Saxo Bank (Saxo Bank)
Makroekonomika  |  26.08.2020 12:22:47

Saxo Bank oznámila výsledky za 1. pololetí 2020


 

• Provozní příjmy se více než zdvojnásobily.

• Skupina Saxo Bank dále rozšiřuje svůj dosah v nových klientských segmentech, získává rekordní počet nových klientů a obhospodařuje rekordní objem aktiv.
• Stupňuje svoje úsilí, zajišťuje klientům podporu a osvětu a umožňuje jim kvalifikované rozhodování na trvale nestabilních finančních trzích. 
 
Skupina Saxo Bank, specialista na obchodování a investice, vykázala za 1. pololetí letošního roku čistý zisk 529 milionů DKK, zatímco k červnu roku 2019 to byla čistá ztráta 139 milionů. K červnu 2020 činily její provozní příjmy 2,3 miliardy DKK, zatímco k červnu 2019 to bylo pouze 1,1 miliardy DKK, což představuje nárůst o 107 %. Takový výsledek je velmi uspokojivý.
 
V prvním pololetí roku 2020 přivítala skupina Saxo Bank rekordní počet nových klientů, který s sebou přinesl neustálý příliv aktiv. Přímá klientela se rozrostla o více než 80 000 nových aktivních zákazníků, takže jejich celkový počet dosáhl rekordních více než 620 000 klientů. Celkový objem jejích aktiv dosáhl k 30. červnu 2020 hodnoty 395 miliard DKK, přičemž o rok dříve, k 30. červnu 2019, to bylo pouhých 131 miliard DKK. 
 
První pololetí letošního roku přineslo skupině Saxo Bank celou řadu rekordů, například absolutně nejvyšší objem klientských aktiv, rekordní počet realizovaných obchodů, rekordní počet nových klientů, ale i rekordní tempo růstu obchodování s akciovými tituly.
 
Náklady na zaměstnance a administrativu za první polovinu roku 2020 činily v rámci skupiny 1,3 miliardy DKK, což představuje 24% nárůst oproti 1,1 miliardy DKK z prvního pololetí loňského roku. Náklady na zaměstnance vzrostly v důsledku akvizice společnosti BinckBank N.V. Skupina i nadále postupuje v souladu s vytyčeným strategickým plánem a investuje do technologií, další digitalizace a rozšiřitelnosti. Probíhající úspěšná integrace BinckBank je výsledkem značného úsilí a týmové práce celé skupiny a vede k úsporám z rozsahu, nižším nákladům a celkovému zjednodušení.

Stručný přehled klíčových finančních ukazatelů za 1. pololetí 2020 (H1 2019)
 
 Provozní příjmy: 2,3 miliard DKK (1,1 miliard DKK H1 2019
 EBITDA: 967 milionů DKK (57 milionů DKK H1 2019)
 Hrubý zisk: 704 milionů DKK (-164 milionů DKK H1 2019)
 Čistý zisk: 529 milionů DKK (-139 milionů DKK H1 2019)
 Celková hodnota aktiv klientů:  395 miliard DKK (131 miliard DKK k 30. červnu 2019)
 Celková hodnota majetku: 7 185 milionů DKK (5 387 milionů DKK ke konci roku 2019)

Generální ředitel a zakladatel Saxo Bank Kim Fournais k dosaženým výsledkům poznamenává:
 
• Prvních šest měsíců roku 2020 bylo v mnoha ohledech výjimečných. Celosvětovou komunitu i všechny trhy, na nichž působíme, zasáhl COVID-19. Tento virus měl nesmírné dopady na lidi i ekonomiku. Tak jako mnohé jiné organizace jsme se i my museli rychle přizpůsobit novým metodám práce a v zásadě jsme přešli ze 17 poboček na více než 2000 pracovišť, když začali zaměstnanci Saxo Bank pracovat z domova. Zároveň jsme přivítali rekordní počet nových klientů a udrželi banku v plně provozuschopném stavu.   

 

• Finanční výsledky za prvních šest měsíců letošního roku jsou velice uspokojivé. Na hospodářském výsledku se pozitivně podepsaly takové externí faktory jako vzestup volatility na globálních kapitálových trzích. Ovlivnila jej i průběžná realizace naší strategie, která zahrnovala vysoké investice do digitalizace, rozšiřitelné infrastruktury, automatizace procesů a dalšího zlepšování investičního prostředí nabízeného pod značkou Saxo Experience, která vedla k výraznému nárůstu počtu nových klientů a objemu jejich aktiv. Díky finančním výsledkům za první pololetí a silnější kapitálové pozici jsme nyní v postavení, které nám umožňuje dále pokračovat v ambiciózních investicích, a zkvalitňovat tak značku Saxo Experience pro naši současnou i budoucí klientelu.

