Akcie SPOLEK CHEM.HUT.V. - Diskuze, názory, doporučení a hodnocení

 Hodnocení:      0 1 2 3      
Diskutující:
Návod    
 

Akcie SPOLEK CHEM.HUT.V. - Diskuze k tématu Akcie SPOLEK CHEM.HUT.V.


Výpis příspěvků diskuze Akcie SPOLEK CHEM.HUT.V., 1 až 20 (3539)
 
přečíst (0) 05.10.17 11:37  Iljič  (182240)

kurzotvorná

Spolchemie vystavuje na Composites Engineering show 2017 v Birminghamu
inovace EnviPOXY výstava zelené kompozity

 

  4. 10. 2017

SPOLCHEMIE zve všechny své zákazníky a partnery k návštěve stánku K40 na výstavě  Composites Engineering Show 2017 v britském Birminghamu.  Přijďte s námi diskutovat o nejnovějších trendech a inovacích v kompozitech! Součástí porgramu bude také prezentace našeho inovativního materiálu pro kompozity ""EnviPOXY - řešení pro tzv. zelené termosetové kompozity".Najdete nás na stánku K40 v rámci české expozice Czechtrade.

Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:

přečíst (1) 14.09.17 16:56  GN  (179247)

Vodík ze Spolchemie

Palivem budoucnosti disponuje ústecká chemička, může vytlačit elektromobily. Mekkou automobilismu se do budoucna může stát krajské město Ústí nad Labem. Zdejší Spolek pro chemickou a hutní výrobu před nedávnem představil membránovou elektrolýzu na výrobu chloru a hydroxidů. Právě v tomto procesu vzniká jako odpadní látka vodík, který by chemička chtěla využít pro pohon autobusů nebo aut. Nejlehčí a nejjednodušší plynný chemický prvek tak má šanci stát se palivem budoucnosti Ústeckého kraje. „Vodík pro nás není odpad, minimálně jeho polovinu používáme při výrobě kyseliny chlorovodíkové, kterou lze využít jako komerční produkt například v elektrochemickém průmyslu,“ vysvětlil výrobní ředitel Spolchemie Jan Dlouhý. Další polovinu vodíku pak chemička spaluje a vyrábí z něj páru pro energetické využití ve své výrobě. „Hledáme ale větší a efektivnější využití, třeba právě pro stlačování pro pohon automobilů,“ podotkl Dlouhý. Podle něj ale není produkce vodíku ve Spolchemii tak veliká, aby stačila například pro městskou hromadnou dopravu v celém kraji. „Naše výroba vodíku spotřeby MHD v Děčíně a v Teplicích. Pokud by třeba Ústí mělo zájem se takovéhoto projektu chopit a místo trolejbusu nakoupit vodíkové autobusy, jsme připraveni nabídnout tlakovou stanici a vodík městu dodávat,“ zmínil Dlouhý. Záměry Spolchemie potvrdil i její generální ředitel Daniel Tamchyna. „V Londýně i v Hamburku fungují autobusy na vodík, které jsou daleko lepší než elektromobily. I my tedy připravujeme v tomto směru nějaké projekty,“ naznačil Tamchyna. Vodík se tak může stát alternativou k obřím zásobám lithia na Cínovci, které lze využít například pro výrobu autobaterií. Vodík je totiž šetrný k životnímu prostředí, vodní páry neprodukují žádné další emise. Reálnost myšlenky vodíkové dopravy na severu Čech potvrdil i ústecký zastupitel a zastánce alternativních zdrojů energie Martin Hausenblas. „Minulý týden jsem jednal s automobilkou, která má zájem umístit do Ústí tři vodíková vozidla. Poskytnou je městu, vodík chceme čerpat právě ze Spolchemie,“ prozradil Hausenblas.

Dosavadní doporučení: přečíst (1)
Vaše doporučení:

přečíst (0) 09.08.17 17:53  Jaroslav Kučera  jaroslavjekucerazavinacemail.cz  (187851)

Prodám 1060ks za 500Kč

Prodám 1060ks SPOLEK CH.HUT.VÝR. za 500Kč
podrobné informace o nabídce najdete na adrese
http://www.kurzy.cz/nabidky-akcii/trh_pokyn.asp?A=D&P=17172&CP=1258
Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:

přečíst (0) 17.07.17 21:16  Ladislav  lad.sveczavinacvolny.cz  (187570)

Prodám 18ks za 500.00Kč

Prodám 18ks SPOLEK CH.HUT.VÝR. za 500.00Kč
podrobné informace o nabídce najdete na adrese
http://www.kurzy.cz/nabidky-akcii/trh_pokyn.asp?A=D&P=17158&CP=1258
Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:

přečíst (3) 08.06.17 10:33  GN  (179247)

Pražák nabízí stovky milionů na pomoc Spolchemii

Společnost AB-Credit finančníka Karla Pražáka je připravena vstoupit do více než tři roky trvajícího insolvenčního řízení s firmou Via Chem Group. Ta je největším akcionářem ústecké chemičky Spolchemie. AB-Credit nabízí, že Via Chemu půjčí několik set milionů korun a zároveň odkoupí více než čtvrtmiliardovou pohledávku vůči Spolchemii. Informovala o tom včera firma Via Chem Group.

