Tisková zpráva (Tisková zpráva)
Reality  |  16.09.2021 15:11:35

Accolade refinancoval české i polské portfolio průmyslových nemovitostí dohromady za více než 200 milionů eur.

Accolade pokračuje v plánu zvyšování stability a profitability svého portfolia moderních a šetrných industriálních nemovitostní. S bankami ČSOB a Unicredit Bank refinancoval parky v České republice v hodnotě 150 milionů eur (3,8 mld. ). Refinancování polského portfolia navazuje na loňskou transakci ve výši 153 milionů eur (4 mld. ), ke které v letošním roce přibylo opět ve spolupráci s německou Aareal Bank dalších 54 milionů eur (1,4 mld. ).

„Moderní haly s nájemci z oblasti výroby, logistiky a e-commerce ukazují svůj investiční potenciál. I v Evropě už začínají být nejvíce hodnotným aktivem v segmentu komerčních nemovitostí a hrají klíčovou roli ve strategii největších světových fondů. Pokračujeme v trendu postupného refinancování celého našeho portfolia. Tyto kroky přináší větší stabilitu portfoliu a z dlouhodobého hlediska se pozitivně odráží i na jeho výkonnosti. Díky důvěře významných bankovních institucí, jakými jsou ČSOB, UniCredit Bank a Aareal Bank můžeme rozvíjet další projekty kvalitních prostor pro moderní podnikání, které jsou cestou k udržitelné budoucnosti Evropy,“ uvádí Milan Kratina, předseda představenstva a spoluzakladatel Accolade Industrial Fund.

Refinancování se týká čtyř českých a čtyř polských parků v následujících lokalitách: Cheb, Hořovice, Pavlov, Stříbro, Bydhošť, Bělostok, Mińsk Mazowiecki a Lehnice.

Dohoda o refinancování znamená pro Accolade snížení nákladů bankovního financování, administrativní zátěže a zajištění stability portfolia pro další roky. Financované portfolio zahrnuje moderní průmyslové parky s BREEAM certifikací.

„Jsme přesvědčeni, že logistický trh či vlastní výroba má dlouhodobý potenciál při využití kvalitních průmyslových nemovitostí. Hlavní přidanou hodnotou, kterou do tohoto partnerství přinášíme, jsou naše rozsáhlé zkušenosti s financováním logistických center nejenom v tuzemsku, ale i v mezinárodním měřítku, a zejména spolupráce s kvalitním partnerem jakým je Accolade,“ říká Jakub Dusílek, předseda představenstva a generální ředitel UniCredit Bank.

“Věříme trhu průmyslových nemovitostí v České republice, zejména ve spolupráci se zkušeným a dlouhodobým partnerem jako je Accolade, se kterým sdílíme vizi udržitelného rozvoje. Jako agent této transakce oceňujeme kvalitu refinancovaného portfolia a zejména pak vysoký standard šetrnosti k životnímu prostředí,” Ján Lučan, člen představenstva a vrchní ředitel vztahového bankovnictví ČSOB.

“Vážíme si důvěry, kterou do nás Accolade opět vložil. Tato transakce posiluje naši spolupráci a zdůrazňuje naši odbornost v oblasti financování komplexních logistických portfolií. Obzvlášť dokládá, že umíme implementovat oborové trendy společně s našimi klienty,” vyzdvihuje Hubert Manturzyk, generální ředitel Aareal Bank.


Accolade Holding, a.s. poskytuje prvotřídní infrastrukturu pro podnikání v Evropě. Nejčastěji pro nájemce světových značek z oblastí e-commerce, zpracovatelského průmyslu a logistiky. V České republice, Polsku, Německu, Slovensku, Španělsku a Nizozemí vlastní síť 41 industriálních parků s certifikací BREEAM zaručující udržitelný a šetrný přístup k životnímu prostředí. Za deset let existence vytvořila společnost portfolio komerčních nemovitostí o rozloze téměř 3 mil. m². Aktuální hodnota portfolia dokončených průmyslových parků dosahuje hodnoty 2,6 mld. eur. Neinvestuje pouze do výstavby nových projektů, ale také do revitalizace zanedbaných brownfieldů. Jejich podíl v portfoliu společnosti aktuálně dosahuje téměř 40 %. Celková plocha obnovených lokalit dosahuje více než 1,1 mil. m2. V roce 2014 založila skupina fond prvotřídních průmyslových nemovitostí Accolade Fund Sicav, do kterého mohou investovat kvalifikovaní investoři a podílet se tak na rozvoji moderního průmyslu. V roce 2017 koupila skupina provozovatele druhého nejfrekventovanějšího letiště v České republice, Brno-Tuřany. Dynamický růst a udržitelný rozvoj jsou pro Accolade prioritou. I díky tomu se skupina v roce 2019 stala nejrychleji rostoucí firmou v České republice dle prestižního žebříčku Financial Times. Za investice do nových environmentálních řešení v oboru průmyslových nemovitostí byla společnost v roce 2020 oceněna certifikací udržitelnosti BREEAM úrovně „Outstanding“. Budova v revitalizovaném areálu chebských strojíren se tak s rekordním skóre stala nejekologičtější industriální budovou na světě. Do budoucna plánuje Accolade vybudovat polygon pro vývoj a certifikaci vozidel s autonomním řízením, který bude sloužit jako centrum výzkumu a vývoje, kde budou působit ty největší kapacity z oboru. Skupina dlouhodobě podporuje dobročinné projekty a organizace. Vedle podpory hendikepovaným investuje do kultury, sportu, vědy i vzdělání. V lokalitách, kde působí, spolupracuje s městskými samosprávami a podporuje občanskou vybavenost a místní rozvoj. Cílem Accolade je být odpovědným partnerem, dobrým sousedem a celkově vytvářet z regionů, kde skupina působí, lepší místo pro život. Accolade klade důraz také na vytváření vhodných pracovních podmínek, podporu rovných příležitostí a zaměstnance motivuje a podporuje v osobním rozvoji. Data k 30.6. 2021K článku zatím nejsou žádné komentáře.
Přidat komentář

Poslední zprávy z rubriky Reality:

Po 12:58  Burzovní kalendář 42/52 - Co musíme vědět do nového týdne! Libor Stoklásek (Imperial Finance)
Pá 12:55  ČMN rozšiřuje své portfolio o tři kancelářské budovy Tisková zpráva (Tisková zpráva)


Zobrazit sloupec 
Kurzy.cz logo
EUR   BTC   Zlato   ČEZ
USD   DJI   Ropa   Erste

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby

Hypotéky, Stavební spoření

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzdy, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, nafta

Podnikání

Obchodní rejstřík

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Ochranné známky

Finanční katalog

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto, Spolehlivost Aut

Monitoring ekonomiky

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat     Mobil verze

Používání cookies

Copyright © 2000 - 2021

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.