Zákon je pro všechny, nechtějme měkčí pravidla - Diskuze, názory, doporučení a hodnocení

 Hodnocení:      0 1 2 3      
Diskutující:
Návod    
 

Zákon je pro všechny, nechtějme měkčí pravidla - Diskuze k tématu Zákon je pro všechny, nechtějme měkčí pravidla


Výpis příspěvků diskuze Zákon je pro všechny, nechtějme měkčí pravidla, 1 až 20 (26)
 
přečíst (2) 12.07.06 16:44  Jan Horák  jo.horakzavinacseznam.cz  (103534)

zákon je paskvil

Zmíněný zákon je legislativní paskvil. Nejde o to, zda budou pravidla "měkká" nebo  "tvrdá", ale zda budou inteligentní nebo stupidní. Ta schválená jsou naprosto stupidní  už proto, protože jsou protiústavní.  Malý příklad: občan má právo, aby jeho jednání bylo nestranně posouzeno. Jak může tak zvaná "obecní policie" cokoliv nestranně posoudit, je li v pracovně-právním vztahu k obci  do jejíhož rozpočtu vybírá pokuty a ani nemá legislativní omezení daná zákonem o služebním poměru. Tak zvaný "bodový systém"  postavený mimo zákon 200/1990 Sb. je rovněž nehorázný paskvil, například skutečnost, že řidič po dosažení počtu XY bodů není ve výkonu sankce nebo trestu zákazu činnosti  umožňuje, aby si okamžitě po zániku svého řidičského oprávnění udělal novou autoškolu a nový ŘP mu musí být VYDÁN (má na něj právní nárok)!!!! Zastávám názor, že návrh zákona napsal na MD pro  inkvizitora "smrťáka" Šimonovského vrátný s uklízečkou!  
Dosavadní doporučení: přečíst (2)
Vaše doporučení:
přečíst (0) 12.07.06 18:04  Sekáč z Kolbenky  (103536)

zákon je paskvil

Mno, ja bych nerekl, ten paskvil nese rukopis dementa z pomocne, takze to musel napsal opravdu nekdo ze Strakofky...

Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:
přečíst (0) 12.07.06 18:08  Sekáč z Kolbenky  (103536)

zákon je paskvil

Asi nejvic me v posledni dobe pobavilo, ze na autobusove zastavce nesmi zastavit zadny ridic, tedy ani ridic linkoveho autobusu, pro ktery je tato zastavka zrizena... Mno a ze je neodstranena stara dalnicni znamka 2x drazsi, co se pokuty tyce, nezli chlast za volantem, to uz teda no comment...
Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:

přečíst (0) 09.07.06 21:12  Adam  (74324)

Je opravdu zákon pro všechny???

Jsou kategorie občanů, kteří dokazují, že jich se to netýká, oni nemusí..., jsou těžko postižitelní, ono si mohou dovolit více než ten plebs dole.Už jste někdy viděli například auto s policisty, kteří měli zapnuté pásy???Ti však samozřejmě ostatní za tento přestupek pokutují a trestají.Když ale náhodou chytnou třeba soudce, zpravidla ho zase pustí, protože na "vyvolené" platí jiný režim a také proč si komplikovat život. Chytí si někoho jiného, kterého si vychutnají a zkasírují. Ovcí je dost.Každý zastánce stupidního zákona se ohání bezpečností provozu, počty zraněných a mrtvých. Jsem přesvědčen, že tímto zákonem zákonodárci více-méně jen terorizují vlastní voliče, vyrváří atmosféru strachu, podřízenosti a poslušnosti. Současně pokutami chtejí doplnit děravou státní kasu. Daleko víc lidí zemře na následky kouření a také není kouření ze zdravotních důvodů zakázáno, vždyť je to důležitý příjem do státní pokladny. A prachy naši aparátčíci nezbytně potřebují.
Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:
přečíst (0) 09.07.06 21:42  Miroslav  (95694)

Je opravdu zákon pro všechny???