Dosavadní doporučení: přečíst (3)
Vaše doporučení:

přečíst (1) 22.04.17 11:13  Iljič  (182240)

akcie spolku na dračku

Českobudějovičtí soudci v područí Sisáka

Českobudějovičtí soudci čelí nařčení, že šli v kauze insolvence Via Chemu na ruku miliardáři Petru Sisákovi a jeho advokátovi Ivo Halovi. Policisté svá zjištění opírají o listinné důkazy a o záznamy z odposlechů. Podařilo se nám získat podrobnosti, jak Hala ovlivňoval soudkyni Marii Červinkovou, která si za svůj postup vykoledovala stíhání.

 • Domov
Martin Shabu 7.12.2016
Petr Sisák. | foto:  Petr Topič, MAFRA

U českobudějovického krajského soudu jste měli jako věřitelé zhruba třicetiprocentní šanci, že se domůžete spravedlnosti. Nelichotivé vysvědčení vyplývá z kauzy okolo miliardáře Petra Sisáka a jím kontrolované společnosti Via Chem Group, jež se ocitla v insolvenci. Sisákův právník Ivo Hala totiž dokázal na jihočeském soudě „kouzlit“.

Lidovým novinám se podařilo získat podrobnosti, jak Hala ovlivňoval českobudějovickou soudkyni Marii Červinkovou. Za svůj postup si Červinková vykoledovala stíhání pro přečin zneužití pravomoci úřední osoby. Bez ohledu na nestrannost soudce se kvůli insolvenci Via Chemu, kterou měla na starosti, pravidelně scházela s Halou a řešila s ním, jak by měla jednat.

Kromě četných schůzek byla mezi soudkyní a Halou čilá korespondenční výměna.

„Na základě jím (Halou) jednostranně a tendenčně podávaných informací zaměřených na znevěrohodnění věřitelů a bagatelizování skutečné ekonomické situace se dohodla na odmítnutí podaných insolvenčních návrhů věřitelů Luboše Matouška a Karla Koláře,“ vyčetli policisté soudkyni Červinkové v usnesení o jejím stíhání z poloviny září. K tomu musel dát přitom souhlas prezident Miloš Zeman.

Kromě četných schůzek byla mezi soudkyní a Halou čilá korespondenční výměna. Zanechal však elektronickou stopu. „Dne 7. listopadu 2013 převzala ve své kanceláři od Iva Haly v elektronické podobě připravené znění usnesení o odmítnutí insolvenčních návrhů věřitelů,“ uvedli vyšetřovatelé s tím, že soudkyně druhý den toto zamítavé usnesení, jen částečně upravené, vydala. A věřitelům Matouškovi a Kolářovi uložila zaplatit náklady řízení ve výši 8228 Kč. LN se před napsáním tohoto článku snažily Halu kontaktovat, ten se ale nevyjádřil.

Společnost Via Chem se potýkala s dluhy ve výši dvou miliard korun. Do finančních potíží se dostala, protože nebyla schopna splácet dluhopisy, které nakoupily například radnice Prahy 6 a 10 a města Sokolov či Lázně Bohdaneč.

V listopadu 2013 přihlásila českobudějovickému soudu stomilionovou pohledávku na Via Chem městská část Praha 10. Tři dny poté, co insolvenční návrh na soudu přistál, soudkyně Červinková volala právníku Halovi.

Už letos v lednu v případu padla obvinění směrovaná na Sisáka, Halu a dvanáct dalších osob. Obvinění Červinkové z poloviny září nyní vnáší více světla do postupu justice v Českých Budějovicích, kam si společnost přestěhovala své sídlo, když se ocitla před insolvencí.

V listopadu 2013 přihlásila českobudějovickému soudu stomilionovou pohledávku na Via Chem městská část Praha 10. Tři dny poté, co insolvenční návrh na soudu přistál, soudkyně Červinková volala právníku Halovi. „Informovala ho, že usnesení je vyvěšeno na internetu a bude muset vymyslet další postup,“ zjistili policisté. A následovaly skutečně jejich dvě schůzky, na nichž se dohodl osvědčený scénář – popřít návrhy věřitelů. Podle obvinění tím soudkyně způsobila vážnou újmu na právech věřitelů a popřela princip spravedlivého posouzení návrhů.

O roli Červinkové v kauze se začalo mluvit poprvé v lednu, když v její kanceláři protikorupční policie provedla prohlídku. Soudkyně odmítla vinu. „Nikdy jsem nerozhodla proti svému svědomí a nikdy jsem nevzala žádný úplatek. Obecně máte vždycky dvě možnosti: dát palec nahoru, nebo dolů. Každá z těchto variant závisí na konkrétních zjištěných skutečnostech. Rozhodně ale odmítám, že bychom tady v Českých Budějovicích napomáhali nějakým zločinům. To tedy ne,“ uvedla pro web Aktuálně.cz.

Na drátku

Policisté opírají svá zjištění o listinné důkazy a o záznamy z odposlechů. Jsou přesvědčeni, že sedmdesátiletá soudkyně Červinková porušila hned několik povinností zákona o soudech a soudcích. O úplatcích se však nezmiňují. V rámci rozhodovací praxe musí soudce poskytnout každému účastníku řízení plnou možnost k uplatnění práv. Naopak od nich nesmí jednostranně přijímat nebo jim podávat informace nebo s nimi jednat o skutkové podstatě či o procesních otázkách, které na ni mohou mít vliv.

