Z regionů  |  03.12.2023 07:46:00

Wiadomości w języku polskim W poniedziałek w Republice Czeskiej przebiegł strajk placówek szkolnych. Przystąpiło do niego prawie 75% wszystkich szkół w kraju, w tym również większość polskich szkół w regionie. (video)

Wiadomości w języku polskim 🇵🇱🇨🇿 W poniedziałek w Republice Czeskiej przebiegł strajk placówek szkolnych. Przystąpiło do niego prawie 75% wszystkich szkół w kraju, w tym również większość polskich szkół w regionie. Wiele z nich pozostało zamkniętych, niektóre działały w trybie ograniczonym, w kilku nauka przebiegała normalnie, ale nauczyciele zadeklarowali swoje poparcie dla strajkujących.

🇨🇿 V pondělí proběhla v České republice stávka školských zařízení. Zapojilo se do ní skoro 75 procent všech škol v celé zemi, včetně většiny polských škol v regionu. Spousta z nich zůstala zavřená, některé fungovaly v omezeném režimu, v několika pak byla normální výuka, nicméně jejich učitelé vyjádřili stávkujícím svou plnou podporu.

🇵🇱 Wyróżnienie najciekawszych osobistości, osiągnięć, wydarzeń, jakie miały miejsce w środowisku polskiej mniejszości w Republice Czeskiej w mijającym roku – to główna idea konkursu pod nazwą „Tacy Jesteśmy“. Uroczysty koncert finałowy zakończył w ubiegły weekend jego kolejną, już 20. edycję. Zaprezentowało się na nim wszystkich tegorocznych dziewięcioro finalistów z najróżniejszych dziedzin życia społecznego, kulturalnego czy sportowego.

🇨🇿 Ocenění nejzajímavějších osobností, úspěchů a aktivit v prostředí polské menšiny v končícím kalendářním roce – to je hlavní myšlenka soutěže s názvem „Takoví jsme“. Slavnostní galakoncert uzavřel minulou sobotu jeho další, už 20. ročník. Během něj vystoupilo všech devět letošních finalistů, zastupujících nejrůznější oblasti společenského, kulturního a sportovního života.

Zpravodajství v polském jazyce

K článku zatím nejsou žádné komentáře.
Přidat komentář

Zobrazit sloupec