mzv.cz (MZv ČR)
Cestování  |  22.04.2022 09:51:00

Podmínky cestování do Austrálie a návratu do ČR - Pro cestující do Austrálie po 18.4.2022 již neplatí povinnost předložit negativní výsledek testu

COVID19 - aktuální podmínky cestování do Austrálie a návratu do ČR

01.02.2021 / 04:00 | Aktualizováno: 22.04.2022 / 09:51

Zde najdete aktuální informace o vstupu a cestě do Austrálie (Aktualizováno dne 20.4.2022).

Vstup na území Austrálie

!!!Vzhledem k rychle se měnícím pravidlům upozorňujeme, že zde uvedené informace je možné použít pouze jako podpůrné. Závazné informace je možné čerpat pouze z oficiálních stránek australských úřadů, jejichž obsah je nutné průběžně sledovat!

Důrazně též doporučujeme si před cestou ověřit podmínky odbavení u letecké společnosti! Podmínky odbavení se budou odvíjet též od podmínek zemí transitu.


Očkované osoby

Od 21.2.2022 došlo k uvolnění podmínek cestování do Austrálie, mj. za účelem turistiky. Vstup na území Austrálie bude umožněn plně očkovaným osobám, které jsou zároveň držiteli platného víza, aniž by museli zažádat o cestovní výjimku. Pro neočkované osoby nadále bude platit povinnost udělení cestovní výjimky před cestou do Austrálie. Více informací zde.

Za plně očkované jsou považované osoby, které byly plně očkovány vakcínami uznávanými v Austrálii, viz zde. Od poslední dávky musí uběhnout minimálně 7 dní. Platnost očkovacího certifikátu není časově omezená.

Další povinnosti, zejména vyplnění příjezdového formuláře i dodržování karanténních opatření jednotlivých států Australského svazu, po příjezdu do země, nadále trvají.

Cestující do Austrálie - letecky z třetích zemí - jsou povinni dodržovat karanténní opatření státu Australského svazu, kam let směřuje.

Austrálie uznává digitální EU certifikát o provedeném očkování. Více informací o tom, koho lze považovat za plně očkovanou osobu, naleznete zde.


Neočkované osoby

Cizinci, kteří nejsou plně očkovaní, musí (kromě získání příslušného druhu víza) nadále žádat o cestovní výjimku pro schválení vstupu. Vstup do Austrálie je neočkovaným cizincům umožněn pouze, je-li udělena výjimka. Výjimky pro vstup jsou udělovány velmi omezeně. Tuto výjimku nemusí mít osoby mladší 12 let.

Pro neočkované osoby platí do některých států Australského svazu (např. Severní teritorium) mezinárodním letem zákaz cestování.

Jiné státy (např. Nový Jižní Wales, Victorie) nařizují pro neočkované osoby, kterým byla udělena výjimka ke vstupu, zpoplatněnou karanténu v určených zařízeních.

Podmínky karantény jsou v kompetenci jednotlivých států Australského svazu. Kontakty naleznete zde.


Příjezdový formulář

Cestující do Austrálie mají povinnost vyplnit příjezdový formulář tzv. Digital Passenger Declaration nejpozději 72 hodin před naplánovanou cestou. Nadto několik států Australského svazu vyžaduje vyplnění dalších online formulářů k získání povolení vstupu na své území. Podrobnější informace naleznete na stránkách vlád jednotlivých států Australského svazu, zde.


Podmínky vstupu na území jednotlivých států Australského svazu (nad rámec podmínek pro vstup do Austrálie)

Platí, že podmínky vstupu na území jednotlivých států Australského svazu si stanoví tyto státy. Vzhledem k tomu, že podmínky vstupu na území jednotlivých států Australského svazu podléhají častým změnám, je nezbytné před příjezdem do Austrálie se vždy ujistit o podmínkách vstupu na území příslušného státu.

Přehled pro jednotlivé státy Austrálie (Aktualizováno dne 22.2.2022)

New South Wales, Victoria

Pro plně očkované cestující ze zahraničí platí požadavek testu na přítomnost koronaviru COVID 19 (postačí antigenní test) po příletu a povinnost izolovat se do obdržení negativního výsledku tohoto testu. Další test (opět postačí antigenní) je třeba absolvovat po 6 dnech.