Červinkové v případě prokázání viny hrozí maximálně pětiletý trest a vyhazov z justice.

„Policejní orgán dospěl k závěru, že JUDr. Marie Červinková úmyslně vykonávala ...

Dosavadní doporučení: přečíst (1)
Vaše doporučení:

přečíst (0) 22.04.17 11:00  Iljič  (182240)

zadržované zisky-sisákovky

Patent českých vědců požírá plísně z fasád domů

Čeští vědci z několika vysokých škol, ústavů a firem po pěti letech výzkumu a testování vymysleli unikátní samočisticí nátěr na bázi fotoaktivních látek, který likviduje plísně a řasy na fasádách zateplených bytových domů.

Ilustrační foto

FOTO: Václav Jirsa, Právo

Včera 18:13

Nátěr se už dva roky úspěšně aplikuje hlavně na paneláky. Vzorky a jejich analýzy ukazují, že chemické procesy ve spojení se světlem dokážou mikroorganismy likvidovat po dobu deseti let.

„Fotoaktivní nátěrový systém, nazvaný Balclean, je velkým úspěchem českých vědců, který realizujeme v praxi. Jeho mimořádnost spočívá ve využívání fotoaktivních reakcí ke stále se opakující likvidaci všech mikroorganismů na zateplených fasádách. V Česku není jiné podobné řešení k likvidaci mikroorganismu s tak dlouhou účinností a desetiletou zárukou,“ chválí vynález Radek Kubálek, šéf společnosti Pragotherm, servis fasád, která omítkového „plísňožrouta“ používá.

Analýza neukázala po téměř třech letech od aplikace žádnou změnu tloušťky povrchové vrstvyRadek Kubálek, šéf společnosti Pragotherm

Český fotoaktivní nátěr byl vyvinut pod záštitou Technologické agentury ČR s celkovými náklady 24 miliónů korun. Na tomto projektu spolupracovaly Centrum pro nanotechnologie Technické Univerzity v Liberci, Ústav fyzikální chemie J. Heyrovského Akademie věd ČR a Ústav anorganické chemie Akademie věd ČR spolu se společnostmi Barvy a Laky Teluria a Denas Color.

První aplikace na bytových domech proběhly už před více než dvěma lety, takže nátěr má za sebou i ostrý provoz. „Mikroskopická analýza odebraných hloubkových sond neukázala po téměř třech letech od aplikace žádnou změnu tloušťky či morfologie povrchové fotoaktivní vrstvy,“ poznamenal Kubálek.

„Nátěrový systém byl také podroben několikaletému testování urychleného stárnutí v přístroji simulujícím zesílené povětrnostní vlivy,“ doplnil Kubálek. Proběhla i kvantitativní optická měření pomocí speciálního skeneru.

Praxe i testy ukazují, že dezinfekční efekt nanokompozitního nátěrového systému se časem nesnižuje.

Do dalších dvou let tři tisíce vzorků

„Po deseti a více letech je samozřejmě třeba očekávat, že i tyto nátěry podlehnou erozi a stanou se neškodnou součástí životního prostředí. Obě minerální složky systému, oxid křemičitý a oxid titaničitý, se totiž v přírodě běžně vyskytují,“ dodal Kubálek.

Do konce roku 2019 budou výzkumníci disponovat třemi tisíci odběry, které se stanou základem k dalšímu výzkumu všech druhů mikroorganismů na fasádách.

Mikroorganismy některých druhů plísní, které se objevují na fasádách, mohou u lidí se sníženou imunitou způsobit alergické reakce. Pokud se na fasádě objevují nečistoty, řasy, plísně, lišejníky a mechy patnáct dvacet let, tak je pravděpodobné, že prorostly již hlouběji do dalších vrstev.

Problém se týká zateplených objektů

„Samotné řasy, které se na fasádách objevují v raném stadiu, ve své podstatě povrchovou omítku nijak nepoškodí. Jedná se především o estetický problém,“ uklidňuje Kubálek. Růst řas a plísní podle něho ale není problémem jenom panelových domů. Týká se to všech objektů, které jsou zateplené.

Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:

přečíst (0) 22.04.17 10:53  Iljič  (182240)

superdividenda

AKTUALITY

STAVEBNÍ SPOLCHEMIE: Nové stránky věnované špičkové stavební chemii naší produkce21. 4. 2017

SPOLCHEMIE si vám dovoluje představit nové stránky věnované epoxidům a alkydům ve stavebnictví. Naše aplikace směřují do rezidenční výstavby, komerčních a průmyslových staveb, dopravních staveb, kompozitních materiálů pro stavby a mnoha daších oborů. V naší nabídce najdete například epoxidový systém pro oblíbený kamínkový chodník, materiály pro špičkové lité podlahy, vysoce odolné nátěry na beton a dřevo nebo chemické kotvy. Jak v alkydových, tak v epoxidových pryskyřích jsme schopni vám poskytnout u nás vyvinutá environmentální řešení: např. EnviPOXY, epoxidovou pryskyřici s obsahem 28% bio-uhlíku, nebo vodou ředitelné a bezrozpouštědlové alkydové pryskyřice s obsahem až 93% surovin přírodního původu

Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:

přečíst (1) 26.01.17 19:03  MICHAL PROCHAZKA  ricadi66zavinacseznam.cz  (185059)

Prodám 1050ks

Prodám 1050ks SPOLEK CH.HUT.VÝR.
podrobné informace o nabídce najdete na adrese
http://www.kurzy.cz/nabidky-akcii/trh_pokyn.asp?A=D&P=17003&CP=1258
Dosavadní doporučení: přečíst (1)
Vaše doporučení:

přečíst (0) 18.01.17 14:13  GN  (179247)

Ústecká chemička spustila zařízení za téměř 1 9 miliardy korun.

