Lewitt: S pandemií je to jinak, k exponenciálnímu šíření koronaviru nikde nedošlo nehledě na formu přístupu - Diskuze, názory, doporučení a hodnocení

 Hodnocení:      0 1 2 3      
Diskutující:
Návod    
 

Výpis příspěvků diskuze Lewitt: S pandemií je to jinak, k exponenciálnímu šíření koronaviru nikde nedošlo nehledě na formu přístupu, 1 až 20 (20)
 
spíše nečíst (3) 18.05.20 11:42  Václav  (206214)

Pán si lže do kapsy

Ve Švédsku bylo diagnostikovaných necelých 30 tisíc lidí, takže i kdyby byl celkový počet nakažených, kteří získali imunitu 10x vyšší, což je nepravděpodobné, ale ne nemožné, pohybuje se tamní promořenost někde lehce nad 2%, tedy na míle vzdálená získání kolektivní imunity. Pan cifršpión také zaměňuje příčinu a následek, když z faktu, že některé státy zavedly mírnější opatření a dopadly lépe, zcela nesmyslně vyvozuje, že opatření jsou vlastně kontraproduktivní. Ve skutečnosti je to tak, že státy, které s opatřeními přišly včas, takže zabránily exponenciálnímu nekotrolovatelnému šíření, nemusely nakonec sáhnout k tak drakonickým opatřením (zákaz vycházení a pod.) jako právě státy, které zaspaly. Takže to dokazuje přesný opak toho, co z toho vyvodil tento pán: nikoli, že opatření nefungují a jsou vlastně zbytečná, ale právě naopak, že fungují, zejména pokud se k nim přistoupí včas.

Štěstí, že tam máme jen hloupého Prymulu a ne tyto "génie".

Dosavadní doporučení: spíše nečíst (3)
Vaše doporučení:
přečíst (0) 18.05.20 12:08  Bejvoč Jméno 'Bejvoč' používá stále stejný uživatel  bejvoczavinacseznam.cz  (201373)

Pán si lže do kapsy

Opět další milovník Prymuly, který záměrně lže. Takže tedy polopatě:

1) Promořenost ve Švédsku nebude 10x násobná, ale spíše 100 násboná. Zatímco Prymula v ČR testoval na protilátky, které po prodělání nákazy poměrně rychle mizí a tudíž nezjistil nic, v německu udělali testování na bázi buňěčné ochrany a najednou čísla promořenosti stoupla o 2 řády. Ale i pokud vezmeme Vaší úvahu, že přromořenost je dvou procentní, tak vzhledem k tomu, že Švédsko restrikce prakticky žádné němělo, tak je to důkaz toho, že nemoc není ani nijak zvláště nakažlivá ani nijak zvláště nebezpečná.

2) Zaspání států - Jak to že průběh křivky (tvar) je stejný bez ohledu na stát??? Šířka křivky (tedy doba trvání) je prakticky všude stejná. Jedinné co se liší, je výška. A tam korelace mezi opatřeními a výškou není vůbec žádná. Vysoká je v Itálii, ale tam je vysoká každý rok při chřipce. Nízká je ve Švédsku ketré bylo prakticky bez omezení. NAopak Ukrajina udělala stejně tvrdé a rychlé podmínky jako ČR a i tak tam toho mají jak máku. 

3) Zatím nejlepší korelace vychází při porovnání se zeměni s proočkovaností na TBC, viz rozdíl bývalé NDR a NSR

4) Prymula si na tom akorát udělal kariéru. Nyní cítí, že z něj Bureš chce udělat obětního beránka za průser, který z toho vznikne, tak ohlásil že bude končit.

Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:
přečíst (0) 18.05.20 15:48  Mono  (200527)

Pán si lže do kapsy

U nas vsak testy na bunecnou imunitu nevysly o dva rady vic. Ani o rad. Vychazi nekolikanasobek, ale je to treba jeste proverit....

Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:

spíše nečíst (10) 13.05.20 19:26  pave69  (210670)

Rozdíl mezi čísly a lidmi

Lewitt má rád čísla, ale už nevidí ty lidi, kteří jsou za nimi. Kdyby si zašel na urgentní příjem nemocnice v NY, možná by pochopil, že ke zploštění křivek dochází taky proto, že už není, kdo by to počítal, protože všichni provozuschopní zdravotníci padají na hubu.

Dosavadní doporučení: spíše nečíst (10)
Vaše doporučení:

určitě přečíst (9) 13.05.20 15:07  Bejvoč Jméno 'Bejvoč' používá stále stejný uživatel  bejvoczavinacseznam.cz  (201373)

Konečně někdo kdo umí správně interpretovat

data a na jejich základě správně rozhodovat. Ne jako neumětelové Prymula, Dušek, Hamáček, Bureš a spol., kteří vůbec nevědí která bije a tak hází nápady od boku.

