Kvalitní matrace: jak ji dobře vybrat - Diskuze, názory, doporučení a hodnocení

 Hodnocení:      0 1 2 3      
Diskutující:
Návod    
 

Kvalitní matrace: jak ji dobře vybrat - Diskuze k tématu Kvalitní matrace: jak ji dobře vybrat


Výpis příspěvků diskuze Kvalitní matrace: jak ji dobře vybrat, 1 až 20 (102)
 
přečíst (1) 15.01.18 16:58  Michal  (190996)

V prodejně asi poradí nejlépe

V prodejně asi vždycky poradí nejlépe. Jde totiž o to jakou máte váhu, zda vás bolí / nebolí záda, zda máte raději tvrdší nebo měkčí matraci, ale koneckonců záleží třeba i na roštu vaší postele. Jinak docela pěknou inspiraci naberete třeba tady www.rankito.cz/nejlepsi-matrace/

Dosavadní doporučení: přečíst (1)
Vaše doporučení:

přečíst (2) 05.10.17 10:27  Káťa  (188684)

doporučujeme

my jsme kupovali s přítelem matrace v akci 1+1, prošli jsme si několik e-shopů, ale nejvíc se nám zalíbil i-matrace.cz
vybrali jsme si matrace ze studené pěny konkrétně www.i-matrace.cz/596-matrace-ze-studene-peny-porto ...
matrace jsou dvoustranné jedna tvrdší druhá měkčí takže to vyhovuje mně i přítelovi :) super domluva, kvalita i cena.

Dosavadní doporučení: přečíst (2)
Vaše doporučení:
přečíst (4) 30.10.17 22:45  Martina  (181095)

Chránič matrace

My máme doma taky matraci ze studené pěny. Nejsem si teď úplně jistá jaká to byla značka, už ji máme nějakou dobu. Nemůžeme si ji vynachválit. Nedávno jsme byli na chatě a zjistila jsem že na klasické pružinové matraci se už ani nevyspím :D 

Řeším teď ale jiný problém. chceme pořídit  matraci a chránič matrace pro syna, ale nejsem si jistá, jaký to bude mít efekt. Jestli  není zbytečné kupovat stejnou matraci když na potom stejně dáme chránič. Případně jaký chránič koupit aby se na něm dalo kvalitně vyspat. Koukala jsem se a našla třeba thermo chrániče, nebo například chrániče z dutého vákna https://www.kvalitex.cz/chranic-matrace-prosity-z-duteho-vlakna-90x200cm-1/ Ovšem jaký bude výsledný efekt to skutečně netuším...

Dosavadní doporučení: přečíst (4)
Vaše doporučení:
přečíst (4) 08.11.17 15:01  Barča  (189624)

Chránič matrace

My máme chránič od firmy Jelínek. Kupovali jsme u nich i matrace a jsme naprosto spokojení, vše je opravdu kvalitní a odpovídá ceně. Chránič na matraci vám udělají v jakém rozměru potřebujete a můžete si vybrat i z jakého materiálu ho chcete. Poradí vám i jak si správně vybrat.https://www.jelinek.eu/produkty/polstare-a-doplnky-k-matracim/8205-Chranic-na-matraci.html

 

Dosavadní doporučení: přečíst (4)
Vaše doporučení:

přečíst (3) 05.06.17 10:32  SabinaMala  (187041)

výběr nedpodcenit

Výběr matrace je důležité nepodcenit, opravdu na tom hodně záleží protože v posteli trávíme několik hodin denně. My jsme doma spokojení s matracem Color Visco https://www.matrace-best.cz/cs/eshop/matrace-do-postele/matrace-z-bio-peny/matrace-color-visco-wellness-1.html a skutečně spím jako miminko. Lidi, dejte si záležet na výběru protože to oceníte i ve vyšším věku

Dosavadní doporučení: přečíst (3)
Vaše doporučení:

přečíst (0) 24.05.17 22:02  Eliška Nečasová  eliskanecasovazavinacemail.cz  (186887)

