Příspěvky nebo odpovědi uživatele zden









Příspěvky nebo odpovědi uživatele zden. Výpis příspěvků 351 až 400 (473)


určitě přečíst (5) 28.08.12 13:08  zden  (149850)

jen link

Dosavadní doporučení: určitě přečíst (5)
Vaše doporučení:

přečíst (5) 27.08.12 08:29  zden  (149850)

... změny měny

Tak tomu jsem musel dát "určitě přečíst". Aby konečně každému docvaklo, že názorová propast může být opravdu nepřekonatelná.

P.S. Takhle neuvěřitelně pevných postojů už historie viděla bezpočet. V dějepise se potom musí děti učit o jejich následcích.

Dosavadní doporučení: přečíst (5)
Vaše doporučení:

spíše nečíst (6) 24.08.12 15:54  zden  (149850)

... změny měny

Tak jsem si ze zvědavosti zagůglil a zjistil jsem, že jsem žil v omylu. (Když ony ty stránky a firmy jsou si tak podobné a je jich tak moc, že to člověku splývá.) Z mého posledního příspěvku odvolávám poslední větu. Dávám si nečíst. Sorry :-(

Současně je to ale i odpověď Rupovi. Rupe, ten link, co jsi chtěl, sis našel sám. Zakladatelem GoldMoney je Turk :-)

Dosavadní doporučení: spíše nečíst (6)
Vaše doporučení:

spíše nečíst (6) 24.08.12 15:00  zden  (149850)

... změny měny

Laciný výpad, který si nezaslouží reagovat.

Reakci si ale zaslouží ti, kdo tuhle diskusi čtou a mohlo by je to zmást. Takže Vážení, jestli Rup naznačuje, že lidé kolem GoldMoney nejsou příznivci zlatého standardu, věřte tomu nebo ne, může mít pravdu. Ono nejde vědět jaké jsou jejich opravdové záměry a co je jenom hra. Možná ti, kdo dnes brojí proti zlatému standardu, v tichosti zlatý standard připravují. Nicméně fakta z jejich vlastních stránek. Chtějí vypadat jako příznivci zlatého standardu. Prezentují názory lidí jako Turk nebo Macleod, mají na svých stránkách odkazy na konference s tématem zlatého standardu. I ta vizualizace má nejspíš za cíl vytvářet jim správný image. Co ale doopravdy nabízejí ? Aby si u nich lidé otevřeli účty na nealokované zlato. Přitom vyměnili slovo account za holding a vysvětlují, že je to proto, aby lidé měli jistotu, že jsou skutečně držiteli fyzického kovu. Jak se ale přesvědčíme, že tam ten kov skutečně je ? Že to není zase jen účet ? Jako by název mohl něco změnit, když principy fungování zůstaly stejné. Jestli nabízejí stále jenom papír, tak efektivně odvádějí lidi, kteří by se rádi pojistili investicemi do kovu, od skutečného držení kovu. GoldMoney se hlásí k WGC, ne ke GATA.

Dosavadní doporučení: spíše nečíst (6)
Vaše doporučení:

přečíst (6) 24.08.12 08:55  zden  (149850)

... změny měny

P.S. Ať tohle nikdo nechápe tak, že bych mohl mít něco proti lidem kolem GoldMoney. To rozhodně ne. Takoví jako třeba Turk patří mezi moje oblíbence.

Dosavadní doporučení: přečíst (6)
Vaše doporučení:

přečíst (6) 24.08.12 08:39  zden  (149850)

... změny měny

Neusoudil jsem - to byl jen řečnický obrat. Takové laciné upoutání pozornosti. A ohledně toho, co autoři vizualizace neuvádějí - v té vizualizaci to neuvádějí, jenomže protože čtu jejich příspěvky spoustu let, tak vím, jaké mají názory.

Že jsi to nedočetl dál, z toho si nedělej těžkou hlavu. Ten příspěvek byl určený těm, kdo mají zájem něco se dozvědět, aby mohli uchránit svůj majetek před znehodnocením a případně i něco vydělat.

Dosavadní doporučení: přečíst (6)
Vaše doporučení:

spíše nečíst (11) 23.08.12 12:38  zden  (149850)

... změny měny

Mám z Vás radost - konečně si hledáte informace v těch správných sférách. Jen se bojím, abyste si náhodou z toho neodvodili jiné závěry než autoři té vizualizace. I když, těžko říct, jestli mají úplně pravdu. Klasický zlatý standard nás nejspíš nečeká.

V té vizualizaci chybí poslední kapitola, týkající se Eura.  A sice systém, kterému někteří říkají FreeGold. Což je systém, který by měl poskytnout bankám neomezené krytí emitovaných peněz přizpůsobováním směnného kursu tržnímu ocenění zlata. (Velmi zjednodušuji.) V tomhle režimu částečně běželo Euro - v bilanci ECB je zlato oceňováno tržním průměrováním. Nicméně - dnes to vypadá, že nás nečeká ani FreeGold.

Uvidíme, co mají za lubem Číňani. To, co připravují, bude asi spíš podobné klasickému standardu, ale s omezením směnitelnosti a použitelnosti. Umím si představit variantu, ve které bude měna jakoby krytá, ale bude se za ni jenom nakupovat spotřební a zbytné zboží, zatímco kovem se budou platit energetické suroviny, potraviny a strategické zboží.

Kdo si vzpomene, Talebovi jsem vyčítal, že se čtenářům snaží namluvit, že vše je náhodné a pokud to jako náhodné nevypadá, tak je to proto, že náhoda je mrcha. Pusťte si video, kde se dozvíte, že náhodné není na dnešních trzích nic.

youtube.com/watch?v=GFkAVFq9a4Q

A kdo neumíte anglicky, prohlídněte si ty grafy. Tenhle pán rozhodně patří do první desítky mých oblíbených analytiků.

Dosavadní doporučení: spíše nečíst (11)
Vaše doporučení:

přečíst (6) 21.08.12 16:01  zden  (149850)

Must listen - určitě nikoli

Nevypadá to, protože se nedomluví. A protože přejít zpátky na původní měny bude jednodušší. Problém totiž bude, na jakou měnu převést současná Eura a dluhy v Eurech. A až dojde na lámání chleba, tak se zjistí (bankéři to už vědí), že beznadějně zadlužení jsou úplně všichni. I německé banky. Jsem si naprosto jistý, že to bez tlusté čáry, která podstatnou část dluhů zruší, nepůjde. A bez kontinuity v účetnictví nebude nikdo vytvářet nové měnové konstrukce. Teď to vypadá, že Němci čekají, až někdo odejde první, aby to nebylo na nich. Třeba odejdou Finové.

