Markéta Höfferová (Kurzy.cz)
Akcie ve světě  |  02.08.2019 15:33:16

ING vykázala za 2. čtvrtletí 2019 čistý hospodářský výsledek ve výši 1 438 milionů eur


ING pokračuje v rekordním navyšování primární zákaznické základny a objemu hlavních úvěrových obchodů

  • Primární zákaznická základna vzrostla ve 2. čtvrtletí 2019 o 300 000 klientů na celkových 12,9 milionu klientů; celkový počet retailových zákazníků se zvýšil na 38,6 milionu.
  • Objem čistých primárních úvěrů vzrostl ve 2. čtvrtletí 2019 o 7,4 miliardy eur; čistý příliv klientských aktiv činil 11,7 miliardy eur.

Základní výsledek ING před zdaněním ve 2. čtvrtletí 2019 činí 2 005 milionů eur; ING oznámila zálohovou dividendu ve výši 0,24 eura na akcii

  • Výsledek odráží dobře diverzifikovaný růst objemu půjček při odolných maržích, a to i navzdory tlaku na úrokové rozpětí u klientských vkladů, dále pak stabilní příjem z poplatků a relativně nízkou úroveň rizikových nákladů.
  • rentabilita vlastního kapitálu (ROE) ING za čtyři čtvrtletí dosáhla 10,8 %; ukazatel CET1 ING Group se udržel na velmi dobrých 14,5 %.

Prohlášení generálního ředitele
„Ve druhém čtvrtletí jsme dosáhli dobrých výsledků, stabilního zisku a zdravého růstu jak v oblasti úvěrů, tak v oblasti vkladů. V tomto období jsme navýšili naši zákaznickou základnu o 300 000 klientů, což je dokladem toho, že se nám daří uspokojovat rozmanité potřeby našich klientů a dále růst,“ říká Ralph Hamers, generální ředitel ING Group. „Díky vyššímu objemu a odolným úvěrovým maržím dosahujeme dobrých výnosů i přesto, že sazby úvěrů zůstávají nadále nízké. Do budoucna očekáváme, že trvale nízké úrokové sazby budou vytvářet tlak na čistý zisk z úroků.
Ve druhém čtvrtletí jsme učinili další opatření vedoucí k lepšímu řízení nefinančních rizik. Počet zaměstnanců v přepočtu na plný úvazek, kteří se zabývají oblastí KYC, včetně našeho globálního programu KYC (know your client; poznej svého klienta), vzrostl na více než 3 000. Zpřesněná dokumentace a zpětná kontrola operací nám umožnila lepší reportování podezřelých a neobvyklých aktivit autoritám v různých zemích. Důraz na KYC a zefektivnění operací vede k uzavírání většího počtu účtů, a to včetně neaktivních účtů či účtů, jejichž držitelé dostatečně nespolupracují při žádostech o informace. Zahájili jsme také opakované hodnocení některých klientů a obchodních vztahů. Vyvíjíme též nové funkční nástroje, které využívají strojové učení a umělou inteligenci, a které povedou k zefektivnění KYC operací. Vítáme také opatření ze strany nizozemských úřadů a úřadů dalších zemí vedoucí k širší spolupráci mezi bankami, subjekty činnými v trestním řízení a regulátory jak na národní, tak na evropské úrovni s cílem posílit odolnost finančního systému v boji proti finanční hospodářské kriminalitě.
Zavádíme inovace, které zlepšují digitální zkušenost našich klientů a podporují mobilní přístup k našim službám. V Německu a Polsku aktuálně nabízíme služby, které umožňují zákazníkům lépe spravovat peníze prostřednictvím notifikací příchozích plateb, podobně jako je tomu u služby ‚Kijk Vooruit‘, kterou poskytujeme v Nizozemsku. Vylepšili jsme naši mobilní aplikaci, která nyní v Nizozemsku, Rumunsku a Španělsku umožňuje využití služby Apple Pay. Nezávislá platforma ING pro poskytování hypoték Interhyp nabízející v Německu a Rakousku přístup k více než 450 poskytovatelům hypoték má za sebou rekordní čtvrtletí a předpokládáme, že v blízké budoucnosti dosáhne její podíl na trhu hypoték v Německu 10 %.
Klientům dále nabízíme služby, které překračují oblast bankovnictví a které jim přinášejí výhody v soukromém i pracovním životě. V rámci našeho globálního partnerství s AXA jsme uvedli na trh první produkty ve dvou zemích.
Dvacet šest udržitelných dluhopisových transakcí a 12 udržitelných úvěrových transakcí ve 2. čtvrtletí je dokladem toho, že závazek ING podporovat udržitelné a environmentální finanční služby vede k dobrým obchodním výsledkům. Podpořili jsme například environmentální inovační dluhopis Philips v hodnotě 750 milionů eur a úvěr Merlin Properties ve výši 1,55 miliardy eur. Jedná se o největší úvěr na zlepšení udržitelnosti realitního sektoru v Evropě. ING je zároveň jednou ze zakládajících bank iniciativy Poseidon Principles, která si klade za cíl snížit množství skleníkových plynů v dopravě do roku 2050 o 50 %. Dochází tak ke spojení našich služeb pro financování dopravy a našeho programu Terra.
Daří se nám úspěšně transformovat naše podnikání tak, abychom byli i nadále schopni uspokojovat rozdílné potřeby našich klientů. Ve 2. čtvrtletí jsme také podnikli významné kroky vedoucí k posílenému řízení nefinančních rizik, primárně v oblasti KYC a v oblasti boje proti praní špinavých peněz. V těchto oblastech jsme se zavázali nyní i v budoucnu uplatňovat nejvyšší možné standardy.“


