mzv.cz (MZv ČR)
Ze světa  |  18.12.2020 08:11:00

Aktuální opatření v souvislosti s pandemií COVID 19 na území Mongolska

Aktuální opatření v souvislosti s pandemií COVID 19

16.11.2020 / 11:20 | Aktualizováno: 18.12.2020 / 08:11

Aktuální informace o podmínkách vstupu na území Mongolska

VYCESTOVÁNÍ Z ČESKÉ REPUBLIKY

Vycestovat z České republiky do Mongolska lze pouze mimořádnými repatriačními/evakuačními lety po předchozím schválení seznamu cestujících vládními orgány MNG.

Zájemcům o cestu doporučujeme sledovat jak průběžně aktualizované informace na této webové stránce, tak informace na webové stránce Ministerstva zahraničních věcí ČR.

 

VSTUP NA ÚZEMÍ A TRANZIT

Jedinou možností vstupu na území Mongolska zůstává využití mimořádných repatriačních/evakuačních letů, jejichž harmonogram zveřejňujeme samostatně na našich webových stránkách viz https://www.mzv.cz/ulaanbaatar/cz/o_velvyslanectvi/vseobecna_informace/harmonogram_mimoradnych_letu_z_mongolska.html

Vláda na doporučení Státní komise pro mimořádné události nadále řadí Mongolsko mezi státy s vysokým rizikem nákazy. Mongolsko zároveň patří dle Světové zdravotnické organizace (WHO) z důvodu vysoce omezených zdravotnických a karanténních kapacit mezi nejrizikovější státy světa.

Po zrušení Stavu maximální připravenosti a s tím sovisejícího striktního lockdownu dne 14.12.2020 je v zemi vyhlášen nižší stupeň - Stav zvýšené připravenosti, který se však může v závislosti na trvale oscilující pandemické situaci ve světě a v asijském regionu opětovně změnit.

 

DOPRAVA

Pravidelné letecké komerční spoje jsou přerušeny od února 2020. Mezinárodní osobní, silniční a železniční přeprava je rovněž přerušena s výjimkami mezinárodní vlakové a kamionové přepravy zboží. V případě mongolsko-ruské hranice jsou nově uzavřeny všechny přechody od 15.11. 2020 do 15.1. 2021 s výjimkou jednoho, který je vyhrazen v určených dnech výhradně pro dovoz ropy a jejich derivátů do západní části Mongolska.

Zrušena zůstává i vnitrostátní letecká a osobní železniční doprava.

 

OPATŘENÍ

Ulánbátar zůstává i po snížení Stavu maximální připravenosti na Stav zvýšené připravenosti fakticky uzavřen, do města smí občané přijet pouze v mimořádných případech s negativním testem na COVID-19. Negativní test na COVID-19 je třeba předložit i při cestě z metropole do provincie.

Po příjezdu do Mongolska je povinnost absolvovat dvoutýdenní institucionální karanténu ve státem určených objektech dozorovaných policií. Po jejím absolvování následuje jednotýdenní domácí karanténa pod elektronickým dohledem. Opuštění domácích prostor během karantény je přísně postihováno.

I po dilčím rozvolnění zůstávají otevřeny pouze obchody s potravinami, drogerií a lékárny. Nově jsou znovuotevřeny restaurace a kavárny s provozní dobou do 21.00. Veškerá kulturní, sportovní zařízení a všechny školy zůstávají zavřené.

Za účelem zefektivnění systému trasování nákazy přistupují mongolské orgány postupně k praxi snímání QR kódu při vstupu do veškerých veřejných prostor. Příslušná mobilní aplikace je však v současné době k dispozici pouze mongolským občanům. Cizí státní příslušníci tak zatím vyplňují při vstupu do těchto prostor požadované osobní údaje na samostatné formuláře.

Velvyslanectví České republiky zůstává v podmínkách stavu zvýšené připravenosti otevřeno.

Českým občanům, kteří dlouhodobě pobývají na území Mongolska či do Mongolska v budoucnu přicestují, doporučujeme striktně dodržovat základní hygienická a epidemiologická pravidla. Zároveň všechny české občany nabádáme k dodržování opatření stanovených mongolskou vládou.

V případě podezření na infekci se mohou čeští občané obrátit na Národní středisko pro infekční choroby, kontaktní telefonní číslo (+976) 80086829, případně se osobně hlásit v sídle tohoto střediska na adrese Bayanzurkh district, 13-Khoroolol, Nam Yan Ju Street, místnost č. 100.

Opatření pro osoby, které přicestovaly do Mongolska před zavedením stavu maximální připravenosti a v současnosti jsou v karanténě či v nemocničním zařízení:

Během dvoutýdenní institucionální karantény je osobám denně měřena tělesná teplota a každý týden prováděn na místě test na COVID-19. V případě potvrzené nákazy jsou pacienti bez ohledu na závažnost onemocnění hospitalizováni v Národním středisku pro infekční choroby nebo ve Vojenské nemocnici v Ulánbátaru, kde jsou rozděleni do tří skupin dle projevovaných symptomů, a to až do doby uzdravení, prokázaného opakovanými testy. Poté jsou povinni se podrobit dozorované karanténě v některém ze sanatorií či elektronickému dohledu v domácím prostředí.

 

ODKAZY NA MÍSTNÍ INSTITUCE

Ministerstvo zdravotnictví Mongolska: https://www.mohs.mn/home

Mobilní aplikace Ministerstva zdravotnictví Mongolska -Shuurkhai 119 (ke stažení na App Store nebo Google Play)

Ministerstvo zahraničních vztahů Mongolska – konzulární odbor: https://www.consul.mn/

Národní agentura pro nouzové řízení: https://nema.gov.mn/c/resolution

Národní středisko pro infekční choroby v Ulánbátaru: telefon (+976) 80086829

Zpravodajský server www.montsame.mn

Velvyslanectví Mongolska v Praze:

Na Marně 5, 160 00 Praha 6

tel: (+420) 224 311 198, 224 325 760

fax: (+420) 224 314 827

e-mail: prague@emongolia.eu

webová stránka: http://www.praha.mfa.gov.mn nebo http://www.praha.mfa.gov.mn/

Úřední hodiny konzulárního oddělení: pondělí - pátek 10,00 - 16,00


K článku zatím nejsou žádné komentáře.
Přidat komentář

Zprávy a články ke koronaviru a nemoci COVID-19
Zobrazit sloupec 

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby

Hypotéky, Stavební spoření

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzdy, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, nafta

Podnikání

Obchodní rejstřík

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Ochranné známky

Finanční katalog

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto, Spolehlivost Aut

Monitoring ekonomiky

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat     Mobil verze

Používání cookies

Copyright © 2000 - 2021

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.