mzv.cz (MZv ČR)
Ze světa  |  14.07.2020 10:36:00

Otázky a odpovědi COVID-19 v SAE


Otázky a odpovědi COVID-19 v SAE

Odpovídáme zde na vaše nejčastější dotazy k současné situaci v souvislosti s COVID-19 v SAE. Doporučujeme sledovat webové stránky velvyslanectví a pro další dotazy pište na náš email consulate_abudhabi@mzv.cz.

Federální vláda SAE a vláda emirátu Dubaj oznámily nové protokoly ohledně mezinárodního cestování pro emirátské občany a rezidenty SAE.

Doporučujeme všem, kteří plánují opustit SAE, řídit se oficiálními zveřejněnými doporučeními a ujasnit si požadavky pro cestování u své letecké společnosti.

Rezidentům vracejícím se do SAE doporučujeme řídit se oficiálními zveřejněnými doporučeními pro SAE a pro Dubaj, a ujasnit si požadavky pro cestování u své letecké společnosti anebo své cestovní kanceláře.

  • Jak se rezidenti SAE nacházející se v zahraničí můžou vrátit do SAE?

Rezidenti SAE, kteří se nacházejí v zahraničí a chtějí se vrátit se do SAE, musí obdržet povolení od emirátských autorit. Žádosti se podávají skrz službu UAE Residents Entry Permission service. Od 22. června 2020 je v platnosti zvláštní proces pro rezidenty emirátu Dubaje, viz níže.

Žádost o návrat může být provedena až poté, co rezident opustil SAE, a to na webových stránkách Federal Authority for Identity and Citizenship website (ICA). ICA doporučuje cestujícím, aby nejdříve získali schválení a teprve poté rezervovali svůj let. Ten kdo schválení obdrží se má vrátit do SAE do 21 dnů.

Po obdržení schválení lze rezervovat letenku u Etihad, Emirates a dalších leteckých společností.

V současné době jsou akreditované laboratoře v 17 zemích poskytující test PCR před odletem do SAE. ČR se mezi těmito zeměmi nenachází. Cestující v zemích bez akreditované laboratoře můžou cestovat se schváleným ICA a bude jim proveden PCR test po příletu do SAE.

SAE budou postupně síť laboratoří /zemí rozšiřovat, proto doporučujeme sledovat tento seznam, který emirátské strany aktualizují, pro případ, že bude ČR přidána do seznamu před vaším odletem.

Schvalovací proces a vydávání povolení je plně v kompetenci imigračních autorit SAE. Byla zřízena ústředna ICA, tzv. Helpline + 97123128867 a + 97123128865. Můžete též napsat ICA email na Operation@ica.gov.ae.

Další informace jsou uvedeny na Etihad Travel Updates a Emirates Travel Updates.

Rezidenti emirátu Dubaj

Vláda emirátu Dubaje zveřejnila nová cestovní opatření pro emirát Dubaj.

Držitelé rezidenčního povolení emirátu Dubaj musí obdržet povolení k návratu do Dubaje od General Directorate of Residency and Foreigners Affairs (GDRFA). Povolení lze získat skrz leteckou společnost anebo přímo skrz General Directorate of Residency and Foreign Affairs (GDRFA). Tento odkaz je platný pouze mimo SAE.

Další informace, jak rezervovat letenku, naleznete na stránkách Emirates Airline website.

Dotazy týkající se povolení k návratu do emirátu Dubaj směrujte na leteckou společnost, cestovní kancelář anebo přímo na GDRFA.

  • Jaká omezení jsou zavedena vládou SAE?

Vláda emirátu Abú Dhabí zavedla zákaz vstupu do emirátu s tím, že od 30. června oznámila, že je povolen vstup cestujícím s negativním testem na covid-19, ne starším 48 hodin. Žádosti o povolení pro urgentní cestování lze učinit přes webové stránky policie Abú Dhabí the Abu Dhabi Police .

Je povinné nosit na veřejnosti ochranné prostředky dýchacích cest (roušky) a dodržovat odstup.

Sledujte místní media a dodržujte opatření zavedena místními autoritami. Nedodržování opatření je velmi přísně finančně postihováno.

Emirátské letecké společnosti provozují lety do řady evropských měst, např. do Frankfurtu, Amsterdamu, Paříže, Vídně, dále s navazujícími lety do Prahy.

Emirates sděluje, že bude provádět přímé lety z Dubaje do Prahy od 2. srpna.

Emirates provádí pravidelné lety do Frankfurtu se spojením do Prahy.

Etihad provádí lety do Frankfurtu a do Vídně z Abú Dhabí, odkud se lze dopravit dál letecky do Prahy anebo pozemní cestou do ČR.

KLM provádí pravidelné lety do Amsterdamu se spojením do Prahy.

Air France provádí pravidelní lety do Paříže se spojením do Prahy.

Lufthansa provádí lety do Frankfurtu z Abú Dhabí se spojením do Prahy.

Tyto komerční lety lze rezervovat na stránkách leteckých společností, zavoláním na jejich callcentra, anebo skrz cestovní kanceláře.

Upozorňujeme, že váš let může být změněn nebo zrušen - zůstaňte proto v kontaktu s leteckou společností a ověřte si včas údaje o vašem letu.

Pokud cestujete přes jinou zemi, ověřte si tranzitní opatření s leteckou společností. Pro cestování do ČR přes jinou zemi mějte u sebe celý cestovní itinerář do ČR. Nepředložení takového itineráře může být důvodem pro nepovolení k odletu.

