Cyrrus (Cyrrus)
Investice  |  11.01.2021 11:49:59, aktualizováno 16.01.2021 09:01:31

Zisky firem z indexu S&P 500 by se měly ve 4Q20 snížit o 8,8 % m/m


SHRNUTÍ  

 


  • Indexy v uplynulém týdnu posilovaly, Stoxx Europe 600 předvedl nejlepší zhodnocení od listopadu
  • Vítězství Demokratů v senátních volbách podpoří reflační prostředí
  • V USA došlo v prosinci k úbytku pracovních míst
  • Ceny v eurozóně zůstaly v deflačním pásmu, maloobchodní tržby zaostaly za očekáváním
  • Vakcinace stále probíhá poměrně pomalu
  • Zisk firem z indexu S&P 500 by se měl ve 4Q20 meziročně snížit o 8,8 %
  • Banky tradičně zahájí výsledkovou sezónu v USA – optimistický výhled
  • V EMU nás ve středu čeká průmyslová produkce, v USA ve středu inflace a v pátek maloobchodní tržby

 

Výhled

Americké futures v červeném teritoriu, výkonnost asijských indexů smíšená

Vakcína a covid

Tempo očkování stále zaostává za původními plány. V USA je aktuálně naočkovaných asi 6 milionů osob, v Číně 4,5m, v Británii 1,3m a v Německu 417 000. Autority slibují rychlý progres. Mezi populací přetrvává značná neochota nechat se očkovat. Podle některých odhadů se vakcinaci brání až 30 % amerických zdravotníků. Rychlá a plošná vakcinace je potřebná pro zrušení opatření společenského distancování a brzkému návratu k normálu.

 

Výsledková sezona

Tento týden můžeme považovat za začátek výsledkové sezóny za 4Q. Očekává se, že se zisky během posledního čtvrtletí loňského roku meziročně snížily o 8,8 %. Za celý rok se predikuje meziroční snížení profitů o 13 %. Výnosy společností z indexu S&P 500 v minulém roce pravděpodobně poklesly o 1,6%. Letošek se ponese ve znamení citelného zotavení. Zisky firem z hlavního amerického akciové indexu by měly stoupnout o 16,5 %, zatímco tržby by se měly zvýšit zhruba o 4 %.

Vývoj P/E za posledních pět let, aktuální propad způsobený očekávaným nárůstem ziskuroce 2021 (aktuální cena / očekávaný zisk za aktuální rok) 

 

Americké banky - výsledky

Velké americké banky tradičně zahájí reportovací sezónu. Očekává se, že se jejich zisky sníží zhruba o 10 %. Hlavním faktorem bude zejména pokles čistých úrokových výnosů. Meziročně by se však výrazně měly zlepšit výnosy z obchodování a poplatky z investičního bankovnictví. Americké finanční domy by mohly již v závěrečném kvartálu přistoupit k mírnému rozvolňování rezerv. Nicméně, předpokládá se, že značnou část rezerv rozpustí banky v roce 2021. Proto lze letos očekávat výrazný nárůst jejich zisku a rentability vlastního kapitálu. Zároveň na akcie peněžních ústavů pozitivně dolehnou obnovené buybacky.

 

Makrodata

Ve středu vyjde v eurozóně průmyslová produkce za listopad. Očekává se, že se industriální výstup meziročně snížil o 3,3 %. V USA ve středu zveřejní inflaci, ta by měla vzrůst na 1,3 %. V pátek budou v USA publikovány maloobchodní tržby za prosinec. Na meziměsíční bázi se očekává jejich stagnace.

 

Společnost CYRRUS, a.s., je licencovaným obchodníkem s cennými papíry a jednou z největších investičních společností v České republice. Mimo investičních služeb na míru každému investorovi nabízí CYRRUS i korporátní služby jako firemní poradenství, management emise dluhopisů vaší firmy, služby depozitáře fondů kvalifikovaných investorů nebo realizaci měnových konverzí a zahraničních plateb za výhodných podmínek.
V roce 2020 společnost oslavila výročí 25 let svého působení na kapitálových trzích.

Více informaci na: www.cyrrus.cz

Hodnocení článku: 10 | 8 | 6 | 4 | 2 | 0

Zisky firem z indexu S&P 500 by se měly ve 4Q20 snížit o 8,8 % m/m

Diskuze a názory uživatelů na téma: Zisky firem z indexu S&P 500 by se měly ve 4Q20 snížit o 8,8 % m/m

Na dané téma nejsou žádné názory.
Zobrazit sloupec 
Menu Kurzy.cz logo
EUR   BTC   Zlato   ČEZ
USD   DJI   Ropa   Erste