Zrušení twitterového účtu Trumpa se trhům moc nelíbí
Akciové trhy během pondělí oslabovaly po několika dnech růstu. Částečně se patrně jednalo o výběry zisků, částečně se projevila negativní reakce na zrušení účtu prezidenta Trumpa od Twitteru. Akcie firmy klesaly přes 6%, oslaboval i Facebook přes 3%. Kroky těchto komunikačních sítí v posledních dnech opět více rozžhavují debaty o jejich vlivu na politiku a veřejné záležitosti, což může přilít olej do ohně pro zastánce větší regulace těchto firem – jež už se ozývají jak v USA, tak v EU. Do hledáčku se dostávají i Google či Amazon, jež například zakročil proti sociální síti Parler, jež je populární mezi příznivci prezidenta Trumpa a zrušil jí poskytování svých serverových služeb. Parler včera podal na Amazon již žalobu z údajně politicky motivovaného kroku, který zvýhodňuje konkurenta Twitter.
Nejvíce tak v USA včera oslaboval technologický Nasdaq (přes 1,2%), kde mají zmíněné technologické firmy největší váhu.
Pokračující růst výnosů amerických státních dluhopisů k 1,15% a globální růst případů koronaviru, nyní opět i v Číně, podpořily dolar, jež vůči euru posílil k hranici 1,2150 z 1,23 z minulého týdne.
Dnes bude z ekononomických dat zveřejněn počet nových pracovních nabídek v USA, čeká se mírný meziměsíční pokles na 6,42 mil.
Akciové futures dnes zatím obchodují mírným růstem.
Česká spořitelna je bankou s nejdelší tradicí na českém trhu.
Téměř 200 let tvoří jeden ze základních pilířů českého bankovního systému. V
současnosti poskytuje služby pro přibližně 4,7 milionu klientů. Od roku 2000 je
součástí nadnárodní finanční skupiny Erste Group Bank.
Více informací na: www.csas.cz
Zrušení twitterového účtu Trumpa se trhům moc nelíbí
Na dané téma nejsou žádné názory.
Poslední zprávy z rubriky Akcie ve světě:
Přečtěte si také:
Příbuzné stránky
- Ranní zpráva z akciového trhu: Projev amerického prezidenta Trumpa trhy nepřesvědčil
- Ranní komentář: Trump dodržuje "Twitterový klid" a trhy se radují
- Upozornění na dopady zaslání plateb na bankovní účty zrušených finančních úřadů po 1. 1. 2015 (aktualizováno) - 2014
- Růst akciových trhů zarazila tisková konference prezidenta Trumpa (Komentář)
- Trhy dál vstřebávají Trumpa. Nárůst rizik zvyšuje poptávku po americkém dluhu
- Hlavní trhy přešly volby i Trumpa. Italská aktiva však tíží možná pokuta
- Twitter má problém? Expert se jednoduše naboural do účtu US prezidenta Trumpa. Uhodl totiž jeho chabé heslo
- Zrušení registrace uživatele z moci úřední, § 110p - Zákon o DPH č. 235/2004 Sb., porovnání znění k 1.1.2019
- Zrušení registrace plátce z moci úřední, § 106 - Zákon o DPH č. 235/2004 Sb., porovnání znění k 1.1.2019
- Zrušení registrace plátce z moci úřední, § 106 - Zákon o DPH č. 235/2004 Sb.
- Zrušení registrace plátce z moci úřední, § 106 - Zákon o DPH č. 235/2004 Sb., porovnání znění k 1.4.2006
- Zrušení registrace uživatele z moci úřední, § 110p - Zákon o DPH č. 235/2004 Sb., porovnání znění k 1.3.2017
Benzín a nafta 14.01.2021
Natural 95 27.91 Kč![]() ![]() | Nafta 27.22 Kč![]() ![]() |
Prezentace
15.01.2021 Ekonomické scénáře se i navzdory probíhajícímu...
21.12.2020 Vysoké zálohy na elektřinu? Snižte je
Okénko investora
Štěpán Křeček, BHS
Štěpán Hájek, PurpleTrading
Jonáš Mlýnek, LYNX
Petr Golka, Ronda Invest
Jaké trendy lze očekávat na realitním trhu v roce 2021 a jak na nich vydělat?
Lukáš Baloga, ProfitLevel
Tony Christoforou, Goldenburg Group
TOP 5 knih o moderním tradingu Pro obchodníky, kteří nejprve myslí a pak zadávají příkazy
Miroslav Novák, AKCENTA CZ
Olívia Lacenová, TopForex
Akcie farmaceutických firem těží z informací o nebývalé logistické operaci
Martin Krištoff, CFD World
ECB zmírňuje zákaz dividend kvůli COVID-19, zlepšují se vyhlídky
Martin Pohl, GENERALI
Jakub Petruška, Zlaťáky.cz
Globální dluh na konci roku bude dosahovat rekordní výše - 277 bilionů USD
Tiskové zprávy
Crestyl vydává dluhopisy za 2,2 miliardy na...
Piráti: Chránit citlivá osobní data ve...
Sodexo pro volný čas: Loňské benefity platí i...
Praha 5: Rozhodnutí o realizaci druhé plavební...