mzv.cz (MZv ČR)
Cestování  |  16.02.2022 14:53:57

Podmínky cestování do Argentiny (velmi vysoké riziko nákazy) a návratu do ČR - nově se zkracuje platnost antigenních testů na 24 hodin.

COVID-19 - aktuální podmínky cestování do Argentiny (velmi vysoké riziko nákazy) a návratu do ČR

17.06.2021 / 20:30 | Aktualizováno: 15.02.2022 / 21:41

Velvyslanectví ČR v Buenos Aires informuje, především pro účely návratu českých občanů z Argentiny a cestování do Argentiny, o pravidlech návratu do ČR, situaci v Argentině a opatřeních místních orgánů v souvislosti s bojem proti šíření koronaviru a onemocnění COVID-19.

Velmi doporučujeme českým občanům v Argentině a těm, kteří se do Argentiny chystají, aby se bezodkladně registrovali v systému DROZD.

Prosíme, abyste věnovali pozornost informacím o pravidlech pro vstup na území ČR a karanténních opatřeních. Ucelenou informaci naleznete v platných ochranných opatřeních MZdr ČR, zejména v aktuálním ochranném opatření k omezení překročení státní hranice ČR. Ve dvou názorných schématech, zde a zde, naleznete přehlednou informaci, kdo a za jakých podmínek může vstoupit na území ČR. Upozorňujeme rovněž na ochranné opatření o kontrolách fyzických osob na mezinárodních letištích při vstupu do ČR.

Argentina patří mezi tzv. tmavě červené země (s velmi vysokým rizikem nákazy).

Věnujte pečlivou pozornost podmínkám návratu do ČR.

Pro cestování věnujte pozornost Rozcestníku informací k cestování do zahraničí.

Pozor: U pravidel návratu do ČR se nově nerozlišuje „barva“ příslušné země, tedy do jakého stupně rizika nákazy je v daný okamžik zařazena (ruší se „semafor“); rozhodující je, zda osoba cestuje ze země EU či ze země mimo EU a o jakou osobu se jedná. Barva země však zůstává relevantní pro imigrační podmínky.

Připomínáme povinnost vyplnit příjezdový formulář (viz také příloha níže).

Pozor: Platnost očkovacích certifikátů je nově stanovena na 270 dní od poslední (zpravidla druhé) dávky. Ovšem: pokud je podána posilovací dávka (tzv. booster), certifikát platí neomezeně.

Informujeme, že ČR dvoustraně uznává argentinský digitální vakcinační certifikát, tj. Argentina figuruje na seznamu zemí, jejichž národní očkovací certifikát je ze strany ČR uznáván. Pozor: pro kýžený efekt v případě cestování musí být očkování provedeno jednou z uznávaných vakcín.

Pozor: nově se zkracuje platnost antigenních testů na 24 hodin.

Lékařské potvrzení o prodělání onemocnění COVID-19 k doložení při cestě do ČR naleznete zde.

Nadále platí mimořádná a ochranná opatření Ministerstva zdravotnictví vyhlášená na základě zákona č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví, ve znění pozdějších předpisů, a zákona č. 94/2021 Sb., o mimořádných opatřeních při epidemii onemocnění covid-19. Věnujte pozornost podmínkám přístupu k ubytování a službám (například hotely, restaurace, kadeřnictví, sporty) pouze pro plně očkované nebo osoby s prodělaným covidem-19.


VSTUP NA ÚZEMÍ ARGENTINY

Od 1. 11. 2021 mohou bezvízoví turisté do Argentiny přicestovat, a to za předpokladu, že mají plné očkování (zpravidla dvě dávky) a disponují příslušným očkovacím certifikátem (Argentina uznává národní vakcinační certifikáty de facto všech zemí světa). Čeští turisté s očkovacím certifikátem EU tedy mohou zemi navštívit.

Pro vstup na území Argentiny je dále nutno disponovat negativním PCR testem, ne starším 72 hodin, a rovněž zdravotním pojištěním, které plně kryje veškeré výlohy spojené s nákazou koronavirem. PCR test lze nahradit potvrzením o prodělání nemoci Covid-19 v posledních třech měsících. Všechny zmíněné doklady by měly být v angličtině nebo španělštině.


OČKOVANÉ OSOBY

Očkované osoby mohou do Argentiny přicestovat (viz výše) a mají neomezený přístup ke službám.


TESTOVANÉ OSOBY

Neočkované osoby nebo osoby s nekompletním očkováním nemohou do Argentiny v turistickém režimu přicestovat. Argentina však nevyžaduje očkování pro přístup ke službám.