Dosavadní doporučení: přečíst (6)
Vaše doporučení:

určitě přečíst (6) 21.08.12 13:05  zden  (149850)

Must listen - určitě nikoli

Proč by neměly sedět - jen reaguji na ty odkazy. A nemám čas. S tím, že EU není centrem kolapsu, s tím souhlasím. To ale neznamená, že se leckomu ve světě nehodí tu vinu za kolaps na EU hodit. Že vznikne severské euro, jsem si ještě před několika týdny myslel také. Dnes už to na to nevypadá.

Dosavadní doporučení: určitě přečíst (6)
Vaše doporučení:

přečíst (11) 21.08.12 08:12  zden  (149850)

Must listen - určitě nikoli

Pokud se bude dál uvolňovat, je nominální růst možný. Ale obávám se, že o rozpadu eurozóny už bylo rozhodnuto. Jenom není ochota být tím prvním odcházejícím, na kterého pak budou všichni ukazovat prstem.

Dosavadní doporučení: přečíst (11)
Vaše doporučení:

přečíst (7) 20.08.12 17:30  zden  (149850)

Must listen

youtube.com/watch?v=uZXevniVRPw&feature=player_embedded 

Zaímco jedni nás varují před tím, že může znenadání přiletět černá labuť, jiní říkají, že v nejvyšších sférách byznysu a politiky se nic neděje náhodou. Úplně všechno je plánované. Černé labutě to jsou jen pro ovčany a ovčanky. 

Dosavadní doporučení: přečíst (7)
Vaše doporučení:

určitě přečíst (1) 20.08.12 11:55  zden  (149850)

zlepšuje

To teda kameňák ;-))

Dosavadní doporučení: určitě přečíst (1)
Vaše doporučení:

přečíst (0) 16.08.12 09:47  zden  (149850)

Pro pamětníky

Když už máme to výročí:

www.youtube.com/watch?v=iRzr1QU6K1o&feature=player_embedded 

 

Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:

spíše nečíst (6) 09.08.12 11:25  zden  (149850)

Keynesiansko-monetární politika?

Nemám kdy diskutovat, tak jen nadhodím pár hesel.

Nebýt Marshalova plánu, mohla být většina západní Evropy v padesátých letech komunistická.

Ti ekonomové nejsou černobílí. To je proti sobě staví glosátoři jejich myšlenek. Například absolutní protipól Keynesse, Say, jehož názor byl, že ekonomiku stimuluje nabídka, nikoliv neproduktivní poptávka, také volal po tom, aby vlády v době krize udržovaly ekonomiku v chodu veřejnými zakázkami. (To mi připomíná, kdysi jsem slíbil, že napíšu něco o Sayově zákoně. Nějak nemám kdy, ale nedávno se objevil docela slušný výklad toho pojmu na anglické wikipedii. Hledejte téma "Say's law". Českou wiki nemá cenu číst.)

Ono ani toho Misese bych neabsolutizoval. Human Action je nepochybně výborná kniha, ale jeden moment té klasické rakouské škole trochu uniká. A sice, že řada tzv. externalit není nezávislá na vlastní ekonomice, pro kterou mají být externí. Minimálně nemohou být externalitami z dlouhodobého hlediska. Mises ve své době nemusel řešit to, že lidi jsou kobylky a Země není nafukovací. A to je bohužel skutečnost, kvůli které člověk nemůže být zcela nekritickým liberálem a musí se smířit s nutností určité míry regulace, centrálního řízení a (teď se Leviathan vynoří z rozbouřených vln) omezení demokracie.

Je mi líto :-( V dnešní době se rádoby liberálové (všechnourvisti a "vincible" hlupáci - neumím bohužel přeložit do češtiny slovo "vincible", nejsem dostatečně znalý české křesťanské terminologie) ohánějí liberalismem, aby obhájili nedostatek své vlastní zodpovědnosti vůči vyšším hodnotám, než je jejich vlastní ego. Skuteční liberálové by na ně měli vzít hůl.

Přeji pěkný den.

Dosavadní doporučení: spíše nečíst (6)
Vaše doporučení:

určitě přečíst (3) 06.08.12 13:57  zden  (149850)

Bude se Knight Capital zachráňovat? Je to tragikomické

PLS - přečti to, než na to zareaguješ.

Dosavadní doporučení: určitě přečíst (3)
Vaše doporučení:

spíše nečíst (8) 06.08.12 13:55  zden  (149850)

Keynesiansko-monetární politika?

No to je reakce, jako kdyby ji napsal ruphej.

Stručně - v zásadě pravda. Nic jiného netvrdím, než že se pravidla změní. Jsem skeptický k pokusům hledat smysluplná řešení extrapolací současného stavu, založeného na nesprávných východiscích. Ve změně pravidel vidím naději.

Když už se tu takhle filosofuje, dovolil bych si poukázat na sémantický nesmysl. "Východisko" znamená výchozí bod - basis, ze kterého se pak všechno odvíjí. Tak jak jste to slovo použil, je to nesmysl, přestože samozřejmě všichni rozumíme, co tím chtěl autor říci.

Poprvé jsem dnes potkal někoho, kdo obviňuje Keynesse z domýšlivosti. Nechci polemizovat, jestli oprávněně. Prostě konstatuji. Z toho, co jsem  od Keynesse četl, bych řekl, že měl osudový smysl pro sociální spravedlnost. Zrovna tak mi přijde odvážné tvrdit, že jeho politika nefungovala, protože nevíme, co by bylo, kdyby se nepraktikovala. Kromě toho, Keyness vždycky zdůrazňoval, že ekonomická politika nesmí být demagogická a musí se pružně přizpůsobovat podmínkám. Bohužel, nečekaně zesnul právě když připravoval zásadní změnu ekonomické politiky Británie po WWII.

Že nefungoval Marshallův plán, to je opravdu silné kafe.

"Metodologicé" poznámce nerozumím - co je definice hodnoty ? Hodnotu měly definovánu symbolické peníze - ať už elektronické, papírové, kovové kroužky s hlavami císařů nebo třeba kožené taštičky se zašitými kovovými kroužky, ze kterých ale jen některé bylyskutečně stříbrné (Karthágo). Skutečné peníze nejsou nic jiného, než univerzálně přijímané zboží. A v době zlatého standardu bylo lidem dost jedno, co bylo na té které minci vyraženo. Důležité bylo, z čeho byla a kolik vážila.

K jinému příspěvku - když jsem psal o zlatém standardu, myslel jsem tím období pře WWII.

Dosavadní doporučení: spíše nečíst (8)
Vaše doporučení:

přečíst (2) 06.08.12 12:50  zden  (149850)

Bude se Knight Capital zachráňovat? Je to tragikomické

Co když je za tím něco jiného ?

eau-positive.com/Cyber-war.php

Naprostá fantasmagorie, to je jasné ;-) Ovšem Indie nedostala výjimku z embarga na obchodování s Iránem, jako ji dostaly některé více spřátelené státy :-(

Dosavadní doporučení: přečíst (2)
Vaše doporučení:

určitě přečíst (9) 01.08.12 09:55  zden  (149850)

Keynesiansko-monetární politika?

