Fincentrum & Swiss Life Select (Fincentrum & Swiss Life Select)
Makroekonomika  |  12.05.2021 12:18:00

Fincentrum & Swiss Life Select získalo certifikát Etická firma

Společnost Fincentrum & Swiss Life Select získala od společnosti Compliance Academy certifikát „Etická firma 2021“. Je tak teprve třetí společností v České republice, která ho obdržela. Současně je první finančně poradenskou společností, která certifikací úspěšně prošla.

Certifikát „Etická firma“ prokazuje splnění základních standardů v oblastech firemní kultury, etiky, compliance a řízení rizik. Certifikát je udělován společností Compliance Academy na základě expertního hodnocení, které probíhá podle jednotné metodiky vycházející z mezinárodních ISO norem v oblastech compliance a řízení rizik a metodik veřejných institucí k problematice hodnocení compliance programů. Auditoři hodnotí v rámci certifikačního procesu především to, jak je organizace jako celek nastavena a řízena. Posuzováno je především to, jak jsou zaměstnanci organizace vedeni k etickému, morálnímu a právnímu jednání a naplňování souvisejících firemních hodnot, zda a jak fungují etické principy v realizaci strategie a obchodu nebo vztazích s dodavateli a dalšími třetími stranami.

Fincentrum & Swiss Life Select v oblasti compliance a řízení rizik čerpá ze zkušenosti silné nadnárodní skupiny Swiss Life, jejímž je členem. Společně s poradci rozvíjí silnou odpovědnou firemní kulturu. „Naše společnost má nad rámec povinností stanovených regulacemi ustavenou Etickou komisi složenou z odborníků z oblastí obchodu, práva a compliance, péče o klienty a produktů, která se pravidelně schází a kontroluje vybrané obchody z pohledu jejich etičnosti a vhodnosti pro klienta. Současně jsme členy České asociace společností finančního poradenství a zprostředkování, takže vedle etického kodexu skupiny Swiss Life jsou naši poradci vázáni i etickým kodexem této asociace,“ říká Filip Duchoň, generální ředitel finančně poradenské společnosti Fincentrum & Swiss Life Select.

Důraz na etické, compliance a regulatorní standardy vnímá společnost Fincentrum & Swiss Life Select jako základ pro udržitelnost dlouhodobých vztahů s klienty a pro zajištění stabilní důvěryhodnosti společnosti na finančním trhu. „Fungující systém nám napomáhá ke zvýšení přidané hodnoty služeb společnosti pro naše klienty i naše poradce, jelikož i poradci jsou našimi klienty a naše společnost jim poskytuje zázemí pro profesionální poradenství a servis klientů,“ řekl Filip Duchoň.

„Interní oddělení právní a compliance se účastní všech zásadních rozhodnutí a porad vedení Fincentra & Swiss Life Select. Oddělení má zásadní vliv na další rozvoj společnosti a na kvalitu služeb poskytovaných našim klientům, stejně tak aktivně komunikuje s našimi poradci, čímž zvyšujeme jejich povědomí o právních a compliance otázkách,“ potvrdil Lukáš Pácl, vedoucí oddělení právní a compliance, Fincentrum & Swiss Life Select.

„Jsme velmi rádi, že se společnost Fincentrum & Swiss Life Select zúčastnila našeho projektu Etická firma, který si klade za cíl propagaci profesionální firemní kultury skrze poskytnutí kvalifikovaného hodnocení a případné certifikace účastníků. Společnost dosáhla velmi dobrých výsledků ve všech čtyřech hodnocených oblastech (hodnoty, leadership, řízení souladu, kontext organizace), a může se tak hrdě zařadit po bok prvních dvou Etických firem u nás, jejichž seznam se, věříme, bude i nadále rozrůstat,“ řekl Michal Moroz, zakladatel Compliance Academy.

 

 Předávání certifikátu etické firmy společnosti Fincentrum & Swiss Life Select. Na fotografii jsou (od leva):  Michal Moroz, zakladatel Compliance Academy,  Karel Šulc, zástupce generálního ředitele Fincentrum & Swiss Life Select, Filip Duchoň, generální ředitel  Fincentrum & Swiss Life Select a Lukáš Pácl, vedoucí odd. právní a compliance, Fincentrum & Swiss Life Select.

 

 

 

 

 


Fincentrum & Swiss Life Select

Fincentrum & Swiss Life Select je přední finančně-poradenskou společností v České republice, která poskytuje komplexní finanční služby na nejvyšší kvalitativní úrovni. Je součástí finanční švýcarské skupiny Swiss Life, předního poskytovatele penzijních a finančních řešení v Evropě s tradicí již více než 160 let. Skupina spravuje aktiva v hodnotě 254 mld. CHF, zaměstnává přibližně 8 600 osob a zhruba 14 000 profesionálních finančních poradců. Akcie Swiss Life jsou obchodovány na burze v Curychu a jsou rovněž zařazeny do hlavního indexu SLI (Swiss Leader Index), který zahrnuje 20 největších společností obchodovaných na burzách ve Švýcarsku.

Společnost Fincentrum & Swiss Life Select a.s. zveřejňuje také každý měsíc hodnoty ukazatele Fincentrum Hypoindex® a čtvrtletně Index českého investora CII750. Dále provozuje odborné portály investujeme.cz a hypoindex.cz

Více informací na: www.fcsls.cz a www.swisslife.com

K článku zatím nejsou žádné komentáře.
Přidat komentář


Přečtěte si také:

25.05.2021Jakým směrem se USA vydají? Komentář Fincentrum & Swiss Life Select Richard Bechník (Fincentrum & Swiss Life Select a.s.)
23.02.2021Fincentrum & Swiss Life Select Investice roku 2020 Fincentrum & Swiss Life Select (Fincentrum & Swiss Life Select)
30.12.2020Trhy na pozitivní vlně - komentář Fincentrum & Swiss Life Select Richard Bechník (Fincentrum & Swiss Life Select a.s.)
24.11.2020Nesolidární daňová reforma: komentář Fincentrum & Swiss Life Select Richard Bechník (Fincentrum & Swiss Life Select a.s.)
10.11.2020Trhy spasila vakcína i Biden - komentář Fincentrum & Swiss Life Select Richard Bechník (Fincentrum & Swiss Life Select a.s.)

Zobrazit sloupec 
Kurzy.cz logo
EUR   BTC   Zlato   ČEZ
USD   DJI   Ropa   Erste

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby

Hypotéky, Stavební spoření

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzdy, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, nafta

Podnikání

Obchodní rejstřík

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Ochranné známky

Finanční katalog

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto, Spolehlivost Aut

Monitoring ekonomiky

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat     Mobil verze

Používání cookies

Copyright © 2000 - 2021

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.