  • Jaké dokumenty potřebuji pro cestování na letiště do Abú Dhabí?

Od 30. června vláda emirátu Abú Dhabí oznámila, že bude povolen vstup cestujícím s negativním testem na covid-19, ne starším 48 hodin. Žádosti o povolení pro urgentní cestování lze učinit přes webové stránky policie Abú Dhabí - Abu Dhabi Police .

Při kontrole na check-pointu můžete být požádáni o předložení pasu a rezervace letenky.

Viz článek výše o rezidentech vracejících se do SAE.

Cestující vracející se do SAE prodělají termální screening a mohou být podrobeni testu Covid-19. Je zavedena povinná 14-denní karanténa doma anebo v designovaném zařízení. Dbejte pokynů místních autorit.

Rezidenti emirátu Dubaj

Rezidenti vracející se do Dubaje sledují nový protokol k cestování do Dubaje zavedený od 23. června a cestovní opatření na stránkách letecké společnosti Emirates.

  • Mohu tranzitovat skrz SAE?

Federální vláda SAE oznámila znovuzahájení několika leteckých tranzitních tras mezi Evropou, Austrálií a Asií skrz SAE. Sledujte webové stránky Emirates a Etihad anebo kontaktuje svojí cestovní kancelář pro bližší informace.

  • Mohu navštívit SAE?

MZV ČR i nadále doporučuje cestovat do ostatních zemí světa (označených červeně a neoznačených žádnou barvou na tzv.Semaforu) jen v nezbytných případech vzhledem k epidemiologické situaci, z důvodů rozsáhlých restriktivních opatření a výrazných komplikací v dopravě.

SAE patří mezi červené země, a pro vracející se cestující to znamená při návratu do ČR sledovat platné ochranné opatření a pokyny MVČR (test PCR a karanténní opatření). Vstup do SAE je zatím umožněn emirátským občanům a rezidentům SAE, kteří obdrželi povolení k návratu.

Návštěvníci emirátu Dubaj:

Vláda emirátu Dubaj oznámila, že návštěvníci (turisté) mohou cestovat do Dubaje od 7. července. Informace, co musí návštěvnici udělat před odletem a při příletu v Dubaji, jsou k dispozici na webových stránkách Visit Dubai website.

  • Jsem český občan a potřebuji obnovit / změnit můj pobytový status/vízum v SAE. Mohu to udělat?

Emirátské autority Federal Authority for Identity and Citizenship oznámily 13. dubna, že víza a povolení k pobytu, které pozbydou platnosti po 1. břenu 2020 budou platné do konce prosince 2020. Toto rozhodnutí je revokováno 12. července 2020, vztahující se na vstupní povolení, rezidentní víza a ID karty. Administrativní poplatky a pokuty budou zavedeny pro všechny služby ICA od 12. července 2020 s výjimkou:

  • rezidentům mimo SAE (mimo méně než 6 měsíců) bude udělena doba odkladu jednoho měsíce od data vstupu do SAE na obnovení dokladů
  • rezidentům mimo SAE (mimo déle než 6 měsíců nebo jim propadlo počínaje 1. března rezidentní vízum) bude udělena doba odkladu pro návrat do SAE ode dne obnovení leteckých spojů mezi oběma zeměmi
  • rezidentům v SAE bude udělena doba odkladu tří měsíců na obnovení dokladů.

Pokud vám bylo zrušeno vízum, musíte opustit SAE do 30 dnů anebo změnit status vašeho víza, abyste mohli dále v zemi legálně setrvat.

Pokud pobýváte nyní jako český občan v SAE s prošlým vízem, měli byste v zemi upravit svůj status co nejdříve.

Dotazy ohledně platnosti nebo vypršení vašeho emirátského víza, anebo změny statusu víza (z rezidentního víza na visit víza) kontaktujte imigrační orgány SAE, bližší informace jsou na webových stránkách ICA anebo GDRFA.

  • Aktuální oficiální informace ohledně veškerých opatřeních platných pro SAE naleznete na portálu vlády Spojených arabských emirátu

Informace pro vracející se rezidenty na https://u.ae/en/information-and-services/justice-safety-and-the-law/handling-the-covid-19-outbreak/returning-residents

Pro získání aktuálních oficiálních informací platných pro SAE je možno obrátit se rovněž na Velvyslanectví SAE v České republice.


Hodnocení článku: 10 | 8 | 6 | 4 | 2 | 0

Otázky a odpovědi COVID-19 v SAE

Diskuze a názory uživatelů na téma: Otázky a odpovědi COVID-19 v SAE

Na dané téma nejsou žádné názory.


Poslední zprávy z rubriky Ze světa:

So 17:30  Protesty v Libanonu (video) Ceskatelevize.cz (ČT)

Zobrazit sloupec 
Kurzy měn | Akcie | Obchodní rejstřík | Zájezdy | Last minute | Meteobox | Bydlet | YAuto | Studium | E
Kurzy.cz - Akcie cz, kurzy měn, forex, zlato.
TOP: Akcie CZ Akcie svět Kurzy měn Komodity Dluhopisy Zlato Bitcoin Hypotéky Tarify Energie Kalkulačka Zákony Práce Koronavirus

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby

Hypotéky, Stavební spoření

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzdy, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, nafta

Dovolená

Semafor, Cestování

Podnikání

Obchodní rejstřík

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Ochranné známky

Finanční katalog

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto, Spolehlivost Aut

Monitoring ekonomiky

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Copyright © 2000 - 2020

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.,

ISSN 1801-8688

Ochrana údajů | Cookies