myTimi (myTimi)
Práce  |  22.10.2020 15:56:46, aktualizováno 16:05:04

Eskalator Capital pomáhá růst startupům a B2C firmám

Oproti klasickým venture fondům, přichází Escalator Capital do nových projektů jako angel investor, tedy v jejich počáteční fázi. Investice však bývá v porovnání s individuálními angel investory mnohem vyšší. Je to proto, že investuje každý ze tří investorů, ale také proto, že při výběru projektů nehledají diverzifikaci (tedy neinvestují cestou spray and pray), ale naopak se soustředí na úzkou skupinu „srdcových“ projektů. „V Eskalator Capital dlouhodobě investujeme zejména do správných lidí na správném místě. Pro správné vyvážení rizika a výnosu nás zajímají především projekty, které hledají investici v rozmezí 2–10 milionů ,“ vysvětluje Jan Skovajsa, jeden ze zakladatelů Eskalator Capital, CEO myTimi.

Boří bariery v růstu

„Víme, že idea, která žene zakladatele kupředu, může být ohrožena nástrahami jakou jsou marketing či chybějící finance. Každý projekt má své konkrétní oblasti, kde potřebuje pomoci od profesionálů s dlouhodobou praxí. Pokud investujeme do projektu, pak na něj nahlížíme s jeho zakladateli komplexně. Pro nás je důležitý růstový potenciál, už proto se zaměřujeme nejčastěji na B2C firmy a technologické startupy. K partnerům přistupujeme individuálně, firmy však nekontrolujeme. Kupujeme pouze menšinové podíly a pomáháme s nasměrováním, náborem kvalifikovaných lidí, financováním a růstem," popisuje postup práce Jan Skovajsa.

Zakladatelé se zkušenostmi

Za projektem Eskalator Capital stojí tři kamarádi. František Zeman, zakladatel a CEO firmy Algotech, který se investováním zabývá 10 let. Projekty vybírá podle zakladatelů a pomáhá jim v oblastech, jako jsou IT a obchod. Matěj Turek, spoluzakladatel evropské platební služby Trisbee, investující do projektů více jak 20 let a baví ho zejména finanční a strategická stránka podnikání. Posledním ze zakladatelů je Jan Skovajsa, CEO firmy myTimi, která pomáhá s podnikáním malým a středním firmám. Jan Skovajsa se zabývá investováním více jak 5 let. V poslední době se Eskalator Capital začíná rozrůstat o přátele a známé přátel.

Investice míří do startupů

Hlavní myšlenka této investiční společnosti se zrodila už před čtyřmi lety, kdy spolu s Eskalator Capital založili i první projekt myTimi (tým osobních asistentů, kteří vyřeší jakýkoli úkol, dnes se zaměřující především na oblast marketingu) a investovali do projektu Elite Bloggers, agentury zabývající se především influencer marketingem. Jejich další investice mířily do projektů jako jsou SinageOS, cloudová IoT služba, díky které lze i na dálku ovládat zobrazovací zařízení včetně profesionálních displejů či all-in-one nástroj Sinch, pro řízení projektů a pracovníků.

myTimi

Firma myTimi vznikla v roce 2017 a ve svých počátcích nabízela zejména služby virtuální asistence jedincům a firmám, kteří si zde mohli nechat zpracovat nejrůznější drobné úkoly jako vyřizování byrokracie na úřadech, rezervace v restauracích a hotelech, pořádání oslav a spoustu dalšího. Kromě těchto původních služeb začala firma myTimi v roce 2019 nabízet také marketingové služby, které nyní tvoří většinu jejích aktivit.

CEO a spolumajitelem firmy je Jan Skovajsa, který celý projekt založil na základě svých vlastních potřeb delegovat nejrůznější úkoly, pracovat efektivně a šetřit tak čas.

Více informaci na:  www.myTimi.cz

Hodnocení článku: 10 | 8 | 6 | 4 | 2 | 0

Eskalator Capital pomáhá růst startupům a B2C firmám

Diskuze a názory uživatelů na téma: Eskalator Capital pomáhá růst startupům a B2C firmám

Na dané téma nejsou žádné názory.


Zobrazit sloupec 
Kurzy měn | Akcie | Obchodní rejstřík | Zájezdy | Last minute | Meteobox | Bydlet | YAuto | Studium | M Mobil verze
Menu Kurzy.cz - Akcie cz, kurzy měn, forex, zlato.
TOP: Úřad práce Průměrná mzda Minimální mzda Platové tabulky Výpočet čisté mzdy Náhrada mzdy Kdy do důchodu? Výpočet výše důchodu