To není dobré přirovnání. Němci jsou takhle veleúspěšní díky tomu, že měli trvalé přebytky bilance zahraničního obchodu. Ostatní státy se vůči Německu zadlužovaly. Finančně to tedy Němcům klapalo a prorůstová opatření měla dobrou návratnost. Teď ale Němci zjistí, že budou muset spoustu úvěrů jiným zemím odepsat. Na rozdíl od jiných zemí jim ale zůstane silná reálná ekonomika - výrobní prostředky.

Stejně to přece dělali i komunisti. V padesátých letech dělali prorůstová opatření. Vybudoval se průmysl. Cenou za to ale bylo znehodnocování peněz a měnové reformy.

Nemůžou si všichni brát příklad z Německa. Německo fungovalo, protože ostatní spotřebovávali na dluh. Nemohou mít ale všechny státy světa současně kladnou obchodní bilanci.

V době zlatého standardu byly všechny bilance vyrovnané. Běžný účet obchodní bilance se vytvářel výměnami peněz v pevně stanoveném kursu. Centrální banky si vzájemně měnily ty peníze zpátky. Pokud za nějaké období vznikla významná nerovnováha, měnily se přebytky cizí měny za zlato. Pokud vznikala nerovnováha dlouhodobě a CB se snižovaly zásoby zlatých rezerv, změnila CB krytí svých peněz zlatem a tím upravila směnný kurs a ovlivnila konkurenceschopnost své země v mezinárodním obchodu.

Dosavadní doporučení: určitě přečíst (9)
Vaše doporučení:

přečíst (14) 01.08.12 09:16  zden  (149850)

Keynesiansko-monetární politika?

Změna by byla dobrá, ale není žatím možná, protože to řešení by se Vám nelíbilo. Keyness by dnes reagoval na stav ekonomiky jinak než ve 30tých letech. (Keybesse uznávám a myslím si, že se mu psí hlava nasazuje neoprávněně. To, co použil v době krize, je zdiskreditované tím, jak to bylo zneužíváno v době, kdy to potřebné nebylo.)

Dnešní situace je zásadně jiná než za dob Keynesse. Tehdy byl podíl státu na ekonomice kolem 20%, převážná část ekonomiky byla soukromá. Když se vložil do ekonomiky doláč státních výdajů, čtyřnásobně se zmultiplikoval ve výkonnosti ekonomiky. Dnes, kdy státy představují podle rozpočtů víc než polovinu ekonomiky (a skrytě podle odhadů víc než 80%), k žádné multiplikaci dojít nemůže. Paradoxně u nejvyspělejších ekonomik v posledních letech dochází k tomu, že dolar vložený do ekonomiky způsobí růst ekonomiky menší než jeden dolar. A tady cesta končí.

Také úroveň dluhů je dnes nesouměřitelná. Za Keynesse byly státy (až na určité výjimky) jen minimálně zadluženy. Mohly proto vesele intervenovat. Dnes je všeobecná úroveň dluhů taková, že všichni opravdu musí šetřit. A to znamená pokles ekonomiky, tj. vysokou nezaměstnanost. A také deflaci. Jediný způsob, jak udržet reálnou ekonomiku v chodu, je další zadlužování států. Nikoliv už ale skutečné zadlužování (tj. dělání dluhů, které se budou splácet), ale jenom formální zadlužování (dělání dluhů, které se nikdy splácet nebudou), tedy tištění peněz a jejich znehodnocení.

Za současných pravidel nemá situace jiné matematické řešení, než nekonečnou exponenciální expanzi peněz a/nebo úplný (a myslím tím úplný) kolaps systému, kdy se virtuální peníze (pohledávky věřitelů, dluhopisy a vklady střadatelů) znehodnotí nesolventností dlužníků, padne bankovní systém, ekonomika se zadře nekonečnými právními spory a v mikroekonomice se přejde na přídělový systém a přímou výměnu zboží.

Řešení by bylo. Udělat tlustou čáru, zrušit dluhy a zrušit současné peníze. Aby bylo ale něco takového společensky přijatelné, musí lidé předtím hodně trpět, aby pro tu změnu vyšli do ulic a uvítali ji. Udělat takovou změnu teď, vyjdou lidé do ulic proti ní protestovat.

Nový systém bude muset být důvěryhodný. Zdiskreditovaný systém není možné nahradit stejným, který by byl od počátku nedůvěryhodný. Systém založený na dluzích selhal a samo zrušení dluhů a znehodnocení peněz nadlouho zdiskredituje jakoukoliv formu půjčování peněz a spoření. Nový systém bude muset začít jako státem regulovaný přídělový/odvodový systém, možná s povinnou zaměstnaností, a po postupném uvolnění bude muset mít peníze kryté něčím skutečným.

Dosavadní doporučení: přečíst (14)
Vaše doporučení:

Téma: Akcie ČEZ
přečíst (0) 24.07.12 11:55  zden  (149850)

výroba elektřiny z tepla

To bych měl možná lepší nápad. Co takhle dát přímo do potrubí, kterým se přivádí voda do reaktoru, malou vodní turbínu ? Nejlíp hned za čerpadlo. Místo aby se tam ta voda točila jen tak naprázdno, mohla by bokem vyrobit nějakou elektřinu ;-)) A když by tohle nešlo, tak ať aspoň ČEZ vyleze na 900.

Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:

spíše nečíst (5) 13.07.12 16:08  zden  (149850)

Vyberte si jednu z možností nic jiného vám nezbude !

Co to tu melete, chlapci. Vždyť už se dávno válčí. Vlastně se asi ani nikdy nepřestalo. Brzezinského strategický cíl, zahnat Rusko do původních hranic Moskevského knížectví, pořád platí a cílevědomě se uskutečňuje. Desítky let se systematicky likvidují všichni potenciální spojenci nepřítele. A účel světí prostředky. Sem tam nějaká ta korupční diverze, třeba Yeltsin, sem tam nějaká ta revoluce, třeba oranžová, sem tam nějaká ta humanitární vojenská akce. A základny se posouvají stále blíž, spojenců nepřítele ubývá a technologické možnosti prvního úderu se stále zdokonalují :-(((

Válka je dnes tak komplexní, tak všeobsahující, že ji pomalu nikdo nerozpozná, protože to vypadá (a je to) jako běžný stav všehomíra.

Dosavadní doporučení: spíše nečíst (5)
Vaše doporučení:

určitě přečíst (5) 09.07.12 09:53  zden  (149850)

Myšlenka kterou bych nezahazoval

Zajímavý názor se objevil na  

WWW.silverdoctors.com

v příspěvku "International Banker: The Western Banking System is Being Intentionally Burned to the Ground".