Dosavadní doporučení: určitě přečíst (9)
Vaše doporučení:
spíše nečíst (15) 13.05.20 21:58  Mono  (200527)

Opet dalsi ktery neumí správně interpretovat

Ten chlapik rozhodne nema pravdu. 

V zadne zemi nenastalo to, ze by neudelala zadne opatreni proti sireni. Takze se neda rici, ze by se nekde zpomalilo sireni samo od sebe.

Ovsem, za takovou laborator si muzeme vzit vyletni lod Diamond Princess. Tam onemocnela cca tretina lidi a z nich zemrely cca 2%. Peci meli dobrou a dostatecnou, protoze to bylo jeste na pocatku pandemie.

Da se tedy duvodne predpokladat, ze bez opatreni by se rychle nakazila cca tretina obyvatelstva a pokud by dostacovaly lekarske kapacity, tak by z nich zemrely cca 2%, tedy cca 0.6% cele populace.

Aplikovano na CR by se nakazilo pres 3 mil. lidi a zemrelo (v idealnim pripade) cca 60 000 lidi. Ovsem, neda se predpokladat, ze pokud by se tomu nechal volny prubeh, ze by stacily nemocnicni kapacity a lidi by zemrelo vice. Dvoj az trojnasobek, tedy az cca 200 000. Pro srovnani, za rok v CR prirozene zemre cca 100 000 lidi.

Hamacka a Burese se zastavat nebudu, to jsou nebyvali packalove. Jaky je Bures "manazer" ukazala korona v plne nahote. Tomu bych nenechal ridit ani materskou skolku....

Prymula a Dusek udelali chybu, ze sli do popredi. Umi delat svou praci, ale neumi komunikovat s verejnosti a ani to umet nemuseji. Meli by pouze odborne radit a rozhodovani a komunikaci nechat na ostatnich. Oni se na veci divaji z hlediska sve uzke specializace, epidemie se vsak musi resit z vice hledisek. Je chybou politiku, tedy Burese a Hamacka, ze prilis neridili.

Dosavadní doporučení: spíše nečíst (15)
Vaše doporučení:
přečíst (8) 17.05.20 11:33  jarda  (182462)

Pán bude zřejmě nějaký odborník

Vy máte opravdu zřejmě patent na rozum, když tvrdíte hned v úvodu, že někdo má, nebo nemá,  ROZHODNĚ pravdu. Určitě nejste nějaký vědec a pouštíte se do odborných debat, kterým stejně 9,9 lidí z 10 příliš nerozumí. Já mám jen drobnou poznámku. Podle vašich dedukcí by zde byly desetitisíce až statisíce mrtvých, kdyby se nepřijala opatření někdy až zavánějící totalitními manýry, kdy musí nosit téměř všichni lidé povinně roušky(s drobnými výjimkami), pod pokutou 10 000 Kč. Tuto přihlouplou povinnost musí dodržet i samotinký houbař v hlubokém lese několik km od nejbližšího stavení, traktorista jedoucí orat pole, který je sám na traktoru a na polích nikdo není atd. atd. V počátcích platnosti tohoto nařízení dokonce i sám řidič v autě musel mít roušku, než tuto naprostou hloupost odvolali. Na toto téma jsem četl opravdu hezký vtip. Samotný řidič s rouškou v autě je totéž, jako když jde chlap spát sám do postele s nasazeným preservativem. Podle vaší teorie by např. v takovém liberálním Švédsku, kde si lidé si cení své osobní svobody mnohem vice, než někteří jedinci našeho národa, kteří preferují chov slepic a klid na práci, muselo zemřít také deseti až statisíce lidí, což se nekonalo a jejich výsledky se zase tak moc nelišily od ostatních zemí. Bylo lidem pouze doporučeno se příliš nesdružovat, zachovat rozum a opatrnost, školy fungovaly, obchody byly otevřené. Kdo chtěl vzal si roušku, jiný se zase rozhodl, že se bude totálně vyhýbat všem spoluobčanům atd. Kde dnes vidím ve Švédsku, zemi s přibližně stejným počtem obyvatel jako u nás, ty vaše statisíce mrtvých ? Přitom nebyla porušena jejich ústavní práva např. rozhodnutím o nemožnosti cestovat VEN ze země. Ano, hodně zemí zavřelo hranice, ale jen dovnitř. A u nás přitom někteří rádoby chytří a neomylní nadlidé, dokonce prorokovali, že se za hranice nepodíváme 1 - 2 roky. Někomu se asi po těch drátech na hranicích stále stýská. Uplynuly 2 měsíce a svět (alespoň jeho demokrátická část) otevírá hranice. Krátce řečeno, totalita a připodělanost v nás žije i po 30 letech stále. Jsou tu stále ti vyvolení, kteří, ač byli demokraticky zvoleni, jen "řídí", nařizují a ten zbytek považují za stádo, které by je mělo poslouchat.