 

• Realizace této strategie zvýšila relevanci Saxo Bank pro investorský segment o více než 200 % a výrazně diverzifikovala finanční příjmy skupiny napříč klientskými segmenty a produkty. 

 

• V posledních 6 měsících nabývá na intenzitě současný globální trend, kdy se čím dál více lidí odhodlává vzít odpovědnost za své investice na finančních trzích do vlastních rukou. S tím je spojen i důležitý úkol zprostředkovatelů investic podporovat klienty – nejen zajištěním přístupu na finanční trhy, ale také včasným poskytováním relevantních informací a nástrojů, které pomohou klientům při kvalifikovaném rozhodování o investicích a řízení vlastních rizik. Napřeli jsme své síly k tomu, abychom klientům zajistili podporu prostřednictvím individuálně přizpůsobených zpráv a upozornění, online vzdělávání, webinářů i nástrojů řízení rizik, a jsme svědky výrazného zvýšení jejich zájmu o tento obsah. Jsem hrdý, že i nadále naplňujeme svou vizi umožnit klientům kvalifikovanější investiční rozhodování.

 

Klíčová fakta k 30. červnu 2020

Počet zaměstnanců: 2081
Počet klientů: 620 000+
Aktiva klientů: 395 miliard DKK
Počet obchodů za 1. pololetí: 34 milionů
 
Podmínky pro kvalifikované investiční rozhodování
75% nárůst každodenních jedinečných uživatelů platforem (H1 2019 vs. H1 2020)
260% nárůst návštěvnosti webinářů (H1 2019 vs. H1 2020)
250% nárůst počtu návštěvníků centra tržních analýz a tematických tipů (od ledna do června 2020)
120% nárůst počtu návštěvníků vzdělávacího centra (od ledna do června 2020)

Úplné znění zprávy naleznete na adrese: https://www.home.saxo/about-us/investor-relations

Regionálně zaměřený komentář Vitalije Butbaeva, ředitele Saxo Bank pro region střední a východní Evropy (CEE) 
 
„V prvním pololetí jsme zaznamenali výrazné zvýšení počtu nových aktivních klientů, konkrétně o více než 80 000 osob, a tento trend se jasně odráží i v regionu střední a východní Evropy, kde jsme byli svědky toho, že se stále víc lidí snaží investovat, ať už do globálních akciových titulů nebo různých typů aktiv, a projevují zvýšený zájem zejména o zlato a další kovy. Také výrazně vzrostla popularita našich digitálních služeb pro správu majetku, jakou je například SaxoSelect, neboť si mnozí klienti přejí na trhu investovat, ale zároveň chtějí, aby alokaci a restrukturalizaci jejich portfolia řešili v plně transparentním digitálním prostředí naši partneři a odborníci. Příliv nových zákazníků Saxo Bank pochází z poměrně diverzifikované skupiny zájemců – nejedná se jen o mladší generace, ale i o zkušenější investory, kterým digitální obchodní platformy jako ta naše umožňují rychle realizovat příkazy, jakmile se na trhu objeví nová příležitost.“

Globální online investiční banka

Skupina Saxo Bank, specialista na multi-asset obchodování a investice, nabízí kompletní sadu obchodních a investičních nástrojů, technologií a strategií. Už téměř 25 let poskytuje jednotlivcům i firmám přístup k profesionálnímu obchodování a investicím prostřednictvím svých technologií a zkušeností. Mnohokrát oceněné obchodovací platformy jsou dostupné ve více než 20 jazycích a jsou využívány více než stovkou finančních institucí na celém světě. Saxo Bank byla založena roku 1992, sídlí v Kodani a zaměstnává 1500 lidí ve finančních centrech po celém světě, včetně Londýna, Singapuru, Paříže, Curychu, Dubaje a Tokia.

Více informací na:www.saxobank.cz

Hodnocení článku: 10 | 8 | 6 | 4 | 2 | 0

Saxo Bank oznámila výsledky za 1. pololetí 2020

Diskuze a názory uživatelů na téma: Saxo Bank oznámila výsledky za 1. pololetí 2020

Na dané téma nejsou žádné názory.Zobrazit sloupec 
Kurzy měn | Akcie | Obchodní rejstřík | Zájezdy | Last minute | Meteobox | Bydlet | YAuto | Studium | M Mobil verze
Menu Kurzy.cz - Akcie cz, kurzy měn, forex, zlato.
TOP: Akcie CZ Akcie svět Kurzy měn Komodity Zlato Bitcoin Hypotéky Tarify Energie Kalkulačka Zákony Práce Pojištění Koronavirus

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby

Hypotéky, Stavební spoření

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzdy, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, nafta

Podnikání

Obchodní rejstřík

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Ochranné známky

Finanční katalog

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto, Spolehlivost Aut

Monitoring ekonomiky

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Uživatel:
Upravit profil
Přihlášení
Jméno:
Heslo:
Zapomenuté heslo ?
Registrace nového uživatele