Research (Penizenavic.cz)
Osobní finance  |  28.06.2014 13:24:43

Jak mít státní příspěvky 4 760 Kč za rok?

U státem podporovaných finančních produktů je možné při splnění zákonných podmínek čerpat státní příspěvek (podporu). Kdy je možné čerpat státní příspěvek na podporované finanční produkty v souhrnné výši 4 760 za rok?

Nejenom pro konzervativní občany je právě existence státního příspěvku (podpory) hlavním motivem k uzavření smlouvy o III. důchodovém pilíři nebo smlouvy o stavebním spoření. Právě na tyto dva produkty je možné čerpat státní příspěvek, za celý rok dokonce v souhrnné výši 4 760 , což je již zajímavá částka.

  • Manželé mohou dosáhnout na roční státní příspěvky ve výši téměř 10 tisíc .

Stavební spoření - státní podpora až 2 000

Vlivem poklesu úrokových sazeb na spořících účtech v posledních měsících opět v poslední době stoupl zájem o stavební spoření. Na každou smlouvu o stavebním spoření je možné obdržet státní podporu za celý rok až ve výši 2 000 . Státní příspěvek u stavebního spoření činí 10 % z ročního vkladu. Na maximální státní podporu tak vzniká nárok při souhrnné úložce na jednu smlouvu o stavebním spoření ve výši 20 000 .

  • Výhodou u stavebního spoření je skutečnost, že je možné zasílat vklady na smlouvu o stavebním spoření nepravidelně. Je možné zaslat na smlouvu 20 tisíc za daný rok jednorázově na konci roku. Vklady na smlouvu o stavebním spoření je možné dokonce zaslat na několik let dopředu.
  • Nárok na státní podporu vzniká na každou smlouvu na jedno rodné číslo. Smlouvu o stavebním spoření je možné uzavřít i dětem.

Praktický příklad

Manželům Černým se narodila dcera Jana. Všichni tři si sjednají během roku 2014 smlouvu o stavebním spoření. Manželé Černí zašlou na každou smlouvu 20 tisíc + částku odpovídající výši poplatku za uzavření smlouvy (výše poplatku se může lišit, např. u smlouvy pro děti je možné čerpat jistá zvýhodnění, vždy záleží na nabídce jednotlivých stavebních spořitelen). V dubnu 2015 obdrží na každou smlouvu rodina Černých státní podporu ve výši 2 000 , celkem tedy 6 000 .

III. důchodový pilíř

Penzijní připojištění a doplňkové penzijní spoření jsou finanční produkty patřící do III. důchodového pilíře. Vlastní spoření na penzi v těchto produktech stát podporuje mimo jiné i formou měsíčního státního příspěvku (bývá zasílán čtvrtletně). Vzhledem k demografickému vývoji je vlastní spoření občanů na penzi nutností. Penzijní připojištění i doplňkové penzijní spoření jsou srozumitelnými finančními produkty, o čemž svědčí jejich velká obliba mezi občany.


Příspěvek do 300

klienta
do 300 300 400 500 600 700 800 900 1000 a více

Státní

příspěvek
0 90 110 130 150 170 190 210 230

 

Průměrný měsíční příspěvek u penzijního připojištění činil ke konci loňského roku 568 měsíčně, u doplňkového penzijního spoření 749 . Někteří občané chtějí čerpat vyšší měsíční státní příspěvek, a proto si u trvalého měsíčního příkazu sami zvýší měsíční vklad na smlouvu. Potřeba je si u své penzijní společnosti zažádat o zvýšení příspěvku, jedná se o jednoduchou administrativní záležitost, tento postup je nutný, aby se zvýšil i státní příspěvek.

Praktický příklad

Manželé Černí si spoří po celý rok 2014 na své doplňkové penzijní spoření 1 000 měsíčně, za celý rok je oběma manželům na smlouvu připsán státní příspěvek 2 760 , rodina Černých tedy dostane souhrnný státní příspěvek 5 520 .

 

Čtěte další články ze sekce finanční plán na http://www.penizenavic.cz/financni-plan/clanky  

 

Tyto zprávy pro vás vytváří Penízenavíc.cz.
K článku zatím nejsou žádné komentáře.
Přidat komentář

Zobrazit sloupec 

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby

Hypotéky, Stavební spoření

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzdy, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, nafta

Podnikání

Obchodní rejstřík

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Ochranné známky

Finanční katalog

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto, Spolehlivost Aut

Monitoring ekonomiky

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat     Mobil verze

Používání cookies

Copyright © 2000 - 2021

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.