cryptokingdom.tech (Crypto Kingdom)
Kryptoměny  |  04.12.2020 15:32:38

Komunita podle CTO Ripple může donutit společnost k spálení 48 miliard XRP


V posledních dnech se znovu otevřela otázka centralizovanosti XRP, kdy se k této problematice vyjádřil CTO Ripple, David Schwartz. Podle něj by komunita jednoduše mohla přinutit společnost, aby spálila až 48 miliard mincí XRP.

David Schwartz pracuje v Ripple na pozici Chief Technology Officer (CTO, ředitel pro technologie), a tak se jedná o rozhodně způsobilou osobu k takovýmto tvrzením. Podle něj by pak stačilo, aby se většina validátorů shodla na pálení těchto mincí a společnosti by nezbylo nic jiného, než tak udělat. Pravděpodobně by však nešlo o klasický coin burn, ale bylo by nutné mince např. odeslat na nějakou adresu, ke které by následně nikdo neměl přístup, protože do XRP nebyla možnost pálení zabudována.

Dozvěděli jsme se tak z vlákna na Twitteru, kde byla právě tato problematika řešena. David Schwartz v něm dokonce ledger XRP označil za velice demokratický. Potřebná by pak byla shoda alespoň 80 % validátorů. K té už pak i bez podpory Ripplem došlo např. v červnu letošního roku, kdy byl odhlasován tzv. Checks Amendment, který společnost nepodporovala.

Ripple v současnosti drží přibližně polovinu celkového množství XRP a již víckrát se stalo, že byla společnost komunitou obviňována z manipulace s cenou pomocí výprodeje těchto tokenů. Samotné výprodeje se pak prokazatelně děly, ale Ripple jasně odmítá veškerá obvinění z manipluace s cenou.

Určitě se pak nejedná o první diskuze nad touto problematikou, kdy to, že své mince může Ripple spálit, zmiňoval již před rokem zakladatel Stellaru, Jed McCaleb. Je však otázka, jestli se komunita opravdu rozhodne pro tak radikální krok, který by navíc s největší pravděpodobností Ripple nepodporoval.


CryptoKingdom.cz

Jsme mostem mezi starým a novým světem. Provedeme tě světem kryptoměn a ukážeme ti cestu k největší příležitosti 21. století.

Crypto Kingdom je největší kryptoměnová komunita na CZ/SK scéně. Pomohli jsme již několika tisícům začátečníků se v kryptoměnách zorientovat.

Připoj se k nám a my tě provedeme: https://start.cryptokingdom.tech

05.12. 08:57  Cena (Lot)
05.12. 07:52  Cena (P.)


Přečtěte si také:

28.01.2019Společnost Ripple prodala vlastní XRP za 535 milionů USD CryptoSvet.cz (CryptoSvet.cz)
26.01.2019Tržní kapitalizace XRP může být nadhodnocena o miliardy CryptoSvet.cz (CryptoSvet.cz)
24.09.2018Proč se altcoinu XRP firmy Ripple nyní tak daří kryptomonitor.cz (Kryptomonitor)
Zobrazit sloupec 
Kurzy.cz logo
EUR   BTC   Zlato   ČEZ
USD   DJI   Ropa   Erste