Skupina ING
ING je globální finanční instituce holandského původu se silnou evropskou základnou nabízející bankovní služby. Staví na zkušenostech, odborných znalostech a závazku nabízet vynikající služby a uspokojovat tak potřeby široké klientské základny zahrnující jednotlivce, rodiny, malé a střední podniky, korporace, instituce i vládní organizace. Cílem je podporovat lidi v tom, aby byli stále o krok napřed, v životě i podnikání.

ING Bank se svými více než 53 tisíci zaměstnanci nabízí služby pro zákazníky retailového i firemního bankovnictví ve více než 40 zemích světa. Silnou stránkou je dobře známá a silná značka s pozitivním vnímáním klientů v řadě zemí, silná finanční pozice, víceúrovňová distribuční strategie a mezinárodní síť. Udržitelnost a společenská odpovědnost je nedílnou součástí firemní strategie ING Bank, o čemž svědčí první příčka v kategorii Diversified Financials v indexu Dow Jones Sustainability a dále zařazení do indexu FTS4Good a indexu Euronext Vigeo Europe 120.

ING získala ocenění Best Bank In The World 2017, které uděluje časopis Global Finance.

Banka ING v České republice
ING v České republice aktuálně působí výhradně v oblasti bankovnictví a zaměstnává více než 250 lidí.

Historie banky ING v České republice sahá až do roku 1992. V průběhu let si zde vybudovala silnou pozici v oblasti korporátního bankovnictví a svou komplexní nabídkou bankovních produktů a služeb v současné době uspokojuje všechny bankovní potřeby významných českých i mezinárodních společností i finančních institucí.

V roce 2001 banka ING představila svůj první produkt pro fyzické osoby, spořicí účet ING Konto, a založila tak kategorii spořicích účtů na českém trhu. Rok poté rozšířila svoji nabídku o ING Podílové fondy, které nabízejí široké veřejnosti možnost vyššího zhodnocení úspor, a stala se tak specialistou na zhodnocování úspor pro fyzické osoby.

Společenská odpovědnost je klíčovou hodnotou firemní kultury banky; finanční produkty a služby nabízí srozumitelným a transparentním způsobem, aktivně působí v oblasti finančního vzdělávání a dlouhodobě strategicky spolupracuje s Nadací Terezy Maxové dětem, s aktivním zapojením firemních zaměstnanců.

Hodnocení článku: 10 | 8 | 6 | 4 | 2 | 0

ING vykázala za 2. čtvrtletí 2019 čistý hospodářský výsledek ve výši 1 438 milionů eur

Diskuze a názory uživatelů na téma: ING vykázala za 2. čtvrtletí 2019 čistý hospodářský výsledek ve výši 1 438 milionů eur

Na dané téma nejsou žádné názory.


Poslední zprávy z rubriky Akcie ve světě:

St   9:08  Trhy vyčkávají na páteční sjezd v Jackson Hole Research (Česká spořitelna)
St   8:34  Americké akcie při úterku ztrácely (21.8.2019) ČSOB-Dealing (ČSOB-Dealing)


Zobrazit sloupec 
Kurzy měn | Akcie | Obchodní rejstřík | Zájezdy | Last minute | Meteobox | Bydlet | YAuto | Studium | E
Kurzy.cz - Akcie cz, kurzy měn, forex, zlato.
TOP: Akcie CZ Akcie svět Kurzy měn Komodity Dluhopisy Zlato Bitcoin Hypotéky Tarify Energie Kalkulačka Zákony Práce Počasí

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Sociální příplatek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby

Hypotéky, Stavební spoření

Směnárny - Euro, Dolar

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Úřad práce

Investice

Podílové fondy

Makroekonomika - ČNB

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Zlato online, Stříbro, Ropa

Burza - ČEZ

Pojištění

Povinné ručení

Penzijní připojištění

Podnikání

Obchodní rejstřík

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Ochranné známky

Finanční katalog

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto, Spolehlivost Aut

Monitoring ekonomiky

Mapa webu

Volby

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Copyright © 2000 - 2019

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.,

ISSN 1801-8688

Ochrana údajů | Cookies