Cestování mezi ČR, Německem, Rakouskem


mzv.cz (MZv ČR)
Cestování  |  28.12.2020 15:48:00

Brazílie: Aktuální zpravodajství ke koronaviru COVID-19 a informace pro cestovatele - Od 30. 12. 2020 povinnost předložit negativní laboratorní test

Brazílie: Aktuální zpravodajství ke koronaviru COVID-19 a informace pro cestovatele

21.12.2020 / 12:45 | Aktualizováno: 28.12.2020 / 15:48

Pozor!!! Epidemie COVID-19 je na území Brazílie dle všech dostupných informací stále ve fázi nárůstu počtu nakažených i zemřelých.Přístup ke kvalitní zdravotní péči může být obtížný, neboť většina zdravotnických zařízení je na hranicích své kapacity.

V souvislosti s ukončením platnosti opatření omezujícího možnost vycestování z území ČR MZV i nadále doporučuje cestovat do zahraničí jen v naléhavých a nezbytných případech, a to zejména z důvodu rozsáhlých restriktivních opatření a omezení, která jsou v současné době aplikovávána většinou zemí, a dále s ohledem na výrazné komplikace v dopravě.

Před případnou cestou do zahraničí MZV doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily. Současně MZV důrazně doporučuje před každou cestou do zahraničí registraci v systému DROZD.

1. PODMÍNKY PRO VYCESTOVÁNÍ Z ČESKÉ REPUBLIKY:

Aktualizované informace o podmínkách vycestování z ČR lze nalézt na webových stránkách Ministerstva zahraniční věcí a Ministerstva vnitra.

2. VSTUP NA ÚZEMÍ BRAZÍLIE A TRANZIT:

Na základě vládního usnesení č. 630 ze dne 17. 12. 2020 mohou vstoupit na území Brazílie rovněž krátkodobí cestovatelé bez ohledu na účel pobytu, pokud využijí leteckou přepravu. Pozemní hraniční přechody zůstávají až na výjimky (vstup z Paraguaye je umožněn i cestou pozemní) uzavřeny.

Od 30. 12. 2020 mají všichni cestující do Brazílie povinnost předložit negativní laboratorní test RT-PCR na přítomnost infekce SARS-CoV-2. Test nesmí být starší 72 hodin. Test bude kontrolován již při nástupu k přepravě leteckou společností a bez jeho předložení nebudou cestující připuštěni k přepravě, případně jim na hranici nebude umožněn vstup do země. Děti mladší 12 let v doprovodu rodičů, kteří mají negativní test, nemusí samy test absolvovat a předkládat. Pokud však děti mezi 2 a 12 lety letí bez doprovodu, test předložit musí. Výsledek testu musí být v angličtině, portugalštině či španělštině.

Zároveň budou muset cestující předložit vyplněný formulář „Prohlášení o zdraví cestujícího“, jehož obsahem bude přijetí hygienických opatření, které bude muset cestující zachovávat po dobu svého pobytu na území Brazílie. Formulář je k dispozici pro vyplnění online na stránkách Národní agentury pro zdravotní dohled a cestující dostane na svůj registrovaný email potvrzení o tom, že jej vyplnil.

Důrazně doporučujeme případným zájemcům o cestu do Brazílie ještě před cestou včas kontaktovat Velvyslanectví BFR v Praze za účelem potvrzení aktuálních podmínek vstupu!

3. DOPRAVA:

Je nutné počítat s tím, že fungování veřejné dopravy je částečně omezeno. Zejména se to týká vnitrostátních letů, kde je udržována pouze tzv. minimální služba spojení hlavních měst jednotlivých brazilských států a autobusové dopravy mezi brazilskými městy/státy. Opatření se mohou bez varování změnit v souvislosti se změnou epidemiologické situace.

Ohledně letecké dopravy je nutné počítat s tím, že řada pravidelných linek je zrušena. Stávající lety podléhají častým a náhlým změnám či rušení bez předchozího upozornění.

Upozorňujeme všechny cestovatele, že Nizozemí zavedlo s účinností od 29. 12. 2020 povinnost prokázat se negativním PCR testem při příletu z rizikových zemí (včetně Brazílie). Opatření se vztahuje i na leteckou přepravu (včetně tranzitu) a platí pro všechny cestující včetně občanů EU (tedy i ČR).

4. OPATŘENÍ:

Karanténní a hygienická opatření aplikovaná na osoby, které vstoupí na území Brazílie:

Všem osobám, které se vrátí ze zahraničí, brazilské ministerstvo zdravotnictví doporučuje sedmidenní karanténu, která však není povinná (kromě cestujících z Velké Británie a Severního Irska) a není nijak kontrolována. Některé kategorie cestovatelů jsou povinny před cestou do Brazílie předložit letecké společnosti negativní lékařské osvědčení na Covid-19.

Při vyplňování "Prohlášení o zdraví cestujícího" se cestovatel zavazuje dodržovat opatření stanovená brazilskými organy, včetně nošení ochranných pomůcek (masek) na veřejnosti. Jejich seznam se zobrazí v průběhu vyplňování formuláře. GK Sao Paulo tedy doporučuje cestovatelům používání roušky po celou dobu pobytu na veřejnosti (mimo domov), stejně jako zachovávat ostatní předepsaná opatření.

5. ODKAZY NA MÍSTNÍ INSTITUCE:

Relevantní odkazy na weby brazilských institucí:

Webová stránka ministerstva zdravotnictví

Ministerstvo spravedlnosti a veřejné bezpečnosti

Brazilské velvyslanectví v Praze

 

 

 Více zpráv k tématu Koronavirus COVID-19

Út   6:15  Francouzské víno, koronavirus a restrikce (video) Liberec.cz (Liberec)
Hodnocení článku: 10 | 8 | 6 | 4 | 2 | 0

Brazílie: Aktuální zpravodajství ke koronaviru COVID-19 a informace pro cestovatele - Od 30. 12. 2020 povinnost předložit negativní laboratorní test

Diskuze a názory uživatelů na téma: Brazílie: Aktuální zpravodajství ke koronaviru COVID-19 a informace pro cestovatele - Od 30. 12. 2020 povinnost předložit negativní laboratorní test

Na dané téma nejsou žádné názory.


Zobrazit sloupec 

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby

Hypotéky, Stavební spoření

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzdy, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, nafta

Podnikání

Obchodní rejstřík

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Ochranné známky

Finanční katalog

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto, Spolehlivost Aut

Monitoring ekonomiky

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat     Mobil verze

Používání cookies

Copyright © 2000 - 2021

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.