Ústecká Spolchemie zahájila zkušební provoz membránové elektrolýzy. Od klíčové investice si chemička slibuje rozvoj a upevnění pozice na trhu. Firma odstavením dosavadní rtuťové technologie splní ekologický požadavek Evropské unie. Celkově bude výstavba a zprovoznění nového zdroje stát téměř 1,9 miliardy korun. Je to tak největší investice v novodobé historii chemičky. „První etapou zkušebního provozu je naplnění zařízení provozními látkami, zapracování aktivních náplní zařízení a dosažení provozních parametrů provozních náplní,“ uvedl mluvčí Spolchemie Jan Charvát. Odborníci zároveň dělají bezpečnostní testy řídicího systému a dalších prvků, které musejí předcházet ostrému spuštění výroby. První produkt z nové výroby, která spočívá v reakci rozkladu solanek na hydroxidy, vodík a chlór, nabídne firma zhruba letos v březnu. „Do té doby bude v provozu výroba se stávající amalgámovou technologií, na kterou máme povolení k provozu do konce června,“ uvedl mluvčí. Po zahájení výroby na nové elektrolýze zůstane rtuťová technologie ještě několik týdnů v pohotovostním stavu pro případ neočekávaného výpadku membránové elektrolýzy. Poté technici demontují zařízení a potrubní rozvody. „Pozemky a stavby vlastní rtuťové elektrolýzy a jejich pomocných provozů jsou zahrnuty v projektu sanace starých ekologických zátěží,“ poznamenal Charvát. EU ukládá chemičkám ukončit provoz se rtuťovou technologií nejpozději do konce letošního roku. Ke konci loňského roku v podniku pracovalo 805 lidí.

Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:

přečíst (0) 21.12.16 16:14  Iljič  (182240)

uvidíme next year

ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK 2017
PF 2017

 

  21. 12. 2016

SPOLCHEMIE přeje svým zákazníkům, obchodním partnerům a zaměstnancům veselé Vánoce a šťastný a úspěšný nový rok.

Děkujeme vám za úspěšnou spolupráci a důvěru v naše služby. Cítíme se zavázáni pokračovat v poskytování toho nejlepšího možného zákaznického servisu i v roce 2017.

Vaše Spolchemie

Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:

přečíst (0) 21.12.16 16:13  Iljič  (182240)

uvidíme next year

a na akcionáře se---e?

za to si pr- koupíme :-(

Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:

přečíst (0) 25.11.16 14:27  Fíl  (184389)

to jsem zvědav

Představení hydroizolačního a pečetícího nátěru CHS-EPODUR® 474 PRIMER na konferenci Hydroizolace 2016
primerstavební chemieepoxidové systémy konference

 

  24. 11. 2016

CHS-EPODUR® 474 PRIMER je špičkový dvousložkový epoxidový nátěrový systém pro mostní betonové konstrukce, použitelný i na mladý beton, vyvinutý s ohledem na požadavek kvality a dlouhodobé finanční efektivity staveb mostních konstrukcí. Je určen pro opravy, penetraci a pečetící vrstvu. Výrobek je uzpůsoben pro jednoduchost použití a maximální možnou eliminaci aplikačních chyb. Díky optimálnímu balení jsou obě složky připraveny k okamžitému smísení na místě stavby.

Díky univerzálnosti materiálu je možno provést tři kroky jedním materiálem (vysprávka povrchu, penetrace/kotevně impregnační nátěr a pečetění povrchu).

V dlouhodbé efektivitě stavby se projeví vysoká kvalita významným prodloužením životnosti a snížením  nákladů na údržbu stavby.

Vlastnosti:
 • Snadná příprava, rychlá a univerzální aplikace, dlouhá životnost
 • Extrémní odolnost proti vodě a chemickým látkám
 • Výjimečná odolnost proti otěru a pevnost v krutu
 • Schváleno ŘSD pro mostní izolační systémy a silniční stavitelství
Aplikace:
 • Opravy povrchu betonu mostních konstrukcí
 • Penetrace podkladu před aplikací povrchové vrstvy vozovky
 • Adhezní můstek mezi betonem a hydroizolačními pásy
 • Mosty, nájezdové rampy, parkoviště
Technické charakteristiky:
 • Doba zpracovatelnosti: 22 minut při teplotě 23°C
 • Celková spotřeba: přibližně 1 kg na 1 m2 (penetrační vrstva: pečetící vrstva v poměru 1:1)
 • Síla napojení systému na vyzrálý podkladní beton: více než 5 N na mm2 (více než 5 000 000 N na m2)
 • Síla napojení systému na mladý podkladní beton: více než 1,5 N na mm2;  při odtržení dojde ve více než v 75% k oddělení v betonu samotném
 • Zacelení prasklin do 0,2 mm samotným systémem
 • Zacelení prasklin nad 0,2 mm v kombinaci s křemičitým pískem (principielně jako polymermalta či polymerbeton)
Jsme hrdí na to, že náš nový výrobek je vyvinutý a vyráběný v České republice: vývoj a testování probíhá v našem vlastním R&D centru Synpo Pardubice a epoxidová pryskyřice je produktem nejmodernější výrobní jednotky epoxidů v Ústí nad Labem. Náš nový výrobek bude představen na konferenci Hydroizolace 2016 v Kurdějově.
 • Leták ke stažení ZDE.
 • Pro více informací o produktu kontaktujte pana Tomáše Vejškraba: vejskrab@spolchemie.cz

