CENTRAL G.: Inflace je nejvyšší za 8 let, lidé ve velkém ukládají své úspory do koupi nových bytů - Diskuze, názory, doporučení a hodnocení

 Hodnocení:      0 1 2 3      
Diskutující:
Návod    
 

Výpis příspěvků diskuze CENTRAL G.: Inflace je nejvyšší za 8 let, lidé ve velkém ukládají své úspory do koupi nových bytů, 1 až 10 (10)
 

Investiční doporučení ke zdrženlivosti

V pravidlách diskuse se uživatelé žádají, aby diskutovali pouze k tématu do kterého zařazují příspěvek. Inu, pokud vše souvisí se vším, a vši souvisí s financemi, pokusím se kličkovat tak, abych nezavdal příčinu ostrakizace přispěvku nenávistými velkopodnikateli v malém českém chlívku. 

Současný stav lze popsat tak, že jsme utrpěli v předchozím roce výhru, kterou jsme v letošním roce již zúročili hned několikráte. Tak to vezmu pěkně popořádku : 

1. Mýtus o tom, jak jsou Češi šikovní a nejlepší ve všem, od hokeje až po ekonomiku, si jistě již mnoho z Čechů konečně uvědomilo. Od dob raných kapitalistů v bílých, pruhovaných či jiných ponožkách a fialových sakách, jsme se posunuli do klasického ráje kapitalistického systému takzvaně demokratického, a takzvaně tržního. K tématům sice netřeba mnohého vysvětlovat, mimo fakt, že si občané čím dále více všímají faktu, že se nejedná ani tak o trh ( v současnosti spíše vycházky za nejzákladnějšími potřebami ), ani o hospodářsví ( hospody jsou již několik měsíců střídavě zavřené a mnozí hostinští již si ani nevzpomenou, na kterou stranu se otáčí rukojeť pípy ), dokonce snad nejde ani tak o ráj ( nebudeme-li srovnávat RAJ starého fungujícího režimu, či nebudeme jásat nad rozdílem kapitalistického ráje a socialistického pekla ( pamětníci jistě znají ). A zde přicházíme poprvé j jádru psa, rasou to pudla, kdy rozborem kroků našich mocných staneme před zjištěním, že se nejedná o čelení hrozivé pandemii, ale o to, že se zde čelí katastrofálnímu průseru, který má kapitalismus. Ano, dámy a pánové, o ten tady jde, jak říkal náš nejlepší ekonom, jistojistě až jako první. 

Současný stav kapitalistického světa, monopolárního, se přežil. Nestačí ony hesla a proklamace o zlých Rusích, Číňanech, lstivých Afgháncích, ani jiných strašácích burzy, na které se vozí nahoru a dolů ceny akcií. Prostě, ekonomický systém, odvozený od systému politického, stává se nefungujícím pro ty, kteří by jej měli udržovat v chodu. Těmi nejsou investoři, ani banky, ba ani velkopodnikatelé, ale prostí zaměstnanci, drobní podnikatelé, různí přivýdělečně činní i dokonce nezaměstnaní, neboť všichni tito lidé platí daně a neoptimalizují. Současně ještě stíhají živit tento rozsáhlý aparát, kdy v rámci poznání, jak to běží, poznávají, že živí cosi, co nemá mnoho přidané hodnoty. Nejvíce haštěření nad tím, jak jsou přepracovaní, nedocenění, jak se obětují, mají zrovna ti, kteří tak zpívají písničku českou, již dlouhých více než 30 let. Jsou jimi ti, kterým vláda přidává, a kteří mají více, než medián občanů. Jsou to naši usloužení úředníci, úslužní politici, sloužící učitelé, službukonající intergovaní, i spousta obslužného personálu. Zde platí jako na vojně - máš se dobře v míru, ve válce bojuj. 

Na základě tohoto pak lze předpovědět tuto premisu : nebude o moc hůře, ale jistě nebude líp. 

2.  Makroekonomická data, vývoj v ekonomicky určujících odvětvích i v předpokladech chtěného rozvoje ukazují, že současný stav je stavem, kdy můžeme směle prohlásit, že : Dřívější zisky nebyly předpokladem dnešních ztrát, ovšem s tou okolností, že zítřejší zisky budou velmi nejisté. U žlabu totiž budou silnější kusy, české prasátko dostane jen tolik, aby vyrostlo pod nůž na lahůdkový talíř velkých kanců. 

Jak známo, kapitál je mrcha, která velmi ráda požírá jiný kapitál, spotřebovává neproduktivní kapitál, současně také i nabaluje další zájmy. Ví o tom mnohý, kdo pobral nějakou tu dotaci, která byla později sloužícími ( bod 1 ) kontrolována, vážena, rozporována a korepondována, posléze i vyměřena a vymáhána. Prostě, pokud máte tu smůlu, že zavazíte, budete a) sežrán, b) odstraněn, c) koupen, d) zadlužen a pak dražen, e) podražen, f) stane se vám nepříjemnost. Inu, podnikání je nebezpečná činnost. 

