Mistrovství Evropy ve fotbale 2004 - Portugalsko

Michal Heřmanský (AliaWeb)
ME ve fotbale 2004  |  17.06.2004 21:19:47

Fotbalový Bůh má Francii rád, zase měla namále !

V Leirii se v předchozím zápase proti Švýcarům zbytečně tvrdě až záludně hrající Chorvaté pokoušeli uhrát přijatelný výsledek proti favorizované technický fotbal předvádějící reprezentaci Francie. Francouzi vstoupili do zápasu útočně, hodně o sobě dával vědět Henry, Vieira i Zidane. Ve 22. Zidane kopl přímý volný kop a jeho střelu nešťastně tečoval Chorvat  Tudor do vlastní sítě. Francouzi hráli v pohodě, Chorvaté bez nápadu, nebyli schopni francouzskou obranu něčím překvapit. 1. polovina zápasu byla v podstatě spíše nudná.

Na začátku 2. poločasu ve 48. minutě po faulu Silvestreho proměnil Rapajič nařízenou penaltu a srovnal stav na 1:1. Zápas od té doby probíhal z obou stran mnohem živěji, už bylo opět o co hrát. Chorvaté zrychlili, zjednodušili svou hru a v 52. minutě Pršo po krásné individuální akci dostal Chorvaty do vedení a současně Francouze do jakéhosi herního útlumu, ze kterého je vyléčil až v 64. minutě Trezequet po hrubé chybě brankáře Butiny (i přes neodpískanou nastřelenou ruku to hrubka byla). Od té doby se oba týmy snažili zápas vyhrát a získat pro sebe 3 body, v nastavovaném čase byli dokonce blíže vítězství Chorvaté, když po krásné křídelní útočné akci nedokázal Mornar tísněn obráncem ze dvou metrů trefit branku.