 

 

 

 

Dosavadní doporučení: přečíst (8)
Vaše doporučení:
spíše nečíst (5) 17.05.20 22:43  Mono  (200527)

Pán bude zřejmě nějaký odborník

No, trochu michate veci.

Autor toho clanku evidentne nemel pravdu v nekolika vecech.

1) Exponencialni rust poctu nakazenych byl zpocatku prakticky ve vsech zemich.  Nekde dele, nekde kratceji. No a ten exponencialni rust tam skoncil teprve az zavedli nejaka opatreni. A je jedno, zda dobrovolna, nebo povinna.

2) Nevim sna o jedinem statu, kte by nejaka opatreni neudelali. Nevylucuji, ze nejaky existuje, ale zbytek statu nejaka opatreni udelal. Takze neni ani pravdou tvrzeni autora, ze by sireni korony v pohode prestalo i bez jakychkoliv opatreni. Ono by prestalo, ale teprve az by se nakazilo cca 20-30% obyvatel a z toho cca 2% (spise vice, protoze by nemocnice nestihaly a i kdyby mely dost kapacit, tak by nebyl dostatek personalu...) zemrelo.

No a k tem opatrenim v CR. Ja se jich nezastavam. Mnohe z nich jsou/byly dementni az absurdni. Nektera pravdepodobne protiustavni. Co take muzeme chtit, kdyz mame v cele vlady byvaleho estebaka? A na hrade rusofily a milovniky Ciny.....

Ve Svedsku maji vice nez 10x vice obeti korony (pocitano na pocet obyvatel), nez u nas. A to dobrovolne dodrzovali doporuceni. Ona svoboda ma i druhou stranu a to zodpovednost. Tam kde jsou lide skutecne svobodni, jsou si take vedomi sve zodpovednosti. Pak staci doporuceni, nejsou treba zakazy a narizeni....

Vetsina lidi, nejen u nas, ale ve velkem mnozstvi euroatlantickych statu jsou bezhlave stado. Jinak by svet nevypadal, tak jak vypada.....

Dosavadní doporučení: spíše nečíst (5)
Vaše doporučení:
přečíst (0) 19.05.20 16:07  jarda  (182462)

Diskuse s vámi je zbytečná

Vy máte opravdu zvláštní myšlenkové pochody, které komentovat je problém. Proč potřebujete podporovat svoji rádobypravdu tím, že hned v úvodu vždy rozhodnete, že někdo rozhodně a evidentně nemá pravdu. A ještě to podpoříte tučným písmem. Hodnocení vaší pravdy nechte laskavě na druhých. Jen pár slov k posledním 2 vašim odstavcům. V tom předposledním zmatečním odstavci to mohu chápat také tak, že ve Švédsku jsou lidé svobodní ale  nezodpovědní (když mají 10 x vice obětí). Nebo jsou snad proboha dokonce nesvobodní, ale zodpovědní (a proč mají tedy 10 x více obětí ?)  K tomu poslednímu odstavci - termín stádo byl použit ve smyslu manipulace, zejména lživým populismem. Lživé a manipulující předvolební bilboardy, projevy, internetoví placení trolové atd jsou příkladem. Nedovedu si představit, podle vás,  "to velké množství lidí v euroatlantickém prostoru" jako bezhlavé stádo. Tam se totiž nemanipuluje s lidmi tak rozsáhle jako zde. Možná v manipulovatelné reklamě, ale ne v politice. Zato my jsme si uzavřenou ohradu s hlídacími psy a jednotný názor na svět, pěstovali přes 40 let, a lživý manipulující populismus tu navíc i dnes jen kvete ! Já vám řeknu něco závěrem. Odborníci pomalu dochází k tomu, proč bylo těch nakažených lidí v některých zemích (např. ČR, SR, Maďarsko, Bulharsko, Polsko, Řecko ...) relativně tak málo postiženo. Mnohem více vypělejší západní společnost lidi především nijak neomezuje, lidé jsou v mnohem větším pohybu, dojíždějí i daleko za prací, za prací se i stěhují, je tam mnohem více městských aglomerací s vysokým počtem obyvatel, mnohem více lidí chodí za společnou zábavou po práci (na rozdíl od našeho úprku z práce k televizi) atd. Výše uvedené méně postižené země mají vysoký počet zemědělského a venkovského obyvatelstva, velmi malý pohyb za každodenní prací, žádné příliš velké městké aglomerace s výjimkou hlavních měst a několika málo průmyslových oblastí. Vždyť např. Češi jsou považováni v podstatě za největší zápecníky neochotné měnit zaměstnání, neochotné se přestěhovávat za prací atd. Proč si myslíte, že jsou více zasažené USA oproti Rusku ? Jednak je to právě ve velkém počtu těch velkých aglomerací, mnohem vyšší úrovní kolektivní průmyslové výroby a hustotou osídlení. Bodejť by Rusko nemělo méně nakažených než USA, když mají velké množství venkovské, od světa odříznuté populace a to na obrovských rozlohách, navíc jsou tam dodnes z různých důvodů omezováni ve volném pohybu po celé své zemi, kontrolováni na silnicích, když jedou mimo svůj rajón někam dále atd. Čili závěrem, nikdo v celé záležitosti koronaviru nebude mít nikdy jen tu SVOJI pravdu.

Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:
spíše nečíst (1) 22.05.20 00:24  Mono  (200527)

Diskuse s vámi je zbytečná

Ze byl ve vetsine zemi v pocatku epidemie exponencialni rust nakazenych je overitelny fakt, ne muj nazor. Je to vec matematiky, ne nazoru.

Proto lze se 100%ni jistotou tvrdit, ze v tomto autor clanku nema pravdu.

Lide ve vetsine zemi jsou ovce. Hodne jsem cestoval, poznal jsem z blizka hodne cizincu.

Cestu Svedu nijak nehodnotim. Neco si zvolili a zustali u toho do konce. Stalo je to 10x vice lidi nez nase cesta. U nas ovsem sice zemrelo mene lidi na koronu, ale mozna nekteri zase zemreli/zemrou proto, ze diky soustreedeni na koronu byla zanedbana/odlozena pece o jejich nemoci. Ktera ze dvou cest byla lepsi se ukaze az za cas, pokud vubec nekdy. Mozna nakonec vyjde, ze to je plus minus stejne.

S tim vlivem hustoty a velkych aglomeraci to neni tak primocare. Nejvetsi pocet nakazenych na obyvatele nema Praha ale nektere okresy v Zapadnich Cechach a asi i na Morave. 

Podle mne bude hlavni rozdil mezi vychodem a zapadem Evropy v tom, ze vychod zavedl opatreni hodne rychle a pomerne tvrda. Takze se epidemii podarilo zastavit v ranne fazi. Kdyby se u nas udelala opatreni o tyden dva pozdeji, tak bychom na tom byli mnohem hure. Meli jsme jasny exponencialni rust nakazenych....

Vedle toho muze hrat svou ulohu ockovani. Mluvi se o TBC, ale je to pouze nepotvrzena hypoteza. Mozna to tak je, mozna jde jen o nahodnou statistickou shodu. Neco ve smyslu statisticky prevazna cast lidi umira v posteli, postel tedy bude zivotu nebezpecny predmet.

Dosavadní doporučení: spíše nečíst (1)
Vaše doporučení:
přečíst (2) 18.05.20 09:18  Bejvoč Jméno 'Bejvoč' používá stále stejný uživatel  bejvoczavinacseznam.cz  (201373)

Pán bude zřejmě nějaký odborník

Lžete a zas jen lžete. Ve Švédsku dobrovolně dodržovali velké prd. Jednak ta doporučená omezení byla jen co se týká opravdu velkých akcí a ta co se týká menších, tak na ty lidi z vysoká káleli a kálejí.

A že je tam 10x více mrtvých. A co má jako být. Pořád 2000 nebo 4000 mrtvých nezavdává příčinu k tomu abychom potopili celou společnost. To můžete zakázat veškerou automobilovou, kamiónovou, vlakovou, autobusovou dopravu a zachráněných budou také tisíce, celosvětově statisíce. Čínská chřipka se nevymyká čísly každoroční epidemii chřipky, možná je jen o něco málo výživnější rok nic víc.

A co týká poklesu nákazy. Tak jasná korelace je s venkovním počasím a ne nějakými karanténami. Například ve Slovinsku je po nákaze. U nás přes Velikonoce velký pokles, pak přišli "zmrzlí", tak to tošku začalo stoupat, teď je zas 4.den krásně a čísla jdou dolů. Na nulu neklesnou nikdy, stejně jako u chřipky. Tento týden bude skoro letní počasí, tak uvídíte, jak budou nízká čísla před víkendem. A to prosím lidi venku na roušky ve velkém začínají kálet, protože začínají chápat, že je to nesmysl.

