MONETA Money Bank (MONETA)
Údaje o firmách  |  30.03.2022 12:28:44

MONETA zveřejnila svou výroční Zprávu o udržitelnosti, svou strategii ESG prezentuje na novém webu

Skupina MONETA zveřejnila svůj v pořadí pátý nefinanční reporting. Dokument poprvé reflektuje nové požadavky na povinný reporting podle standardů udržitelnosti Evropské unie a zároveň navazuje na Agendu OSN pro udržitelný rozvoj 2030 a na Pařížskou dohodu. Banka zároveň s reportingem spustila nové webové stránky, které širokou veřejnost a akcionáře informují o plnění nastavené ESG strategie a celkových aktivitách banky na poli udržitelnosti.

V roce 2021 začaly platit evropské normy, požadující po bankách udržitelný přístup, odpovědnější chování a aktivní řízení klimatických rizik, která jsou nutná pro celou planetu.„Jsem nesmírně hrdý na to, že MONETA si udržitelnost vetkla do své DNA již dávno předtím, než začaly výše uvedené normy platit: konkrétně již v roce 2016, kdy se stala veřejně obchodovanou společností. Během uplynulých pěti let se nám na poli udržitelnosti podařilo splnit všechny naše střednědobé cíle. O tom, že toto plnění bylo úspěšné, svědčí mimo jiné i fakt, že MONETA v loňském roce dosáhla druhého nejvyššího hodnocení (stupně AA) v ratingu MSCI, což z ní činí jedinou banku v České republice, která takto vysoké ocenění drží,“uvedl v této souvislosti Tomáš Spurný, generální ředitel a předseda představenstva MONETA Money Bank.

Společně s implementací agendy ESG revidovala MONETA na podzim loňského roku svoji střednědobou Strategii udržitelnosti a zároveň aktualizovala její cíle.„Z celkového počtu 17 oficiálně stanovených Cílů udržitelného rozvoje (SDGs) jsme do udržitelné politiky Skupiny MONETA implementovali 11 z nich, které nejlépe konvenují s obchodním modelem i geografickým umístěním (střední Evropa) naší banky. Tyto nově vydefinované hlavní cíle plynule navazují na naše závazky, které jsme si stanovili v roce 2016 v rámci původní strategie společenské odpovědnosti, a jsou v detailu rozpracovány do dalších 54 konkrétních závazků, které chceme splnit do roku 2026,“ dodává Zuzana Filipová, ředitelka udržitelnosti a komunikace MONETA Money Bank.

Střednědobým cílem v oblasti environmentální udržitelnosti je čistá uhlíková neutralita v přímých emisích nebo další investice do moderních technologických environmentálních řešení, jakým je například unikátní projekt České zemědělské univerzity Chytrá krajina. „Jakožto jediná česká firma zastoupená v Bloomberg Gender Equality Indexu budeme i nadále usilovat o vyrovnaný poměr žen a mužů, v nejvyšším vedení banky stejně, jako o jejich spravedlivé odměňování,“

doplňuje Zuzana Filipová s tím, že velkou misí banky je také filantropie: „V loňském roce činila celková částka alokovaná na filantropické aktivity 22,7 milionů korun; i s ohledem na těžký pandemický rok jsme jen v našem grantovém programu vloni podpořili 84 neziskových organizací především hospicového zaměření částkou 5,7 milionu korun, dalších více než 7 milionů korun jsme pak prostřednictvím Nadace MONETA Clementia věnovali našim klientům, kteří se důsledkem tragické události v rodině nebo vlivem přírodní katastrofy, jakou bylo například červnové tornádo, ocitli v neřešitelné finanční situaci.“

MONETA od roku 2016 snížila přímé emise o 70 procent, ušetřila více než 9 500 tun CO2, zřídila komisi MON Fair pro rovná práva zaměstnanců, dorovnala podmínky pro LGBT+ zaměstnance, které jim stát jinak nepřiznává, a tzv. Gender Pay Gap, který označuje průměrný rozdíl mezi platovým ohodnocením pracujících žen a mužů se v bance podařilo snížit na 2,79 %, zatímco celoevropský průměr se přitom pohybuje mezi 16-17 %. MONETA také zřídila Nadaci Clementia pro oddlužování klientů v nouzi a průběžně podporuje řadu projektů spojených s bojem proti klimatické změně. Banka má 75,5 % bezbariérových poboček, 95 % bezbariérových bankomatů. Více než 80 % produktů a služeb nabízí online a mobilní aplikace Smart Banka je přizpůsobena i nevidomým klientům.

„Pro nadcházející období máme nastavenou ambiciózní, transparentní, a především realistickou strategii, která je konsensuálně podporována jak představenstvem, tak dozorčí radou banky. Věřím, že naše závazky, které se staly součástí finančních a komerčních cílů kompenzace managementu, posunuly naše cíle z roviny populistické do roviny motivační. Věřím, že to vše povede k úspěšnému etablování Monety do skupiny světové elity společností, které to s udržitelností myslí vážně,“ uzavírá Tomáš Spurný.

Kompletní ESG report 2021 a další informace najdete zde.

Zuzana Filipová
ředitelka komunikace a ESG

MONETA Money Bank

MONETA Money Bank, a.s., je přední nezávislou českou bankou poskytující služby svým zákazníkům prostřednictvím celostátní pobočkové sítě. Od svého vstupu na Pražskou burzu cenných papírů v roce 2016 má banka silnou pozici v retailovém a zemědělském sektoru a svoje služby zaměřuje na malé a střední podniky. Mimo to banka poskytuje další produkty jako pojištění nebo investiční fondy. Klienti MONETA Money Bank tvoří přes 9 % populace České republiky a využívají její multikanálovou strategii, která zahrnuje více než 230 poboček, přes 630 bankomatů, digitální bankovní aplikaci, která je špičkou na trhu, a dále vlastní call centrum, smluvní prodejce automobilů, finanční zprostředkovatele a leasingové partnery.

Více informací na: www.moneta.cz

K článku zatím nejsou žádné komentáře.
Přidat komentář

Poslední zprávy z rubriky Údaje o firmách:

Po 17:19  BITCOIN vyskočil nad 53 000 dolarů X-Trade Brokers (XTB)
Po 15:23  Samsung představil nový "chytrý" prsten Vladimír Urbánek (Kurzy.cz)

Zobrazit sloupec 

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby, Hypotéky

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzda, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, Nafta, Nafta v Evropě

Podnikání

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Ochranné známky

Finanční katalog

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto - Cena, Spolehlivost

Registr vozidel - Technický průkaz, eTechničák

Monitoring ekonomiky

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat

Používání cookies

Copyright © 2000 - 2024

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o. V

ISSN 1801-8688