mzv.cz (MZv ČR)
Cestování  |  05.05.2021 14:48:00

Aktuální podmínky pro cestování z Německa do Česka - výjimky z karantény a testů pro očkované

Aktuální podmínky pro cestování z Německa do Česka

14.04.2021 / 15:20 | Aktualizováno: 05.05.2021 / 14:48

Ode dne 4. 5. 2021 platí pro cesty do ČR další verze ochranného opatření (OO) Ministerstva zdravotnictví ČR (č. j.: MZDR 20599/2020-76/MIN/KAN), které bylo vydáno dne 3. 5. 2021.
Spolková republika Německo je nadále zařazena mezi země s vysokým rizikem nákazy onemocnění COVID-19, tedy na škále označené červenou barvou.

Proto podle aktuální verze ochranného opatření je při cestě z Německa do České republiky s použitím veřejné dopravy (autobus, vlak, letadlo) a za podmínky pobytu v Německu delším než 12 hodin v posledních 14 dnech nutno:

  • získat potvrzení o provedeném COVID testu – a to antigenním max. 24 hodin před započetím cesty nebo RT–PCR provedeném max. 72 hodin před započetím cesty;
  • před cestou vyplnit elektronický příjezdový formulář (odkaz na https://plf.uzis.cz).

Všechny osoby cestující ze zemí s vysokým rizikem (tedy i osoby, které necestují veřejnou dopravou) se musí po příjezdu do ČR odebrat do samoizolace a nejpozději do 5 dnů absolvovat RT-PCR test.

Pouze pro občany ČR a jejich rodinné příslušníky, občany EU s vydaným potvrzením o přechodném pobytu a cizince s trvalým pobytem v ČR se nově stanovují tyto povinnosti ve vztahu k COVID testu před započetím cesty:

Pokud tyto osoby necestují veřejnou dopravou (tj. např. cestují vlastním autem), nemusí absolvovat test před započetím cesty, ale jsou povinny se do 5 dnů na vlastní náklady podrobit RT-PCR testu na přítomnost SARS-CoV-2 na území ČR.

Tyto osoby obecně mohou cestovat do ČR vždy, a to i s pozitivním testem za následujících podmínek:

V případě pozitivního testu na přítomnost SARS-CoV-2 méně než 14 dnů před plánovaným vstupem na území ČR platí

  • doprava - tyto osoby mají povinnost přepravovat se na území ČR a poté v rámci území ČR individuální dopravou, je-li to možné. Pokud přeprava individuální dopravou není možná, je taková osoba v případě přepravy veřejnou dopravou povinna informovat o možném přetrvávajícím onemocnění COVID-19 před započetím cesty dopravce.
  • informační povinnost + karanténa - po vstupu na území, jsou tyto osoby, povinny informovat zdravotnické pracovníky provádějící test na přítomnost SARS-CoV-2 a místně příslušnou krajskou hygienickou stanici o možném přetrvávajícím onemocnění COVID-19; dále jsou povinny dodržovat po vstupu na území ČR izolaci, a to po dobu 3 dnů od odeznění příznaků onemocnění, nejméně však 14 dní od prvního testu, který prokázal přítomnost SARS-CoV-2, a to pokud krajská hygienická stanice nerozhodne jinak.

Od 4. května 2021 platí, že osoby cestující z Německa, kterým byl vystaven certifikát Ministerstva zdravotnictví ČR o provedeném očkování (od jehož plné aplikace uplynulo nejméně 14 dní), nemusejí před vstupem do ČR a popř. i po něm absolvovat test na přítomnost SARS-CoV-2 a dodržovat případná karanténní opatření; zůstává však povinnost vyplnit elektronický příjezdový formulář.

Pro cesty přes ČR nebo do ČR za neodkladným účelem (viz bod II/2 OO) nepřesahující 12 hodin není třeba vyplňovat příjezdový formulář ani absolvovat RT-PCR test před či po vstupu do ČR.

Pravidla vstupu a návratu

https://koronavirus.mzcr.cz/seznam-zemi-podle-miry-rizika-nakazy/


K článku zatím nejsou žádné komentáře.
Přidat komentář
Zobrazit sloupec 

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby

Hypotéky, Stavební spoření

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzdy, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, nafta

Podnikání

Obchodní rejstřík

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Ochranné známky

Finanční katalog

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto, Spolehlivost Aut

Monitoring ekonomiky

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat     Mobil verze

Používání cookies

Copyright © 2000 - 2021

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.