Matrace

Já bych taky něco málo přidala... Jsem studentka medicíny, v rámci studia jsem se dostala i ke zdravotnímu testování matraci (respektive, pomáhala jsem sestavovat žebříčky na této stránce: https://vas-pomocnik.cz/matrace/ ). To, co hraje hlavní roli, je celková stavba těla a hmotnost. Hlavně je důležité vyladit si matraci tak, aby odpovídala vám, ne někomu jinému (tedy třeba pokud si kupujete matraci do manželské postele, je lepší koupit dvě různé než jednu velkou - každý má jiné potřeby). A je důležité vědět, že drtivá většina problémů se zády je způsobena buď prací, nebo špatnou matrací. Když odmyslím matrace, které jsme z testování již po prvním testování vyřadili, protože jsou špatně vyrobené, řekla bych, že u toho zbytku záleželo v závislosti na hmotnosti hlavně na tvrdosti a struktuře matrace. Osobně mi nejvíce vyhovovaly pěnové matrace (a ze zdravotního hlediska nejsou špatné, protože se přizpůsobí tvaru těla), pružinové naopak vůbec ;-) Jinak potom později v nemocniční praxi jsem potkávala často lidi, kteří měli problémy se zády a byly způsobené hlavně špatnou matrací, tím, že na ní chtěli ušetřit. Takže já bych apelovala, ať vždycky hledíte hlavně na sebe a na zdraví ;-)

Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:

přečíst (10) 19.05.17 07:44  jana  (186801)

Moja skusenost

Ahojte, my jsme kupovali nové pěnové matrace asi před půl rokem. Koupili jsme je v Ikea, protože jsme chtěli něco kvalitní, ale zas ne příliš drahé. Vybrali jsme si značku DREAMZONE www.letakomat.cz/jysk/aktualni-letak-79/?page=8#pr ...

Dosavadní doporučení: přečíst (10)
Vaše doporučení:

přečíst (2) 14.05.17 22:09  Dagmar Burdejová  (186727)

Přírodní matrace

Dobrý večer,

my jsme se s přítelem rozhodli pro větší investici a řekli jsme si, že k nové posteli z masivu si sobě i dceři pořídíme matrace přírodní.

Byli jsme se podívat asi ve 3 showroomech, kde nás tedy obletovali ze všech stran. Pak nám ale padla do česká firma www.matracezhoric.cz.

Chtěli jsme navštívit showroom, ale bohužel žádný nemají. Byli jsme ovšem pozváni přímo do výroby, kde se nás mile ujali a vše okolo přírodních materiálů nám vysvětlili.

Bála jsem se, že mi matrace nebude vyhovovat, ale dostali jsme 30 dní na úpravu tuhosti v rámci ceny...prý proto, že si tělo na matraci zvyká několik týdnů a vyzkoušení v showroomu je jen pocitová záležitost.

Přístup, informace i vysvětlení se nám moc líbilo, a tak jsme matrace zakoupili.

Nakonec jsme byli rádi, že jsme podpořili českou ruční výrobu a né nějaký dovoz. Matrace nám slouží úžasně a spíme jako v bavlnce.

Třeba někomu moje zkušenosti pomohou :-)

Dagmar

Dosavadní doporučení: přečíst (2)
Vaše doporučení:

přečíst (2) 22.04.17 10:02  Luboš Děťátkovský  hombre.sazavazavinachotmail.cz  (186403)

Karger matrace s rámem a roštem - nekupovat tuto kombinaci

Zdravím, chtěl bych upozornit na praktiky polské výroby matrací. V popisu je matrace s rámem a roštem. Po rozebrání matrace jsem zjistil, že rám je z latí z borovice a pouze napříč s rozptylem cca 50 cm je vytvořeno žebrování, ze stejných latí (a evidentně nekvalitních, až odpadových kusů), což asi výrobce považuje za rošt. Na tomto základě je posazená slabá sololitová deska. Jelikož je mezi žebrováním mezera okolo 50 cm, tak sololitová deska (na ní je matrace jen položena, rošt jsem nedohledal) při větší zátěži nevydrží a propadne se, čímž je celá sestava k nepoužití. bohužel jsem kupoval v MT nábytku, který je v insolvenci a není kde reklamovat. Dejte si pozor na podobné řešení a raději si připlaťte za samostatný rošt, nejlépe výklopný a na to kupte samostatnou matraci. Jelikož je celá sestava zalátkováná, tak to při koupi nezjistíte, až domácí preparací. Kdyby měl někdo zájem podívat se na tu fušérskou polskou práci, mohu zaslat fotografie.

