Vlada.cz (Vláda)
Podnikání  |  14.01.2022 18:19:23

Preventivní testování zaměstnanců a některých dalších osob od 17. ledna 2022 - Změna mimořádného opatření MZČR

Více:
Testování zaměstnanců a dalších osob, s účinností od 17. 1. 2022, opatření MZČR a Odůvodnění.

Příloha 

usnesení vlády 

ze dne 14. ledna 2022 č. … 

M IM OŘ Á D NÉ O P AT Ř E N Í 

Ministerstvo zdravotnictví jako správní úřad příslušný podle § 80 odst. 1 písm. g) zákona  č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví a o změně některých souvisejících zákonů,  ve znění pozdějších předpisů, a § 2 odst. 1 zákona č. 94/2021 Sb., o mimořádných  opatřeních při epidemii onemocnění COVID-19 a o změně některých souvisejících zákonůnařizuje podle § 69 odst. 1 písm. i) a odst. 2 zákona č. 258/2000 Sb. a podle § 2 odst. 2  písm. m) zákona č. 94/2021 Sb. k ochraně obyvatelstva před dalším rozšířením onemocnění  covid-19 způsobeného novým koronavirem SARS-CoV-2 toto mimořádné opatření

S účinností ode dne 17. ledna 2022 se mění mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví  ze dne 5. ledna 2022, č. j. MZDR 461/2022-1/MIN/KAN, tak, že čl. VI zní: 

VI. 

Zaměstnavateli, který zajišťuje pro své zaměstnance testování podle čl. I, osobě samostatně  výdělečně činné, která se testuje podle čl. III, a právnické osobě, která zajišťuje pro osoby,  které jsou jejím orgánem nebo členem orgánu, testování podle čl. IV, se podle § 69 odst. 1  písm. i) zákona č. 258/2000 Sb. nařizuje: 

a) vést pro kontrolní účely evidenci provedených testů, a to v rozsahu: datum testování,  jména a příjmení osob, které k danému datu podstoupily test, včetně uvedení jejich data  narození, čísla pojištěnce a názvu zdravotní pojišťovny, u které jsou pojištěny, a výsledky  testů, a uchovávat tuto evidenci po dobu 90 dnů, 

b) zaslat místně příslušnému orgánu ochrany veřejného zdraví seznam osob, které byly  testovány s pozitivním výsledkem, který obsahuje tyto údaje: název, případně jméno  a příjmení a identifikační číslo zaměstnavatele, kontaktní telefonní číslo a adresa  elektronické pošty zaměstnavatele, datum testování, jméno a příjmení testované osoby,  její státní příslušnost, rodné číslo nebo datum narození, pokud jí nebylo přiděleno rodné  číslo, kód zdravotní pojišťovny, u které je pojištěna, její adresa bydliště (ulice, číslo  popisné, číslo evidenční, obec, poštovní směrovací číslo), její kontaktní telefonní číslo,  případně adresa elektronické pošty, příslušný orgán nemocenského pojištění a  informace, zda má být dané osobě vystaveno potvrzení o karanténě pro účely  nemocenského pojištění (eNeschopenka), a to nejpozději následující den po testování  formou elektronického hlášení.“.

Str. 1 z


K článku zatím nejsou žádné komentáře.
Přidat komentář

Vydaná opatření a zpravodajství
Zobrazit sloupec 

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby

Hypotéky, Stavební spoření

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzdy, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, nafta

Podnikání

Obchodní rejstřík

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Ochranné známky

Finanční katalog

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto - Cena, Spolehlivost

Monitoring ekonomiky

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat     Mobil verze

Používání cookies

Copyright © 2000 - 2022

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.