Hana Fabianová (Klik.cz)
Finanční rady  |  09.06.2023 14:04:29

Jak si vybrat nejlepší cestovní pojištění pro vaši dovolenou? Praktické tipy

Chcete si užít letošní dovolenou v zahraničí bez obav z toho, co by se stalo, kdybyste na dovolené onemocněli nebo třeba měli úraz? V tom případě si před cestou do vaší vysněné destinace nezapomeňte sjednat cestovní pojištění. Cestovní pojištění nabízejí takřka všechny pojišťovny, jak se tedy v jejich nabídce orientovat a na základě čeho cestovní pojištění vybrat?

 

Proč se vám cestovní pojištění vyplatí? 

Onemocnění nebo úraz na dovolené vás může v případě absence cestovního pojištění stát nemalé peníze, mnohdy se jedná o desetitisíce až statisíce korun. Pokud chcete mít jistotu, že pojišťovna uhradí léčebné výlohy v zahraničí za vás, vždy se před cestou ujistěte, že máte sjednané cestovní pojištění.

I když je Česká republika členskou zemí EU a vy vlastníte Evropský průkaz zdravotního pojištění, tento průkaz pokryje pouze náklady na akutní léčbu. Bez sjednaného cestovního pojištění byste museli veškeré další poplatky v dané zemi uhradit sami. 

Podle čeho cestovní pojištění vybírat? 

Řada lidí si myslí, že to nejlepší cestovní pojištění se rovná nejlevnější cestovní pojištění. Odborníci ale doporučují cestovní pojištění nevybírat jen a pouze podle ceny, ale zaměřit se i na další důležité parametry. Jaké?  


▶ Limity pojistného plnění

Významným faktorem při výběru cestovního pojištění jsou limity pojistného plnění a platí, že čím vyšší limit máte, tím lépe jste chránění. V případě dovolené v Evropě by měl být limit pojistného plnění minimálně 5 milionů Kč, u cest mimo Evropu by měl být ještě vyšší. 

▶ Co vše pojištění kryje?

Výběr cestovního pojištění by se měl samozřejmě odvíjet i od toho, co vše cestovní pojištění kryje. Obvykle se jedná o lékařské ošetření, předepsané léky, hospitalizaci, lékařsky neodkladnou operaci, převoz nemocného nebo tělesných ostatků do ČR apod. Některé pojišťovny v rámci základního pojištění nabízejí také například krytí akutního ošetření zubů apod. 

▶ Pojistné podmínky

Při výběru cestovního pojištění se také nezapomeňte dobře seznámit s pojistnými podmínkami a možnými výlukami

▶ Asistenční služba 

Ideální je zvolit takové cestovní pojištění, které je spojené s nonstop asistenční službou v českém jazyce. 

▶ Možnosti připojištění 

Většina pojišťoven k cestovnímu pojištění nabízí také řadu připojištění, která se v řadě případů opravdu vyplatí sjednat. Jedná se například o pojištění storna zájezdu, pojištění odpovědnosti za škodu, úrazové pojištění nebo pojištění cestovních zavazadel

 

 

Jak porovnat jednotlivé nabídky cestovních pojišťoven? 

Pokud se vám nechce osobně obcházet pobočky jednotlivých pojišťoven nebo si zdlouhavě zjišťovat informace o cestovním pojištění na jejich webových stránkách, doporučujeme využít internetový srovnávač pojištění. Do srovnávače jednoduše zadáte potřebné informace a srovnávač vám představí nejvýhodnější nabídky na základě vašich požadavků. 

Jaká další pojištění na dovolenou si můžete sjednat? 

Cestovní pojištění není jediným typem pojištění, které stojí za to zvážit sjednat před odjezdem na dovolenou. Řada cestovatelů si také sjednává pojištění dovolené, pojištění auta na dovolenou nebo pojištění domácnosti při dovolené, aby si užili dovolenou zcela bez starostí a bez obav.  

Pozor: Pokuty za cestování bez cestovního pojištění 

Pokud do zahraničí vyjedete bez cestovního pojištění, hrozí vám nejen to, že za lékařské ošetření zaplatíte z vlastní kapsy vysoké částky, ale můžete také dostat pokutu. Za co? Právě za to, že jste si cestovní pojištění nesjednali. Některé země totiž pro turisty zavedly povinnost mít sjednané cestovní pojištění. Příkladem je třeba tolik turisticky navštěvovaná Itálie, která je jednou z nejoblíbenějších letních i zimních destinací českých turistů. 

Cestovní pojištění vám umožní užít si dovolenou bez starostí z toho, že budete v případě nemoci nebo úrazu v zahraniční platit astronomické částky. Cestovní pojištění vždy vybírejte nejen podle nejnižší ceny, ale také podle limitů pojistného plnění, výčtu toho, co pojištění kryje, možnosti připojištění a pojistných podmínek. 

Hana Knopfová

Hana se věnuje copywritingu už více než 9 let. Svět slov ji pohltil natolik, že kromě stovek blogových článků, produktových popisků, textů na weby a sloganů napsala i dětskou knížku a aktuálně pracuje na dalších knihách.
Klik.cz

Klik.cz je online srovnávač pojištění, který vám pomůže najít nejvýhodnější nabídku pro vaše auto, domácnost, cestu nebo život. Naše callcentrum vám poradí s výběrem a správným nastavením jakékoliv pojistky. Klik.cz je rychlý, jednoduchý a bezpečný způsob, jak si sjednat pojištění online, ušetřit čas a tisíce korun ročně.

Více informací na https://www.klik.cz/.

K článku zatím nejsou žádné komentáře.
Přidat komentář

Zprávy k cestování

Ilustrační foto.Pá 17:47    Z domova
?? Policejní kontroly na hranicích ?? Zločinecké gangy ve Švédsku ?? Začne platit Istanbulská úmluva #ČT24 - rychlý přehled zpráv pro sociální sítě. Večerní #ČT24, pátek 29. 9. 2023;p.parentNode.insertBefore(m,p); })(window,document,'script','https://u.heatmap.it/log.js');

22.09.2023  Závislost na půjčkách ničí život. Jak se projevuje? Lenka Rutteová (Bezvafinance)
18.09.2023  Spoření na penzi v novém kabátě Tomáš Kadeřábek (Swiss Life Select)
15.09.2023  Půjčka, nebo lichva? Jak si bezpečně půjčit a neprodělat? Iva Grácová (Bezvafinance)
14.09.2023  Co je totální škoda a jak se řeší? Martin Ždímal (RIXO.cz)
Zobrazit sloupec