Ranní přehled: Pražský akciový index PX zahájil středu -0,3 % a tuto ztrátu ke konci obchodování dále prohloubil na -0,6 % d/d
Pražský akciový index PX zahájil středu v mírném záporu 0,3 %, a to i navzdory pozitivnímu začátku ve zbytku Evropy. Tuto ztrátu domácí akcie ke konci obchodování dále prohloubily na 0,6 % d/d. Důvodem pro pokles indexu byl mimo jiné propad ceny akcií Philip Morris ČR o 6,8 % d/d na 14 600 Kč, kde byl důvodem první obchodní den bez nároku na hrubou dividendu ve výši 1 260 Kč/akcii. Dalším titulem se zápornou výkonností byla VIG (-0,8 % na 590 Kč), která nepříznivě reagovala na oznámení negativního stanoviska maďarského ministerstva vnitra k akvizici tamějších aktiv Aegonu.
Bankovní tituly také uzavíraly ve ztrátě. Největší pokles zaznamenaly akcie Komerční banky (-0,2 %; 678,50 Kč) a Erste Group (-0,2 %; 763,40 Kč). Moneta uzavřela beze změny na ceně 78 Kč. Do pelotonu ztrátových titulů se přidal i Avast (-2,3 % na 140,50 Kč), který se obešel bez korporátní informace. Jediným zástupcem, který uzavřel středu v kladném teritoriu, byly akcie ČEZu (+0,80 % na 564 Kč), které profitují z rostoucích cen elektřiny.
Taktiež sa sleduje ako dopadne návrh ministerky financií, ktorým chce zabrániť odlivu kapitálu z americkej ekonomiky a dopomôcť tak ekonomickému rastu. Na danom fronte ale taktiež zatiaľ nič nové a aj preto hlavné indexy prešľapovali na mieste. K upokojeniu dopomohla aj stabilizácia výnosov na vládnych dlhopisoch. Zlato včera mierne klesalo a to 0,34%. WTI pokračuje v raste i keď včera len +0,46%. Americký dolár bez pohybu a k euru uzavrel na hranici 1,1874.
Kalendář – významné události
J&T BANKA, privátní banka úspěšných:
Od roku 1998 se staráme o investice a finance těch nejbohatších, těch nejnáročnějších. Individuální přístup a maximální komfort je cítit ve všem, co děláme. Jsme privátní bankou, která klientům pomáhá majetek zhodnotit, ochránit a předat dalším generacím a v neposlední řadě si ho také užít. Učíme se od těch nejlepších a rosteme spolu s našimi klienty.
Vedle komplexních služeb family office a privátního bankovnictví poskytujeme specializované financování v oblasti real estate a podnikových akvizic. Do bankovního holdingu J&T patří kromě české J&T Banky její slovenská pobočka, ruská banka J&T Bank ZAO a banka J&T Bank and Trust se sídlem na Barbadosu.
Více informací na: www.jtbank.cz
Poslední zprávy z rubriky Akcie v ČR:
Přečtěte si také:
Příbuzné stránky
- Na hlavních amerických indexech se před Fedem formuje medvědí pohlcení
- Banky včera zabránily indexům v růstu. Dnes IPO Deliveroo a inflace v eurozóně a Německu
- Zahájeno detailní bezpečnostní posouzení uchazečů o dodávku nového jaderného bloku v Dukovanech
- Ranné zhrnutie (17.03.2021)
- Město Hradec Králové zahájilo revitalizaci zelených ploch u fakultní nemocnice
- Ranní komentář: Čínské fondy intervenovaly na domácím akciovém trhu, americké futures rostou
- Rozbřesk: Obchod i služby zahájily rok poklesem
- Zprávy Investice - Zprávy z ekonomiky, zprávy z domácích i zahraničních akciových, devizových a komoditních trhů.
- Akcie ve světě - grafy indexů
- Tento týden byl na akciových trzích docela pozitivní na obou stranách Atlantiku (Komentář)
- Akcie ve světě - hodnoty indexů
- Očkovací centrum v Rychnově nad Kněžnou zahájilo zkušební provoz
Benzín a nafta 21.04.2021
Natural 95 31.48 Kč![]() ![]() | Nafta 29.53 Kč![]() ![]() |
Prezentace
16.04.2021 Netopí to? Tak tomu naložte!
06.04.2021 Zateplení budov svépomocí nebo stavební firmou?
Okénko investora
Jiří Cimpel, Cimpel & Partneři
Štěpán Hájek, PurpleTrading
Olívia Lacenová, TopForex
Lukáš Baloga, ProfitLevel
Štěpán Křeček, BHS
Martin Krištoff, CFD World
Lukáš Blažek, Ronda Invest
Následky pandemie se na rezidenčním realitním trhu neodrážejí, ceny dále rostou
Miroslav Novák, AKCENTA CZ
Jonáš Mlýnek, LYNX
Jakub Petruška, Zlaťáky.cz
Tony Christoforou, Goldenburg Group
Do bezpečného přístavu eura vplouvá loď se zlatým „B“ na vlajce
Tiskové zprávy
CYRRUS vstoupil do fondu Bohemian Empire
Díky technologiím venkov znovu ožije,...
Zhodnocení penzijního připojištění od ČSOB...
Přední developer ACORD Invest revitalizuje...