Dosavadní doporučení: přečíst (2)
Vaše doporučení:
přečíst (0) 18.05.20 15:41  Mono  (200527)

Pán bude zřejmě nějaký odborník

No, jestli to spise o tech Velikocich nebylo tim, ze se o nepracovnich dnech testuje mene. Mene testovani, mene nakazenych.

Ja se nezastavam, opatreni u nas. Psal jsem hned na pocatku, ze urcite sla udelat lepe.

Desetkrat vice ve Svedsku je desetkrat vice. Navic oni tam nejsou tak natestnani, jako u nas. Pak se virus siri mene...

Jako protipripad mohu uvest UK. Tam zpocatku nedelali v podstate nic. A jak se jim to rozjelo. Nakonec byli donuceni sahnout k opatrenim.

Dosavadní doporučení: přečíst (0)
Vaše doporučení:
přečíst (9) 14.05.20 09:23  Bejvoč Jméno 'Bejvoč' používá stále stejný uživatel  bejvoczavinacseznam.cz  (201373)

Opet dalsi ktery neumí správně interpretovat

Pardón, ale patříte mezi pitomce co číslům, datům a faktům absolutně nerozumějí a nebo záměrně lžete.

1) Brát si za vzor loď, kde je pouze několikset lidí, navíc převážně staršího věku, které zavřeme v kajutách, kde se jim nedostává adekvátní lékařské péče, čerstvého vzduchu, kvalitního jídla, nevědí kdy budou moct své vězení opustit a ještě je vystresujeme na nejvyšší možnou míru je opravdu nesmysl. To je jako si brát jako vzorek domov důchodců/případně LDNku, kde se nemoc rozšíří.

2) Říci, že každá země přijala restrikce je opět lež. Jsou země, kde nejsou restrikce žádné, jsou země kde jsou restrikce nepatrné. Například Švédsko by dle Vašich propočtů mělo mít již nakaženou třetinu populace a 60 000 mrtvých v nejlepším případě v nejhorším až 200 000 lidí. Absolutní hausnumera hodná Duška a Prymuly.

3) A teď k faktickým datům a skutečným číslům. Pacient nula se v číně objevil na podzim. Lze předpokládat, že pravděpodobně nebyl prvním nakaženým, ale pouze prvním u kterého si někdo všiml nové nemoci. Pokud tedy vezmeme, že první nakažený existoval na konci října, již od této doby se nemoc mohla šířit. Dle vyjádření odborníků, které tak rád cituje Prymula, Dušek a spol. jeden nakažený mohl nakazit až 3 lidi denně. Vezměme číslo nižší, tedy 2 lidi denně.V číně začali restrikce až v lednu. Nemoc se tedy mohla šířit cca 70 dní bez omezení. Pokud jeden člověk nakazí 2 další denně, již za 43 dní je nakaženo 8 miliard lidí, tedy celá planeta. Zde tedy něco nesedí. Buď tedy nemoc není tak nakažlivá a nebo je nakažlivá, ale není tak nebezpečná. Obojí prostě platit nemůže.

4) Myslet si, že rouška něčemu pomůže je hodno ocenění bludným kamenem. Rozdíl mezer v roušce a velikost viru je taková jako byste vyrazil s podběrákem lovit plankton. Ano nějaký vám na síti uvázne, ale 99,9999 procenta proletí skrz.

5) Téměř každé Prymulovo věštění budoucnosti se ukázalo jako naprosto mylné. Výběrem například, že po velikonočním "společenském utržení ze řetězu", bude velký nárůst pozitivně testovaných, přesný opak byl pravdou. Stejně tak jeho obava po otevření hobymarketů - opět nastal pravý opak. Stejně tak slavné testování protilátek. Krásná věc, než se v lékařských skriptech dočtete, že ony 2 druhy protilátek po odeznění nemoci začnou mizet (standardní věc v lidském těle). A testovat někoho kdo prodělal nemoc v prosinci, tedy cca před 120 dny je zbytečné, protože počet jednoho druhu protilátek se za tu dobu zmenšil milionkrát a druhý 30x. Co asi toto testování ukáže... Naopak Lewitt řekl co se stane s měsíčním předstihem a tato jeho předpověď sedí naprosto přesně.