V kostce se tam říká asi tolik: Aféra kolem manipulace s LIBOR je uměle vyvolaná zevnitř. LIBOR je ze své samotné definice manipulovaná sazba, protože se na ní domlouvá uzavřené společenství několika největších bank. Pokud se z toho dnes dělá aféra, pak je to možná proto, že se elity systému rozhodly shodit celý systém a spustit nový dřív, než se ten současný sám zhroutí.

Já bych dodal bonmot - staré auto také dáte sešrotovat dřív, než se úplně rozsype. Když byste zahynuli v jeho hořících troskách, nové byste si už asi nepořídili.

Možná, že se z mnohých velkých bank (včetně třeba JPM) a jejich současného managementu stali bílí koně.

Dnes ani zítra nejsem na příjmu, kdo má potřebu diskutovat, tak beze mne.

Dosavadní doporučení: určitě přečíst (5)
Vaše doporučení:

Téma: Akcie ČEZ
přečíst (2) 09.07.12 09:32  zden  (149850)

fér cena ČEZ

S tím nemohu souhlasit. I v době konjunktury by to ratio nemělo přesahovat 25. V konjunktuře rozhodně nejsme. Vaše ratio reflektuje zdeformovaný stav ekonomiky, pro který jsou charakteristické nereálně nízké úrokové sazby. V tržní ekonomice, kde není dominantní silou manipulace, a sazby se pohybují v realistickém rozmezí 4-8%, a kde vyšší výnos akcií musí reflektovat vyšší rizikovost, by ten poměr měl být cca 12-15.

Protože jsme ale v začínající depresi a výhledd ziskovosti je negativní, řekl bych, že přijatelné P/E ratio je tak nejvýše 8. Podle mě je 400 moc.

Jediné, co může být opodstatněním pro současnou cenu ČEZ, je negativní výhled kupní síly koruny. V současné situaci, kdy je cíleně likvidován finanční systém, je možná současná cena ČEZ rozumnou cenou za pojištění proti znehodnocení měny.

Dosavadní doporučení: přečíst (2)
Vaše doporučení:

určitě nečíst (11) 03.07.12 15:03  zden  (149850)

Výtah

No proč mi za takovéhle nic dáváte přečíst ? No nic, tak abyste z toho něco měli ... Zkuste strávit tyhle dva odstavečky z docela "solidních", ve smyslu mainstreamových, novin.

NEW YORK/WASHINGTON, June 27 (Reuters) – Five of the biggest banks in the United States are putting finishing touches on plans for going out of business as part of government-mandated contingency planning that could push them to untangle their complex operations.

JPMorgan Chase & Co, Bank of America Corp, Citigroup Inc, Goldman Sachs & Co and Morgan Stanley are among those submitting the first liquidation scenarios to regulators at the Federal Reserve and the Federal Deposit Insurance Corp.

P.S.  Ono to ještě hodně vyklesá.

A ještě jednou P.S. Všilmli jste si, že co se v EU minulý týden dohodlo, je už v odpadkovém koši ?

Dosavadní doporučení: určitě nečíst (11)
Vaše doporučení:

přečíst (2) 03.07.12 12:08  zden  (149850)

Jen zajímavý postřeh

Něco nad čím se člověk musí zamyslet. Vygůglujte si: James Turk Where was the German gold

Kouzelná větička, kterou Schacht řekl Strongovi: “Never mind: I believe you when you say the gold is there. Even if it weren’t you are good for its replacement."

Dosavadní doporučení: přečíst (2)
Vaše doporučení:

přečíst (9) 03.07.12 11:37  zden  (149850)

Výtah

Jen klid, ono to ještě vyklesá.

Dosavadní doporučení: přečíst (9)
Vaše doporučení:

přečíst (6) 29.06.12 14:18  zden  (149850)

Merkelová podlehla ? - koment než to tu dneska zabalím

Penzijní fondy to odnesou vždycky - poslední klasický příklad je Řecko.

V té Americe to proběhlo trochu jinak. Tam těm bankám vyčistili portfolio. Dostaly státní dluhopisy výměnou za všelijaké hypotéční zástavní listy. CDO apod. Stát de facto převzal riziková aktiva. Buď zestátnil jejich držitele nebo se za ně zaručil. (Tohle je to, co se chce po Němcích a čemu se Merkelová oprávněně brání.) A nejen to, riziková aktiva byla uložena do aktiv FEDu. To bylo dříve nemyslitelné a proti všem pravidlům. FED vyměnil aktiva s pochybnou bonitou za poctivé doláče. Podívejte se na vývoj struktury aktiv v bilanci FEDu. Je to tristní pohled. Hodně bank, i velkých, také opravdu zkrachovalo, ale to se moc do médií nedostalo. Zmizelo také mnoho různých penzijních programů. O tom je také ticho po pěšině. Situace je skutečně horší, jenom se o tom mlčí. A optické posilování dolaru, to je jen reakce na euro.

A k tomu vydělávání státu - nemám dojem, že by stát na něčem vydělal. Na začátku krize stát hospodařil s deficitem asi 160 miliard USD. Posledních několik let hospodařil s deficitem vyšším než 1300 miliard ročně. Žádné zisky z toho zachraňování nejsou, jenom stále vyšší ztráty.

Dnes končím. Na kompu budu až v úterý.

Dosavadní doporučení: přečíst (6)
Vaše doporučení:

přečíst (6) 29.06.12 11:58  zden  (149850)

Merkelová podlehla ? - koment než to tu dneska zabalím

6 měsíců - Někde jsem zahlédl, že se to má připravit do konce roku. Ovšem řada bank už nevydrží ani týdny.

Spuštění rotaček - to je právě to, na co Merkelová nekývla. Společné eurobondy.

SItuace v US - nevypadá to tam lépe. To je jen mlčení médií. Situace se dramaticky zhoršila. Rotačky jenom oddalují problémy. Incumbents mají zájem na tom, aby všechno vydrželo v chodu do voleb.

Pokud nalijí, nezhroutí se to ? Podívejte se na obrázek, na který jsem před pár dny poslal odkaz. Přestože se pořád nalívá, poteba nalévání pořád roste. Co nalijí nesolventní státy do bank ? Peníze, které si půjčí od nesolventních bank !!! Banky a státy se vzájemně podporují tím, že si navzájem půjčují. A protože z toho kolotoče odtékají inflační peníze ven, musí se kolotoč (nebo jestli chcete - letadlo) doplňovat stále novými dluhy ve stále větším objemu. Téměř žádný investor s vlastními penězi už státní dluhopisy nenakupuje. Dluhopisy jsou kupovány vlastními bankami. A splaceny mohou být zase jen dalšími dluhopisy. A aby se ten kolotoč udržel v chodu, musí jít sazby stále níž. Dluhopisy jsou možná největší bublinou současnosti.