Dosavadní doporučení: přečíst (2)
Vaše doporučení:

přečíst (2) 22.04.17 10:00  Luboš Děťátkovský  hombre.sazavazavinachotmail.cz  (186403)

Karger matrace s rámem a roštem - nekupovat tuto kombinaci

Zdravím, chtěl bych upozornit na praktiky polské výroby matrací. V popisu je matrace s rámem a roštem. Po rozebrání matrace jsem zjistil, že rám je z latí z borovice a pouze poélně napříč je vytvořeno žebrování, z stejných latí, což asi výrobce považuje za rošt. Na tomto základě je posazená slabá sololitová deska. Jelikož je mezi žebrováním mezera okolo 50 cm, tak sololitová deska (na ní je matrace jen položena, rošt jsem nedohedal) při větší zátěži nevydrží a propadne se, čímž je celá sestava k nepoužití. bohužel jsem kupoval v MT nábytku, který je v insolvenci a není kde reklamovat. Dejte si pozor na podobné řešení a raději si připlaťte za samostatný rošt a na to samstatnou matraci. Jelikož je celá sestava zalátkováná, tak to při koupi nezjistíte, až domácí preparací. Kdyby měl někdo zájem podívat se na tu fušérskou polskou práci, mohu zaslat fotografie.

Dosavadní doporučení: přečíst (2)
Vaše doporučení:

přečíst (6) 28.02.17 11:16  Hana Knoblochová  knoblochovahzavinacseznam.cz  (185496)

Možnost vrácení

Syn a snacha mají stejné matrace,ale bohužel se každému spí jinak.Syn je po půl roce absolutně nespokojený,je na něj prý tvrdá,bolí ho kyčle.Snaše naprosto ten samý typ vyhovuje.Proto je nejlépa vybírat tam,kde se dá vyměnit.  

Dosavadní doporučení: přečíst (6)
Vaše doporučení:

přečíst (19) 03.02.17 13:44  Milan  milan.tonkazavinacseznam.cz  (185155)

Jak si vybrat tu správnou matraci?

https://www.mt-matrace.cz/jak-si-spravne-vybrat

Dosavadní doporučení: přečíst (19)
Vaše doporučení:

přečíst (8) 26.01.17 17:32  katka  katka.slovakova7zavinacgmail.com  (185055)

Výběr

Když jsem nedávno vybírala matraci, hodně mi pomohl návod na www.arecenze.cz/test-matraci/ , mají to tam hodně obsáhlé, a myslím že všechny důležité aspekty výběru jsou v tom návodu zmíněné. Dokonce tam mají i nějaké tipy na různé matrace, což se hodí, když absolutně nemáte páru, kterou koupit. Nakonec jsme s přítelem pořídili Dřevočal Martina, a zatím spokojenost.

Dosavadní doporučení: přečíst (8)
Vaše doporučení:

spíše nečíst (4) 16.01.17 19:35  Santana845  (184923)

Super zkušenost

Dobrý den,

čtu tady soustu zajímavých příspěvků, a tak bych se rád podělil o naši zkušenost s obchodem https://www.modernispani.cz. Zpočátku jsme se ženou nechtěli nakupovat přes internet, ale při porovnání cen jsme nakonec uznali, že nákup přes internet bude jak levnější, tak i pohodlnější. Proto jsme se po dlouhém zvažování rozhodli pro zmíněný obchod, kde jsme využili akce 1+1, kdy jsme měli jednu z matrací za mnohem výhodnější cenu. Sami jsme byli mile překvapeni kvalitou matrací a musím říct, že se na ní spí opravdu skvěle. Mohu jen doporučit, navíc, jsme díky velkému nákupu získali poštovné zdarma!!! :) 

Dosavadní doporučení: spíše nečíst (4)
Vaše doporučení:

přečíst (4) 21.12.16 07:27  Pavlína  (184690)

matrace 1+1

Koupila jsem sendvičové matrace 1+1 a můžu doporučit. jen tedy pro ženské - zkusila jsem nejprve tu tvrdší stranu a musela obrátit. Je to fakt rozdíl když máte kam uložit svoje "křivky" :D. Koupila sem v akci 1+1, takže pecka- i přítel je moc spokojený. www.i-matrace.cz/1533-sendvicova-matrace-aura/

Dosavadní doporučení: přečíst (4)
Vaše doporučení:

spíše nečíst (4) 04.12.16 01:04  Martin707  (184483)

Moje zkušenost

Dobry den, mam velmi dobre zkusenosti s e-shopem eco-matrace.cz
Kupoval jsem si tastickove matrace a jsem moc spokojeny.

