Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR - 8. a 9. října 2021 - volby v Belgii
Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR - 8. a 9. října 2021
29.01.2021 / 13:35 | Aktualizováno: 03.02.2021 / 13:56
Dne 28.prosince 2020 prezident republiky svým rozhodnutím, publikovaným ve Sbírce zákonů pod č. 611/2020 Sb., vyhlásil podle článku 63 odst. 1 písm. f) ústavního zákona č. 1/1993 Sb., Ústava České republiky, a podle § 1 odst. 3 zákona č. 247/ 1995 Sb., o volbách do Parlamentu České republiky o změně a doplnění některých dalších zákonů, ve znění zákona č. 204/2000 Sb., volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu a stanovil dny jejich konání na pátek 8. října a sobotu 9. října 2021.
Státní volební komise na svém 176. jednání dne 7. ledna 2021 určila losem podle § 8 odst. 2 písm. i) zákona č. 247/1995 Sb., o volbách do Parlamentu České republiky a o změně a doplnění některých dalších zákonů, ve znění pozdějších předpisů, Ústecký kraj krajem, kterému budou podřazeny všechny zvláštní volební okrsky v zahraničí pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky konané ve dnech 8. a 9. října 2021.
Podle ustanovení §3 odst.2 zákona č. 247/1995 Sb., o volbách do Parlamentu České republiky budou volby probíhat mimo území České republiky ve zvláštních stálých volebních okrscích, tedy na profesionálních zastupitelských úřadech ČR v zahraničí.
Konzulární oddělení zastupitelského úřadu ČR v Bruselu vede zvláštní seznam voličů (dále jen „ZSV“), do něhož mohou být zapsáni občané ČR, kteří mají bydliště na území Belgie.
Hodláte-li se účastnit voleb na našem velvyslanectví, máte dvě možnosti jak postupovat:
- Při dlouhodobém pobytu v Belgii je možno požádat o zápis do ZSV vedeného na velvyslanectví. ZSV je stálé povahy a nevytváří se pro další volby znovu. Změny se provádějí průběžně, a to vždy jen na základě písemné žádosti voliče. Při ukončení pobytu v zahraničí je potřebné požádat o vyškrtnutí ze ZSV.
- V případě krátkodobého pobytu v zahraničí je vhodnější volit na voličský průkaz. Voličský průkaz má jednorázový charakter a vydá Vám ho obecní úřad v místě Vašeho trvalého pobytu v ČR, v jehož stálém seznamu voličů jste zapsán/a.
Dle zákona jsou všechny úkony prováděné za účelem využití volebního práva od správních poplatků osvobozeny.
Současně uvádíme, že dnem vyhlášení voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky začala plynout i lhůta pro podání žádosti o vydání voličského průkazu, a to jednak v listinné podobě s úředně ověřeným podpisem voliče či v elektronické podobě zaslané prostřednictvím datové schránky, nebo osobně.
Ministerstvo vnitra - informace k volbám
Přehled termínů a lhůt pro volby do Poslanecké sněmovny 2021 (pdf, 56 kB)
Poslední zprávy z rubriky Volby:
Přečtěte si také:
Příbuzné stránky
- Parlamentní volby 2021 - volby do poslanecké sněmovny v roce 2021
- PHILIP MORRIS ČR A - Akcie PHILIP MORRIS ČR A aktuálně, kurzy Burza - akcie online
- Cestování mezi Německem a Českem - Vstup do ČR, tranzit a návrat z ČR do Německa
- Akcie PHILIP MORRIS ČR A, PHILIP MORRIS ČR - TABÁK, aktuální vývoj cen obchodů Burza, akcie-cz online
- Krizové opatření v ČR prodlouženo do 14. února 2021: cesty do ČR jen v nezbytně nutných případech
- Saská pravidla pro příjezd z ČR - Osoby přijíždějící z ČR mají od 31.12.2020 povinnost desetidenní karantény
- Návrh zákona implementující předpisy Evropské unie v souvislosti s dokončením projektu unie kapitálových trhů předložen Poslanecké sněmovně
- V českém parlamentu se odehrála nedůstojná pranice
- Akcie opatrné kvůli volbám, ropa nervózní z neshody OPEC+
- Evropský parlament požaduje právo zaměstnanců na odpojení
- US Sněmovna schválila impeachement prezidenta Donalda Trumpa. PRO bylo i 10 Republikánů
- Informace o volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR dne 8. a 9. října
Benzín a nafta 02.03.2021
Natural 95 29.36 Kč![]() ![]() | Nafta 28.05 Kč![]() ![]() |
Prezentace
01.03.2021 Kterak agáve k šipkám a tequile přišla
26.02.2021 Jaké jsou typy stahovacích schodů na půdu?
25.02.2021 3 tipy, jak vybrat do vaší ložnice to nejlepší...
Okénko investora
Miroslav Novák, AKCENTA CZ
Martin Krištoff, CFD World
Hodnotu farmaceutických společností ovlivní vyřešení produkčních problémů
Štěpán Křeček, BHS
Naše ekonomika utrpěla obří šok. Lze ho srovnat s malou válkou
Jonáš Mlýnek, LYNX
IPO Coinbase: Ovládne kryptoměnový gigant také akciový trh? (2.3.2021)
Jakub Petruška, Zlaťáky.cz
Olívia Lacenová, TopForex
Štěpán Hájek, PurpleTrading
3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (26.2.2020)
Tony Christoforou, Goldenburg Group
Do bezpečného přístavu eura vplouvá loď se zlatým „B“ na vlajce
Lukáš Baloga, ProfitLevel
Petr Golka, Ronda Invest
Nájmy porostou. Vydělávat na nemovitostech ale můžete, i když žádnou nevlastníte.
Tiskové zprávy
MONETA získala akreditaci k bankovní identitě,...
Polovina seniorů cestuje za nákupem, aby ušetřila.
Komentář ČBA k vývoji nevýkonných úvěrů dle...
ČEZ se jako jeden z prvních podniků zapojil do...