Budete-li mít štěstí, stanete se pracovníkem holdingu, nejříve jako manažer, poté vedoucí dílny, mistr, pak i vrátný, pokud na to máte břich uzpůsoben. Obvykle ale stačí pokles o 2 příčky a odejdete sám. Takže tolik k vyhlídkám a soli země. 

3. Predikce pracovních sil - není radostná. Podle zákona o trhu by sice měl být na straně nabídky převis, ale, jak známo, kdo hledá kvalitu, má úkol Popelčiných holoubků. Stát chce umisťovat uchazeče, aby zalepil díry v potřebách, ovšem nekouká se nalevo napravo, Franta jako Pavel, i když tam patří Petr. Důležitý je parametr "máme ho tam". Mužská část populace jistě ví, že tento paramentr může přinést i mnoho pozdějších problémů. Když ovšem pracovní orgán uchazeče umí více přemýšlet, a nedej kopyto Boží dokonce přemýšlí samostatně, je problém na světě. Lze to přirovnat k pokusu zašroubovat šroub o průměru závitu větším strany čtvercového prostoru. Prostě do montovny se někteří již nehodí. 

Ovšem jíst se chce, a stát pomocí SIPO i bank dbá na dozor nad lidmi, a umí si určit, kdo je v trůblu, aby, poté, co si ověří, jak na tom dotyčný je finančně, se snaží udělat z učence dělníka. Jak krátkozraké to je, je nasnadě. 

( bod č. 3 ...

Dosavadní doporučení: určitě přečíst (5)
Vaše doporučení:

Investiční doporučení ke zdrženlivosti - II

II. pokračování 

( bod č. 3 podložen osudy více nežli 10ti lidí z okolí, kteří si takovou zkušeností prošli, aby poté, co "upadli" profesně, bylo konstatováno v oboru, že vezmou rekvalifikovaného, zaučeného, z mimo oboru, a ten v patřičné třídě bude zázračně koncepčně myslet, pokud doposud stačil pouze na systém řízení úklidu dvora - ano pánové, taková činnost se programuje již běžně ).

4. Takový náhlý charakter v nové dělnické profesi však musí nejen jíst, ale i někde trávit volný čas, odpočívat, regenerovat pracovní sílu. A zde přicházíme k cenám nemovitostí : dvacet procent navíc k ceně každý rok ? Když je výnos kapitálu 0 % ? Když je úspor v daném roce více o 8 % ?  Když přiznaná inflace je něco přes 3 % ? Najděte si, dámy a pánové, výraz "lichva". A pak hledejte výraz "státní lichva". Jeden z nich nenajdete. Proč ? 

Já vím, statistika je věda průměru, a jedno kuře není pro všechny.

5. Stav podnikatelského sektoru je v současbnosti velmi nevyvážený.  Myslím, že v podobné situaci nejsme poprvé, ale poprvé je tu stav, kdy za spoustu okolností mohou politici, a také politici v jiné zemi. Globalizace se stává neuřiditelnou, současně je vidět, že vláda chaosu, která byla vládou chaosu řízeného, se mění na aktivní řešení hasebních zásahů, což ale není jednoduché, pokud jsou chaotické nastavení od předchozích zúčastněných. A ti z cizina nám v tomto pomáhat nemusí, čekají, až bude výprodej. 

6. Za těchto okolností je vhodné tedy uvažovat podobně asymetricky. V investování, pokud nelze udělat rozumný obchod, je vhodné přejít na logiku omezení velkých ztrát. A neposlochat PR reklamu, která zajišťuje jen nahánění do rizikových investic. Investovat do jakékoliv bubliny je hloupé a nezodpovědné. 

Prožití pěkného víkendu všem přeje, 

Bublina z Řásnovky 

Dosavadní doporučení: přečíst (5)
Vaše doporučení:

přečíst (2) 17.01.21 11:58  Dašpurev Cerendeleg  (221132)

český jazyk

Sdělení pro výkonnou ředitelku: doučte se češtinu - předložka "do" se pojí s druhým pádem, tudíž formulace "lidé ve velkém ukládají své úspory do koupi" je chybná, správné je "do koupě".

Dosavadní doporučení: přečíst (2)
Vaše doporučení:

přečíst (9) 14.01.21 14:50  lopik  (220954)

Je třeba prodat předražený ležáky v kdejaký díře s hlukovým příplatkem.

A krásným výhledem k sousedovi .Co dokážou někteří hlupci koupit za cenu těžkého zadlužení je až neskutečné.

Dosavadní doporučení: přečíst (9)
Vaše doporučení:

přečíst (10) 14.01.21 10:49  mai  (174272)

Kupujte už nebudou

Klasický PR článek .Prý nejbezpečnější investice hi,hi.

Dosavadní doporučení: přečíst (10)
Vaše doporučení:

určitě přečíst (10) 14.01.21 09:22  MM  (220944)

Z extremu do extremu: pad cen nevyhnutelne prijde.