Třeba na tom vydělají ? Nejdřív by ty banky musely být oddlužené. Na tom se vydělat nedá. Jistě, jednou na tom někdo vydělá, ale státy a potažmo daňoví poplatníci to nebudou.

Dosavadní doporučení: přečíst (6)
Vaše doporučení:

přečíst (23) 29.06.12 09:43  zden  (149850)

Merkelová podlehla ? - koment než to tu dneska zabalím

Ten titulek  v HN by člověka vyděsil. Ale nepodlehla. To je jen přání otcem nesprávných závěrů. Jednotný bankovní dohled, to je jen symbolické gesto. To důležité, to by byly společné evropské dluhopisy a společné záruky všech států EU. Ten ďábel skrytý v detailu (přiznávám - detaily neznám) je časování. Jestli se pravidla toho dohledu mají připravovat 6 měsíců, tak to je jako kdyby je rovnou hodili přes palubu. Do konce roku nezůstane v bankovním systému kámen na kameni. V příštím roce se bude možná dohlížet už jenom na to, co se samo zachránilo. Situace se bezpříkladně vyhrotila ne v jedné, ale v řadě oblastí ekonomiky a na mnoha trzích.

Bez iluzí. Stále to opakuji. Výsledek současné krize (krizí) je jasný - zhroucení finančního systému, ekonomická deprese, jakou lidstvo ještě nezažilo, drastický propad životní úrovně, destrukce sociálních programů, návrat protekcionismu, propad mezinárodního obchodu, nárůst ozbrojených konfliktů, omezení lidských práv a svobod. Co není jasné, to je, jak rychle a jakou cestou se k tomu jasnému výsledku dopracujeme.

Všechny státy jsou předlužené a budou muset zbankrotovat. Pokud mají to štěstí, že jsou zadlužené ve vlastní měně, budou moci znehodnotit měnu, což je jen jiná forma bankrotu.

Všechny trhy jsou zdeformované, všechny neviditelné ruce trhů mají rovnoprávnější hráči pod kontrolou.

Dominantní ekonomickou činností se stalo parazitování na všem a na všech. Ta menšina, která opravdu produkuje něco užitečného, je zotročena, šikanována, pronásledována a vydírána chobotnicí demokraticko-demagogické diktatury netvůrčí nepracující uřvané většiny.

Žádný div, že dělníků, řemeslníků a inženýrů ubývá. Zato utěšeně bobtnají státní aparáty. Expanzi prožívají jenom takové obklasti podnikání, které se mohou nějakým způsobem přisát na veřejné rozpočty nebo které mohou vysávat lidi uspokojováním mandatorních potřeb (např. povinné kontroly a prohlídky, povinné posudky, povinné osobní doklady, apod.).

Současný stav, to je nemoc. Ale ti, kdo by ji mohli začít léčit, nejsou ochotni a často ani schopni podívat se pravdě do očí.

Systém se vyčerpal. Prakticky je už na jednotce intenzivní péče a probíhá opakovaná resuscitace. A přestože se už roky bojuje o jeho záchranu, NIC se nezlepšilo. Po každém summitu je všechno horší než předtím.

Přeji pěkný víkemd.

Dosavadní doporučení: přečíst (23)
Vaše doporučení:

přečíst (4) 29.06.12 08:24  zden  (149850)

divi

:-D To by bylo fajn. Podle loňské uzávěrky jsem čekal tak 350.

Dosavadní doporučení: přečíst (4)
Vaše doporučení:

spíše nečíst (2) 28.06.12 14:58  zden  (149850)

divi

Jako každý rok - kdo ví, PLS, dejte info.

Dosavadní doporučení: spíše nečíst (2)
Vaše doporučení:

přečíst (1) 28.06.12 09:08  zden  (149850)

Obrázek napoví

No dyť. Peníze budou fajn, protože je nikdo nebude mít a všichni je budou chtít. A dno poznáme podle toho že se lidi přestanou vykecávat na internetu, protože všechnu svoji energii budou muse tvěnovat tomu, aby se uživili.

Dosavadní doporučení: přečíst (1)
Vaše doporučení:

přečíst (0) 27.06.12 17:33  zden  (149850)

Obrázek napoví

To byla jen zkratkovitá reakce. Chtěl jsem naznačit, že si myslím, že se už možnosti oddalování vyčerpaly. Zítra budou možná Rompuy a Baroso navrhovat omezení kapitálových transferů uvnitř eurozóny.

Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:

přečíst (2) 27.06.12 17:30  zden  (149850)

Obrázek napoví

Pokud se nezmění politika centrálních bank. Musí poskytovat neomezenou likviditu. Jakmile se revolving zastaví, všechno zkolabuje a zažijeme deflaci, jakou ještě lidstvo nevidělo. Ty dluhy na tom obrázku, to je černá díra, která všechno vcucne. Najednou všichni přijdou o peníze.

Dosavadní doporučení: přečíst (2)
Vaše doporučení:

přečíst (1) 27.06.12 16:20  zden  (149850)

Docvakne nám to ?

Merkel said, ‘There would not be euro bonds as as long as she was alive.’  Then, not longer after, Monti, the Prime Minister of Italy, came out and said that if there weren’t euro bonds, he was going to resign.

Aniž bych se vykecával, na

www.kingworldnews.com 

jsou právě záznamy z interview Turka, Coxe a Embryho. Počteníčko je to stručné a hutné. Kdo má zájem o emoce, naklikejte si tam ty empétrojky.

Dosavadní doporučení: přečíst (1)
Vaše doporučení:

přečíst (0) 27.06.12 16:16  zden  (149850)

Obrázek napoví

Vzpomeňte si, co řekl Čech Němec v Dobytí severního pólu o optimistech ;-(

Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:

spíše nečíst (2) 27.06.12 10:00  zden  (149850)

Obrázek napoví

Proč na těchhle stránkách nefunguje, když člověk prostě udělá copy/paste na odkaz ? Kdo tomu rozumíte, můžete mi napsat návod, jak to dělat ?

Ta celá adresa je:

gainspainscapital.com

/wp-content/uploads/2012/06/2011-2012-rollovers.gif

Dosavadní doporučení: spíše nečíst (2)
Vaše doporučení:

určitě přečíst (11) 27.06.12 09:55  zden  (149850)

Obrázek napoví

gainspainscapital.com/wp-content/uploads/2012/06/2 ...

To jen kdyby tu náhodou byl někdo, kdo si myslí, že se situace nějak zlepšila. Tady je vidět, o kolik se zhoršila. Sto miliard pro Španělsko - to je jen humanitární gesto. Španělsko potřebuje víc než 600 miliard. To ale jenom zvýší jeho dluh a příště bude potřebovat ještě víc.

