Petr Hanisch (AliaWeb)
Akcie v ČR  |  09.02.2000 13:54:36

Lednová rozhodnutí Komise pro cenné papíry


Komise pro cenné papíry

Odbor vnějších vztahů

tel 2109 6260

fax 2421 2879

TISKOVÁ ZPRÁVA

Lednová rozhodnutí Komise

 

Během prvního měsíce tohoto roku vydala Komise pro cenné papíry celkem 58 pravomocných rozhodnutí. Třem společnostem obchodujícím s cennými papíry byly uloženy sankce v celkové výši 50 130 000 . Monitoring Komise v tomto měsíci prověřil 460 nestandardních obchodů s cennými papíry, z toho 9 jich předal inspekčním oddělením jako podnět k šetření.

Kolektivní investování

Celkem 26 pravomocných rozhodnutí se vztahuje na činnost investičních společností a fondů. Komise povolila otevření tří investičních fondů: ARNOLD - investiční fond, a. s., Moravský družstevní investiční fond, a. s. a Investiční fond AGREKO, a. s. Vytvořeny tak byly otevřené podílové fondy spravované investiční společností J&T Asset Management, investiční společnost, a. s. s názvy: ARNOLD - otevřený podílový fond, MIDRUV - otevřený podílový fond a AGREKO - otevřený podílový fond.

Komise v lednu jmenovala dva likvidátory investičních fondů. Likvidátorem Nadačního investičního fondu , a. s. se stal Ing. Radomír Káňa a likvidátorem Slováckého investičního fondu, a. s. Ing. Pavel Šmíd. Společnosti SportIF, a. s., investiční fond bylo uloženo nápravné opatření ve věci povinného otevření. Společnost je povinna svolat valnou hromadu, na které bude rozhodnuto o otevření investičního fondu nebo o jeho likvidaci.

Obchodníci s cennými papíry a makléři

Do oblasti obchodníků s cennými papíry spadá celkem 13 pravomocných rozhodnutí. V rámci řízení o rozkladu byla společnosti VLTAVA, a. s. potvrzena sankce ve výši 50 mil. za manipulaci s cenou akcií společnosti TARMAC Severokámen, a. s. a narušení průhlednosti kapitálového trhu. Pokutou ve výši 100 tis. byla postižena také společnost FINNEX Praha, spol. s r. o. Tento obchodník porušil odbornou péči tím, že nepostupoval podle příkazů svého klienta. Společnosti EFEKTA CONSULTING, a. s, která nepožádala Komisi o předchozí souhlas s volbou nových členů představenstva a dozorčí rady, byla uložena pokuta 30 tis. .

Společnosti AAA BROKERS, s. r. o., Ondřeji Maštálkovi a Ing. Oldřichu Šuglovi bylo v rámci přelicencování rozhodnutím o rozkladu zrušeno povolení k obchodování s cennými papíry.

Emise cenných papírů

V této oblasti bylo vydáno celkem 19 pravomocných rozhodnutí. Společnost FORTUNA HOTELS, a. s. získala povolení k veřejnému obchodování s dluhopisy. Povolení k vydání dluhopisů bylo uděleno společnosti Union Leasing, a. s. V pěti případech byl na základě oznámení emitenta o zrušení veřejné obchodovatelnosti akcií odejmut identifikační kód ISIN. Jedná se o společnosti: Polabský cukrovar Dolní Beřkovice, a. s., Logos, a. s., DELTA CLIMATIZER, a. s., VPÚ DECO Brno, a. s. a Profilprojekt Praha, a. s. Povolení k veřejné obchodovatelnosti akcií bylo naopak uděleno společnostem IRIDUM INVEST, a.s. a Union Leasing, a.s.

K 31. 1. 2000 Komise evidovala:

79 investičních společností (z toho 30 v likvidaci, u 14 z nich plyne lhůta sedmi měsíců pro nabytí účinnosti rozhodnutí o odejmutí povolení, kdy musí být vypořádáni podílníci zrušených obhospodařovaných podílových fondů), 104 investičních fondů (z toho 56 v likvidaci), 74 otevřených a 18 uzavřených podílových fondů, 127 obchodníků s cennými papíry a 1543 makléřů. Počty emisí veřejně obchodovatelných cenných papírů ke stejnému datu činily 2228: 1974 emisí akcií, 130 emisí podílových listů a 124 emisí dluhopisů.

 

V Praze dne 9. února 2000

Šárka Samková

tisková tajemnice

Více zpráv k tématu Evropská komise

Hodnocení článku: 10 | 8 | 6 | 4 | 2 | 0

Lednová rozhodnutí Komise pro cenné papíry

Diskuze a názory

Na dané téma nejsou žádné názory.Přečtěte si také:

09.12.1999Listopadová rozhodnutí Komise pro cenné papíry Petr Hanisch (AliaWeb)
22.10.1999Desatero investora - TZ Komise pro cenné papíry Petr Hanisch (AliaWeb)

Zobrazit sloupec 
Kurzy.cz - Akcie cz, kurzy měn, forex, zlato.
TOP: Akcie CZ Akcie svět Kurzy měn Komodity Zlato Bitcoin Hypotéky Tarify Energie Zákony Kalkulačka Práce Školení Počasí

Kalkulačka

Výpočet čisté mzdy

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Sociální příplatek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Důchodová kalkulačka

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby

Běžné účty

Hypotéky

Stavební spoření

Podílové fondy

Směnárny - Euro, Dolar

Úřad práce

Investice

Makroekonomika - ČNB

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Zlato online, Stříbro, Ropa

Burza - ČEZ

Pojištění

Povinné ručení

Penzijní připojištění

Penzijní fondy

Podnikání

Obchodní rejstřík

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Ochranné známky

Finanční katalog

Nový občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto - TÜV spolehlivost

Monitoring ekonomiky

Mapa webu

Volby

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Copyright © 2000 - 2018

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.,

ISSN 1801-8688

Ochrana údajů