Vaše Spolchemie
SPOLCHEMIE - Spolek pro chemickou a hutní výrobu, a. s. je přední evropský výrobce epoxidových pryskyřic pro mnoho aplikací, včetně nejmodernějších materiálů ve výrobě kompozitů a epoxidové stavební chemie. Jako první na světě získala certifikát pro enviromentální epoxidové pryskyřice CHS-EPOXY G vyrobené na bázi obnovitelných zdrojů. Tradiční výroba hydroxidů a inovativních chlorovaných derivátů bude letos posílena spuštěním nové membránové elektrolýzy, která v souladu s dlouhodobým ekologickým programem SPOLCHEMIE a evropskou legislativou přispěje k dlouhodobé udržitelnosti výroby. 
Tradice chemického průmyslu v Ústeckém kraji vznikla před 160 lety založením chemičky, jež se stala organickou součástí života lidí v regionu, ze kterého pocházejí nejlepší odborníci. S více než 800 zaměstnanci je společnost jedním z největších zaměstnavatelů regionu.
Dlouhodobý úspěch a stabilita SPOLCHEMIE stojí na plně integrované výrobě, inovacích, kvalitě výroby a vlastním masívním výzkumu a vývoji, díky nimž společnost vlastní řadu patentů a certifikátů.
Další info: Romana Granátová, Marketing Manager, granatov
Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:

přečíst (0) 22.11.16 01:56  Štefan Šimon  simonidesozavinacseznam.cz  (184335)

Prodám 30ks za 500Kč

Prodám 30ks SPOLEK CH.HUT.VÝR. za 500Kč
podrobné informace o nabídce najdete na adrese
http://www.kurzy.cz/nabidky-akcii/trh_pokyn.asp?A=D&P=16966&CP=1258
Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:

přečíst (1) 24.10.16 21:08  Iljič  (182240)

kdy se to projeví na ceně akcií

 • Inovace a řešení
 • Lidé & Spolchemie
 • SPOLCHEMIE spouští nejmodernější provoz výroby chloru ve Střední a Východní Evropě
  membránová elektrolýza ekologie epoxidy chlor kompozity

  24. 10. 2016

  Chlor je prvek, který je základním stavebním kamenem dvou třetin produktů chemického průmyslu, včetně plastů, léků, barev, zemědělských produktů. Drtivá většina chloru se vyrábí rozkladem roztoku soli, buď kuchyňské NaCl nebo draselné KCl pomocí stejnosměrného elektrického proudu v procesu nazývaném elektrolýza. Stará zařízení na bázi amalgámu, při jejichž provozu se používá rtuť, jsou v současné době nahrazována moderními technologiemi, takzvanými membránovými elektrolýzami. Nová zařízení nepoužívají k rozkladu soli rtuť – jsou založeny na rozkladu roztoků alkalických solí pomocí elektrického napětí a speciální membrány, která odděluje vznikající plynné produkty (vodík a chlór). Provoz je bezpečnější, energeticky úspornější a ekologicky přátelštější.

  A právě takové zařízení po dvou letech výstavby právě uvádíme ve SPOLCHEMII do provozu. Jako první v České republice a na Slovensku splníme požadavky evropské legislativy na ukončení používání rtuti ve výrobě chloru a alkalických louhů.

  Nová membránová elektrolýza je situována v severní části areálu SPOLCHEMIE. Její výstavba začala v roce 2014 a již letos na jaře 2016 byly dokončeny stavební práce a zmizely jeřáby. Další náročné práce pokračovaly nicméně nadále uvnitř, především na instalaci zařízení. Byly instalovány elektrolyzéry, potrubní trasy, parovod, řídící a zabezpečovací zařízení, velín a mnoho dalších prvků.

  V říjnu jsme začali na elektrolýze provádět provozní testy, které potrvají až do spuštění plánovaného na konec podzimu. Testy probíhají nejprve „nanečisto“ s vodou a vzduchem. Mohou být doprovázeny zvukovými nebo vizuálními efekty, patrnými i v okolí. Testy jsou plně kontrolovány a jsou naprosto bezpečné pro okolí i zaměstnance. Po skončení testů bude jako první spuštěn provoz draselné soli, tedy výroba draselného louhu, chlóru a vodíku. Krátce před zahájením provozu membránové elektrolýzy odpojíme starou rtuťovou elektrolýzu a následně zahájíme práce na její ekologické likvidaci, včetně odstranění rtuti.

