cryptokingdom.tech (Crypto Kingdom)
Kryptoměny  |  14.01.2021 18:05:23

Smart kontrakty a DeFi na Bitcoinu?

Tým vývojářů Stacks dnes slaví spuštění nového souboru nástrojů, který umožní vývojářům na Bitcoinu využívat smart kontrakty a další. To výrazně zvýší jeho utilitu a svět kryptoměn začíná spekulovat nad prvními DeFi aplikacemi na Bitcoinu.

Stacks přinesla známá společnost Blockstack, jejímž cílem je přinést Bitcoinu možnost využívání smart kontraktů. To se jim také povedlo, kdy finálně spustili Stacks 2.0 na mainnetu. Jedná se o layer-one blockchain, který ale umožňuje jednoduché propojení s Bitcoinem skrz nativní spojení. Pro programovací jazyk smart kontraktů pak zvolili Clarity, za kterým mimo Stacks stojí i Hiro PBC a Algorand. Jazyk i jeho originální implementace jsou navíc plně open-source.

Celodenní konference

Blockstack ku příležitosti spuštění zajistili také vlastní celodenní konferenci, na kterou pozvali spoustu velice zajímavých hostů z řad svých partnerů. Poslechnout si tak můžeš zástupce společností jako Foundry, OKCoin, Staked, Blockchain.com, Blockfolio, Floating Point Group, Blockdaemon a dalších.

Proč je to důležité?

Jednoduše to přináší Bitcoinu další utilitu, kdy vývojáři mohou nově víceméně přímo na blockchainu Bitcoinu využívat smart kontrakty. Pokud bude obliba řešení od Stacks vysoká, Bitcoin tak může dohnat konkurenční výhody kryptoměn jako Ethereum, které smart kontrakty umožňují. To by mohlo ještě posílit již značně dominantní pozici Bitcoinu mezi kryptoměnami.

CryptoKingdom.cz

Jsme mostem mezi starým a novým světem. Provedeme tě světem kryptoměn a ukážeme ti cestu k největší příležitosti 21. století.

Crypto Kingdom je největší kryptoměnová komunita na CZ/SK scéně. Pomohli jsme již několika tisícům začátečníků se v kryptoměnách zorientovat.

Připoj se k nám a my tě provedeme: https://start.cryptokingdom.tech


Více zpráv k tématu Bitcoin & Kryptoměny

Bitcoin onlineLitecoin online
Hodnocení článku: 10 | 8 | 6 | 4 | 2 | 0

Smart kontrakty a DeFi na Bitcoinu? (1)

Diskuze a názory uživatelů na téma: Smart kontrakty a DeFi na Bitcoinu?
15.01. 11:47  Dolování bitcoinu (Miner_CZ)

Poslední zprávy z rubriky Kryptoměny:

Pá 18:21  Bitcoin zvýší PayPalu příjem o miliardu dolarů cryptokingdom.tech (Crypto Kingdom)
Čt 13:19  Čínská města pokračují v propagaci digitálního jüanu cryptokingdom.tech (Crypto Kingdom)

Přečtěte si také:

07.09.2020Úvod do DeFi Daniel Krupka (CryptoMood)
01.08.2020V DeFi je uzamčeno již přes 4 000 000 000 USD cryptokingdom.tech (Crypto Kingdom)

Zobrazit sloupec 
Menu Kurzy.cz logo
EUR   BTC   Zlato   ČEZ
USD   DJI   Ropa   Erste