Banky se jisti a davaji odhad odhad o 10% a vic % niz nez kupni/trzni cena a to pri 80% LTV, takze ocekavaji 30% propad. To je hlavni ukazatel budouci ceny bytu. Ne developeri kterych zajem je prodat draz a mit vyssi zisk. Ne realitky ktere berou 4-7% provize. A kdyz uz deveoper tady napise clanek, ze ceny pujdou dolu, tak cekejte vyrazny propad!

Ono v prubehu roku bude dost lidi proockovano a skonci vsechny dotace, protoze ti s testem nebo ockovanim budou moci vsude, ale lidi se nepohrnou do restauraci nebo obchodu. Do toho kvuli inflaci stoupnou urokove sazby, a splaceni rekordnich dlhu bude problem a tak tahle dluhova bublina splaskne. Staci pockat. Jak se rika: z extremu do extremu.

Dosavadní doporučení: určitě přečíst (10)
Vaše doporučení:

přečíst (4) 13.01.21 22:51  Jiří  (203022)

Ivestice do betonu

Pokud by byl trh lačný a tržní nájemné resp. smluvní vztahy prosté zásahů státu, pak bych o takové investici zauvažoval.

Dosavadní doporučení: přečíst (4)
Vaše doporučení:

přečíst (12) 13.01.21 22:06  loudil  (217245)

Inflace

Za poslední 4 roky je kumulovaná inflace už 11 %.  Banky přitom naše peníze na účtech zhodnocují NULOU %. Právě prožíváme  "plíživou měnovou reformu",  která se velmi podobá komunistické krádeži z června 1953. Tehdá lidé přišli o 80 % peněz, ovšem po reformě hned klesly ceny o 60 % = deflace.  Obyčejný nemajetný člověk tak tehdá tratil asi 20 % majetku.  Kdy předhoní Babišova vláda komunisty z roku 1953 ? Zhruba za 3 roky !  Nyní nám rychle mizí peníze i z penzijního připojištění, které má zhodnocení do 1 %.

Dosavadní doporučení: přečíst (12)
Vaše doporučení:

určitě přečíst (14) 13.01.21 19:35  Milan  dopis01zavinacgmail.com  (216740)

Inflace

Vše nesmysly.  Bytů je dost, záleží ovšem , kdo je kupuje. Kopa lidí  má i více bytů  a navíc se do toho segmentu derou firmy na investici.  Až spadne poptávka, tak se bude hodně  lidí divit, jak je to možné, že ceny padají.

. Bydlení  je u nás předražené, realitce to je jedno, ta chce jenom provizi a nic jiného ji  nezajímá.

Dosavadní doporučení: určitě přečíst (14)
Vaše doporučení:

určitě přečíst (17) 13.01.21 17:09  Founak  (206232)

ceny

Ano, ano, má pravdu ta dáma. Ceny jsou neskutečně vyšponované díky "tištění" ničím nepodložených  peněz ve velkém... 

Při krizi může cena spadnout o desítky procent  (vlastní zkušenost z minulé krize), ale ovečky je třeba strašit a nahánět dál, že?!

Dosavadní doporučení: určitě přečíst (17)
Vaše doporučení:


Diskuze CENTRAL G.: Inflace je nejvyšší za 8 let, lidé ve velkém ukládají své úspory do koupi nových bytů, další stránky: 1
stránkovat diskuzi po 10 | 20 | 50

Odkazy k diskuzi CENTRAL G.: Inflace je nejvyšší za 8 let, lidé ve velkém ukládají své úspory do koupi nových bytů

CENTRAL G.: Inflace je nejvyšší za 8 let, lidé ve velkém ukládají své úspory do koupi nových bytů - zdrojová stránka k tématu diskuze CENTRAL G.: Inflace je nejvyšší za 8 let, lidé ve velkém ukládají své úspory do koupi nových bytů.

Zasílání Denního souhrnu názorů na CENTRAL G.: Inflace je nejvyšší za 8 let, lidé ve velkém ukládají své úspory do koupi nových bytů e-mailem.

Přidat názor - vložte vlastní názor, doporučení, hodnocení nebo zkušenost k tématu CENTRAL G.: Inflace je nejvyšší za 8 let, lidé ve velkém ukládají své úspory do koupi nových bytů.


 Burza Prime 16:14 
Název Kurz Změna
 AVAST  156.65  +0.26% 
 CZG  364.00  +2.25% 
 ČEZ  539.00  -0.19% 
 ERSTE  695.00  -0.57% 
 KB  698.00  -1.13% 
 KOFOLA  274.00  +0.37% 
 MONETA  71.40  +0.14% 
 O2  259.00  +0.39% 
 PEGAS  780.00  +0.78% 
 PM  15 480.00  -0.13% 
 VIG  571.00  +0.18% 
Komodity online
 Ropa 56.28 USD 08:10   
 Zlato 1853.42 USD 08:10   
 Stříbro 25.48 USD 08:10   
 Káva 126.97 USD 19.01   
 Cukr 16.09 USD 19.01   
 Bavlna 80.80 USD 08:10   

Zobrazit sloupec 
Menu Kurzy.cz logo
EUR   BTC   Zlato   ČEZ
USD   DJI   Ropa   Erste