Dosavadní doporučení: spíše nečíst (4)
Vaše doporučení:

přečíst (0) 01.12.16 08:10  Anifka  (184450)

Kvalitní matrace: jak ji dobře vybrat

Doporučuju následujcí postup: 1.najít typ a tuhost matrace, která Vám bude vyhovovat- to znamená zajít si do nějakého studia a trochu si je i ošahat a vyzkoušet co vám bude vyhovovat 2. najít kvalitní prodejnu, obchod, eshop který prodává kvalitní matrace 2. poradit se a najít vhodnou variantu dle váhy, věku, zdrav.problémů a požadavků 3. objednat 4. vyzkoušet jestli je to opravdu to, co ste hledali, v dnešní době máte možnost matraci po určité době vrátit 5. užít si pohodlnou postel/hledat dál :). Já mám super zkušenost s eshopem imatrace, s vrácením není problém, je na to i speciální obal, který chrání matraci ve "zkušební lhůtě" před poničením, takže se dá snadno vrátit. Hodně štěstí při hledání :)

 

Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:

přečíst (3) 25.10.16 14:48  Klárina  (183993)

Velký výběr matrací

při hledání matrací jsem narazila na https://www.jaksiusteles.cz/ a u matrací

Dřevočal mají nějakou akci :)

 

Dosavadní doporučení: přečíst (3)
Vaše doporučení:
přečíst (1) 29.10.16 22:15  Roman3  (184042)

Velký výběr matrací

Ja mam matraci ze sconta a naprosta spokojenost

Dosavadní doporučení: přečíst (1)
Vaše doporučení:


Diskuze Kvalitní matrace: jak ji dobře vybrat, další stránky: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | Další »
stránkovat diskuzi po 10 | 20 | 50

Odkazy k diskuzi Kvalitní matrace: jak ji dobře vybrat

Kvalitní matrace: jak ji dobře vybrat - zdrojová stránka k tématu diskuze Kvalitní matrace: jak ji dobře vybrat.

Zasílání Denního souhrnu názorů na Kvalitní matrace: jak ji dobře vybrat e-mailem.

Přidat názor - vložte vlastní názor, doporučení, hodnocení nebo zkušenost k tématu Kvalitní matrace: jak ji dobře vybrat.


 Burza Prime 16:25 
Název Kurz Změna
 CETV CME  94.30  -1.26% 
 ČEZ  510.00  -0.10% 
 ERSTE GROUP BANK  995.20  -0.48% 
 FORTUNA  178.50  -0.83% 
 KOFOLA ČS  411.00  0.00% 
 KOMERČNÍ BANKA  929.00  +0.22% 
 MONETA MONEY BANK  83.65  +1.09% 
 O2 C.R.  272.00  -0.55% 
 PEGAS NONWOVENS  914.00  0.00% 
 PHILIP MORRIS ČR  16 700.00  -1.42% 
 UNIPETROL  376.00  -0.79% 
 VIG  689.50  -2.06% 
Komodity online
 Ropa 66.20 USD 22.02   
 Zlato 1332.70 USD 22.02   
 Stříbro 16.61 USD 22.02   
 Káva USD    
 Cukr USD    
 Bavlna 79.47 USD 22.02   

Zobrazit sloupec 
Kurzy.cz - Akcie cz, kurzy měn, forex, zlato.
TOP: Akcie CZ Akcie svět Kurzy měn Komodity Zlato Bitcoin Hypotéky Tarify Energie Zákony Kalkulačka Práce Školení Počasí

Kalkulačka

Výpočet čisté mzdy

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Sociální příplatek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Důchodová kalkulačka

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby

Běžné účty

Hypotéky

Stavební spoření

Podílové fondy

Směnárny - Euro, Dolar

Úřad práce

Investice

Makroekonomika - ČNB

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Zlato online, Stříbro, Ropa

Burza - ČEZ

Pojištění

Povinné ručení

Penzijní připojištění

Penzijní fondy

Podnikání

Obchodní rejstřík

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Ochranné známky

Finanční katalog

Nový občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto - TÜV spolehlivost

Monitoring ekonomiky

Mapa webu

Volby

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Copyright © 2000 - 2018

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.,

ISSN 1801-8688

Ochrana údajů