Nejlepší americké akcie roku 2015
Americké akciové trhy mají za sebou letos první korekci po několika letech, během podzimu se ale akciový býk opět zmátožil a vrátil celoroční výkonnost hlavních indexů k nule. Které sektory a jednotlivé akcie na tom jsou zatím letos nejlépe?
Nedávno jsme psali o tom, že plusové znaménko u indexu S&P 500 (v té době) dokázalo zajistit ne tak docela náhodně vybraných osm titulů. Dva z nich patří ke 40 letos vůbec nejvýkonnějším akciím zahrnutým v indexu Russell 3000.

FANG & NOSH: 8 amerických tržních hvězd a parodie na šířku trhu Index S&P 500 bojuje o kladné zhodnocení ve srovnání s koncem roku 2014. Býčí trh ...
Které to jsou? Netflix a Amazon, obě firmy letos více než zdvojnásobily svou hodnotu a patří k těm nejlepším mimo sektor zdravotní péče, konkrétně biotechnologií.

Index Russell 3000 zahrnuje akcie firem, které tvoří zhruba 98 % celkové tržní kapitalizace společností veřejně obchodovaných v USA. S&P 500 naproti tomu zahrnuje "jen" 500 firem s největšími kapitalizacemi. Právě tento nejsledovanější index je od začátku roku v mírném plusu, zatímco Russell 3000 mírně ztrácí. Z toho vyplývá, že v průměru jsou na tom velké firmy na burze letos lépe než ty menší.
Zajímavější je ale pohled na některé sektory. Například sektor zdravotní péče v indexu S&P 500 letos posiluje znatelně méně než v rámci indexu Russell 3000. To ukazuje na to, že nejvíce posilují spíše menší firmy z odvětví, především výrobci léků. To je ostatně patrné i z výše uvedené tabulky. Jde přitom o jeden z mála sektorů, kde jsou na tom menší firmy lépe než ty velké.
Pravý opak platí o odvětví zbytného spotřebního zboží (consumer discretionary; patří sem například média, řada maloobchodníků, služeb, automobilky, výrobci zboží dlouhodobé spotřeby a další). Toto odvětví v rámci Russell 3000 ztrácí letos asi 6 %, v indexu S&P 500 naopak přidává přes 10 % a je nejsilnějším sektorem. Důvod? Největší vahou v tomto odvětví je Amazon. Jen si ho najděte v tabulce.

Výkonnost průměrné akcie v jednotlivých sektorech indexu Russell 3000 a odpovídajících sektorů indexu S&P 500 v roce 2015 (do 18. listopadu včetně)Zdroj: Bespoke Investment Group
Děsí vás současnost? Zde je investiční rada od Napoleona a Buffetta
Akcie na zvýšené geopolitické napětí tradičně reagují oslabením. Potvrdilo se to i v úterý, kdy Turecko na hranicích se Sýrií sestřelilo ruský bojový letoun Suchoj Su-24, který údajně narušil turecký vzdušný prostor a nereagoval na výzvy k jeho opuštění. Giles Keating z Credit Suisse ale investory uklidňuje, a dokonce je ještě povzbuzuje, aby situace využili.
Nejlepší americké akcie roku 2015
Na dané téma nejsou žádné názory.
Poslední zprávy z rubriky Akcie ve světě:
Přečtěte si také:
Příbuzné stránky
- Bilance roku 2015: ČR je mezi nejlepšími zeměmi EU v čerpání eurofondů, růstu HDP i zaměstnanosti
- To nejlepší z jízd parních vlaků v ČR v roce 2015 - video z YouTube
- Nejlepší hotely roku 2015: víme, které to jsou
- Clinton navrhuje splatit do roku 2015 americký dluh
- VIG - graf kurzu akcie cz, graf a kurzy v roce 2015
- Burza Praha souhrny dle akcií za rok 2015
- NWR - graf kurzu akcie cz, graf a kurzy v roce 2015
- RDX - graf kurzu akcie cz, graf a kurzy v roce 2015
- TOP evropské akcie na rok 2015 podle Goldman Sachs - Diskuze, názory, doporučení a hodnocení
- CTX - graf kurzu akcie cz, graf a kurzy v roce 2015
- Goldman Sachs věří akciím až do roku 2015
- CEZ - graf kurzu akcie cz, graf a kurzy v roce 2015
Benzín a nafta 20.02.2019
Natural 95 30.37 Kč![]() ![]() | Nafta 30.96 Kč![]() ![]() |
Prezentace
21.02.2019 Český podnikatel může najít podporu u státu…
19.12.2018 Vypínače a zásuvky ABB mohou být funkčním i...
12.12.2018 4 kroky k výběru spolehlivých oken
Okénko investora
Patrik Mackových, TopForex
Štěpán Hájek, Bossa
Michal Dvořák, TradeCentrum
Zákaz čínských technologií: kdo budou vítězové a kdo poražení
Olívia Lacenová, xPartners
Jakub Petruška, Zlaťáky.cz
Štěpán Křeček, BHS
BHS Asset Management – pohodlný a efektivní způsob investování
Jonáš Mlýnek, LYNX
Zdeněk Ďuriš, EKKA-Gold
Patrik Hudec, GENERALI
Tiskové zprávy
Vloni vzniklo přes 100 tisíc nových firem, nejvíc.
Průmyslové firmy chtějí zkrátit proces přijímání..
Amazon rozšiřuje program prohlídek českého...
Brexit náš nedostatek pracovníků nevyřeší