital a důrazně se distancuje od podezřelých obchodů skupiny firem kolem Královéhradecké brokerské. ČTK to v reakci na včerejší prohlášení minoritních akcionářů Kotvy sdělil člen představenstva Kotvy zvolený kyperským majoritním vlastníkem, firmou Forminster Enterprises Limited, Pavel Henzl. Jak řekl, Harazim byl jednatelem firmy Bonit Kapital v době od 11. ledna 1994 do 27. září 1995. Poté tuto společnost Harazim prodal. V době, kdy tuto firmu vlastnil, přitom podle svého vyjádření žádné obchody s KHB nerealizoval.
Smlouvu o prodeji nemovitostí Kotvy, kterou za Kotvu, a. s., podepsal jako prodávající Harazim, považují minoritní akcionáři za pokračování nelegální činnosti skupiny kolem Královéhradecké brokerské společnosti (KHB) v neprospěch akcionářů Trendu a Kotvy a sloužící k tomu, aby byl návrat majetku do Trendu znemožněn. (ČTK)
Dosavadní doporučení: přečíst (1)
Vaše doporučení:

Téma: Akcie KOTVA
přečíst (7) 12.06.01 14:54  HN  ()

Výhrady k dohodě o akciích Kotvy


Výhrady k dohodě o akciích Kotvy
Majoritní akcionář IF Trend nesouhlasí s mimosoudním vyrovnáním s Forminsterem

Obavy z poškození minoritních akcionářů IF Trend vyjádřili v souvislosti s Kotvou největší akcionář a také věřitel zmíněného fondu.
Hodnotě předmětu sporu neodpovídá podle advokáta Jana Veselého, zastupujícího firmu Morgan & Grenfell & Co. Ltd., částka 350 mil. Kč, kterou uhradí v rámci mimosoudního vyrovnání za akcie Kotvy Investičnímu fondu Trend VIF firma Forminster Enterprises Ltd.
Stanovisko Trendu k této záležitosti označil za osobní názor člena jeho představenstva Johna Moffitta. Veselý nemůže posoudit, zda je dohoda tak výhodná, jak uváděl Moffitt v médiích, protože ji dosud nezná. Dostupné informace ale naznačují, že IF Trend nejprve odstoupí od soudních sporů a uvolní akcie Kotvy a pak možná dostane zaplaceno. Tento postup ale pokládá Morgan & Grenfell & Co. Ltd., kterou plně vlastní Deutsche Bank (DB), největší věřitel fondu, za nepřijatelný. Míní také, že částka za akcie Kotvy měla být vyšší.
Petr Kučera, který mediálně zastupuje Trend, byl stanoviskem Czech Value Fund (CVF), který je největším akcionářem fondu, překvapen. Domníval se, že zástupci CVF s mimosoudním vyrovnáním souhlasí. Zmíněných 350 mil. Kč (tisíc korun za akcii Kotvy, které ale dle Kučery nevyjadřují jejich tržní hodnotu) více než kryje ztráty a pohledávky IF Trend, včetně DB. Ta má na akcie Kotvy opci, její podmínky ovšem Kučera ani Veselý HN nespecifikovali.
Podle Kučery může souviset nervozita DB s konkursem na Trend. Důvody jeho vyhlášení označil za smyšlené. Fond se odvolá k Vrchnímu soudu, mezitím bude ale maximálně spolupracovat se správcem konkursní podstaty.
Mimosoudní vyrovnání Trendu s Forminsterem mělo vyřešit dlouhodobý spor, zahájený údajným vytunelováním akcií Kotvy dřívějším šéfem Trendu Miroslavem Hálkem. Ten je s dalšími osobami stíhán pro podezření ze zločinného spolčení. Obchody s akciemi Kotvy na veřejných trzích i mimo ně jsou pozastaveny. Komise pro cenné papíry obávající se možného využití důvěrných informací majících vliv na cenu akcií Trendu, nyní pozastavila i jakékoliv transakce s tímto titulem.

Zdroj: informační server:ihned.cz
Dosavadní doporučení: přečíst (7)
Vaše doporučení:


1 | 2 | Další »
stránkovat diskuzi po 10 | 20 | 50

 Burza Prime 16:29 
Název Kurz Změna
 COLT CZ GROUP SE  640.00  +0.79% 
 ČEZ  864.50  +1.17% 
 ERSTE GROUP BANK A  1 107.50  -0.76% 
 GEN DIGITAL  491.00  0.00% 
 GEVORKYAN  252.00  0.00% 
 KOFOLA CS  270.00  -0.74% 
 KOMERČNÍ BANKA  865.00  +0.35% 
 MONETA MONEY BANK  97.40  +0.41% 
 PHILIP MORRIS ČR A  16 000.00  +0.25% 
 PHOTON ENERGY  44.50  +0.23% 
 PILULKA LÉKÁRNY  178.50  -1.11% 
 PRIMOCO UAV SE  945.00  +5.00% 
 VIG  740.00  +1.65% 
Komodity online
 Ropa 87.26 USD 29.04   
 Zlato 2336.27 USD 29.04   
 Stříbro 27.16 USD 29.04   
 Káva 227.50 USD 29.04   
 Cukr 19.77 USD 29.04   
 Bavlna 81.34 USD 29.04   
Zobrazit sloupec 
Kurzy.cz logo
EUR   BTC   Zlato   ČEZ
USD   DJI   Ropa   Erste

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby, Hypotéky

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzda, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, Nafta, Nafta v Evropě

Podnikání

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Katastrální úřady

Ochranné známky

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto - Cena, Spolehlivost

Registr vozidel - Technický průkaz, eTechničák

Finanční katalog

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat, Cookies

 

Copyright © 2000 - 2024

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.