 

Dosavadní doporučení: přečíst (9)
Vaše doporučení:
určitě přečíst (2) 14.05.20 13:33  Milan  (209859)

Opet dalsi ktery neumí správně interpretovat

Krásně napsáno, jsem rád, že tyto názory jsou veřejně prezentován. Děkuji

Dosavadní doporučení: určitě přečíst (2)
Vaše doporučení:
spíše nečíst (8) 14.05.20 11:27  Mono  (200527)

Opet dalsi ktery neumí správně interpretovat

V ktere zemi nemaji zadna opatreni?

I ve Svedsku opatreni maji. Dobrovolna. Lide se ridi doporucenimi a neni treba jim neco prikazovat.

Treba v UK ze zacatku zadna opatreni nedelali, pak krute litovali. Jeste ted sklizeji trpke plody a jeste ani nedosahli vrcholu epidemie. Jeste si uziji minimalne dva mesice.

No a v US to take pomerne prokaucovali. Zpocatku meli vadne testy a tak skoro netestovali. Tak se jim to tam pekne rozjelo. Teprve ted se dostavaji na vrchol epidemie a do konce je cekaji v optimalnim pripade cca 6 tydnu.

V Iranu uz maji treti vlnu.....

Na Princezne asi bylo dost starych, nezkoumal jsem to, ale da se to predpokladat. Zdravotni peci tam vsak meli perfektni. Ti, kdo to potrebovali sli na pevninu a tam se o ne postarali. Museli se o ne starat dobre, protoze je na Princezne nejnizsi smrtnost ze vsech pripadu....

Kde se objevil pacient nula vi buh. Nekteri vyzkumnici tvrdi, ze to nebylo v Cine, ale Evrope/US. 

Prymula netvrdil, ze nemocny nakazi 2-3 lidi denne. Nybrz, ze nakazi 2-3 lidi celkem. I to je pomerne vysoke cislo. 

U tech rousek nevim, nejsem moc jejich priznivcem... Ovsem vir je sice maly, ovsem je v kapence a ta zas tak mala neni. Alespon cast kapenek rouska zadrzi.....

Ovsem u nas a take ve vetsine zemi funguje zejmena snaha o izolaci. Pokud se clovek styka s jinymi lidmi velmi omezene, tak nemocny nenakazi 2-3, ale mene. Napriklad nyni u nas 10 nemocnych nakazi 8 dalsich. 

Nikdo poradne nevi, jak dlouho protilatky v tele vydrzi, ale bude to spise vice nez 3 mesice. No a u nas je epidemie necele dva mesice (hlavni cast), takze to testovani ukazuje, co ukazuje. Koronou se u nas moc lidi nenakazilo...

A ohledne tech cisel. Ja se v cislech vyznam pomerne dobre. Je to ma profese. A treba uz kdyz meli v US 50 000 nakazenych, tak jsem predpovidal, ze pokud neudelaji silna opatreni, tak to behem nekolika tydnu dotahnou na milion. Muzete si to dohledat tady na foru Erste Bank.

Dosavadní doporučení: spíše nečíst (8)
Vaše doporučení:
určitě přečíst (3) 14.05.20 11:59  Bejvoč Jméno 'Bejvoč' používá stále stejný uživatel  bejvoczavinacseznam.cz  (201373)

Opet dalsi ktery neumí správně interpretovat

Sorry jako, ale opět buď záměrně lžete a nebo nevíte o čem mluvíte.

1) V UK ani V USA nic neprokoučovali. Mají zhruba stejnou úmrtnost jako na běžnou chřipku. Například dle údajů WHO v Itálii zemře průměrně každý rok na chřipku 20 000 lidí, když je "výživný" rok, tak i 25 000. Takže letos s čínskou chřipkou mají spíš ten výživnější rok.

2) S lodí lžete. Drželi je na lodi co to šlo a pouštět je začali, až když viděli, že je to neudržitelné a lidi se jim na lodi vzbouří.

3) Prymula nemohl tvrdit, že jeden nemocný nakazí jen 2-3 lidi. To by byl úplný nesmysl protože pak bychom celkový počet nakažených měli 4 lidi. Vždy se udává počet nakažených od jedince za časovou jednotku (v tomto případě denní časová jednotka), protože udávat pouze údaj kolik lidí se od jedoho nakazí, bez oné časové jednotky je nesmyslné, nic neříkající číslo.

4) Kapénky z Vás lítají při kašli. Při normálním dýchání z Vás jde vzduch o relativní vlhkosti 100% a jste-li nakažen je plný virů. A z logiky věci, nemáte-li filtr, který viry zadrží, tak vir jde skrz roužku ven.

5) Tak opět Švédsko. Ano to jejich omezení je prakticky žádné omezení, protože restaurace, bary, diskotéky zůstaly normálně otevřené a věci ohledně schromažďování byly doporučující, respektive nikdo to nehlídal s obuškem v ruce. A taky na to lidi z vysoka kašlali.