BIS tlačí na to, aby ECB zachránila klíčové banky i Euro. Aby to ale bylo možné, musely by banky, které dostanou pomoc, půjčit obdržené peníze někomu, kdo svoje dluhy i s úroky splatí. Nikdo takový ale není. Banky se špatným portfoliem půjčují nesolventním státům ze strachu, aby ty státy nevyhlásily bankrot, když ztratí úvěry na financování svých mandatorních výdajů. Tím se to portfolio ještě zhorší. Situace nemá řešení.

Osobně už nevidím jinou řízenou cestu než velkou inflaci, která změní Euro i Doláč k nepoznání. A přežije jen část těch největších a část těch nejmenších bank. Ovšem žádná internetová - jenom ty kamenné. Z několika největších bank se vyrobí bílí koně tím, že se na ně přesune většina ztrát.

Neřízená cesta - bankroty států - by způspbila okamžitý kolaps světové ekonomiky. Němcům v jejich rozhodování nezávidím.

Jednou se někdo odhodlá stylem velkého třesku přes víkend změnit systém. Ale to, že je potřeba udělat tlustou čáru a začít znovu, to lidé pochopí teprve až když si sáhnou na úplné dno. Aby se něco začalo doopravdy řešit, musíme se nejdřív na to dno dostat. Možná to stihneme do konce tohoto roku.

Dosavadní doporučení: určitě přečíst (11)
Vaše doporučení:

spíše nečíst (6) 26.06.12 14:57  zden  (149850)

No jestli je to pravda ...

Unconfirmed first reports from British, French and Turkish sources say British special operations forces crossed from Turkey into northern Syria Tuesday, May 26, and advanced up to 10 kilometers inside the country.

Je to na debce, což je docela důvěryhodný zdroj.

 

Dosavadní doporučení: spíše nečíst (6)
Vaše doporučení:

Téma: Akcie ČEZ
přečíst (2) 20.06.12 12:35  zden  (149850)

Máme u nás vůbec solidní fundované analytiky profesionály?

Co se zase děje?

kingworldnews.com/kingworldnews/Broadcast/Entries/2012/6/16_Gerald_Celente.html 

Dosavadní doporučení: přečíst (2)
Vaše doporučení:

Téma: Akcie ČEZ
určitě přečíst (11) 20.06.12 12:25  zden  (149850)

Máme u nás vůbec solidní fundované analytiky profesionály?

Nabízí se odpovědět bonmotem - na co by nám byli fundovaní analytici profesionálové, když máme fundované analytiky amatéry.

Navíc - ani makléř, ani analytik zaměstnaný u makléřské společnosti nebo u banky nebo u nějakého fondu nebo jejich kamarád na ministerstvu financí - nikdo z těhto lidí není důvěryhodný analytik. Všechno jsou to dealeři, kteří se snaží rpodat nějaký svůj produkt, ať už je to intradenní obchodování, pomocí kterého makléř očeše klienta, nebo penzijní připojištění, pomocí kterého si zřizovatel fondu sáhne na peníze střádalů a na veřejné peníze vyplácené střádalům na příspěvcích.

Fundovaný analytik je ten, jehož předpovědi se plní. Jehož rady jsou k užitku jeho klientů.  Znáte u nás takového ? Znáte někoho takového z mainstreamových médií ? Já ne. Takový analytik by musel být placen svými klienty. Průměrný čecháček by se ale asi hodně zdráhal platit někomu jen za to, že mu ten někdo radí ;-))) Tak se nedivme.

Navíc - těžko radit, když už téměř není trh. Převládá manipulace a pravidla se neustále mění podle toho, ajk politici a bankéři rozhodují. Jakou cenu má sledovat ziskovost společnosti nebo situaci na trhu, když rozhodující vliv na cenu má, jestli přijde nebo nepřijde QE. A podívejte se, co udělali s energetickými společnostmi politici v Řecku.

Navíc - přestávají platit stará paradigmata. Dnes už pro řadu velkých hráčů není vydělat peníze, ale získat majetek. S tím, jak se znehodnocují měny, celá hra se jaksi obrací vzhůru nohama.

Neptejte se, kolik na obchodování s ČEZem vyděláte peněz. Ptejte se, kolik díky obchodování s ČEZem získáte akcií ČEZu.

Must listen pro angličtináře: kingworldnews.com/kingworldnews/Broadcast/Entries/ ...

 

Dosavadní doporučení: určitě přečíst (11)
Vaše doporučení:

přečíst (6) 13.06.12 14:48  zden  (149850)

Víte někdo nějaké podrobnosti ?

Vygůglujte si: BNI bank

S časovým úsekem jeden týden. Nemohu najít žádnou oficiální zprávu v jiném jazyce než Italštině. A Italsky neumím.

Dosavadní doporučení: přečíst (6)
Vaše doporučení:

přečíst (8) 13.06.12 13:10  zden  (149850)

crash EU a souvislosti - zásadní chyba v pohledu na věc

Euro padne jako všechny měny. Formálně bude možná existovat dál v jiné podobě.

EU nekrachne - změní se a zastabilizuje se na formální, méně agresivní úrovni. Zavede se kontrola pohybu osob a kapitálu. Obnoví se víza, minimálně ta pracovní.

Proběhne to drsně a za spousty křiku.

Jediným transakčním nákladem bude opuštění vybudovaného systému, v konečném součtu to bude zisk. Největší náklady byly náklady na udržení stávajícího složitého systému. Změněný/zjednodušený systém bude méně nákladný.

Ty takzvané náklady podle kuloárů, to jsou jen fiktivní ztráty z fiktivně oceněných aktiv. Celý tzv. diskont bude jen přiznání pravého, již existujícího, stavu věcí. Pokud jsme bratranci půjčili před lety milión a dnes si konečně přiznáme, že už nám ho nikdy nevrátí, vznikla nám tím dnes ztráta ? Nebo ta naše ztráta existovala už dlouho předtím ?

Na žádnou průběžnost v plošném zbavování se EU akcií není čas. Ke krachu už došlo. A pokud Lagardérová mluví veřejně o třech měsících, potom zbývají možná nejvýš tři týdny. EU akcií je potřeba se plošně zbavovat právě teď. Ale kde zaparkovat svoje aktiva ? V penězích ? Směšné ! V dluhopisech ? Úplný nesmysl. Možná tak v Německých dluhopisech.

Znáte tu hru, kdy hraje muzika a ubývají židle, kolem kterých se chodí dokola ? Tak tedy, nalijme si čistého vína. Muzika už přestala hrát, ale vůbec žádné židle k dispozici nejsou. Ti, co s námi nechodili dokolečka, dokud muzika hrála, je už dávno nenápadně vynosili ze sálu.

