Export (export.cz)
Ze světa  |  04.06.2021 14:23:10

Český investor otevřel pětihvězdičkový hotel Hilton Rijeka Costabella Beach Resort & Spa na Jadranu

Chorvatský pětihvězdičkový hotel Hilton Rijeka Costabella Beach Resort & Spa se koncem května otevřel veřejnosti. Resort, za nímž stojí investiční a developerská skupina JTH Holding, je největší jednotlivou českou investicí v Chorvatsku.

Foto: ZÚ Záhřeb a Hilton Rijeka Costabella

Slavnostní otevření hotelu na jadranském pobřeží se konalo za přítomnosti prezidenta Chorvatské republiky Zorana Milanoviče, hlavního investora a majitele JTH Holding Jaroslava Třešňáka, generálního ředitele Hilton Rijeka Costabella Resort & SPA José Luis Ruiz Arroyo a ekonomického diplomata českého velvyslanectví v Chorvatsku Petra Kašičky. Prezident Zoran Milanovič, ve svém projevu vyzdvihl to, že hotel vkusně zapadá do okolního prostředí, a poukázal na silné propojení mezi Chorvatskem a Českem v průběhu dějin. Vyzval také k dalším českým investicím v Chorvatsku.

Výstavba pětihvězdičkového rekreačního a hotelového resortu Costabella začala v roce 2017. Hotel, který zaujímá plochu 18 000 m2, se nachází mezi přímořskými letovisky Rijeka a Opatija v turisticky známém chorvatském regionu Kvarner. Hodnota investice dosáhla 2,7 mld. , což z ní dělá největší jednotlivou českou investici v Chorvatsku. Výstavbu financovala J&T Finance Group SE, která má svoje pobočky kromě Česka a Slovenska i v Chorvatsku. Hotel byl dokončen a zkolaudován na konci března 2021 a v červnu letošního roku byl předán na 25 let do správy hotelového řetězce Hilton Worldwide Holdings pod názvem Hilton Rijeka Costabella Beach Resort & Spa.

FOTOGALERIE

 

Foto: ZÚ Záhřeb a Hilton Rijeka Costabella

Hotel má kapacitu přes 500 lůžek ve 194 hotelových pokojích a atraktivních vilových apartmánech, které se nacházejí mezi samotným hotelem a pobřežím. Všechny pokoje jsou s výhledem na moře. K hotelu patří i malá marina a soukromá kamínková pláž. Hotel je koncipován tak, aby celoročně poskytoval relaxační a lázeňské služby na nejvyšší úrovni, k dispozici je několika saun, masážních salonů, moderně vybavená posilovna, víceúčelová tělocvična (například pro pořádání kurzů jógy) nebo vnitřní a venkovní bazén. V hotelu se nachází také pět salonků pro obchodní jednání, velký sál vhodný pro společenské akce a dále šest restaurací a barů, které povede známý „michelinský“ šéfkuchař Deni Srdoč.

Část vybavení hotelu pochází od českých výrobců, například židle a stoly od společnosti Ton z Bystřice pod Hostýnem nebo lustry a osvětlení od sklářů z Nového Boru. Hotel bude zaměstnávat asi 150 pracovníků mimo hlavní sezónu a zhruba dvojnásobek v hlavní sezóně.

Petr Kašička, ekonomický diplomat, Velvyslanectví ČR v Záhřebu


Moderní ekonomická diplomacieModerní ekonomická diplomacie je časopis, který vydává Ministerstvo zahraničních věcí ČR a který je určen především pro české exportéry. Jedná se o dvouměsíčník, ve kterém vývozní firmy najdou praktické informace o exportních trzích, o službách které jim nabízí Ministerstvo zahraničních věcí a síť ambasád spolu se zahraničními kancelářemi českých státních agentur a institucí. Čtenářům přináší také informace o našich seminářích a podnikatelských misích, o možnosti zapojení se do B2B aktivit České rozvojové agentury a financování exportu. Obsahuje také články, komentáře, analýzy a rozhovory o trendech v oblasti světové ekonomiky, perspektivních exportních oborech a úspěšných českých exportérech.

K článku zatím nejsou žádné komentáře.
Přidat komentář

Zprávy k cestování

Ilustrační foto.Pá 17:47    Z domova
?? Policejní kontroly na hranicích ?? Zločinecké gangy ve Švédsku ?? Začne platit Istanbulská úmluva #ČT24 - rychlý přehled zpráv pro sociální sítě. Večerní #ČT24, pátek 29. 9. 2023;p.parentNode.insertBefore(m,p); })(window,document,'script','https://u.heatmap.it/log.js');

Zobrazit sloupec