OSOBY S PRODĚLANÝM COVIDEM

Osoby s prodělaným covidem (které nedisponují negativním PCR testem) v zásadě mohou do Argentiny přicestovat, přesná úprava tohoto režimu však neexistuje, a proto doporučujeme věc v takovém případě konzultovat s námi. Každopádně je nutno disponovat lékařským potvrzením o prodělaném covidu a bezinfekčnosti, a to ve španělském nebo anglickém jazyce. Záležitost nemá vliv na přístup ke službám.


DĚTI

Děti do šesti let věku jsou osvobozeny od povinnosti disponovat pro vstup do Argentiny negativním PCR testem (stejně tak očkováním).


PŘÍJEZDOVÝ FORMULÁŘ

Pro vstup do Argentiny je ve všech případech nutno online vyplnit elektronické čestné prohlášení, a to nejdříve 48 hodin před vstupem (dříve nelze). Za nezletilé vyplní čestné prohlášení jejich zákonný zástupce (rodič).


PODMÍNKY NA MÍSTĚ

Aktuálně má Argentina 8,73 mil. potvrzených případů nakažení koronavirem, z toho 124 tisíc úmrtí. Poslední denní přírůstek je 6.289 nakažených. V nedávné době došlo ke zbrzdění šíření nákazy, avšak nyní se situace rapidně zhoršuje.

V současné době panuje relativní uvolnění restrikcí. V otevřeném prostoru není třeba mít roušku, nejsou-li v okolí další osoby. Pořádat lze společenské akce (sportovní, fitness, kulturní, náboženské) i ve vnitřních prostorách, dle povahy s naplněním 50 % nebo až 100 % kapacity, vždy však za dodržení roušek, rozestupů a ventilace. Provoz obnovily obchody a restaurace, a to za přísných sanitárních opatření. Opatření se však často mění.

Vnitrostátní letecká, vlaková a dálková autobusová doprava s omezeními funguje. Lze cestovat i soukromou dopravou, tedy vozy taxi nebo auty a mikrobusy soukromých dopravních společností. Jednotlivá opatření se však často mění.

Sanitární opatření jsou v autonomní kompetenci jednotlivých provincií a liší se; obraťte se na nás v případě pochybností.

Komerční mezinárodní letecké spoje v omezeném režimu fungují, není jich však dostatek. V souvislosti s aktuálním výrazným zhoršením epidemiologické situace dochází k rušení spojů.


POSTUP PŘI NÁKAZE COVIDEM

Osoba nakažená covidem musí kontaktovat jednu ze tří níže uvedených pohotovostních linek, dle místa pobytu v Argentině. Dále je nutno dodržovat samoizolaci, kterou lze nakonec ukončit poté, co lékař konstatuje uschopnění a vystaví doklad o bezinfekčnosti (což může proběhnout i distančně).


UŽITEČNÉ KONTAKTY

Zdravotnická pohotovost - celostátní linka: 0800-222-1002

Zdravotnická pohotovost - linka hlavního města Buenos Aires: 107

Zdravotnická pohotovost - linka provincie Buenos Aires: 148

Ministerstvo zahraničních věcí

Ministerstvo zdravotnictví

Aerolíneas Argentinas: +54 9 11 4940 4798 (Whatsapp)

Za účelem podstoupení antigenního či PCR testu na Covid-19 přikládáme níže (soubor ve formátu Excel) seznam certifikovaných laboratoří na území Argentiny. Oba typy testu lze podstoupit mimo jiné v příslušné laboratoři přímo na letišti Ezeiza (s výsledky za dvě hodiny u PCR testu a za 15 minut u antigenního testu).

V případě potřeby se neváhejte obrátit na naše velvyslanectví na e-mailu buenosaires@embassy.mzv.cz nebo ve zvlášť závažných případech kontaktujte naši nepřetržitou linku konzulární pohotovosti: +54 9 11 4189 4152.


PODMÍNKY NÁVRATU DO ČR

Věnujte pozornost přehledu podmínek návratu do ČR.

přílohy

Příjezdový formulář - 224 KB PDF (Acrobat dokument) 24.9.2020
https://www.mzv.cz/file/4081214/Prijezdovy_formular.pdf

Argentina - seznam laboratoří pro test na Covid-19 - 14 KB XLSX (FILE_TYPE_XLSX) 10.2.2021
https://www.mzv.cz/file/4207425/Argentina___seznam_laboratori_pro_test_na_Covid_19.xlsx


K článku zatím nejsou žádné komentáře.
Přidat komentář

Zobrazit sloupec 

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby, Hypotéky

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzda, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, Nafta, Nafta v Evropě

Podnikání

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Ochranné známky

Finanční katalog

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto - Cena, Spolehlivost

Registr vozidel - Technický průkaz, eTechničák

Monitoring ekonomiky

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat, Cookies

 

Copyright © 2000 - 2024

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.

ISSN 1801-8688