Souhlasím s tebou tady se to bude pořád dělit na horní a dolní.Vždy jde o peníze.
Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:
spíše nečíst (1) 09.07.06 21:42  Sekáč z Kolbenky  (103450)

Je opravdu zákon pro všechny???

Nezapnute pasy mi celkem nevadi, jsou jeste horsi veci... :-))) http://www.easouteze.cz/kmotr2.html

Dosavadní doporučení: spíše nečíst (1)
Vaše doporučení:

přečíst (1) 09.07.06 16:32  tindersticks  (103446)

k bodovemu systemu

principalne proc ne - ale je nutne ho doladit! osobne mi na nem vadi:- zajimave volena kriteria - nechapu, proc jsou body brany napr za nepouziti pasu (tim me protijezdec rozhodne neohrozuje), zatimco za sjete letni pneumatiky v zime trest neexistuje. za vic jak tri promile nemusi byt naopka sedm bodu,ale odebrany ridicak ney diskusi- tvrde nastavavena kriteria - 50km v obci nebo 130km na dalnici aspon na chvili prekroci 90 pct ridicu, pritom lidi, kteri jezdi rozumne..pokud je prekroci na usecich, kde nedochazi k ohrozeni (vyjezdy na dalnici, prehledne liduprazdne useky aj) nevidim duvod k bodovani. trestat se ma jizda, ktera ostatni ohrozuje! tolerance do 60km popr do 150km na dalnici napr ve smyslu mozna pokuta ano, body ne mi prijde spravna- nesmyslne znacky, nesmyslna omezeni - nechapu proc na znackach, kde se pracuje nebo je skolka neni doba omezeni - 30km od po do pa 7.00-18.00, proc neni na nekterych usecich dalnice dovolena aspon 150, jizda je nekde bez problemu bezpecna i pres 160!- jsem zvedavy jestli budou podle novych pravidel stejne svedomite jako rychlou jizdu kontrolovat i technicky stav - kdyz uz maji majitele starych skodovek radost, ze se svym silnym motorem i po pekelne drahem pravidelnem servisu jezdim rychle jako oni, ocekavam, ze me nebudou mucit svym neexistujicim vyfukem a nezablokuji mi cestu do hor pri prvnim snehu (kazdorocni situace - udiveni majitele nepojizdnych aut se v kronosich dotazuji, jestli nekdo nema nahradni retezy..)
Dosavadní doporučení: přečíst (1)
Vaše doporučení:
přečíst (0) 09.07.06 17:47  Sekáč Jméno 'Sekáč' používá stále stejný uživatel  (103447)

k bodovemu systemu

V Rakousku momentalne testuji na nekterych usecich zvyseni limitu na 160km/h. Jsem zvedavej na vysledky, byl by to docela zajimavy precedens pro celou Evropu... http://www.novinky.cz/eu/v-rakousku-povoli-na-nekterych-dalnicich-160-km-h_66219_ve1tf.html

Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:
přečíst (1) 11.07.06 01:59  Sekáč z Kolbenky  (103486)

k bodovemu systemu

Hmmm, zrovna jsem o tom vcera psal, to je fakt bomba, zvysena rychlost se osvedcila... http://www.autorevue.cz/default.aspx?server=1&section=3&article=9200

Dosavadní doporučení: přečíst (1)
Vaše doporučení:

přečíst (0) 09.07.06 09:38  Zilvar z chudobince  (96726)

vidím výsledek

jak 90% šoférů ten nový zákon dostal. Na jedné straně všichni bečí jak ovce a na druhé straně skoro všici tak nějak iniciativně zapínají za bílého dne dálková světla, co kdyby je nikdo neviděl. Tak jen dál soudruzi. Začneme ještě houkat, dávat si na hlavu majáčky, rolničky atd... aby nás bylo lépe viděti. Prostě magořina.

