Patria (Patria Finance)
Investice  |  11.05.2017 17:03:52

Summary: UniCredit SpA se dařilo díky příjmům z obchodování, filmový gigant Twenty-First Century Fox vyvážil příjmy z reklamy nižší profitabilitu filmových studií


První výsledky amerického start-upu Snap Inc. po uvedení akcií na trh investory spíše zklamala. Čísla se sice nezdají být zas tak špatná, avšak u společnosti v růstovém stadiu jakou Snap Inc je, jsou pochopitelná. Mnohem větším problémem je ale zpomalující růst uživatelské základny. Z výsledků hospodaření amerických společností svá data zveřejnil i mediální gigant Twenty-First Century Fox. Píjmy z reklamy u něj vyvážily nižší profitabilitu filmových studií. A společnost Macy’s kvůli špatnému startu roku varovala před ohrožením výhledu za rok 2017. Z evropských titulů příjemně překvapila bankovní skupina UniCredit SpA, která představila nečekaně dobré výsledky. A to díky příjmům z obchodování.

EVROPA:

UniCredit SpA – nečekaně dobré výsledky díky příjmům z obchodování

Italská banka těžila v tomto kvartálu z nečekaně vysokých příjmů z obchodování na finančních trzích. Jejich 75% meziroční růst na hodnotu 590 mil. EUR s přehledem překonal tržní konsensus stanovený na 420 mil. EUR. Příjmy z úroků sklouzly meziročně 3 % na 2,56 mld. EUR, zato se však udržely o 3 % nad predikcemi trhu. Celkové tržby se ve výsledku usadily na 4,8 mld. EUR (konsensus 4,7 mld. EUR). Snížení provozních nákladů o 3 % yoy a nezměněné rezervy na nedobytné úvěry ještě více podpořily růst čistého zisku na akcii a ten se tak zvedl o 24 % yoy na 0,66 EUR. Predikce udávaly výsledek nižší o 0,44 EUR.

Celkový objem úvěrů vyrostl o 2 % qoq, zatímco  Kapitálová přiměřenost CET1 dostala navýšení o 30 bps qoq a s hodnotou 11,45 % se nachází pohodlně nad doporučovanou regulatorní hranicí.

Akcie UniCredit v návaznosti na dobré výsledky připisují 2,5 %.

Deutsche Post – výsledky se nedotáhly na predikce, výhled na 2017 beze změn

Provozní zisk Deutsche Post nenaplnil očekávání. 1,5% yoy růst na 885 mil. EUR byl o 30 mil. EUR pod konsensem. Připsat to lze špatnému výsledku divize forwarding a také tradičních zásilkových služeb (ty tvoří polovinu provozního zisku). Čistý zisk s hodnotou 633 mil. EUR (-1 % yoy) také pokulhával za konsensem o 15 mil. EUR.

Výhled provozního zisku pro rok 2017 byl ponechán beze změn na úrovni 3,75 mld. EUR, indikujíc tak 10% yoy růst. Dobrou zprávou je nižší očekávaná efektivní daň (15 % z předešlých 19 %).

Investoři reagují na neuspokojivé výsledky a akcie Deutsche Post odepisují 4 % své hodnoty.

Deutsche Telekom – slabší finanční metriky vyvažuje přírůstek nových klientů

Tržby německého operátora meziročně stouply o 6 % na 18,65 mld. EUR, což je víceméně v souladu s tím, co očekávaly trhy. Provozní zisk tekoucí z amerického trhu však dokázal vytáhnout ukazatel EBITDA celé skupiny nad predikce trhu. Ty byly stanoveny na 5,46 mld. EUR, avšak reálně dosažený výsledek byl o 5,55 mld. EUR. Radost udělal také volný cashflow, který se svou hodnotou 1,2 mld. USD překonal odhady trhu o 10 % a to navzdory rostoucím kapitálovým výdajům.

Co se týče provozních metrik, tady bychom rádi vyzvedli čistý přírůstek klientů (net adds) v segmentu Fiber (pevné připojení). Čistý meziroční nárůst o 775 tis. značí zrychlení proti 674 tis. z předešlého kvartálu. Důležité je to zejména z toho důvodu, že se tak děje v souladu s dlouhodobou strategií Deutsche Telekom nazvanou „Future of Fixed“. Ta pro tento rok předpokládá čistý přírůstek ve výši 2,8 mil. klientů.

Je zjevné, že se jedná o smíšené výsledky, čemuž odpovídá i pohyb ceny akcií, která dnes osciluje kolem včerejší zavírací ceny.

USA:

Snap Inc – prudký pokles ceny ve světle zpomalujícího růstu uživatelské báze

Majitel chatovací služby Snapchat zaknihoval tržby ve výši 150 mil. USD, což značí téměř 300 % nárůst proti stejnému období předešlého roku. Ukazatel EBITDA však nabral opačný směr a meziročně se propadl o 100 % na -190 mil. USD. Čistá ztráta dosáhla -200 mil. USD, nebudeme-li počítat 2 mld. USD dodatečných nákladů na primární emisi, která proběhla před několika měsíci.