Cenu pozemků ve hře Monopoly také nedělají fakta, ale očekávání hráčů. Pozemek v té hře je stejně bezcenný, jako peníze z Monopolů.

Tedy závěrečná syntéza: Ceny mohou být jakékoliv. Krátkodobě nejspíš klesnou, ale mysleme - pád měny znamená růst nominálních cen. Ovšem hlavní otázka zní - budou mít ty ceny nějaký význam ?

C'est la vie ...

Dosavadní doporučení: přečíst (8)
Vaše doporučení:

určitě přečíst (6) 13.06.12 11:49  zden  (149850)

Psal jsem že bych se nedivil

a nedivím se. MUST READ

www.telegraph.co.uk/finance/financialcrisis/9327825/Debt-crisis-Bundesbank-scuppers-all-talk-of-EU-banking-union.html

a kdyby to náhodou zase nefungovalo, tak si to složte.

www.telegraph.co.uk

/finance/financialcrisis/9327825/Debt-crisis-Bundesbank-scuppers-all-talk-of-EU-banking-union.html

Dosavadní doporučení: určitě přečíst (6)
Vaše doporučení:

spíše nečíst (13) 13.06.12 09:25  zden  (149850)

crash EU a souvislosti - zásadní chyba v pohledu na věc

Zásadní chybou VŠECH analýz (analytici odjinud - dávejte pozor) je to, že od sebe nejsou odlišeny dva nezávislé problémy. Ačkoliv, k té nezávislosti, první problém zesiluje účinky toho druhého a ten druhý odvádí pozornost od prvního.

První problém je (dnes už klasický) dluhový Kondratievův cyklus. Zadlužení přesáhlo "Minského moment", přišla Kondratievova zima a kdyby se netiskly peníze jako o život, už dávno bychom byli v deflaci. De facto - pokud se abstrahujeme od poměřování ekonomiky současnými elastickými penězi - deflace a kontrakce reálných ekonomik už tu dávno jsou. To nakonec cítí každý na své vlastní kůži.

Druhý problém jsou nevyvážené obchodní bilance způsobené tím, že měny jednotlivých států nemohou změnou směnných kurzů reagovat na obchodní nerovnováhu. Ale pánové znalci - TOHLE UŽ TU BYLO - po zrušení zlatého standardu existoval v Evropě systém pevných směnných kurzů, který měl za následek narůstající deficity a přebytky a který byl proto zrušen a Evropa se vrátila k plovoucím kurzům. Z obchodního hlediska to už bylo Euro, jenom se to tak nejmenovalo. Rozdíl proti dnešku byl jen ten, že za každou měnu ručil jeden konkrétní stát, dluh byl denominován v konkrétní měně a každý stát měl odpovídající úrokové sazby. Dnes se může od Eura přejít k jednotlivým měnám stejně, jako se přešlo k systému plovoucích kurzů. Jediná komplikace proti minulosti je přerozdělení současných Euro zpátky na původní měny.

A protože se tyhle dva problémy sešly v jednu chvíli (ten první je horší), máme z toho tuhle těžko řešitelnou polízanici, kterou komplikuje především to, že si jen minimum lidí, kteří to řeší, uvědomuje souvislosti (o ovčanech nemluvě) a ať se to vyřeší jakkoliv, nepřehlednost tématu otvírá možnost pro téměř neomezené post mortem obviňování kohokoliv kýmkoliv z čehokoliv.

Bohuže existuje i třetí problém, a sice vyčerpání existujícího peněžního systému. Současný peněžní systém může existovat jenom při trvalé expanzi. Při zastavení expanze se zhroutí. Staré dluhy (včetně úroků) se platí penězi, které jsou generovány novými dluhy, které zákonitě musí být vyšší, než ty původní. ANO, NEMÝLÍTE SE, STÁTNÍ DLUH SE NESPLÁCÍ ! To by totiž zhroutilo systém. Maximální hranice dluhu je ale závislá na úrokových sazbách. Aby mohl systém expandovat, musí se úrokové sazby snižovat. Proto jde FED s úrokovými sazbami pořád níž. Není jiná cesta. Připomeňme si klasika:

"There is no means of avoiding the final collapse of a boom brought about by credit expansion. The alternative is only whether the crisis should come sooner as result of a voluntary abandonment of further credit expansion, or later as a final and total catastrophe of the currency system involved" -Ludwig Von Mises.

A druhého téměř klasika:

"The LEADERS of the developed world have chosen the latter route. This is a currency and financial-system extinction event, make no mistake." - Ty Andros.

Bohužel, začíná se projevovat i čtvrtý problém - peak oil. Ale to by bylo na dlouhé povídání.

A když se tohle všechno děje v jednu chvíli ...

Přeji pěkný spekulantský den. Není dneska třináctého ? ;-)

 

Dosavadní doporučení: spíše nečíst (13)
Vaše doporučení:

určitě přečíst (1) 11.06.12 13:49  zden  (149850)

Španělsko-proběhlo tiskem

Omlouvám se, že je to tu dvakrát. Nějak se mit to zaseklo, tak jsem to poslal znovu. A je to dvakrát :-(

Dosavadní doporučení: určitě přečíst (1)
Vaše doporučení:

určitě přečíst (4) 11.06.12 13:46  zden  (149850)

Španělsko-proběhlo tiskem

cháček je mainstream. A když se jeden pohybuje celý život v určitém názorovém prostředí, musel by být opravdu extra osobnost, aby se z toho vymanil a začal si budovat vlastní názorový a hodnotový systém.

Finanční systém vypadá, že je už ve volném pádu. Přesto ve mě hlodá kontrariánský červ ... ale to je blbost. Kontrariánství nemá co dělat tam, kde přichází ke slovu elementární algebra. Ledaže by měli mocní tohoto světa nějaké eso v rukávu. Nebo plán. Uvrhnutí/upadnutí světa do deprese může dočasně vyřešit problém nedostatku zdrojů (ropa, potraviny). Co ale bylo dřív ? Vejce (nedostatek reálných zdrojů jako příčina finanční krize) nebo slepice (dluhová krize, která způsobila finanční krizi, v jejímž důsledku se omezí spotřeba) ?

Budeme uvrhnuti do deprese úspornými opatřeními, která budou mít za následek masové krachy, nezaměstnanost a deflaci ?

Nebo upadneme do deprese v důsledku (hyper)inflace rozpoutané nekonečnými a stále většími bailouty, které budou mít za následek zhroucení celého finančního systému, a po zavedení nové měny (měn) a resetu finančního systému zažijeme deflační šok a spousta institucí (hlavně finančních) potichu zmizí ze světa ?

Mají Elity tajný plán nebo jen bezmocně přihlížejí zkáze a shrůzou čekají, jak to dopadne ? Nebo něco mezi tím ? To je podle mě asi ta hlavní otázka.