A nikoho nenpadne, že si podřezáváme pod sebou větev !!! Normální je svítit, páč prý jsou účastnícu silničního provozu ve dne slepí. Mě z toho bolí břicho. Opak je pravdou, slepí jsou právě proto, že všichni svítí. Kdo z vás pozná, jaký model auta proti vám jede? Potřebuje snad někdo přejet plnou do protisměru? Dyk se to beztak nesmí. A taky se nesmí nedávat pozor za jízdy. A je toho víc a když někdo papouškuje, že je dobré být vidět a pak čumí celý den so světel za slunného dne, tak je vůl, páč ztratil poslední špetku zdravého lidského rozumu. Prostě je tu další absurdita, kterou zplodí pár pitomých automobilových fanatiků v úřadovně a státo si spokojeně bučí.

Takže slušní a pozorní účastníci provozu jsou donuceni přijímat hovadiny jen proto, že to většině někdo dokázal nakecat. Ano, podívejte: král nemá neviditelné šaty, ale je nahý.  Ale pššš synku, ať tě nikdo neslyší, to se nesmí !!

Každý kdo schvaluje svícení za bílého dne je polapen mašinérií. Je nesvéprávný a blbý. Schvaluje významné zasírání živ. prostředí světelným smogem (pokud vědí co to je) A ještě 100 souvislostí, které motorová veřejnost nepochopí. Zato výmluv zná hodně a opravdu nevím, proč slepí, nepozorní, agresivní a neomalení motoristé dokázali těm druhým vnutit ultra blbost. Správnná pravidla by měla být postavena na obráceném konceptu = odebrání papírů (řekněme body atd...) tomu, kdo přehlédl, nevěnoval se řízení a zavinil... nečumí do zrdcátek, ale na tv přehrávače atd....

Potkáme se všichni jednou na psychiatrii, v lepším případě u optika. To bude jediný výsledek a mrtvých kvůli svícení určitě neubude.

Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:

přečíst (0) 08.07.06 23:50  Oliveira  (103440)

V podstatě s bodovým systémem souhlasím

V podstatě s bodovým systémem souhlasím, ovšem myslím si, že by přeci jen měla existovat ona 10% tolerance pro překročení rychlosti (do 100 km) nad 100 km už by se ta procenta mohla posunout směrem dolů. 50 nebo 52 v tom zas tak velký rozdíl nevidím, ovšem 100 a 110, tak to už je o něčem jiném. Dosud u nás ročně umírala jedna větší vesnice (přes 1300 lidí ročně), jen kvůli bezohlednosti a chybám. Měla by se novému systému dát šance. Člověk je sice tvor omylný, ale s tou bezohledností už bylo načase něco udělat a pokud by chtěl někdo spoléhat na to, že se v tzv. pirátech silnic hne svědomí, možná aspiroval na jednoho z té imaginární vesnice.

Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:
přečíst (0) 09.07.06 01:18  Sekáč Jméno 'Sekáč' používá stále stejný uživatel  (103435)

V podstatě s bodovým systémem souhlasím

Mne se to jevi jako ukrutnej bic hlavne na vsechny ty socky ve skodofkach a zigulech pochrochtavajici blahem, ze budou konecne ti zapraskani zbohatlici v drahych farech konecne jezdit taky pomalu. Bohuzel jim asi stale jeste v hlave necvaklo, ze je ted budou benga prudit za nevyhovujici technickej stav (gumy, svetla, unik kapalin, prasklina na skle...), coz je za 5bodu, 10litru a samozrejme zabavene papiry az na rok...
Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:
přečíst (0) 09.07.06 03:27  nemo11  (101617)

V podstatě s bodovým systémem souhlasím

Do prčic, nejde přece o to zda bodový systém či ne, to jen ministr dipravy mlží. Bodový systém klidně jo, ale přece musí být spravedlivý. A ne aby za špatné zaparkování či za zapomenutí zapnutí pásů dostal řidič skoro stejný trest jako když někoho v opilosti přejede.Dobře to bylo řečeno v TN: Pokud za 3 krádeže v Kauflandu bude trestem doživotí, tak samozřejmě klesne počet drobných krádeží. Ale ve vztahu k trestu za loupežnou vraždu to je příšerně nespravedlivé a povzbuzuje to právě ty vrahy.
Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:
přečíst (0) 09.07.06 14:57  Sekáč z Kolbenky  (103445)