  Naše technologie je unikátní v tom, že umožňuje souběžnou výrobu draselného i sodného louhu. To vyžaduje poměrně sofistikované a složité řešení přívodů solanek (soli rozpuštěné ve vodě) do zařízení, jejich čištění, úprav a dosycování. Abychom dokázali zajistit plynulé dodávky výrobků a splnit závazky vůči našim zákazníkům, je nutné se pojistit pro případné komplikace při nájezdu nové elektrolýzy. Proto jsme požádali o prodloužení povolení k provozu staré elektrolýzy, která by vykryla nepravidelnost výroby před stabilizací nového zařízení. Nově navržený termín platnosti povolení je konec června 2017, přičemž evropská unie umožňuje provoz rtuťových zařízení do prosince 2017. Zůstáváme tedy stále v předstihu před legislativou.

  Provoz elektrolýzy je plně automatizován, ale i přesto jsou stále nezbytné lidské ruce a hlavy. Elektronický dohled provozu kontroluje operátor, který sleduje více než 1000 prvků řízení. Další lidé pracují přímo v provozu, na obslužných pozicích, jako je příprava a čištění solanek, obsluha elektrolyzérů, zařízení na úpravu vodíku a chlóru, zahušťování louhů, úprava odpadních vod. Nové pozice jsou vysoce kvalifikované a klíčoví zaměstnanci, mistři a operátoři, absolvovali důkladné školení v zahraničí na obdobném, již spuštěném, zařízení a jsou perfektně připravení na náročnou obsluhu.

  Výrobky ze SPOLCHEMIE mají celou řadu použití. Věděli jste, že například náš chlornan sodný najdete u vás doma v českých čističích na koupelny nebo že vám kabát čistírna vyčistí perchloretylenem, který se také vyrábí u nás? Naším nejvýznamnějším produktem na bázi chloru je epichlorhydrin, který spotřebováváme přímo u nás pro výrobu epoxidových pryskyřic. Ty dále dokážeme modifikovat látkami jako rozpouštědla a tvrdidla ve spolupráci s naším vlastním výzkumným centrem. Výsledkem naší práce jsou vyspělé epoxidové systémy, které najdete v nemodernější výrobcích všude okolo nás: například v kompozitech pro výrobu karoserií aut, letadel či vlaků a autobusů, elektrických zařízeních nebo vysoce kvalitních nátěrech s vysokou odolností proti korozi. Významným výrobkem ...

  Dosavadní doporučení: přečíst (1)
  Vaše doporučení:

  přečíst (1) 04.10.16 15:34  GN  (179247)

  Spolchemie investuje..Výrobní kapacity zvýší o dvě třetiny.

  Ústecká chemička chystá přelomovou technologickou změnu. Díky ní odstraní z provozu rtuť a zefektivní výrobu hydroxidů. Spolek pro chemickou a hutní výrobu spustí do konce roku novou linku využívající membránovou elektrolýzu, která nahradí starý provoz, v němž se používá jedovatá rtuť. Investice za 1,9 miliardy korun umožní zvednout produkci hydroxidů. „Obchodní plán pro příští rok předpokládá meziroční zvýšení výroby o 32 procent a následně o dalších šestnáct procent. Lepší ekonomice v segmentu hydroxidů pomůže také absolutní snížení výdajů na údržbu zařízení, které jsou u dosluhující elektrolýzy značné,“ vysvětloval generální ředitel Spolchemie Daniel Tamchyna. Nový provoz zvýší kapacitu výroby hydroxidu draselného a hydroxidu sodného z nynějších šedesáti tisíc tun až na sto tisíc tun, tedy o dvě třetiny. Nynější kapacita je přitom podle Tamchyny soustavně vyprodaná. Spuštění membránové elektrolýzy umožní chemičce upevnit pozici hlavního výrobce hydroxidu draselného ve střední Evropě. Některé chemičky v regionu nadále zůstávají u výroby hydroxidů za použití rtuti. Podle pravidel Evropské unie se však budou muset rtuťové elektrolýzy uzavřít do konce následujícího roku. V prvním pololetí ústecké chemičce, která vyrábí také epoxidové a alkydové pryskyřice, meziročně klesly tržby o 400 milionů korun na 2,1 miliardy korun. Provozní zisk spadl o padesát milionů na 229 milionů korun. Přede dvěma lety přitom společnost při pololetních tržbách zhruba 2,3 miliardy korun dokázala vytvořit provozní zisk kolem 130 milionů korun. „Zvýšení kapacity a produkce díky spuštění membránové elektrolýzy se do hospodaření promítne velmi pozitivně,“ je přesvědčen Tamchyna. Po spuštění nového provozu přestane chemička vypuštět do životního prostředí jakékoli emise rtuti. Spolchemie zároveň sníží emise chloru do ovzduší z 593 kilogramů ročně na maximálně padesát kilogramů za rok. Pozemky a stavby staré elektrolytické linky a příslušných pomocných provozů přitom spadají pod projekt sanace starých ekologických zátěží.

