Jiřina Kavková (Kurzy.cz)
Podnikání  |  02.04.2015 12:58:51

O studium MBA je stále větší zájem a láká všechny věkové kategorie

Téměř trojnásobně větší množství studentů se uchází o MBA studium v porovnání s rokem 2011. Zájem mají mladí do 30 let i lidé ve věku 51 až 60 let. O zhruba polovinu také vzrostl počet studujících žen. Výsledky vyplývají z průzkumu provedeného institutem CEMI, jehož studium absolventům přináší kariérní posun a konkurenční výhodu na trhu práce. Celých 90 % absolventů získalo lepší pracovní uplatnění do roka od ukončení studia a více jak čtvrtina studentů se po absolvování dokonce pustila do vlastního podnikání.

Typickým studentem MBA je muž okolo 35 let, který má vysokoškolské vzdělání a žije v Praze. Z průzkumu vyplynulo, že zatímco v roce 2011 dominovala kategorie 41–50 let, nyní se zvyšuje zájem mladých lidí do 30 let a ve věku 31–40 let. Dvojnásobný nárůst zájemců o studium byl však zaznamenán i mezi 51–60 letými, což potvrzuje skutečnost, že online forma výuky je vhodná pro všechny věkové skupiny. Z výsledků průzkumu dále vyplývá, že větší zájem o studium mají lidé s dosaženým vysokoškolským vzděláním. Oproti roku 2012 byl zaznamenán 10% nárůst zájmu na rozdíl od lidí se středoškolským vzděláním.

 Úvodní soustředění MBA a LLM studia na CEMI 

„Zjišťovali jsme poměr Čechů a Slováků a rovněž zastoupení žen a mužů. V roce 2011 byly studenty MBA ze 77 % muži a pouhých 23 % tvořily ženy, pocházející převážně z České republiky. Proto nás těší, že za poslední roky se na našem institutu CEMI zvýšil více jak 2,5x počet slovenských studentů a téměř o polovinu vzrostl počet žen.“ uvádí ředitel institutu CEMI Mgr. Štěpán Mika.

Co se týče dopadu studia MBA v pracovní sféře, čísla hovoří jasně. Celých 90 % absolventů uvádí, že se jim podařilo získat lepší pracovní uplatnění do roka po obdržení titulu. Z toho si 36 % absolventů na žebříčku profesní hierarchie polepšilo ihned po absolvování MBA. Zhruba 36 % absolventů titul MBA pomohl ke zvýšení finančního ohodnocení a 18 % z nich přinesl jinou formu ohodnocení navíc. Průzkum ukázal, že i z hlediska návratnosti investic je studium MBA výhodné. Okolo 60 % absolventů tvrdí, že se jim vložené finanční prostředky vrátily do dvou let od ukončení studia. Celých 40 % z nich uvedlo, že se jim investice vrátila již do roka.

„Absolventi oceňují především přínos a praktické uplatnění nabytých znalostí, nové pracovní a osobní kontakty a získání konkurenční výhody na trhu práce. Díky průzkumu můžeme také říci, že naše studium MBA dodává znalosti a zkušenosti potřebné pro založení vlastní firmy. Více jak čtvrtina absolventů se po studiu rozhodla začít své vlastní podnikání,“ doplňuje Mgr. Štěpán Mika.

Absolventi MBA a LLM studia na CEMI

MBA studium na institutu CEMI je flexibilní, kvalitní, transparentní a cenově dostupné (od 89.000 Kč bez DPH). Probíhá online formou prostřednictvím moderního e-learningového systému Fronter, který umožňuje zvolit si vlastní tempo a přizpůsobit studijní plán svým individuálním potřebám. Nabízí i další zajímavé benefity. Studenti na začátku studia získají přístup do online knihovny Ebrary a mají tak k dispozici zcela zdarma více než 17 000 online publikací z oblasti byznysu a ekonomiky, které mohou využívat k výuce a čerpat informace pro svůj pracovní a osobní rozvoj. Celkovou kvalitu vzdělávání zabezpečují zkušení lektoři, kterými jsou vysokoškolští pedagogové a odborníci z praxe, kteří předávají nejen důležité teoretické znalosti, ale také bohaté zkušenosti z praxe.

Zdroj: Průzkum institutu CEMI na vzorku 708 respondentů

  

CEMI (Central European Management Institut)

Institut CEMI byl založen v roce 2011 s cílem poskytovat kvalitní MBA a LLM vzdělání na evropské úrovni. Studium trvá 1 rok a je dostupné především studentům z České a Slovenské republiky. Všechny česky vyučované MBA a LLM obory na CEMI jsou navrženy a přizpůsobeny potřebám českých a slovenských studentů a také místnímu trhu práce. MBA programy v angličtině jsou celosvětově využitelné a jsou vyučovány mezinárodním týmem lektorů. S více než 500 úspěšnými absolventy a 300 současnými studenty patří mezi nejvýznamnější a největší poskytovatele MBA a LLM studia ve střední Evropě. Institut CEMI je rovněž partnerem osobní karty People Management Fora, která jako jediná v ČR sdružuje profesionály i odborníky v oblasti HR a držitelem certifikátu partnerství projektu Tango, jenž podporuje zdravotně znevýhodněné manažery. Již druhým rokem institut CEMI také spolupracuje s projektem Ocenění českých podnikatelek, který koresponduje s posláním institutu poskytovat vzdělání, které vás podpoří v profesním i osobním růstu. Více informací naleznete na www.cemi.cz.


30.01. 03:49  studium (laibach)
02.03. 14:09  zkušenosti (Luděk V.)
09.02. 16:41  mba na Cambridge school (Katarína Kovacs)
25.11. 19:34  MBA (LubosZ)
14.09. 11:17  MBA na CEMI (Kristýna Hanušová)


?

Zobrazit sloupec 

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby

Hypotéky, Stavební spoření

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzdy, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, nafta

Podnikání

Obchodní rejstřík

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Ochranné známky

Finanční katalog

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto, Spolehlivost Aut

Monitoring ekonomiky

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat     Mobil verze

Používání cookies

Copyright © 2000 - 2021

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.