V podstatě s bodovým systémem souhlasím

Bez znamky na dalnici nebo naopak neodstranena stara znamka, az 500.000, resp. 100.000.-. naproti tomu 5promile za volantem pouhych 50.000.-. Tak k tomu nemam co dodat...
Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:

přečíst (0) 08.07.06 23:27  Kallista  (103439)

Měřící technika Policie ČR

Největším problémem je dodržování rychlosti, resp. jejího měření. Měřící přístroje obvykle pracují s 5% chybou a stejně tak i tachometr v autě, který se spíš bude pohybovat s chybou 10%. Když tyto skutečnosti sečteme, může nás policista "penalizovat" za překročení padesátky už někde při 45 km/hod. A také nemusí při 55 (možná i trošku více) km/hod. Zákon říká 50 km/hod. A neříká ovšem "B", tedy čím a s jakou přesností změřeno. Před platností tohoto zákona se Policie chovala rozumně a s vědomím existujících tolerancí měřící techniky - přesnosti měření, rychlost do 60 km/hod., resp. 59 km/hod. řešila domluvou. Nyní se ale údajně utrnul řetěz a 51 km/hod. je přestupek. Kdo měl v životě a zejména v zaměstnání co do činění s měřící technikou, ví, že stávající tvrdost zákona ce týká rychlosti si mohl vymyslet úředník, či jiný zcela netechnický člověk. Myslím, že právě v tomoto bodě si nový zákon zasluhuje změnu. A pokud jde o výši pokut, daleko účinnější, jak se při Kryštofovských akcích prověřilo, je četnost kontrol, nikoliv výše pokut.
Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:

přečíst (1) 08.07.06 19:49  Sekáč Jméno 'Sekáč' používá stále stejný uživatel  (103435)

Vsichni mestaci ted budou mit...

... pero minimalne o 10 cisel delsi. A vo tom to je. Koupe antiradaru, jammeru a CB-stanice nas asi nemine... :-(((
Dosavadní doporučení: přečíst (1)
Vaše doporučení:
přečíst (1) 09.07.06 15:44  Sekáč z Kolbenky  (103445)

Vsichni mestaci ted budou mit...

Doporucuji k precteni: dort, Zasláno: 3. červenec 2006, 15:01 http://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=16344

Dosavadní doporučení: přečíst (1)
Vaše doporučení:

přečíst (0) 08.07.06 19:13  JirkaF  (103434)

Vo tom to rozhodně není.

Ahoj. Souhlasím, že je to akorát další vylepšení či zlepšení možností pro slušný "přivýdělek" těm povětšinou velkých s malým. (Obuškem/Egem). Není to ani tak o tom jak strašné sankce jsou, ale o tom jaká je zde vymahatelnost práva. Všechno je tu naruby. Lumpové za nakradené prachy jsou beztrestní, zatím co poškozený si může dojít tak na lampárnu. Znovu opakuju : VYMAHATELNOST PRÁVA.
Teď se panáčkové piráti silnic drobet bojí, ale po té, co zjistí, že jim stejně nic moc nehro, tak si pojedou svoje bývalé blues. To jen poctiv/bázliví volové jako já budou ty novoty dodržovat za což už jsem předevčírem 6.7.2006 ! byl na dálnici mezi PV a Brnem ve 140-ti ve fábii netrpělivě vyblikán.
Další věc, která mi vadí ještě víc, je toto:
Teď se má svítit furt. OK, bylo jen otázka času, kdy to zavedou, s tím zimním časem to stejně byla jen taková zvykačka. Já svítím stějně už delší dobu furt. Jenže nikdo nedomyslel jednu drobnost. V případě, že to budou dodržovat všichni, tak fajn, budem se na silnicích líp vidět. (ono při 50ce se člověk stihne i "kochat"), ale najde -li se jeden vůl, co zapomene, nebo šetří žárovky, tak se mu může povézt vytvořit sakra nebezpečnou situaci. Lidi si totiž zvyknou, vidět ty lucerny a tak už nebudou detailně sledovat provoz. Prostě zpohodlní. To je normální jev.
Obecně to striktní dodržování (pokud se vydaří) přinese jen úbytek řidičských schopností všem poctivým řidičům.

Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:

spíše nečíst (1) 03.07.06 12:54  Merlot  (103350)

Štvete mě

Njezdím jako servisák hodně a světe div se jsem pro zákon všema deseti. Už jsem měl na silnicích takovej strach, že jsem se nechal přeřadit již před rokem do IT. Jedinné co jsem kdy porušoval byla rychlost s rozvicenými světli jezdím už dlouho. Tu rychlost jsem nedodržoval a omlouval si to tím, že když nepřijedu včas nebude analýza a může někdo umřít, ale to je samozřejmě alibismus (mohl někdo umřít na silnici a to s větší pravděpodobností). Zákon má jistě mnoho chyb, ale jinak já jsem pro oni se vychytaj. Ať se říká že buzeruje lidi, pokud zachrání alespoň jednoho člověka bude OK.
Dosavadní doporučení: spíše nečíst (1)
Vaše doporučení:


Diskuze Zákon je pro všechny, nechtějme měkčí pravidla, další stránky: 1 | 2 | Další »
stránkovat diskuzi po 10 | 20 | 50

Odkazy k diskuzi Zákon je pro všechny, nechtějme měkčí pravidla

Zákon je pro všechny, nechtějme měkčí pravidla - zdrojová stránka k tématu diskuze Zákon je pro všechny, nechtějme měkčí pravidla.

Zasílání Denního souhrnu názorů na Zákon je pro všechny, nechtějme měkčí pravidla e-mailem.

Přidat názor - vložte vlastní názor, doporučení, hodnocení nebo zkušenost k tématu Zákon je pro všechny, nechtějme měkčí pravidla.


Příbuzné stránky

 Burza Prime 16:25 
Název Kurz Změna
 AVAST  68.50  +0.74% 
 CETV  87.60  +0.57% 
 CEZ  576.00  -0.17% 
 ERSTE GROUP BANK  890.00  +0.11% 
 KOFOLA CS  300.00  0.00% 
 KOMERCNI BANKA  950.00  +0.53% 
 MONETA MONEY BANK  77.80  +0.26% 
 O2 C.R.  262.50  -0.19% 
 PFNONWOVENS  902.00  -0.22% 
 PHILIP MORRIS CR  15 300.00  +1.32% 
 UNIPETROL  376.50  +0.27% 
 VIG  607.00  -1.70% 
Komodity online
 Ropa 72.97 USD 20.07   
 Zlato 1230.70 USD 20.07   
 Stříbro 15.53 USD 20.07   
 Káva USD    
 Cukr USD    
 Bavlna 86.94 USD 20.07   

Zobrazit sloupec 
Kurzy.cz - Akcie cz, kurzy měn, forex, zlato.
TOP: Akcie CZ Akcie svět Kurzy měn Komodity Zlato Bitcoin Hypotéky Tarify Energie Kalkulačka Zákony Práce Školení Počasí

Kalkulačka

Výpočet čisté mzdy

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Sociální příplatek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Důchodová kalkulačka

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby

Běžné účty

Hypotéky

Stavební spoření

Podílové fondy

Směnárny - Euro, Dolar

Úřad práce

Investice

Makroekonomika - ČNB

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Zlato online, Stříbro, Ropa

Burza - ČEZ

Pojištění

Povinné ručení

Penzijní připojištění

Penzijní fondy

Podnikání

Obchodní rejstřík

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Ochranné známky

Finanční katalog

Nový občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto - TÜV spolehlivost

Monitoring ekonomiky

Mapa webu

Volby

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Copyright © 2000 - 2018

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.,

ISSN 1801-8688

Ochrana údajů