mpo.cz (MPO)
Lidé  |  14.05.2021 15:29:25

Martin Bartyzal povede Národní rozvojový fond

Publikováno:
14.5.2021
Autor:
ČMZRB

Martin Bartyzal byl jmenován třetím členem představenstva Národního rozvojového fondu SICAV, a.s. Ode dne vzniku fondu představenstvo tvořili dva členové, a to Jan Barta a Lenka Zíb Novotná. V současné době je představenstvo kompletní, přičemž Martin Bartyzal byl zároveň zvolen jeho předsedou. Představenstvo po dohodě s investory bude rozhodovat o financování konkrétních investic.


Martin Bartyzal má více než 25 let zkušeností na manažerských pozicích v korporátním a investičním bankovnictví v regionu střední a východní Evropy. Pracoval na řadě projektů v oblasti strukturovaného financování, kapitálových trhů a korporátních financí jak v České republice, na Slovensku i v dalších zemích střední a východní Evropy. Působil v Deutsche Bank v Praze a ve Frankfurtu a od roku 2009 do roku 2018 vedl Deutsche Bank v České republice. Je absolventem Vysoké školy ekonomické v Praze. Ve fondu bude odpovídat za oblasti správy investic a za přípravu a analýzy projektů.

Lenka Zíb Novotná je absolventkou Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Působila na odborných a posléze manažerských pozicích na kapitálovém trhu. Většinu svého profesního života byla spojena se skupinou ČSOB. Od roku 2008 do roku 2019 byla rovněž předsedkyní Legislativní sekce Asociace pro kapitálový trh. V lednu 2020 se stala členem projektového týmu v rámci ČMZRB, jehož hlavním úkolem bylo zřídit Národní rozvojový fond. Ve fondu odpovídá za oblast kontrolních funkcí a administrace. V současné době je také členkou představenstva ČMZRB investiční.

Jan Barta vystudoval Matematicko-fyzikální fakultu Karlovy univerzitya a také postgraduálně finance a bankovnictví na Southwestern Graduate School of Banking v americkém Dallasu. Po studiích působil od roku 1993 23 let ve skupině ČSOB, a to na různých manažerských pozicích. Mj. byl členem vrcholného vedení společnosti ČSOB Asset Management, též jako předseda představenstva mezi lety 2012-2015. Podílel se jako jedna ze zakládajících osob na vzniku Asociace pro kapitálový trh, kde byl vedoucím sekce kolektivního investování. Od roku 2019 působí také jako člen představenstva ČMZRB investiční. V říjnu 2019 se stal vedoucím projektového týmu v rámci ČMZRB, jehož hlavním úkolem bylo zřídit Národní rozvojový fond. Ve fondu odpovídá za oblast financí, řízení rizik a vztahů s investory.

Národní rozvojový fond získal v listopadu 2020 licenci České národní banky a vznikl k 1. únoru 2021 za účelem podpory veřejných i soukromých infrastrukturních projektů. Fond je dceřinou společností Českomoravské záruční a rozvojové banky. Jeho poradním orgánem je Národní investiční rada (NIR), která je složena ze zástupců investorů, jimiž jsou Česká spořitelna, ČSOB, Komerční banka a Unicredit Bank, tak státu. Předsedou NIRu byl zvolen Pavel Kysilka a jeho další členové jsou: Daniel Heler, Vazil Hudák, Petr Zahradník, Radek Špicar, Jitka Haubová, Miroslav Zámečník, Jan Troják a Aleš Barabas. Členy dozorčí rady fondu jsou Jiří Kunert, Marek Ditz a Petr Kratochvíl.

***

Českomoravská záruční a rozvojová banka, a.s., je národní rozvojovou bankou České republiky. Jejím cílem je přispět a podílet se na podpoře hospodářského a sociálního rozvoje prostřednictvím poskytování finančních produktů, zejména v oblasti malého a středního podnikání, rozvoje infrastruktury a dalších sektorech ekonomiky. Jejím jediným akcionářem je Česká republika zastoupená Ministerstvem průmyslu a obchodu, Ministerstvem financí a Ministerstvem pro místní rozvoj. S využitím prostředků státního rozpočtu, rozpočtu krajů a evropských fondů banka poskytuje podporu formou záruk a zvýhodněných úvěrů a doplňuje tak nabídku bankovních a investičních produktů na trhu. V roce 2020 ČMZRB svými produkty podpořila 10 636 projektů v objemu přes 51 miliard korun napřímo poskytnutých či zaručených úvěrů.


Galerie


Martin Bartyzal
K článku zatím nejsou žádné komentáře.
Přidat komentářZobrazit sloupec 

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby

Hypotéky, Stavební spoření

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzdy, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, nafta

Podnikání

Obchodní rejstřík

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Ochranné známky

Finanční katalog

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto, Spolehlivost Aut

Monitoring ekonomiky

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat     Mobil verze

Používání cookies

Copyright © 2000 - 2021

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.