  Dosavadní doporučení: přečíst (1)
  Vaše doporučení:
  spíše nečíst (1) 06.10.16 19:14  Iljič  (182240)

  Spolchemie investuje..Výrobní kapacity zvýší o dvě třetiny.

  tak to půjdou vydělané stamiliony na sanace a místo akcíků budou vydělávat zase jiní :-(

  Dosavadní doporučení: spíše nečíst (1)
  Vaše doporučení:

  přečíst (1) 03.10.16 21:07  intuitivní antiglobalista  (183739)

  škádlení se Velkých Zlodějů

  Klaus musí vrátit peníze obviněnému Sisákovi. Proti jiným věřitelům by měl výhodu
  •  
  •  Poslat
  •  Tisk
  •  Redakce
  • 20Diskuse
  Exprezident Václav Klaus. | foto:  Dan Materna, MAFRA
  PRAHA Bývalý český prezident Václav Klaus musí vrátit 400 tisíc korun podnikateli obviněnému z korupce. Zní to jako začátek špatného vtipu, ale navzdory nadsázce jde o tvrdou realitu.
  Reakce Institutu Václava Klause

  "Soud podle našeho názoru nepochopil podstatu celého případu, a tak v tuto chvíli zvažujeme odvolání k Vrchnímu soudu v Praze. Argumentace nepravomocného soudního rozhodnutí dle našeho názoru nesprávně aplikuje příslušná ustanovení insolvenčního zákona. Případné pravomocné rozhodnutí v náš neprospěch budeme akceptovat, ale v tuto chvíli jsme přesvědčeni, že naše argumenty jsou natolik silné, že bychom s odvoláním měli uspět."

  Centrum pro ekonomiku a politiku (CEP), think-tank založený Václavem Klausem starším, musí vrátit peníze společnosti Via Chem Group, kterou ovládá kontroverzní podnikatel Petr Sisák, podle detektivů z bývalého protikorupčního útvaru hlavní organizátor údajné insolvenční mafie. Na případ upozornil i deník Právo.

  Klausův CEP se do byznysu kolem krachujícího konglomerátu Via Chem Group namočil přes nechvalně proslulou brokerskou firmu Key Investments. Ta byla epicentrem jedné z největších korupčních polistopadových afér a její tři manažeři nyní čelí obžalobě pro několik trestných činů. CEP byl jedním z jejích prvních klientů a svěřil Key Investments, dle některých zdrojů též propojené se Sisákem, do správy své peníze. Broker ji za ně posléze nakoupil nelikvidní dluhopisy Via Chem Group v hodnotě 400 tisíc.

  Sisákův Via Chem je nyní v insolvenci před Krajským soudem v Českých Budějovicích a dluží dvě miliardy korun. Jenže před tím, než vypluly na povrch jeho finanční problémy, vrátil Klausovu think-tanku peníze zpět. Ostatním věřitelům, mezi které patří radnice Prahy 10 a ještě donedávna také Praha 6 (ta svou pohledávku prodala) a další české radnice, ale nadále dluží až stamiliony korun.

  Polle výroku soudu byla transakce mezi CEP a Via Chemem typickým upřednostňováním jednoho věřitele. Stručně řečeno, Klausův think-tank byl z nějakého důvodu zvýhodněn a musí peníze vrátit zpět.

  „Bylo by prolomením právní jistoty všech věřitelů, aby soud v tomto řízení přijal závěr, že může existovat stav, ve kterém by nezajištění věřitelé mohli být uspokojeni ze sta procent,“ píše se v rozsudku soudu 15. září, který byl minulý týden zveřejněn v insolvenčním rejstříku. Stejný názor vyslovili před soudem i státní zástupci, kteří se projednávání účastnili.

  Petr Sisák.

  Klausův CEP se k rozsudku na otázku LN před vydáním článku nevyjádřil. Ani jeho výkonný ředitel Jan Skopeček, mimo jiné člen výkonné rady ODS v daném termínu neodpověděl. Následně redakce obdržela vyjádření tiskového mluvčího, které příkládáme v boxu.

  Pikantní zůstává, že exprezidentův think-tank bude vracet peníze společnosti, kolem které už delší dobou krouží policie. Právě tady se odehrál lednový zásah protikorupčních detektivů a státních zástupců, v rámci kterého obvinili čtrnáct lidí včetně zmíněného Sisáka a jeho dvorního advokáta Ivo Haly. Ti měli dle policie řídit organizovanou skupinu, která se snažila manipulovat insolvenčním řízením Sisákova Via Chemu.

  Prezidentovi muži

  Jeden z nejznámější českých pravicových think-tanků, Centrum pro ekonomiku a politiku, založil exprezident Václav Klaus a nadále je členem jeho správní rady. Společnosti Key Investments svěřil své peníze společnosti už v roce 2002. Tehdy byl ředitelem CEP Petr Mach, dnes šéf S ...

  Dosavadní doporučení: přečíst (1)
  Vaše doporučení:

  přečíst (1) 30.09.16 09:05  ituitivní aniglobalista  (183705)

  zloděj chytá zloděje

  Klausovo centrum prohrálo soud o peníze z Via Chemu

  Občanské sdružení Centrum pro ekonomiku a politiku (CEP), které v roce 1998 založil bývalý prezident Václav Klaus, prohrálo podle zjištění Práva v polovině září spor o 400 tisíc korun.

  Bývalý prezident Václav Klaus

  FOTO: Milan Malíček, Právo

  Související téma

  Václav Klaus

  Dnes 5:19

  Tuto částku musí CEP podle verdiktu českobudějovického krajského soudu vrátit do majetku zkrachovalé petrochemické firmy Via Chem Group. Sdružení je totiž získalo necelý rok předtím, než na sebe předlužená společnost v lednu 2014 sama podala návrh na insolvenci, a tím tak podle soudu bylo zvýhodněné na úkor ostatních věřitelů.

