Petr Hanisch (AliaWeb)
MS v hokeji 2004  |  30.04.2004 15:40:18

Rakousko snadné sousto ? Asi ne

Hokejové mistrovství světa po včerejším dni volna dnes opět pokračuje zápasy v osmifinálových skupinách. První zápas českého týmu bude dnes večer od 20.15 proti zdánlivě slabému soupeři z Rakouska. Nesmíme však zapomenout, že Rakousko v základní skupině zle potrápilo Kanadu a nakonec s ní dokázalo remizovat.

Hra tohoto mužstva je trochu odlišná od našich dosavadních soupeřů. Úporné bránění doplněné ofenzivními nájezdy útočníků, přinesly Rakousku postup do osmifinále. Český tým na cestě za svým zlatým snem postupuje bez větších překážek. Největší a nejtežší zkouškou byl zápas proti týmu trenéra Zacha, tedy týmu Německa, kdy poprvě na turnaji soupeř vyrovnal s českým týmem alespoň na chvilku krok. Český tým se však s touto skutečností vyrovnal a po přestávce po druhé třetině dostal soupeře pod tlak a dvěma rychlými brankami zlomil odpor soupeře. Fyzická připravenost českých hráčů byla pak hlavním klíčem k vítězství, rozdíl byl markantní hlavně v závěru zápasu, který české mužstvo nakonec vyhrálo 5:1 (avšak ještě po druhé třetině 1:1...).

Pravděpodobně to bude velký rozdíl mezi oběma týmy. Rakousko sice dokáže na začátku utkání potrápit i jasného favorita, ale postupem času mu ubývají síly a soupeř vyrovná (viz zápasy s Kanadou a Švýcarskem). Ofenzivní síla českého týmu je obrovská a s dnešní soupeřem bychom neměli mít větších problémů.

Do českého mužstva se vrátí po zranění naražených žeber útočník Sup. Naopak Havlát je stále ve stavu nemocných a hrát s největší pravděpodobností nebude. Očekávaný návrat šikovného mladíka se tak překládá až na středu, kdy nás čeká Kanada.