mzv.cz (MZv ČR)
Volby  |  25.08.2021 00:00:00

Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky 2021 v Římě - důležité termíny, seznam kandidátních listin - ústecký kraj

Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky 2021 - důležité termíny, seznam kandidátních listin - ústecký kraj

25.08.2021 / 14:45 | Aktualizováno: 25.08.2021 / 14:49

Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR se budou konat v pátek 8. října a sobotu 9. října 2021. Blíží se lhůta pro podání žádosti o zápis do zvláštního seznamu voličů - do 29. srpna 2021. V sobotu a neděli 28-29.8. od 8-16h bude úřad k dispozici pro tento zápis (vstup z via Farnese), lze se i nahlásit předem na telefonním čísle nouzové linky ZÚ +39/335310450.

Vyhlášení voleb:

Vyhlášení - volby - Itálie - ZÚ Řím a GK Milán (PDF, 68 KB)

Seznam kandidátních listin v ústeckém kraji (kraj byl vylosován pro volby ze zahraničí): Seznam kandidátních listin (PDF, 55 KB)

Kdy a kdo může volit v Římě?

Volit bude možné 8. října 2021 v době 14:00 – 22:00 hod a 9. října 2021 v době 08:00 – 14:00 hod na Velvyslanectví ČR v Římě pro voliče, kteří:

  • jsou zapsáni ve zvláštním seznamu voličů, vedeném Velvyslanectvím ČR v Římě, tj. voliči s bydlištěm v krajích: Emilia Romagna, Marky, Toskánsko, Umbrie, Abruzzo, Molise, Lazio, Kampánie, Kalábrie, Apůlie, Basilicata, Sicílie a Sardínie. 
  • nebo předloží voličský průkaz vystavený obecním úřadem, v jehož územním obvodu v ČR mají místo trvalého pobytu,
  • nebo předloží voličský průkaz vystavený jiným zastupitelským úřadem ČR v zahraničí, v jehož zvláštním seznamu voličů jsou vedeni.

 

  • POZOR: Voliči, kteří mají bydliště v krajích Tridentsko, Horní Adiže, Furlansko - Julské Benátsko, Vale d´Aosta, Piemonte, Ligurie a Benátsko mohou volit na Generálním konzuláte v Miláně, via G.B. Morgagni 20.

Voličem je státní občan ČR, který alespoň ve druhý den voleb dosáhne 18. roku věku. Každý volič je povinen před hlasováním prokázat svou totožnost a státní občanství ČR předložením platného občanského průkazu ČR nebo platného cestovního, diplomatického či služebního pasu ČR nebo cestovního průkazu ČR. Neučiní-li tak, nebude mu hlasování umožněno.

Co dělat, když nejsem zapsán/a ve zvláštním seznamu voličů?

Ten, kdo není zapsán ve zvláštním seznamu voličů, vedeném Velvyslanectvím ČR v Římě, tak může pro účely říjnové volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR učinit ve lhůtě do 29. srpna 2021. Do tohoto termínu je možno doručit nebo předat písemnou žádost o zápis.

Co dělat, když ve zvláštním seznamu voličů zapsán/a jsem, ale nemůžu volit v Římě?

Voliči, kteří jsou zapsáni ve zvláštním seznamu voličů, vedeném Velvyslanectvím ČR v Římě, a budou chtít uplatnit své volební právo, ale nebudou moci/chtít ve dnech voleb přijet do Říma, mají možnost požádat Velvyslanectví ČR v Římě o vydání voličského průkazu. Na jeho základě pak budou moci – po doložení své totožnosti a státního občanství ČR – uplatnit své volební právo v jakémkoliv volebním okrsku v ČR či zvláštním volebním okrsku v zahraničí. Žádost v listinné podobě, opatřená úředně ověřeným podpisem voliče, nebo v elektronické podobě, zaslaná prostřednictvím datové schránky, musí být doručena Velvyslanectví ČR v Římě do 1. října 2021. V případě osobního předání žádosti tato lhůta končí 6. října 2021.

Velvyslanectví ČR v Římě může voličský průkaz předat osobně voliči nebo osobě, která se prokáže plnou mocí s úředně ověřeným podpisem voliče, žádajícího o vydání voličského průkazu. Může ho také voliči zaslat, nejdříve však 15 dnů před prvním dnem voleb, v případě říjnových parlamentních voleb tedy od 23. září 2021.

Kdo dostane můj hlas?

Státní volební komise dne 7. ledna 2021 určila losem Ústecký kraj jako volební kraj, kterému budou podřazeny všechny zvláštní volební okrsky v zahraničí. Z uvedeného vyplývá, že voliči, kteří budou volit na Velvyslanectví ČR v Římě, budou volit kandidáty z Ústeckého volebního kraje.

Jak bude probíhat volba na Velvyslanectví ČR v Římě?

Volič, který hlasuje ve zvláštním volebním okrsku, tedy i na Velvyslanectví ČR v Římě, obdrží hlasovací lístky až ve volební místnosti. Po obdržení úřední obálky a hlasovacích lístků vstoupí do prostoru, určeného k úpravě hlasovacích lístků. Pokud se do tohoto prostoru neodebere, nebude mu hlasování umožněno. Po opuštění prostoru, určeného pro úpravu hlasovacích lístků, vloží volič úřední obálku s hlasovacím lístkem před zvláštní okrskovou volební komisí do volební schránky. Po opuštění prostoru, určeného pro úpravu hlasovacích lístků, vloží volič úřední obálku s hlasovacím lístkem před zvláštní okrskovou volební komisí do volební schránky. Mimo území České republiky nelze hlasovat do přenosné volební schránky.

Důležité termíny:

Nejpozději do neděle 29. srpna 2021 lze podat žádost o zápis do zvláštního seznamu voličů vedeného zastupitelským úřadem.

Ve čtvrtek 23. září 2021 lze zahájit vydávání voličských průkazů voličům.

V pátek 1. října 2021 končí lhůta pro doručení žádosti o vydání voličského průkazu poštou nebo datovou schránkou.

Ve středu 6. října 2021 končí lhůta pro osobní podání žádosti o vydání voličského průkazu na zastupitelském úřadu.

 

Zápis do zvláštního seznamu voličů

Vyškrtnutí ze zvláštního seznamu voličů

?Voličský průkaz

Důležité odkazy:

https://www.mzv.cz/rome/cz/viza_a_konzularni_informace/konzularni_agenda_volby_seznamy/volby_1/zadost_o_zapis_do_zvlastniho_seznamu.html

 

https://www.mzv.cz/rome/cz/viza_a_konzularni_informace/konzularni_agenda_volby_seznamy/volby_1/informace_k_volbam_otazky_a_odpovedi.html


K článku zatím nejsou žádné komentáře.
Přidat komentářZobrazit sloupec 

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby

Hypotéky, Stavební spoření

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzdy, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, nafta

Podnikání

Obchodní rejstřík

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Ochranné známky

Finanční katalog

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto, Spolehlivost Aut

Monitoring ekonomiky

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat     Mobil verze

Používání cookies

Copyright © 2000 - 2021

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.