MF ČR (Ministerstvo financí ČR)
Dluhopisy  |  22.03.2021 11:00:00

Začíná jedenácté upisovací období emisí Dluhopisu Republiky

Dnes začíná jedenácté upisovací období emisí Dluhopisu Republiky. Zájemcům o státní dluhopisy jsou od 22. 3. 2021 do 18. 6. 2021 nabízeny dva typy státních dluhopisů.

Od dnešního dne budou v rámci upisovacího období, které bude ukončeno dne 18. 6. 2021, dostupné další emise Dluhopisu Republiky. Zájemcům o státní dluhopisy budou i nadále nabízeny dva typy státních dluhopisů, a to reinvestiční a proti-inflační. Datum vydání obou emisí Dluhopisu Republiky je stanoveno na 1. 7. 2021.

Reinvestiční dluhopis má předem pevně nastavené výnosy, které každým rokem stoupají. Průměrný výnos tohoto dluhopisu koresponduje s výnosy státních dluhopisů obchodovaných na finančním trhu k datu zahájení úpisu dluhopisu a pro následující úpis byl stanoven ve výši 1,50 %. Výnos proti inflačního dluhopisu přesně kopíruje vývoj spotřebitelských cen tak, aby peníze neznehodnotila inflace. Minimální úroková sazba v každém výnosovém období je stanovena na 0,00 % p. a., a tudíž v případě poklesu cenové hladiny (deflace) zůstane jmenovitá hodnota držených dluhopisů stejná, zatímco jejich reálná hodnota stoupne. Nedojde tak ke snížení jmenovité hodnoty o příslušnou míru deflace.

Výnosy obou typů dluhopisů, tj. reinvestičního i proti-inflačního jsou reinvestovány jednou ročně do stejné emise dluhopisů a dle zákona o daních z příjmů jsou osvobozeny od daně z příjmů. Dluhopisy jsou splatné v době do 6 let. Zájemci o jejich pořízení mohou o úpis aktuálně nabízených emisí Dluhopisu Republiky žádat prostřednictvím elektronického přístupu ke správě majetkového účtu, případně rovněž na vybraných pobočkách České spořitelny, a.s., a Československé obchodní banky, a. s.

Ministerstvo financí od počátku obnovení prodeje státních dluhopisů určených pro občany deklarovalo záměr na postupnou elektronizaci systému jejich distribuce. Zájemcům o státní dluhopisy, kteří dosud nemají zřízen majetkový účet vedený v samostatné evidenci státních dluhopisů, a doposud odkládali návštěvu smluvního distributora například z důvodů obavy šíření viru SARS-CoV-2, bude ke konci dubna tohoto roku umožněno zřídit si tento účet bez nutnosti návštěvy kamenné pobočky smluvního distributora, a to díky nově zaváděné možnosti provedení dálkové identifikace a autentizace.

S ohledem na maximální bezpečnost v souladu s požadavky zákona o některých opatřeních proti legalizaci výnosů z trestné činnosti a financování terorismu bude provádění dálkové identifikace umožněno prostřednictvím portálu Národního bodu pro identifikaci a autentizaci, a to prostředky s vysokou úrovní záruky, mezi které patří občanský průkaz s aktivovaným kontaktním elektronickým čipem. Bližší informace budou uveřejněny na internetových stránkách Ministerstva financí, a to nejpozději k datu jejího zavedení.

V právě skončeném upisovacím období bylo podáno 5 590 žádostí o úpis v celkovém počtu 3 367 379 738 kusů dluhopisů. Celkem tedy zájem o emise Dluhopisu Republiky překonal již 28,8 mld. .

Ministerstvo financí

Ministerstvo financí je ústředním orgánem státní správy pro státní rozpočet republiky, státní závěrečný účet republiky, státní pokladnu České republiky, finanční trh s výjimkou dozoru nad kapitálovým trhem v rozsahu působnosti Komise pro cenné papíry, daně, poplatky a clo, finanční hospodaření, finanční kontrolu, účetnictví, audit a daňové poradenství, věci devizové včetně pohledávek a závazků státu vůči zahraničí, ochranu zahraničních investic, pro tomboly, loterie a jiné podobné hry, hospodaření s majetkem státu, privatizaci majetku státu, pro věci pojišťoven, penzijních fondů, ceny a pro činnost zaměřenou proti legalizaci výnosů z trestné činnosti, posuzuje dovoz subvencovaných výrobků a přijímá opatření na ochranu proti dovozu těchto výrobků.

Ministerstvo financí je zřízeno zákonem č. 2/1969 Sb. Současnou ministryní je od 13. prosince 2017 Alena Schillerová.

K článku zatím nejsou žádné komentáře.
Přidat komentář


Přečtěte si také:

22.12.2020Dnes končí deváté upisovací období Dluhopisu Republiky MF ČR (Ministerstvo financí ČR)
21.09.2020Začíná deváté upisovací období emisí Dluhopisu Republiky MF ČR (Ministerstvo financí ČR)
18.09.2020Dnes končí osmé upisovací období Dluhopisu Republiky MF ČR (Ministerstvo financí ČR)

Zobrazit sloupec 
Menu Kurzy.cz logo
EUR   BTC   Zlato   ČEZ
USD   DJI   Ropa   Erste

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby

Hypotéky, Stavební spoření

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzdy, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, nafta

Podnikání

Obchodní rejstřík

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Ochranné známky

Finanční katalog

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto, Spolehlivost Aut

Monitoring ekonomiky

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat     Mobil verze

Používání cookies

Copyright © 2000 - 2021

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.