Středočeský (kr-stredocesky.cz)
Z regionů  |  04.03.2021 00:00:00

Od neděle 7. března budou do systému Pražské integrované dopravy zahrnuty oblasti Královéměstecka a Skalska

nový autobus

Při integraci bude zavedeno 6 nových autobusových linek Pražské integrované dopravy (PID), na 4 linkách PID a 3 linkách SID bude upraven jejich provoz. V nejvyšší možné míře je snahou na nových linkách zavést proklady linek mezi sebou pro vytvoření atraktivního intervalu a vybrané linky v Poděbradech a Dobšicích navázat na vlakové spoje. Provoz bude koordinován dispečinkem PID. Na linkách bude platit pásmový a časový tarif PID s možností využití přestupních jízdenek i časových kuponů, a to v papírové i elektronické podobě, včetně možnosti nákupu jednorázového jízdného platební kartou u řidiče nebo pomocí mobilní aplikace PID Lítačka. Díky Tarifu PID ušetří cestující zejména při pravidelném dojíždění.

„Integrace Královéměstecka a Skalska je první integrací veřejné dopravy v letošním roce a pro občany těchto oblastí bude znamenat komfortnější dopravu – ať už v podobě zavedení nových linek, jejich lepší návaznosti, tak například výhodnějšího jízdného. Pro snadnější dostupnost předplatných kupónů již funguje možnost si zařídit kartu PID Lítačka v osobní pokladně Českých drah na nádraží v Nymburku. Velkým přínosem pro cestující je pak garance přestupních vazeb díky dohledu dispečinku PID či zlepšení informovanosti cestujících při změnách či mimořádnostech v dopravě,“ uvedl radní pro veřejnou dopravu Středočeského kraje Petr Borecký.

„S integrací veřejné dopravy v těchto oblastech bude cestování pro občany mnohem výhodnější. Nově budou mimo jiné zavedeny dvě páteřní linky 540 a 598. První z nich zajistí pro některé obce nově přímé spojení s Nymburkem. Linka 598 pak bude vedena v trase PoděbradyMěstec Králové, u které dojde k mírnému posílení provozu a zavedení návazností v Poděbradech na vlaky do Prahy,“ dodal ředitel IDSK Tomáš Duroň.

Zlepšení na stávajících a nově integrovaných regionálních linkách v oblasti Královéměstecka a Poděbradska

Při integraci bude zrušeno celkem 12 linek v systému Středočeské integrované dopravy (SID), zavedeno 6 nových autobusových linek Pražské integrované dopravy (PID), na 4 linkách PID a 3 linkách SID bude upraven jejich provoz.

Na Poděbradsku a Královéměstecku bude zavedeno 6 nových autobusových linek PID (539-542, 598 a 599) a u jedné linky PID dojde k úpravě (463).

Zavedeny budou dvě páteřní linky 540 a 598.

Linka 540 je provázaná s novou autobusovou linkou 541, která díky garantovanému přestupu v Netřebicích nabídne pro Městec Králové, Senice, Úmyslovice, Činěves a Dymokury spojení jak do Poděbrad, tak do Nymburka ve špičkách každou hodinu. Zároveň bude zachováno školní spojení pro Rožďalovice, Dymokury a Dlouhopolsko. Díky lince 541 budou moci cestující z vybraných obcí vyjma školních spojů využít i nových spojení (např. v sedle).

Severní část Královéměstecka obslouží prodloužená linka 463 z Rožďalovic, odkud bude pokračovat po trase dnešní linky H21 do Městce Králové. Vybrané spoje budou vedeny v celé části trasy, tj. až do Mladé Boleslavi. Zároveň dojde k posílení v sedle.

Přímé spojení pro obce Záhornice, Dymokury, Činěves, Podmoky, Vrbice, Okřínek a Senice (vybrané spoje) zajistí linka 542. Pro obyvatele Činěvsi, Velenic bude ve vybraných spojích zajištěn přestup na linku 599 v obci Podmoky z/do Městce Králové.