Napovědět může, co udělá Německo. Vůbec bych se nedivil, kdyby Němci nechali zbytek EU svému osudu. Němci zažili nejstrašnější zdokumentovanou depresi moderního věku, hyperinflaci a nástup fašismu, který Německo jako stát a Němce jako národ téměř zničil. Na konci WWII se objevovaly i tak zrůdné názory, jako například úplné vyhlazení německého národa masovou sterilizací německých mužů. A to všechno způsobila Versaillská smlouva a s ní spojené reparace, které Německo splatilo teprve před několika lety. (Vřele doporučuji přečíst si Keynessovy Ekonomické důsledky míru.) Sázím na to, že se Německo bude snažit udržet Euro (byť třeba Nordické) a svoji vlastní ekonomiku izolovat od marasmu v ostatních zemích.

Dosavadní doporučení: určitě přečíst (4)
Vaše doporučení:

určitě přečíst (2) 11.06.12 13:45  zden  (149850)

Španělsko-proběhlo tiskem

Macháček je mainstream. A když se jeden pohybuje celý život v určitém názorovém prostředí, musel by být opravdu extra osobnost, aby se z toho vymanil a začal si budovat vlastní názorový a hodnotový systém.

Finanční systém vypadá, že je už ve volném pádu. Přesto ve mě hlodá kontrariánský červ ... ale to je blbost. Kontrariánství nemá co dělat tam, kde přichází ke slovu elementární algebra. Ledaže by měli mocní tohoto světa nějaké eso v rukávu. Nebo plán. Uvrhnutí/upadnutí světa do deprese může dočasně vyřešit problém nedostatku zdrojů (ropa, potraviny). Co ale bylo dřív ? Vejce (nedostatek reálných zdrojů jako příčina finanční krize) nebo slepice (dluhová krize, která způsobila finanční krizi, v jejímž důsledku se omezí spotřeba) ?

Budeme uvrhnuti do deprese úspornými opatřeními, která budou mít za následek masové krachy, nezaměstnanost a deflaci ?

Nebo upadneme do deprese v důsledku (hyper)inflace rozpoutané nekonečnými a stále většími bailouty, které budou mít za následek zhroucení celého finančního systému, a po zavedení nové měny (měn) a resetu finančního systému zažijeme deflační šok a spousta institucí (hlavně finančních) potichu zmizí ze světa ?

Mají Elity tajný plán nebo jen bezmocně přihlížejí zkáze a shrůzou čekají, jak to dopadne ? Nebo něco mezi tím ? To je podle mě asi ta hlavní otázka.

Napovědět může, co udělá Německo. Vůbec bych se nedivil, kdyby Němci nechali zbytek EU svému osudu. Němci zažili nejstrašnější zdokumentovanou depresi moderního věku, hyperinflaci a nástup fašismu, který Německo jako stát a Němce jako národ téměř zničil. Na konci WWII se objevovaly i tak zrůdné názory, jako například úplné vyhlazení německého národa masovou sterilizací německých mužů. A to všechno způsobila Versaillská smlouva a s ní spojené reparace, které Německo splatilo teprve před několika lety. (Vřele doporučuji přečíst si Keynessovy Ekonomické důsledky míru.) Sázím na to, že se Německo bude snažit udržet Euro (byť třeba Nordické) a svoji vlastní ekonomiku izolovat od marasmu v ostatních zemích.

Dosavadní doporučení: určitě přečíst (2)
Vaše doporučení:

přečíst (4) 08.06.12 14:24  zden  (149850)

Španělsko-proběhlo tiskem

Někde to začít musí. Hezky popořadě, přece nemůžou zkrachovat všichni naráz. Krachy těch prvních malých dávají čas těm posledním největším. A když se to dobře povede a provede, poslední krachující mohou být skrytí vítězové.

Dosavadní doporučení: přečíst (4)
Vaše doporučení:

přečíst (13) 01.06.12 16:47  zden  (149850)

To je ONO

Ne jako že je to dobré. Jako že je to TO, co nevyhnutelně muselo zase přijít. A už je to tady. A zase v ne nejlepším okamžiku. Načasování je prostě problém. No, skoro sto tisíc v ohrožení. Čert je vem. Ještě že to to Ono velké s přehledem vykompenzuje. V obchodování ztráty, na dlouhodobých pozicích zisky. Naopak by to bylo horší. A mocní právě začali jednat. Divná náhoda. Nebo už něco uteklo ? Jak rád bych si pustil zprávy a dozvěděl se, co je nového. Ale to ne. Dozvím se, že nějaký kluk po maturitě vyskočil z okna, že sympatické zástupkyni sebrali Rathův případ, nebo že agenta 2222 osvobodili, protože ho bohužel nikdo nenatočil na video. A to ještě na tý ČT1 ti komentátoři trapně postávají jak hostesky před čínským supermarketem. Ještě že máme RT. To je jediná stanice, která ve srozumitelné řeči (angličtině) vysílá smysluplné zprávy :-(

Konec samomluvy - dávám si nečíst a přeju napjatý víkend.

Dosavadní doporučení: přečíst (13)
Vaše doporučení:


« Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Další »
stránkovat diskuzi po 10 | 20 | 50

 Burza Prime 16:29 
Název Kurz Změna
 COLT CZ GROUP SE  661.00  -0.15% 
 ČEZ  938.50  -0.37% 
 ERSTE GROUP BANK A  1 105.00  +1.66% 
 GEN DIGITAL  556.00  -4.14% 
 GEVORKYAN  256.00  0.00% 
 KOFOLA CS  293.00  -1.01% 
 KOMERČNÍ BANKA  770.50  +0.46% 
 MONETA MONEY BANK  97.70  -0.10% 
 PHILIP MORRIS ČR A  15 100.00  +0.53% 
 PHOTON ENERGY  44.00  +0.57% 
 PILULKA LÉKÁRNY  125.00  -0.79% 
 PRIMOCO UAV SE  960.00  -1.03% 
 VIG  725.00  +1.40% 
Komodity online
 Ropa 82.36 USD 07:28   
 Zlato 2310.41 USD 07:28   
 Stříbro 29.17 USD 07:28   
 Káva 223.88 USD 12.06   
 Cukr 19.12 USD 12.06   
 Bavlna 71.57 USD 07:28   
Zobrazit sloupec 
Kurzy.cz logo
EUR   BTC   Zlato   ČEZ
USD   DJI   Ropa   Erste

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby, Hypotéky

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzda, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, Nafta, Nafta v Evropě

Podnikání

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Katastrální úřady

Ochranné známky

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto - Cena, Spolehlivost

Registr vozidel - Technický průkaz, eTechničák

Finanční katalog

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat, Cookies

 

Copyright © 2000 - 2024

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.