mpsv.cz (MPSV)
Dotace  |  03.05.2021 17:33:00

Dětským skupinám se otevírají dveře k dotacím, do konce července o ně mohou žádat na MPSV

Dětské skupiny mohou ode dneška podávat žádosti o mimořádnou dotaci. Tato  dotační výzva má dvě části: první z nich cílí na částečnou kompenzaci zvýšených  nákladů souvisejících s pandemií COVID-19, druhá pak na pomoc s hrazením  nájemného. Provozovatelé dětských skupin museli v minulých měsících zápasit s  poklesem plateb od rodičů a od 1. března byly dokonce plošně uzavřeny. V  polovině krajů dokonce zůstávají i teď stále zavřené. Proto Ministerstvo prácesociálních věcí připravilo mimořádný dotační titul pro poskytovatele dětských  skupin v celkovém objemu 74,2 milionu korun

„Dětské skupiny potřebují naši pomoc, aby krizi přežily. Jejich zřizovatelé jsou  převážně neziskové organizace a ty už ze své podstaty nemohly v minulosti vytvářet  finanční úspory, z nichž by nyní mohli čerpat. V období pandemie musely přitom  čelit úbytku příjmů, přičemž je pravidla financovaní z ESF vylučovala z jakékoliv jiné  veřejné covidové podpory. Proto jsme připravili dotační titul, který dětským  skupinám pomůže s úhradou zvýšených nákladů a také s částečnou úhradou  nájemného po dobu šesti měsíců,“ uvedla ministryně práce a sociálních věcí Jana  Maláčová (ČSSD). 

Část A – zvýšené náklady 

Prostředky této části dotačního titulu jsou určeny výhradně na pokrytí zvýšených  provozních nákladů, které poskytovatelům vznikly nebo vzniknou v souvislosti s pandemií  COVID-19 při poskytování služby péče o dítě v dětské skupině. Může se jednat zejména  o náklady vynaložené na pořízení roušek, respirátorů, rukavic, ochranných štítů či  antivirových dezinfekčních prostředků. Uznatelné jsou však i náklady spojené se  zajištěním zvýšené informovanosti rodičů a dětí, včetně např. úprav pokynů pro rodiče při  předávání a vyzvedávání dětí a další náklady, jejichž vznik je jednoznačně vázán na  opatření související s pandemií COVID-19

Výše dotace v části A je závislá na kapacitě dětské skupiny, hlavním ukazatelem je přitom  kapacita zapsaná v evidenci a k tomu náležící počet pečujících osob. Na jednu osobu  bude možné žádat o dotaci do výše 12 tisíc , přičemž počet pečujících osob, na které  lze žádat, je vymezen následovně: 

• u DS s kapacitou do 6 dětí je možné požádat nejvýše na 2 pečující osoby, • u DS s kapacitou 7 - 12 dětí je možné požádat nejvýše na 3 pečující osoby, • u DS s kapacitou 13 - 24 dětí je možné požádat nejvýše na 4 pečující osoby. 

Část B – COVID nájemné pro dětské skupiny 

Prostředky této části dotačního titulu jsou určeny na pomoc s úhradou nájemného za prostory určené k poskytování služby péče o dítě v dětské skupině. Podmínky této části  byly nastaveny obdobně, jako je tomu u dotačního titulu na podporu hrazení nájemného od Ministerstva průmyslu a obchodu, tedy ve výši 50 % uhrazených nákladů. O podporu  v rámci této části bude možné žádat na období šesti měsíců v průběhu roku 2021 a to za  podmínky, že na toto období nebude uplatněna žádná jiná podpora z veřejných prostředků  (zejména tedy tzv. jednotka na nájem v rámci dotační podpory z ESF).  

Žádost o poskytnutí dotace musí být doručena do datové schránky MPSV nebo fyzicky na  podatelnu MPSV nejpozději do 31. července 2021. Více informací o dotačním titulu  najdete na webových stránkách ministerstva. 

Tiskové oddělení MPSV




K článku zatím nejsou žádné komentáře.
Přidat komentář






?

Zobrazit sloupec 

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby

Hypotéky, Stavební spoření

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzdy, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, nafta

Podnikání

Obchodní rejstřík

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Ochranné známky

Finanční katalog

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto, Spolehlivost Aut

Monitoring ekonomiky

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat     Mobil verze

Používání cookies

Copyright © 2000 - 2021

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.