plzen.eu (Plzeň)
Z regionů  |  14.04.2021 00:00:00

Plzeň: Zápisy do mateřských škol budou v květnu

Zápisy do mateřských škol budou v květnu

Zápisy do plzeňských mateřských škol se uskuteční od 2. do 16. května. V souvislosti s protiepidemickými opatřeními bude organizace zápisů přizpůsobena tak, aby byla zaručena bezpečnost a byly respektovány individuální možnosti a omezení jednotlivých účastníků. Proto je v letošním roce ponechán větší prostor pro vyplňování a sběr žádostí. Předškolní vzdělávání je povinné pro děti, které dosáhnou pěti let k letošnímu 31. srpnu.

Žádosti k vyplnění a další podrobné informace jsou na webové stránce: https://mszapis.plzen.eu.

Ilustrační foto

Ilustrační foto

„Rodiče vyplní žádost, kterou naleznou na této webové stránce, vytisknou, podepíší a zajistí potvrzení o očkování dítěte a kopii rodného listu. Pokud jde o očkování, je vhodné předem telefonicky kontaktovat praktického dětského lékaře a objednat si termín návštěvy. Po předchozí domluvě s lékařem lze zajistit toto potvrzení i e-mailem,“ vysvětlila radní města pro oblast školství Lucie Kantorová. „Dokumenty doručí mateřské škole v době od 4. do 7. května osobně, dle pravidel konkrétní školy. Další možností je podání žádosti a příslušných dokumentů prostřednictvím datové schránky nebo e-mailem s uznávaným elektronickým podpisem zákonného zástupce, popřípadě poštou – v tomto případě je rozhodující datum podání na poště. Ve výjimečných případech a po předchozím telefonickém objednání je možné vyplnit žádost i na úřadech plzeňských městských obvodů, na Magistrátu města Plzně nebo přímo v dané mateřské škole,“ uvedla Lucie Kantorová a upozornila, že žádosti je možné si na webu mszapis.plzen.eu ‚stahovat‘ už nyní, neboť jejich vydávání na webu bylo spuštěno 5. dubna a potrvá do 7. května.

Pro zápis je v souladu se školským zákonem rozhodující trvalý pobyt dítěte. Zákonní zástupci dětí jsou povinni přihlásit dítě k předškolnímu vzdělávání ve spádové mateřské škole. Město Plzeň řeší spádové mateřské školy obecně závaznou vyhláškou tak, že školské obvody jsou shodné s územím čtyř velkých obvodů. Dále pak území Křimic, Radčic a Malesic je dalším školským obvodem a následuje společný obvod Litic a Lhoty. Černice jsou součástí školského obvodu Plzeň 2.

Předškolní vzdělávání se organizuje pro děti ve věku od 2 do zpravidla 6 let. Dítě mladší 3 let nemá na přijetí do mateřské školy právní nárok. Je přijímáno v případě volné kapacity mateřské školy a za předpokladu vytvořených komplexních materiálních a personálních podmínek pro vzdělávání mladších dětí a současně připravenosti dítěte pro samostatný pobyt v mateřské škole.  Předškolní vzdělávání je však povinné pro děti, které dosáhnou pěti let k letošnímu 31. srpnu. Povinný rok je ve veřejných mateřských školách bezplatný. V případě povinného předškolního vzdělávání není nutné předkládat potvrzení o očkování.

Město Plzeň zřizuje 46 mateřských škol s kapacitou téměř 5 200 míst, která postačuje na pokrytí předpokládaného počtu dětí při přijímání dětí od tří let. Zároveň se podařilo pro školní rok 2021/22 navýšit kapacitu v rámci školského obvodu Plzeň 3 u 55. MŠ Mandlova 6 o dvě třídy, tedy až o 48 dětí.

Odbor školství, mládeže a tělovýchovy Magistrátu města Plzně si dovoluje požádat zákonné zástupce, kteří dítě přihlásili do více mateřských škol a dítě bylo přijato do několika z nich, aby se do 20. května rozhodli, kterou bude dítě navštěvovat, a ostatní mateřské školy neprodleně informovali, že svou žádost berou zpět. Uvolní tak včas místo dalším dětem.

Text: Hana Josefová


Zveřejněno: 14. 4. 2021, Martin Pecuch

 
K článku zatím nejsou žádné komentáře.
Přidat komentář

Poslední zprávy z rubriky Z regionů:

So   0:00  Svitavská nemocnice má v plánu významnou modernizaci svého areálu pardubickykraj.cz (Pardubický kraj)
Pá   0:00  Bělou u Jevíčka trápí slabý mobilní signál a kamiony pardubickykraj.cz (Pardubický kraj)
Pá   0:00  Podpora problémových mikroregionů nese na Moravskotřebovsku ovoce pardubickykraj.cz (Pardubický kraj)
Pá   0:00  Brněnec a okolí čekají velké investice do silnic v majetku kraje i státu pardubickykraj.cz (Pardubický kraj)
Zobrazit sloupec 

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby

Hypotéky, Stavební spoření

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzdy, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, nafta

Podnikání

Obchodní rejstřík

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Ochranné známky

Finanční katalog

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto, Spolehlivost Aut

Monitoring ekonomiky

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat     Mobil verze

Používání cookies

Copyright © 2000 - 2021

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.