6) Že nikdo pořádně neví jak dlouho protilátky v těle vydrží je lež (nebo neznalost). Kupte si skripta pro studenty oboru lékařství. Tam je jasně napsáno jak dlouho které protilátky v těle vydrží. Jejich funkce rozpadu je stejná jako rozpad radiokativních částic, akorát se to nenazývá poločas rozpadu, ale poločas eliminace. Tato neznalost je způsobena asi obecně rozšířenou mýlkou, že při očkování/nemoci vznikají v těle protilátky, které tam zůstávají trvale. Toto se obecně říká, používají tento termín i lékaři, leč je to jen hovorový výraz, realita funguje jinak.V realitě si tělo tvoří protiláty, jen na dobu nemoci, pak již protilátky netvoří a tyto se samovolně eliminují. To co v těle (paměti příslušných buněk) zůstavá je informace, jaké protilátky tvořit při opětovném napadení. A pokud chcete změřit, má-li tělo tuto informaci stále uloženou musíte testovat jinak. Zjednodušeně tak, že jedince nakazíte (nemusí jít o aktivní vir/bakterii, stačí část/bílkovina, atd) a zjišťujete rychlost a sílu reakce (takto se testovalo například, při přeočkování na TBC). Navíc, předpokládám, že u nové nemoci se stále sledují a testují vyléčení, aby se takovéto informace zjistili a nevařilo se z vody.

7) A na závěr jen pár perliček. Například pokud se nemoc šíří snadněji než chřipka, navíc u 50 procent lidí má bezpříznakový stav, tak myslet si, že v ČR je jen 8000 pozitivních je dost hloupá představa. Průběh je naprosto stejný jako u chřipky, tedy výrazná doba epidemie trvá cca 100 dní. Ty drobky o pár kusech nemocných před a po jsou statisticky bezvýznamné.

8) Pokud tedy VB zavedla restrikce ve chvíli, kdy měli několik tisíc potvrzených řípadů, byly restrikce naprosto zbytečné. A že ve VB nejsou za vrcholem?? Jak tento vrchol počítáte?? Čísla jasně ukazují, že počet pozitivně testovaných klesá.

Dosavadní doporučení: určitě přečíst (3)
Vaše doporučení:
přečíst (5) 14.05.20 12:56  Mono  (200527)

Opet dalsi ktery neumí správně interpretovat

Jo, jeste k te lodi. Ti, kteri potrebovali lekarskou peci nezustali na lodi, ale sli na breh. 

Lide se tam bourili, ale to nebylo proto, ze by tam umirali, nebo byli v ohrozeni. Proste nechteli byt zavreni na lodi a riskovat, ze se treba nakazi. A take to musela byt velka nuda a depka. Travit tydny v male kajute....

Dosavadní doporučení: přečíst (5)
Vaše doporučení:
přečíst (4) 14.05.20 12:51  Mono  (200527)

Opet dalsi ktery neumí správně interpretovat

Vrchol pocitam jako vrchol poctu (aktualne) nemocnych. Tedy pocet nakazenych minus pocet vylecenych a zemrelych. 

Pocet nemocnych jim v UK stale jeste stoupa.

Reprodukcni cislo, to je to o cem Prymula mluvil, definuje, kolik jeden nakazeny nakazi dalsich lidi. Zadny casovy udaj tam neni. Respektive je tam casovy udaj dany tim, jak dlouho je infekcni. 

https://cs.wikipedia.org/wiki/Index_naka%C5%BElivosti

Takze Vase tvrzebi, ze Prymula rikal, ze jeden nakazeny nakazi 2-3 dalsi za den je Vase hluboke nepochopeni toho, co Prymula rikal.

Jak je to s ubytkem protilatek nevim. Jestli je to ve skriptech mediciny nevim, necetl jsem je. Ovsem, sami odbornici na imunitu rikali, ze se nevi, jak dlouho protilstky ochrani. Ale mluvili o tom, ze se da predpokladat alespon nekolik mesicu.  Ale i kdyby to bylo, jak rikate, tak by testy vetsinu lidi, kteri koronu prodelali, nasly. Protoze vrchol epidemie nebyla zas tak davno.

Nikdo netvrdi, ze je v CR 8000 nakazenych. Je 8 000 diagnostikovanych. Nakazenych je, dle tech testu, cca 0.4 -1 %, takze cca 40-100 000. Tomu by odpovidala smrtnost cca 0.25-0,8%. Mozna vice, pokud nejakeho zemreleko na koronu neotestovali.

