Ministryně zahraničí Lichtenštejnska Dominique Hasler hostem recepce ke státnímu svátku České republiky ve Vaduzu
Ministryně zahraničí Lichtenštejnska Dominique Hasler hostem recepce ke státnímu svátku České republiky ve Vaduzu
25.10.2022 / 11:47 | Aktualizováno: 25.10.2022 / 11:52
Slavnostní recepce při příležitosti státního svátku České republiky se vůbec poprvé konala v hlavním městě Lichtenštejnska Vaduzu. Hlavním hostem slavnostního večera 20. října 2022, který zahájila velvyslankyně Kateřina Fialková, byla lichtenštejnská ministryně zahraničních věcí, školství a sportu Dominique Hasler. Akci pořádal zastupitelský úřad v Bernu ve spolupráci s honorárním konzulem ČR v Lichtenštejnsku Thomasem Zwiefelhoferem, v sídle jehož firmy, First Advisory Group, se uskutečnila.
Velvyslankyně Kateřina Fialková v úvodním slově zdůraznila narůstající kvalitu a dynamiku vzájemných česko-lichtenštejnských vztahů. Ministryně Hasler navštívila letos na jaře Prahu, na podzim spoluorganizovala ČR v rámci svého předsednictví v Radě EU akci obchodních diplomatů EU ve Vaduzu a uspořádala též svůj vůbec první projekt ekonomické diplomacie v Lichtenštejnsku. Ve své důležité práci pokračuje i Česko-lichtenštejnská komise historiků. První oslava českého státního svátku ve Vaduzu letošní pozitivní bilanci vzájemných vztahů podtrhuje. V souvislosti s českým předsednictvím v Evropské unii velvyslankyně Fialková také připomněla celkový politický kontext v Evropě, které definuje především ruská invaze na Ukrajinu či současná energetická krize.
Ministryně Hasler s pozitivním hodnocením vzájemných vztahů upřímně souhlasila a připomněl právě svou květnovou návštěvu Prahy. Lichtenštejnsko stejně jako ČR i ostatní země EU jasně odsuzuje ruskou agresi. Pevné ukotvení Lichtenštejnska v evropské politické struktuře zdůraznila také účast předsedy vlády Daniela Rische na ustavujícím summitu Evropského politického společenství, který se na začátku října konal v Praze.
Honorární konzul Thomas Zwiefelhofer doplnil, že vedle politických vztahů se úspěšně rozvíjí i spolupráce ekonomická či kulturní. Všechny akce, které letos ČR ve Vaduzu pořádala, dokládají orientaci na tuto pozitivní agendu do budoucna a honorární konzulát bude v její podpoře i nadále pokračovat.
Oficiální část slavnostního večera zakončil „minikoncert“ vynikajícího Následně měla šedesátka hostů z řad diplomatického sboru, lichtenštejnských politických, podnikatelských, akademických a společenských kruhů i českých krajanů a krajanek žijících v Lichtenštejnsku možnost ochutnat lichtenštejnské a české speciality a pivo Bernard či víno z vinařství Staško. Oběma firmám za podporu děkujeme.
Zprávu o recepci přinesla i lichtenštejnská média – televizní kanál FL1 a společenský magazín exclusiv.li.
Poslední zprávy z rubriky Ze světa:
Přečtěte si také:
Příbuzné stránky
- Platová tabulka státní zaměstnanci - úředníci ve státní službě 2022
- Volba prezidenta v roce 2023 - Kde je možno volit ve Švýcarsku a v Lichtenštejnsku ?
- Rada EU přijala závěry ke zvláštní zprávě ECA ke konceptu Widening
- CZK, česká koruna - převod měn na CZK, českou korunu
- Česká koruna, CZK - kurzy měn české koruny
- Van der Straeten (belgická ministryně energetiky): Evropa bude čelit 5-10 strašným zimám, pokud rychle nepřistoupí k zastropování cen plynu
- Český ministr zahraničí společně členy zahraničního výboru českého parlamentu navštívili Kosovo
- Ministryně životního prostředí Anna Hubáčková se rozhodla ze zdravotních důvodů rezignovat na křeslo ve vládě.
- Česká velvyslankyně Eva Filipi navštívila české archeology v syrské Tell Al-Shamiya
- Informace o způsobu hlasování při volbě prezidenta České republiky 2023 na území České republiky
- CzechTourism: Víc hostů z ciziny. Tak vypadal letošní konec prázdnin v tuzemských hotelích
- Ministr financí Zbyněk Stanjura hostem Interview ČT24
Prezentace
30.03.2023 Nejlepší altcoiny, které koupit 30. března 2023
30.03.2023 Vzestup krypto hraní – Jaké jsou nejlepší...
29.03.2023 12 nejlepších Web 3.0 krypto mincí, do kterých...
Okénko investora
Mgr. Timur Barotov, BHS
Historický vztah mezi nezaměstnaností, sazbami a výkonností amerických akcií
Olívia Lacenová, Wonderinterest Trading Ltd.
Miroslav Novák, AKCENTA CZ
Jiří Cimpel, Cimpel & Partneři
Petr Lajsek, Purple Trading
Tomáš Kolomazník, Begin Capital Markets
Lucia Žárská, ProfitLevel
Jakub Petruška, Zlaťáky.cz
Jozo Perić, CapitalPanda
Euro si svou pozici coby významné globální měny udrží. I vůči americkému dolaru
Tiskové zprávy
30 let českého hospodářství: Sílí význam českého..
Žaluzie bez kompromisů - jak vybrat vhodné...
Na digitální dědictví se zapomíná. Přitom účty u..
Jak zdanit příjem z prodeje nemovitosti?