Středočeský (kr-stredocesky.cz)
Z regionů  |  05.03.2021 00:00:00

Závěry ze zasedání Bezpečnostní rady Středočeského kraje a krizového štábu dne 4.3.

Epidemiologická situace ve Středočeském kraji se, podobně jako v celé ČR, za poslední dva týdny zhoršila. K dnešnímu dni je na území kraje 27 206 nemocných s covid-19, počet nakažených od začátku epidemie dosáhl 176 000 lidí. V současné době je s touto diagnózou hospitalizováno 762 osob a některé nemocnice se dostávají na hranice svých kapacit. „Nemocnice v Benešov, Čáslav, Kolín, Kutná Hora, Mělník, Mladá Boleslav, Příbram a Rakovník vyhlásily stav hromadného postižení osob, a provádějí pouze neodkladnou akutní péči. Obyvatelé ale rozhodně nemusí mít obavy, že by se jim v urgentních případech nedostalo ošetření,“ informuje hejtmanka Petra Pecková (STAN), a dodává: „Situaci aktivně řešíme - rozšiřujeme covidová pracoviště, pro necovidové pacienty uvolňujeme kapacity i v dalších zařízeních typu LDN či lázeňské domy, navazujeme spolupráci s dobrovolníky a ambulantními lékaři.

Nejsložitější epidemiologická situace je v okresech Kolín, Nymburk, Mělník a Mladá Boleslav, nově pak i na Kladensku. K dnešnímu dni je v evidenci hygieniků 275 školských zařízení s výskytem covid-19. Vedení kraje se proto rozhodlo investovat do testování dětí navštěvujících předurčené školy pro děti rodičů podílejících se na boji s pandemií (lékaři, pracovníci IZS atd.). Těchto škol je v kraji 87 a jsou určeny pro děti ve věku 2-10 let.

V současné době nejsou na území Středočeského kraje uplatňována jiná opatření než celostátně nařízená usnesením vlády, ochrannými a mimořádnými opatřeními MZ ČR.

Kvůli velkému počtu pacientů s covidem-19 povolá Středočeský kraj do nemocnic ambulantní specialisty. Osloveny budou zdravotní školy a lázeňské domy, v nichž pracují zdravotní sestry. Kraj také navázal spolupráci s dobrovolníky mj. z Českého červeného kříže a organizace Letokruh. "Velmi děkuji všem, kdo se podílejí na boji s epidemií: všem zdravotníkům, vojákům, hasičům i dobrovolníkům, bez nichž by situace byla mnohem horší, " uvádí Pecková a doplňuje: "Prosím všechny, aby nemoc nepodceňovali, důsledně doržovali všechna preventivní opatření a chránili sebe a své blízké. Přeji všem pevné zdraví."

Co znamená „stav hromadného postižení osob“?

Je to mimořádná událost, při níž se zdravotnická zařízení dostávají do režimu provozu, kdy úroveň poskytované péče, z důvodu relativního či absolutního nedostatku zdrojů, již neodpovídá běžnému standardu poskytování zdravotní péče v ČR. Poskytovatel zdravotní péče/či vedení kraje jej vyhlásí v případě vyčerpání všech běžně provozovaných i reprofilizovaných lůžkových kapacit, kdy již není schopen další kapacity vytvořit či při dalším navyšování počtu lůžek garantovat očekávaný rozsah a kvalitu poskytované péče.

V rámci tohoto stavu jsou mj. rozšířena covid oddělení na maximálně možnou kapacitu, navýšeny počty ventilovaných lůžek na maximum, do péče o pacienty s touto diagnózou jsou zapojena i ta zařízení, která tuto péči dosud neposkytovala. Operační výkony jsou v postižených zařízeních omezeny pouze na výkony, jejichž odložení by bylo spojeno s rizikem bezprostředního zhoršení zdravotního stavu. I po převedení poskytování péče do výše uvedeného režimu bude zajištěno poskytování péče těm pacientům, jejichž stav bude vyžadovat neodkladné ošetření.


covid (Obrázek se otevře do nového okna)
K článku zatím nejsou žádné komentáře.
Přidat komentářZobrazit sloupec 

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby

Hypotéky, Stavební spoření

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzdy, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, nafta

Podnikání

Obchodní rejstřík

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Ochranné známky

Finanční katalog

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto, Spolehlivost Aut

Monitoring ekonomiky

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat     Mobil verze

Používání cookies

Copyright © 2000 - 2021

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.