Jak jsem rikal, nejsem priznivcem rousek. Shodneme se vsak na tom, ze zastavi alespon cast kapenek, pokud clovek kasle. To nakazeny muze. A prave to je nejrizikovejsi, protoze obycejny dech moc daleko nejde, takze lidi zhruba ochrani drzet si odstupy. Takze rouska, alespon castecne resi prave ten rizikovy prvek, kdy nakazeny kycha - a v tom pripade uz nemusi stacit, drzet si odstup.

Ovsem, nosit rousku na ulici, pokud je clovek treba pet metru od ostatnich mi pripada dementni....

A u toho Svedska. Oni to nemeli narizene, ale v zasade to dodrzovali.

U nas ta opatreni byla zbytecne prisna a mohla se uvolnit drive. Uvidime, jak se to bude vyvijet dale.

Dosavadní doporučení: přečíst (4)
Vaše doporučení:
určitě přečíst (2) 14.05.20 13:45  Bejvoč Jméno 'Bejvoč' používá stále stejný uživatel  bejvoczavinacseznam.cz  (201373)

Opet dalsi ktery neumí správně interpretovat

Díky za naběhnutí na smeč. Vámi uvedený odkaz na wikipedii má jasně uvedenou matematickou definicu Vašeho čísla R, kde je jasně uvedené, že jde o řešení diferenciální rovnice, která je diferencována dle času, tedy je funkcí času. Toto je matematika SŠ. Navíc máte napravo uvedený graf nazvaný "Denní průběh indexu nakažlivosti v ČR během pandemie COVID-19 v březnu 2020". Zdůrazňuji slovo DENNÍ.

Dosavadní doporučení: určitě přečíst (2)
Vaše doporučení:


Diskuze Lewitt: S pandemií je to jinak, k exponenciálnímu šíření koronaviru nikde nedošlo nehledě na formu přístupu, další stránky: 1
stránkovat diskuzi po 10 | 20 | 50

Odkazy k diskuzi Lewitt: S pandemií je to jinak, k exponenciálnímu šíření koronaviru nikde nedošlo nehledě na formu přístupu

Lewitt: S pandemií je to jinak, k exponenciálnímu šíření koronaviru nikde nedošlo nehledě na formu přístupu - zdrojová stránka k tématu diskuze Lewitt: S pandemií je to jinak, k exponenciálnímu šíření koronaviru nikde nedošlo nehledě na formu přístupu.

Zasílání Denního souhrnu názorů na Lewitt: S pandemií je to jinak, k exponenciálnímu šíření koronaviru nikde nedošlo nehledě na formu přístupu e-mailem.

Přidat názor - vložte vlastní názor, doporučení, hodnocení nebo zkušenost k tématu Lewitt: S pandemií je to jinak, k exponenciálnímu šíření koronaviru nikde nedošlo nehledě na formu přístupu.

 Burza Prime 16:25 
Název Kurz Změna
 AVAST  158.50  +3.59% 
 CETV  99.90  +0.10% 
 ČEZ  482.00  -0.41% 
 ERSTE GROUP BANK A  527.40  +6.76% 
 KOFOLA CS  238.00  +0.42% 
 KOMERČNÍ BANKA  511.00  +2.00% 
 MONETA MONEY BANK  49.90  +0.81% 
 O2 C.R.  221.00  +0.91% 
 PFNONWOVENS  724.00  +0.28% 
 PHILIP MORRIS ČR A  13 520.00  -0.44% 
 VIG  512.00  +2.40% 
Komodity online
 Ropa 36.48 USD 20:38   
 Zlato 1713.51 USD 20:38   
 Stříbro 17.13 USD 20:38   
 Káva 105.03 USD 20:38   
 Cukr 11.09 USD 20:38   
 Bavlna 58.28 USD 20:38   

Zobrazit sloupec 
Kurzy měn | Akcie | Obchodní rejstřík | Zájezdy | Last minute | Meteobox | Bydlet | YAuto | Studium | E
Kurzy.cz - Akcie cz, kurzy měn, forex, zlato.
TOP: Akcie CZ Akcie svět Kurzy měn Komodity Dluhopisy Zlato Bitcoin Hypotéky Tarify Energie Kalkulačka Zákony Práce Koronavirus

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby

Hypotéky, Stavební spoření

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzdy, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, nafta

Podnikání

Obchodní rejstřík

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Ochranné známky

Finanční katalog

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto, Spolehlivost Aut

Monitoring ekonomiky

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Copyright © 2000 - 2020

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.,

ISSN 1801-8688

Ochrana údajů | Cookies