Čísla se sice zdají špatná, avšak u společnosti v růstovém stadiu jakou je Snap Inc, jsou pochopitelná. Mnohem větším problémem je zpomalující růst uživatelské základny. Počet denních aktivních uživatelů (daily active users) se nadzvedl jen o 36 % yoy na 166 mil. Porovnejme si to s 48% yoy nárůstem z čtvrtého kvartálu loňského roku a až 63% yoy nárůstem z třetího kvartálu. Dalším problémem jsou průměrné tržby na uživatele (ARPU), které v tomto kvartálu vyskočily o 180 % yoy na 0,9 USD. Stejný ukazatel přitom rostl ve čtvrtém kvartálu loňského roku 240% yoy tempem a ve třetím kvartálu až 370 %.

Snap musí dokázat, že si svoji relativně vysokou valuaci zaslouží. To se prozatím nepovedlo a jeho akcie tak odepisují až 20 % a klesají k 18,3 USD, což je blízko původní 17 USD hodnotě, na kterou byl při emisi dle poptávky oceněn. Prudký propad následující první uveřejnění výsledků není ve světě chatovacích služeb ničím výjimečným – akcie Facebook slétly o 11 % a Twitteru dokonce o 24 %.

Macy’s – špatný start roku ohrožuje výhled na rok 2017

První kvartál letošního roku neproběhl zrovna světově. Tržby sklouzly o 7,5 % yoy na 5,34 mld. USD, tedy ještě o něco více, než předpokládal trh. Když izolujeme tržby z obchodů otevřených déle než jeden rok (same store sales), tak Macy’s čelí 5% poklesu této klíčové metriky. Pod hodnotou konsensu skončil také provozní zisk (220 mil. USD proti 250 mil. USD) a to navzdory klesajícím nákladům. Provozní marže se zúžila o 120 bps yoy na 3,8 %. Třešničkou na dortu zklamání byla meziročně vyšší efektivní daň, která zatlačila čistý zisk na akcii k 24c, což představuje 40% meziroční propad a 30% propad pod konsensu.

Management věří, že navzdory slabému začátku roku jsou jeho cíle pro kalendářní rok 2017 nadále dosažitelné. Předpovídá tedy 2,2 – 3,3% pokles metriky same store sales a 3,2 – 4,3% pokles celkových tržeb. Avšak chce-li tato čísla reálně dosáhnout, bude muset v následujících kvartálech zabrat.

Špatné výsledky tahají akcie Macy’s o 14 % níž.

Twenty-First Century Fox – příjmy z reklamy vyvážily nižší profitabilitu filmových studií

Mediální gigant uzavřel kvartál s tržbami ve výši 7,56 mld. USD (+4,5 % yoy). Při tržním konsensu postaveném na 7,64 mld. USD se jedná o mírné zklamání, za jehož příčinu považujeme slabší výkon filmových studií. Stejný kvartál předešlého roku byl příznivě poznačen nečekaným úspěchem filmu Deadpool a srovnávací báze je tak poměrně vysoká.

Níže ve výsledovce jsou čísla již mnohem uspokojivější. Ukazatel EBITDA si meziročně polepšil o 3 % na 1,94 mld. USD, přičemž tržní predikce udávaly hodnotu 1,85 mld. USD. Skvělý výkon podal segment televizních studií, jehož EBITDA narostla o 50 % yoy na 190 mil. USD tažena dobrými čísly příjmů z reklamy. Výsledný čistý zisk na akcii byl 0,54 USD (+15 % yoy), což je o 6c lepší výsledek, než udával trh.

Akcie Twenty-First Century Fox v současnosti oscilují na kolem včerejší zavírací ceny.

 

Patria Online je investiční portál s real-time daty zaměřený na domácí a zahraniční kapitálové trhy. Poskytujeme online informace a analytickou podporu z oblasti financí, makroekonomiky a investic. Samozřejmostí jsou také aktuální investiční tipy a dlouhodobá investiční doporučení. Akcie, měny, komodity, investice, doporučení - vše přehledně na jednom místě.

Hodnocení článku: 10 | 8 | 6 | 4 | 2 | 0

Summary: UniCredit SpA se dařilo díky příjmům z obchodování, filmový gigant Twenty-First Century Fox vyvážil příjmy z reklamy nižší profitabilitu filmových studií

Diskuze a názory

Na dané téma nejsou žádné názory.


Poslední zprávy z rubriky Investice:

Pá 14:30  Kurzovní lístek ČNB na pátek 19.10.2018 Redakce (Kurzy.cz)
Pá 13:36  Aktuální dění na EURUSD BOSSA.CZ (BOSSA.CZ)


Zobrazit sloupec 
Kurzy.cz - Akcie cz, kurzy měn, forex, zlato.
TOP: Akcie CZ Akcie svět Kurzy měn Komodity Zlato Bitcoin Hypotéky Tarify Energie Kalkulačka Zákony Práce Školení Počasí

Kalkulačka

Výpočet čisté mzdy

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Sociální příplatek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Důchodová kalkulačka

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby

Běžné účty

Hypotéky

Stavební spoření

Podílové fondy

Směnárny - Euro, Dolar

Úřad práce

Investice

Makroekonomika - ČNB

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Zlato online, Stříbro, Ropa

Burza - ČEZ

Pojištění

Povinné ručení

Penzijní připojištění

Penzijní fondy

Podnikání

Obchodní rejstřík

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Ochranné známky

Finanční katalog

Nový občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto - TÜV spolehlivost

Monitoring ekonomiky

Mapa webu

Volby

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Copyright © 2000 - 2018

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.,

ISSN 1801-8688

Ochrana údajů | Cookies