Pro cestující ze zahraničí, kteří nejsou plně očkovaní, pak platí povinnost absolvování 7-denní karantény.

Queensland

Pro plně očkované cestující ze zahraničí platí požadavek testu na přítomnost koronaviru COVID 19 (postačí antigenní test) po příletu a povinnost izolovat se do obdržení negativního výsledku tohoto testu.

Pro cestující ze zahraničí, kteří nejsou plně očkovaní, pak platí povinnost absolvování 14-denní karantény.

Jižní Austrálie

Pro plně očkované cestující ze zahraničí platí požadavek testu na přítomnost koronaviru COVID 19 po příletu a povinnost izolovat se do obdržení negativního výsledku tohoto testu.

Pro cestující ze zahraničí, kteří nejsou plně očkovaní, pak platí povinnost absolvování 14-denní karantény.

ACT

V současnosti je bez přímých mezinárodních letů.

Stát NSW povoluje tranzit do Canberry pro plně očkované osoby přistávající v Sydney za určitých podmínek. Pro plně očkované cestující ze zahraničí pak platí povinnost absolvovat test na přítomnost koronaviru COVID 19 (postačí antigenní test) do 24 hodin po příletu a povinnost izolovat se do obdržení negativního výsledku.

Pro neočkované cestující ze zahraničí platí povinnost absolvování karantény ve státě, kde přistáli a za podmínek v tomto státě stanovených.

Tasmánie

Pro plně očkované osoby nejsou stanoveny další specifické požadavky pro vstup na území Tasmánie.

Neočkované osoby musí požádat o schválení vstupu na území Tasmánie. Dále je vyžadována povinná 14-denní karanténa ve vhodných prostorách nebo placená hotelová karanténa.

Northern Territory

Pro plně očkované osoby nejsou stanoveny další specifické požadavky pro vstup na území Northern Territory.

Neočkované osoby nemají povolen vstup na území Northern Territory.

Západní Austrálie

Pro plně očkované cestující ze zahraničí platí požadavek na test na přítomnost koronaviru COVID 19 po příletu (postačí antigenní test, který obdrží cestující po příletu do státu Západní Austrálie).

Pro cestující ze zahraničí, kteří nejsou plně očkovaní, pak platí povinnost absolvování 7-denní karantény.


Doprava

V případě tranzitu přes jinou zemi je nutné ověřit podmínky pro navazující cestu z/do ČR. Informace naleznete na webové stránce příslušného zastupitelského úřadu ČR v dané zemi (nejčastěji Vídeň, Berlín), letecké společnosti nebo oficiálních institucí tranzitní země. Dále na stránkách Ministerstva zahraničních věcí zde.

Vzhledem k měnícím se podmínkám, důrazně doručujeme si před cestou ověřit podmínky odbavení u letecké společnosti.

Vnitrostátní doprava funguje. Je nutné sledovat podmínky cestování mezi jednotlivými státy Australského svazu.


Podmínky na místě / postup při nákaze COVIDem

Aktuální informace o opatřeních v Austrálii včetně postupu při nákaze COVIDem naleznete na webových stránkách jednotlivých států Australského svazu zde.


Tranzit

Informaci o tranzitu v rámci Austrálie naleznete v samostatném článku na našich webových stránkách.


Užitečné kontakty

Austrálie: Australská vláda, Ministerstvo vnitra/Imigrační úřad, Ministerstvo zdravotnictví.

České úřady v Austrálii a na Novém Zélandu (Generální konzulát v Sydney, Velvyslanectví v Canbeře, honorární konzuláty v Aucklandu, Queenstownu, Brisbane, Adelaide, Melbourne a Hobartu) FUNGUJÍ.


Podmínky návratu do ČR

Přehled podmínek návratu do České republiky

 


K článku zatím nejsou žádné komentáře.
Přidat komentář

Zobrazit sloupec 

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby

Hypotéky, Stavební spoření

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzdy, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, Nafta, Nafta v Evropě

Podnikání

Obchodní rejstřík

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Ochranné známky

Finanční katalog

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto - Cena, Spolehlivost

Monitoring ekonomiky

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat

Používání cookies

Copyright © 2000 - 2023

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o. V

ISSN 1801-8688