mzv.cz (MZv ČR)
Cestování  |  19.03.2021 09:28:00

Aktuální informace k cestování do/z Francie v souvislosti s koronavirem COVID 19 (19.3.2021)

Aktuální informace k cestování do/z Francie v souvislosti s koronavirem COVID 19

19.03.2021 / 09:00 | Aktualizováno: 19.03.2021 / 09:28

Na celém území Francie platí striktní zákaz večerního vycházení od 19h do 6h.
V regionech Ile-de-France, Hauts-de-France a v departementech Alpes-Maritimes, Eure a Seine-Maritime platí striktní zákaz vycházení během celého dne a zákaz vycestování z těchto území.

Všichni cestující ze zemí mimo EU musí pro vstup do Francie předložit negativní PCR test na COVID-19, vyplnit speciální atestaci k cestě, která je ke stažení na internetových stránkách francouzského ministerstva vnitra a vyplnit čestné prohlášení o bezinfekčnosti. Francie uzavřela svoje hranice pro cestování do států mimo EU, je třeba jasně prokázat neodkladný důležitý důvod cesty. Platí i pro tranzitující osoby, pokud je test vyžadován cílovou destinací. Od 12.3.2021 platí, že prokázat neodkladný důvod cesty se neaplikuje na tyto státy : Austrálie, Jižní Korea, Izrael, Nový Zéland, Japonsko, Singapur, Velká Británie.

Cestující v rámci států EU musí pro vstup do Francie předložit negativní PCR test ne starší než 72h (pro osoby od 11 let) a vyplnit čestné prohlášení o bezinfekčnosti. Výjimku z této povinnosti májí tzv. pendleři, řidiči silniční nákladní dopravy a obyvatelé žijící v okruhu 30 km od hranic.

Po příjezdu do Francie je doporučeno absolvovat 7 denní karanténu a znovu podstoupit testy PCR na COVID-19.

Od 16. 01. 2021 platí na celém území Francie striktní zákaz večerního vycházení od 19h do 6h.

V regionech Ile-de-France, Hauts-de-France a v departementech Alpes-Maritimes, Eure a Seine-Maritime platí striktní zákaz vycházení během celého dne a zákaz vycestování z těchto území. Jsou uzavřeny všechny obchody kromě potravin. Vycházení je povoleno pouze se speciální atestací v okruhu 10km od bydliště.

Aktuální opatření dle regionů je nutné pravidelně sledovat na oficiálních internetových stránkách.

Na celém území platí pokyn k dodržování základních hygienických pravidel (rozestupy, mytí rukou, roušky, pravidelné větrání vnitřních prostor), zákaz shromažďování se a uzavření všech hotelových, stravovacích, kulturních a sportovních zařízení.

Podrobné informace naleznete v níže uvedeném textu.

Vláda v souladu s čl. 5 a 6 ústavního zákona č. 110/1998 Sb., o bezpečnosti České republiky, vyhlásila pro území České republiky z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru na území České republiky nouzový stav na dobu 30 dnů od 00:00 hodin dne 27. února 2021.

Vycestování z ČR (mimo nezbytné, naléhavé a neodkladné cesty) je zakázáno do 11 zemí světa s extrémním rizikem nákazy COVID-19 způsobeného novými mutacemi koronavirus SARS-CoV-2 dle ochranného opatření Ministerstva zdravotnictví.

Pro návrat českých občanů platí pravidla stanovená ochranným opatřením Ministerstva zdravotnictví, jejichž výklad přinášíme pro všechny kategorie rizikových zemí v článku Rozcestník.

Seznam testovacích míst ve Francii najdete zde.

  • VSTUP NA ÚZEMÍ FRANCIE A TRANZIT

Od 16. 01. 2021 platí na celém území Francie striktní zákaz večerního vycházení od 19h do 6h.

Večerní vycházení je umožněno pouze v odůvodněných případech (zaměstnání či naléhavá zdravotní situace) a pouze po předložení speciální atestace k večernímu vycházení.

Pro vstup do Francie je nutné předložit negativní PCR test ne starší než 72h a vyplnit čestné prohlášení o bezinfekčnosti.

V regionech Ile-de-France, Hauts-de-France a v departementech Alpes-Maritimes, Eure a Seine-Maritime platí striktní zákaz vycházení během celého dne a zákaz vycestování z těchto území. Jsou uzavřeny všechny obchody kromě potravin. Vycházení je povoleno pouze se speciální atestací v okruhu 10km od bydliště.

Cestování mezi kontinentální Francií a zámořskými územími je možné pouze pro důležitý neodkladný důvod.

Je třeba vyplnit speciální prohlášení, předložit negativní test na COVID-19 a současně absolvovat test na COVID-19 i po příletu. Podmínky vstupu se liší dle destinace.

Přesné informace o aktuálním vývoji situace ve Francii jsou zveřejněny na oficiálních webových stránkách.

Veškeré informace pro tranzit přes letiště v Paříži najdete na internetových stránkách letiště. Všichni cestující ze zemí mimo EU musí pro vstup do Francie předložit negativní PCR test na COVID-19 a vyplnit speciální atestaci, kterou najdete na internetových stránkách francouzského ministerstva vnitra. Cestující v rámci EU musí předložit negativní PCR test. Na letišti je možno provést testy na COVID-19.

Ve Francii je doprava omezena z důvodu zákazu večerního vycházení.

Stále platí povinnost nosit roušku a dodržovat minimální bezpečnou vzdálenost 1m mezi cestujícími.

Povinnost nošení roušky v dopravě, v uzavřených prostorech i na veřejnosti. Toto opatření se týká chodců, motocyklistů i uživatelů koloběžek, nikoli však automobilistů.

Platí zákaz shromažďování.

Od 16. 01. 2021 platí na celém území Francie striktní zákaz večerního vycházení od 19h do 6h. Pro vstup do Francie je nutné předložit negativní PCR test ne starší než 72h a vyplnit čestné prohlášení o bezinfekčnosti.

Pokud se osoba setká s jinou osobou infikovanou Covid-19 nebo onemocní Covid-19, tak je třeba striktně dodržovat základní hygienická bariérová gesta a navštívit nejbližšího všeobecného lékaře či pohotovost. Lékař rozhodne o předepsání testu na Covid-19 a případného typu izolace nemocného (domácí izolace, hotel či hospitalizace) a uvědomí státní hygienické autority. Jedná se o neodkladnou zdravotní péči v rámci EHIC.

Před odjezdem z ČR je třeba zkontrolovat platnost Evropské karty zdravotního pojištění (EHIC) a sjednat cestovní pojištění. Podrobné informace k pojištění najdete zde.

Další informace k cestování najdete zde.

  • ODKAZY NA MÍSTNÍ INSTITUCE

Testovací místa ve Francii

Francouzské ministerstvo vnitra

Oficiální webové stránky ke koronaviru

Podmínky vstupu na území Francouzské Polynésie

Podmínky vstupu na ostrov Réunion

Podmínky vstupu na ostrov Guadeloupe

Podmínky vstupu na ostrov Martinique


K článku zatím nejsou žádné komentáře.
Přidat komentář

Zprávy k cestování


Zobrazit sloupec 

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby

Hypotéky, Stavební spoření

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzdy, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, nafta

Podnikání

Obchodní rejstřík

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Ochranné známky

Finanční katalog

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto, Spolehlivost Aut

Monitoring ekonomiky

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat     Mobil verze

Používání cookies

Copyright © 2000 - 2021

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.