mzv.cz (MZv ČR)
Cestování  |  20.05.2021 14:56:00, aktualizováno 31.05.2021 10:43:00

Aktuální podmínky pro cestování z Česka do Bavorska - Došlo k upřesnění podmínek vstupu do Německa pro skupiny: pendleři, návštěvy příbuzných, cesty do 24 hodin a další.

Aktuální podmínky pro cestování z Česka do Bavorska

14.05.2021 / 09:30 | Aktualizováno: 31.05.2021 / 10:43

Od 13. 5. 2021 platí nové spolkové nařízení (Coronavirus-EinreiseV) obsahující pravidla pro registraci, karanténu a potvrzení.


Došlo k upřesnění podmínek vstupu do Německa pro skupiny: pendleři, návštěvy příbuzných, cesty do 24 hodin a další. Místo dosavadního pojmu „test“ používáme v tomto textu širší pojem „potvrzení“ – viz níže

Osoby, které vstupují do Bavorska z rizikové oblasti (Česko), musí nadále standardně nastoupit do desetidenní karantény, nahlásit se před cestou na www.einreiseanmeldung.de a disponovat POTVRZENÍM o negativním testu, nebo potvrzením o uzdravení z COVID-19, nebo potvrzením o očkování. (Podrobnosti k potvrzení viz konec této webové stránky.)

Test na COVID-19 je možné udělat si po vstupu do Německa, výsledek musí být k dispozici do 48 hodin po vstupu.)

Speciální případy:

Pendleři: bez registrace, bez karantény, bez testu

Obchodní cesty: s potvrzením, s registrací, do pěti dní trvání cesty bez karantény, s dokladem od německého partnera. Před návratem do Česka registrace, po návratu během 5 dní PCR test.

Vstup do 24 hodin: bez potvrzení, bez karantény, bez registrace. Avšak: přístup do obchodů je omezený. Doporučujeme před návštěvou zkontrolovat aktuální podmínky v daném okrese.

Výjimky z registrace, karantény a potvrzení:

- tranzit přes Německo;

- vstup v rámci malého pohraničního styku do 24 hodin;

- zaměstnanci mezinárodní dopravy (do 72 hodin; přeprava osob, zboží – firma má uvedeno v předmětu podnikání);

pendleři, dojíždějící studenti, či učni, další přeshraniční pracovníci. Musí být potvrzeno zaměstnavatelem, školou či zákazníkem;

- děti do šesti let.

Výjimky z registrace a karantény, ale s potvrzením (příp. test do 48 hodin po vstupu) pro osoby:

- které pracují v mezinárodní dopravě (nad 72 hodin);

- které vstupují do Německa na méně než 72 hodin z důvodu návštěvy příbuzných 1., či 2. stupně, partnera v jiné domácnosti, či z důvodu péče o děti, či postižené.

Výjimka z karantény, ale s registrací a potvrzením (příp. test do 48 hodin po vstupu) a registrací mohou přijíždět osoby:

- na návštěvu příbuzných 1., či 2. stupně, partnera v jiné domácnosti, či z důvodu péče o děti, či postižené, delší než 72 hodin;

- z důvodu naléhavého zdravotnického ošetření;

- do max. pěti dnů kvůli „nutným a bezodkladným“ pracovním, obchodní, či studijním důvodům. Nutnost je třeba mít potvrzenu zaměstnavatelem, školou, či zákazníkem;

- kvůli přípravě a provedení sportovních akcí;

které prodělaly onemocnění COVID-19;

které jsou min. 15 dní plně očkováni proti COVID-19;

- příslušníci vojsk států NATO

- které přijíždějí za prací na více než tři týdny. Zaměstnavatel přitom musí zajistit podmínky obdobné jako při karanténě.

Karanténu je nově možné ukončit nejdříve po odeslání dokladu o negativním výsledku testu na místně příslušný zdravotní úřad.

Test: PCR, nebo antigen, standardně se rozumí test ne starší než 48 hodin od odběru, výsledek v angličtině, němčině, či francouzštině

POTVRZENí

Osoby, které přijíždějí do Německa z rizikové země/oblasti (tj. ČR,) zásadně musí mít buď:

lékařské potvrzení či výsledek testu na SARS-CoV-2 osvědčující, že daná osoba není nakaženáa předložit jej na požádání příslušným orgánům (testování musí být provedeno nejvýše 48 hod. před příjezdem a doklad o něm musí být v německém, anglickém či francouzském jazyce, doklad je třeba uchovat a na výzvu předložit po dobu 10 dnů od příjezdu) nebo

potvrzení o (úplném) očkování, přičemž doklad o očkování musí být v německém, anglickém, francouzském, italském nebo španělském jazyce a očkování musí být provedeno očkovací látkou schválenou Institutem Paula Ehrlicha (aktuálně očkovací látky BionTech/Pfizer, Moderna, AstraZeneca, Johnson&Johnson). Očkování musí být uzavřené a od podání poslední očkovací dávky musí uběhnout minimálně 14 dní nebo

potvrzení o prodělané nemoci SARS-CoV-2, přičemž doklad musí být v německém, anglickém, francouzském, italském nebo španělském jazyce a musí se opírat o PCR test, od jehož provedení uplynulo min. 28 dní a max. 6 měsíců.

V případě cesty prostředkem přepravní společnosti jsou cestující povinni předložit toto potvrzení také před odjezdem přepravci. Pokud přepravci potvrzení nepředloží, cesta jim zpravidla nebude umožněna. Letečtí přepravci mohou vyžadovat potvrzení i v případě cesty z nerizikové oblasti.


K článku zatím nejsou žádné komentáře.
Přidat komentář


Zobrazit sloupec 

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby

Hypotéky, Stavební spoření

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzdy, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, nafta

Podnikání

Obchodní rejstřík

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Ochranné známky

Finanční katalog

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto, Spolehlivost Aut

Monitoring ekonomiky

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat     Mobil verze

Používání cookies

Copyright © 2000 - 2021

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.