  Mezi ně patří např. radnice Prahy 6 a 10 či města Sokolov a Lázně Bohdaneč, které bezcenné dluhopisy Via Chemu nakoupily za desítky miliónů přes dnes už také neexistujícího obchodníka s cennými papíry Key Investments. Někteří dodnes neviděli zpět ani korunu. Celkem Via Chem dluží 1,6 miliardy, majetek firmy ale nepřesahuje 800 miliónů korun.

  Měli štěstí

  Podle verdiktu českobudějovického soudu, který má Právo k dispozici, CEP nakoupilo čtyři dluhopisy Via Chemu, každý v hodnotě sto tisíc korun.Via Chem je však v dubnu 2013 odkoupil zpět za plnou cenu. Stalo se tak na základě
  dohody CEP s tehdejším vedením, tedy Erhardem Procházkou a Vladimírem Sisákem.

  Kdyby je žádalo až v rámci insolvence, mělo by podle žalobce nárok pouze na čtvrtinu. Peníze navíc dostalo zpět v době, kdy Via Chem dlužil některým firmám už po lhůtě splatnosti.

  „Tento úkon (odkup dluhopisů – pozn. red.) dlužník učinil v době, kdy se nacházel v úpadku, neboť dle tvrzení žalobce měl více věřitelů s pohledávkami splatnými více než třicet dnů, které dlužník těmto věřitelům po dobu delší než tři měsíce nesplácel,“ konstatoval v rozsudku budějovický samosoudce Ondřej Ludvík.

  Jde o vůbec první rozsudek v kauze kolem zmíněné firmy, v níž protikorupční policie od května stíhá kvůli zmanipulované insolvenci Via Chemu celkem čtrnáct lidí, mezi nimi i ústeckého finančníka Petra Sisáka, jeho otce Vladimíra či advokáta Iva Halu.

  Žalobu na CEP podala insolvenční správkyně Vladimíra Jechová Vápeníková, která však byla v souvislosti s insolvenčním řízením Via Chemu obviněná z přijetí úplatku, pro podvod či z praní špinavých peněz. Soud ji již odvolal z funkce a vyměnil za firmu AS Zizlavsky, v. o. s.

  Musí vrátit své peníze

  Budějovický soud přihlédl k tomu, že podle insolvenčního zákona lze zpochybnit všechny transakce a smlouvy uzavřené do roka před vyhlášením insolvence. Sdružení CEP navíc soudce Ludvík nařídil, aby uhradilo kromě zmíněných 400 tisíc korun dalších téměř 36 tisíc za náklady řízení a k tomu ještě soudní poplatek dva tisíce korun.

  „Prohráli jsme spor o naše vlastní prostředky. CEP na rozdíl od jiných subjektů v té kauze nikdy nedisponoval, a ani tedy neinvestoval peníze daňových poplatníků,“ řekl k tomu ve čtvrtek Právu Petr Macinka z Institutu Václava Klause.

  Verdikt není pravomocný a Macinka naznačil, že sdružení se proti němu odvolá k pražskému vrchnímu soudu.

  „Soud podle našeho názoru nepochopil podstatu celého případu, a tak v tuto chvíli zvažujeme odvolání,“ potvrdil advokát CEP Marek Plajer.

  Výkonný ředitel občanského sdružení CEP Jan Skopeček (ODS) už dříve v médiích uvedl, že centrum jako věřitel podle něj není a nemůže být odpovědné za postup dlužníka vůči ostatním věřitelům.

  Dosavadní doporučení: přečíst (1)
  Vaše doporučení:


  Diskuze Akcie SPOLEK CHEM.HUT.V., další stránky: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Další »
  stránkovat diskuzi po 10 | 20 | 50

  Odkazy k diskuzi Akcie SPOLEK CHEM.HUT.V.

  Akcie SPOLEK CHEM.HUT.V. - zdrojová stránka k tématu diskuze Akcie SPOLEK CHEM.HUT.V..

  Zasílání Denního souhrnu názorů na Akcie SPOLEK CHEM.HUT.V. e-mailem.

  Přidat názor - vložte vlastní názor, doporučení, hodnocení nebo zkušenost k tématu Akcie SPOLEK CHEM.HUT.V..


  Označení stránky: spolek, www.spolchemie.cz
   Burza Prime 16:27 (16.11.2017) 
  Název Kurz Změna
   CETV CME  97.50  -0.71% 
   ČEZ  480.50  +0.90% 
   ERSTE GROUP BANK  946.40  +0.60% 
   FORTUNA  179.30  +0.73% 
   KOFOLA ČS  414.90  0.00% 
   KOMERČNÍ BANKA  903.00  -0.23% 
   MONETA MONEY BANK  77.65  -0.70% 
   O2 C.R.  261.00  +0.08% 
   PEGAS NONWOVENS  818.00  -0.27% 
   PHILIP MORRIS ČR  16 200.00  +0.92% 
   UNIPETROL  381.00  +0.34% 
   VIG  644.10  -0.29% 
  Komodity online
   Ropa 62.69 USD 17.11   
   Zlato 1294.30 USD 17.11   
   Stříbro 17.30 USD 17.11   
   Káva USD    
   Cukr USD    
   Bavlna 69.43 USD 17.11   

  Zobrazit sloupec 
  Kurzy.cz - Akcie cz, kurzy měn, forex, zlato.
  TOP: Akcie CZ Akcie svět Kurzy měn Komodity Zlato Forex Zákony Kalkulačka Hypotéky Tarify Práce Půjčky Školení Volby Počasí