Linka 539 zajistí spojení Poděbrad s Křečkovem.

Pro spojení s Kolínem lze využít nové linky 599, u které dojde k zajištění návazností na vlaky linky S15. Ve špičkách nabídne dvouhodinový interval. O víkendu budou prozatím zavedeny tři páry spojů.

Úprava linkového vedení na Nymbursku

Na současných linkách 673 a 674 dojde k úpravě linkového vedení tak, aby více reflektovalo reálnou poptávku. Linka 673 bude nově vedena v trase Nymburk – Sovenice, dále do Křince pojedou pouze vybrané spoje.

U linky 674 dojde ke změně trasy, do Netřebic pojedou pouze vybrané školní spoje (ve směru Křinec), nově také linka obslouží obec Křečkov.

Na území města Nymburk bude linka 433 zkrácena k vlakovému nádraží. V úseku Nymburk, Hlavní nádraží – Nymburk, Lokomotivní depo bude nahrazena linkou 540. Ve směru Nymburk, Lokomotivní depo budou i nadále vedeny linky PID 673 a 674, které nabídnou celodenně souhrnný interval 60 min.

Nově integrované regionální linky v oblasti Skalska

V oblasti Skalska budou zrušeny dvě stávající linky 250 019 a 260 630. Ty budou nahrazeny novými linkami PID 728 a 729, které budou až na výjimky vedeny v trasách dosavadních linek.

Změnou pro linku 728 bude obsluha zastávek Stránka,Tajná a Stránka,Ostrý,rozcestí a také obsluha zastávky Kluky všemi spoji. U linky 729 budou všechny spoje obsluhovat zastávku Krnsko,Řehnice, zároveň vybrané spoje budou prodlouženy až do Skalska.

V rámci integrace dojde i ke změně časových polohy spojů. U linky 728 bude zachován svoz na ranní a odpolední směnu ve ŠKODA AUTO v Mladé Boleslavi a odvoz z ranní směny. Také zůstane zachován odpolední pár školních spojů z Mladé Boleslavi do Skalska. Ostatní spoje projdou mírnou úpravou v časových polohách, aby byly více proloženy s vlakovým spojením MšenoMladá Boleslav (linka S33) a také s linkou 729. U linky 729 se nově zavedou svozy na všechny směny ve ŠKODA AUTO a také odvozy ze všech směn. Dojde také k přidání 1 páru spojů. V ostatních časech budou spoje upraveny za účelem prokladu spojů s linkou 728.

Obě linky budou ze zast. Mladá Boleslav,aut.st. odjíždět ze stanoviště 28.

Ostatní spoje a linky v oblasti se nemění, jejich změna proběhne v rámci integrace Mladoboleslavska cca v polovině roku 2021.

Dopravcem nově integrovaných linek PID 728 a 729 bude ČSAD Střední Čechy a.s.

Filip Drápal Oldřich Buchetka

mluvčí ROPID mluvčí Integrované dopravy Středočeského kraje

tel.: 602 379 792 tel.: 725 940 097


nový autobus (Obrázek se otevře do nového okna)
K článku zatím nejsou žádné komentáře.
Přidat komentář

Poslední zprávy z rubriky Z regionů:

Út   0:00  Pardubice: Moravany připravují další lokalitu pro bydlení, zájem je velký pardubickykraj.cz (Pardubický kraj)
Út   0:00  Pardubický zámek v poločase vzkříšení pardubickykraj.cz (Pardubický kraj)
Út   0:00  Očkovací kamion přesídlil do Chrudimské nemocnice pardubickykraj.cz (Pardubický kraj)


Zobrazit sloupec 

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby

Hypotéky, Stavební spoření

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzdy, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, nafta

Podnikání

Obchodní rejstřík

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Ochranné známky

Finanční katalog

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto, Spolehlivost Aut

Monitoring ekonomiky

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat     Mobil verze

Používání cookies

Copyright © 2000 - 2021

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.